ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 199
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 1 255


Извинявам се за дългия пост, но исках да цитирам точно, защото се омотах съвсем, а дъщеря ни се надявам да има шанс поне с този бутон.

Просто пропускаш факта, че този бутон ще е активен за осем часа само в един ден. Тоест датата ще е една за всички. Grinning

Датата на всички кандидатури, подадени преди първото класиране ще е еднаква - 23.04.2009 г.

Бутонът ще е активен за всички цяла седмица преди следващото класиране. Само в първия ден ще има ограничение, за да се осигури предимство на 1000-дата родителя, които ще попаднат в граничните групи при класирането. Само те имат реална необходимост да заявят входящи номер за следващото класиране.

# 1 096
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря за разяснението.
На 25.05, ако попадам в граничните случай за една градина, само за нея ли ще мога да подам заявка с входящ номер или и за градините в които съм по назад в опашката.

# 1 097
Господин Джонев
и модераторите на форума
има някой въпроси които настойчиво се повтарят
предополагам че ина вас ви прави впечатление.. очевидно е добре да се публикуват на първа страница в системата, защото има много въпроси на които им пропускате отговорите
възможно ли е секцията въпроси и отговори да я опреснявате по-начесто или и аз незнам.. но от една седмица има неща кото се преповтарят.. хората не им се четат 100 страници форум за да си намерят отговора.. предполагам че това е разход за вас, но за мен е инвестиция, която ще успокои нещата и ще се вижда че се движим напред, а не както изглежда че се тръмбова на едно място

# 1 098
  • Мнения: 1 255
Благодаря за разяснението.
На 25.05, ако попадам в граничните случай за една градина, само за нея ли ще мога да подам заявка с входящ номер или и за градините в които съм по назад в опашката.

Добър въпрос. Ще бъде важно да заявите входящ номер само в градината, в която сте гранична група. Но! Няма проблем да заявите за всички други градини. Така поне няма да се притеснявате дали не сте изпуснали нещо, ако в следващи класирания попаднете в други гранични групи.

# 1 099
  • Мнения: 1 255

Отново питам, да не би да искате да кажете, че НИЕ ви дължим неустойки, за това , че ВИЕ не сте си свършили работата!?!?И да не би да искате да ни кажете, че правите всичко това от добра воля? Защото ако е така, съпругът ми работи в този бранш, той и неговите колеги биха свършили същото, само и само СОБСТВЕНИТЕ им деца да бъдат регистрирани без майките им да останат без нерви. Ако е така, да си инициираме сами въпросното написване на тази толкова сложната система!??!
Моля ви, не ни мислете за глупачки, не ни давайте извинения, а обяснения защо не работи въпросната система. моля ви дайте ни КРАЕН СРОК, КОГАТО ВСИЧКО ЩЕ РАБОТИ БЕЗ ГРЕШКА!

Мисля, че г-н Джонев е написал много ясно. Няма какво да коментирам.

Що се отнася до "всичко", което работи "без грешка". Да, има още някой и друг проблем. Отстраняваме ги бързо. Очакванията са ни до края на идната седмица да спрем с постоянните подобрения и оптимизации, т.е. системата да е достатъчно стабилна, за да не се налагат корекции до началото на май. Тогава ще внедрим индикацията за шансовете за класиране.

# 1 100
  • Мнения: 1 255
Господин Джонев
и модераторите на форума
има някой въпроси които настойчиво се повтарят
предополагам че ина вас ви прави впечатление.. очевидно е добре да се публикуват на първа страница в системата, защото има много въпроси на които им пропускате отговорите
възможно ли е секцията въпроси и отговори да я опреснявате по-начесто или и аз незнам.. но от една седмица има неща кото се преповтарят.. хората не им се четат 100 страници форум за да си намерят отговора.. предполагам че това е разход за вас, но за мен е инвестиция, която ще успокои нещата и ще се вижда че се движим напред, а не както изглежда че се тръмбова на едно място

Разбира се. Затова служи секцията "Въпроси и отгвори". Тя ще бъде обновена в началото на идната седмица. Както и Ръководството за родители.

# 1 101
  • Мнения: 1 255
Възможни са временни прекъсвания идната седмица

Поради необходимост от допълнителни оптимизации и подобрения на системата, е възможно от време на време да спираме нейната работа. Прекъсванията ще са редки и не би трябвало да продължават повече от половин час през деня. Вечерно време може да спираме системата за по-дълги интервали. Очакваме до края на идната седмица системата да е достатъчно стабилна, за да не се налагат прекъсвания до началото на май. Тогава ще внедрим индикация за шансовете за класиране.

Не се безпокойте! По никакъв начин тези прекъсвания не влияят върху възможността да кандидатствате пълноправно или върху шансовете Ви за класиране. Ако в някакъв момент системата прекъсне, просто изчакайте половин час и пробвайте пак. Данните в профилите на семейството се архивират на всеки час.

Имате повече от месец до 18:00 на 21 май, когато трябва да сте завършили актуализацията на профилите и да сте определили подредбата на кандидатурите си. Класирането по новите правила е на 23 май 2009 г.

Благодарим за разбирането!

# 1 102
  • Мнения: 1 255

Довиждане!

Утре ще отговаряме само на въпросите в обратна връзка. Успяваме да отговорим на много, но все още има около 400 неотговорени.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 581
Аз нещо не схванах относно БУТОНА newsm78 който трябва да натиснем за входящ номер.Моля някой да ми обясни или  къде мога да прочета за подробности  Praynig

# 1 104
  • Мнения: 2 374
Така нека да попитам нещо за да съм сигурна,че няма какво повече да направя.
Значи промених профилите на мен и съпруга ми,както и кандидатурите на детето ми.За едната детска градина ми изписва,че събираме 8 точки за другата 7 това ли е всичко,което трябва да направя,защото чета за някакви бутони и входящи номера,моля да ми обясните,защото не съм чела темата назад днес.
Благодаря Ви! Hug

# 1 105
  • Мнения: 7 821
Прочети първото мнение там е описано и какво трябва да правиш след 4-та стъпка и за бутоните.

# 1 106
  • София
  • Мнения: 1 541
    *  Невъзможност за изпращане на ново съобщение в моментa
не мога да си задам въпроса в системата за това ви питам вас
Когато съм по майчинство - отпуск за гледане на дете ли трябва да отбележа ?

# 1 107
# 1 108
  • София
  • Мнения: 1 626
Благодаря за разяснението.
На 25.05, ако попадам в граничните случай за една градина, само за нея ли ще мога да подам заявка с входящ номер или и за градините в които съм по назад в опашката.

Добър въпрос. Ще бъде важно да заявите входящ номер само в градината, в която сте гранична група. Но! Няма проблем да заявите за всички други градини. Така поне няма да се притеснявате дали не сте изпуснали нещо, ако в следващи класирания попаднете в други гранични групи.

Е хубаво де, нали уж само 1000 души щяха да имат възможност да ползват бутона, защото горе долу толкова ще попаднат в гранични групи. Сега пък всички можели да заявяват входящи номера "за да не пропуснат нещо"...
Пак ще се скапе системата всичко живо като се юрне, за да не пропусне НЕЩО!

ХАйде пак да помислим  newsm78

# 1 109
  • София
  • Мнения: 1 231
Каква е дефиницията за "гранична група"?

Общи условия

Активация на акаунт