ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 205
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 3 610
Извинете,ако е задаван този въпрос,но нямам възможност да изчитам толкова назад Embarassed ,но така и не разбрах кога ще започнат да подреждат чакащите по точки.Все още списъците са само предварителни.

# 1 276
  • София
  • Мнения: 4 035
аз съвсем се обърках
кои критерии са за деца дето заделиха 40% от местата?
защо има критерий СОП и там отделно "заяви"
нали за тях има отделни градини.. или това СОП се тълкува по-широко?
моето дете мисля е СОП, защото има нужда от ДГ.. за нас тя е лукс явно и затова според мен детето е СОП..

ама че бъркотия Cry
Детето ти е с изоставане в умственото и физическото развитие ли или има някакъв друг вид заболяване, което изисква специални онразователни потребности, така ли?

пу-пу-пу-
не е такова
просто неразбирам в тези 40% дето ги заделиха влизат ли отделно тези СОП%
критериите станаха толкова сложни.. нали за СОП има оделни градини и те не са в системата
защо са тук?
Като не е такова, не дърпай дявола за опашката и как изобщо си помисли да го напишеш. Това, което аз разбирам, е че 40% от местата са за деца със реални СОП, но все пак те трябва да се заявят, за да могат да се приемат. Идеята е все пак децата в една градина с такива потребности да не надвишават 40% от всички свободно места. И да, 40 % от обявените места ще отидат за такива деца!

# 1 277
  • Мнения: 7 387
аз съвсем се обърках
кои критерии са за деца дето заделиха 40% от местата?
защо има критерий СОП и там отделно "заяви"
нали за тях има отделни градини.. или това СОП се тълкува по-широко?
моето дете мисля е СОП, защото има нужда от ДГ.. за нас тя е лукс явно и затова според мен детето е СОП..

ама че бъркотия Cry
                 Децата със СОП НЕ влизат в 40% .Те са специални случаи и трябва да имат експертно мнение,че могат да се интегрират в масова ДГ или ясла.При липса на такава експертна оценка могат да кандидатстват по общия ред и то ако скрият заболяването.С оценката влизат с предимство като бройката се изважда от общата.ПР. обявени 20 - 2 със СОП /след 21.05 и на 23.05 се класират 18 деца от които 40/60 са предимствата към общия ред.
                 Дано ме разбра  Peace
                 bubcheto15 имаш ли реална представа каквмо значи дете със СОП? При 30 в група 40 % със СОП и само един пом.възпитател си е направо....-невъзможно за работа!Говорим за интеграция и да не коментирам,че когато има дори едно дете със СОП групата трябва да бъде от 16-18 деца,не 30.Само,че на чужд гръб и 100 тояги са малко.Да не говоря,че не отпускат и достатъчно средстваVто българина си е свикнал с трици маймуни да лови! Mr. Green

# 1 278
  • София
  • Мнения: 4 035
аз съвсем се обърках
кои критерии са за деца дето заделиха 40% от местата?
защо има критерий СОП и там отделно "заяви"
нали за тях има отделни градини.. или това СОП се тълкува по-широко?
моето дете мисля е СОП, защото има нужда от ДГ.. за нас тя е лукс явно и затова според мен детето е СОП..

ама че бъркотия Cry
                 Децата със СОП НЕ влизат в 40% .Те са специални случаи и трябва да имат експертно мнение,че могат да се интегрират в масова ДГ или ясла.При липса на такава експертна оценка могат да кандидатстват по общия ред и то ако скрият заболяването.С оценката влизат с предимство като бройката се изважда от общата.ПР. обявени 20 - 2 със СОП /след 21.05 и на 23.05 се класират 18 деца от които 40/60 са предимствата към общия ред.
                 Дано ме разбра  Peace
Аз не те разбрах, щом от обявените 20 места вадиш 2 и остават 18, значи влизат. Ако не влизаха трябваше да си приемта 20 деца +2 със СОП и тогава да приемат общо 22 деца!

# 1 279
  • Мнения: 7 387
Аз не те разбрах, щом от обявените 20 места вадиш 2 и остават 18, значи влизат. Ако не влизаха трябваше да си приемта 20 деца +2 със СОП и тогава да приемат общо 22 деца!
                    Нали трябва да се обявят всичките свободни места.Не може да намалиш с 1-2,ами ако няма деца със СОП - кандидати какво значи?-криеш места /веднага ще те обвинят/ От 18-те деца 40 % /7-8/ ще са със социалните критерии и останалите по общия ред-10-11.

# 1 280
  • Мнения: 1 931
Здравейте, от началната дата тази година след като чрез мейла потвърждавам ми излиза само
 Проблем при потвърждаването

    * Връзка за активиране не е валидна
Какво да направя, вече няколко  дни е така и нищо не става, така не мога да вляза в профила.
При въвеждане на ЕГН-то ми изписва
Този профил е вече прехвърлен.
А аз съм в неплатен отпуск откакто дъщеря ми навърши 2 годинки, как се водя, и ще имам ли точка или не, минали са повече от 6 месеца откакто съм в неплатен отпуск.
Благодаря ви.





Точка получаваш. По другия въпрос, спри да въвеждаш ЕГНто, а мейл ареса ти и старата парола, чако тогава ще те пусне в системата!
Въвеждам мейла и паролата и писах по-горе, и ми излиза страница на която пише
 Проблем при потвърждаването

    * Връзка за активиране не е валидна

# 1 281
  • Мнения: 1 255
Инструкции за нова регистрация

ВЕЧЕ МОЖЕ ДА ПРАВИТЕ НОВИ РЕГИСТРАЦИИ!

За да направите нова регистрация, необходимо е да извършите следното:

1. Изберете връзката „Нова регистрация” на главната страница на публичния сайт.

2. Въведете адрес на е-поща и желаната от Вас парола за достъп до системата. Внимание! Проверете дали сте въвели верен адрес на е-поща и запишете паролата. Въведете адреса и паролата отново за сигурност.

3. Веднага ще получите съобщение по е-поща на адреса, който сте посочили: „Заявка за нова регистрация в ИСОДГ”. Ако не получите съобщение в рамките на половин час, проверете в папка „Спам” дали съобщението не е било филтрирано. Ако няма и там, вероятно сте въвели грешен адрес на е-поща - върнете се на стъпка 1.

4. Натиснете на специалната връзка в съобщението. Така ще потвърдите заявката си за нова регистрация. Ще видите екран „Нова регистрация”.

5. Въведете ЕГН и имената на децата и родителите. Ако имате повече от едно дете, натиснете „Добави дете” и въведете допълнителните данни. Ако получавате съобщение за невалидно ЕГН, внимателно проверете дали сте изписали числата правилно. Ако сте натиснали бутона „Добави дете” погрешно, просто оставете полетата за второ дете празни. Същото, ако има само един родител – оставете полетата за втория празни.

6. Поради сложността на семейните връзки, възможно е да получите съобщение „Моля, свържете се с екипа за поддръжка”. Това означава, че се налага ръчна проверка, за да се осигури верността на данните. Пишете ни чрез формата за обратна връзка и изчакайте няколко дена.
 
7. Първият родител е този, който се свързва с адреса на е-поща и управлява профилите на семейството. Натиснете „Запиши”. Трябва да получите потвърдително съобщение: „Новата регистрация е успешна!”.

8. Поздравления! Вече сте потвърдени потребители и имате профили на семейството в системата. Влезте в системата чрез бутона на главната страница на публичния сайт „Вход в системата”. Въведете адреса на е-поща и паролата.

10. Сега следвайте инструкциите за актуализация на профилите. Те са изписани в началната страница.

Няма никаква необходимост да създавате нова регистрация веднага. Имате повече от месец до 18 ч. на 21 май 2009 г. Първоначалното класиране е на 23 май 2009 г.

Ако изпитвате проблеми или имате въпроси, пишете ни чрез формата за обратна връзка в публичния сайт. Ще помогнем на всички. Има достатъчно време.

# 1 282
  • Мнения: 1 255
Извинете,ако е задаван този въпрос,но нямам възможност да изчитам толкова назад Embarassed ,но така и не разбрах кога ще започнат да подреждат чакащите по точки.Все още списъците са само предварителни.

Ами ... пишат "към края на деня". Не знам как е в другите части на София, но при мен краят на деня започна малко по малко да се сменя с вечерта, а списъци още няма. А Екип ИСОДГ мълчи по въпроса както винаги и както и по всички други въпроси.

Списъците ще се формират по точки чак вечерта. Няма за какво да чакате и да се изнервяте.
Списъците не са индикация за нищо в момента!

# 1 283
  • Мнения: 1 255
аз съвсем се обърках
кои критерии са за деца дето заделиха 40% от местата?
защо има критерий СОП и там отделно "заяви"
нали за тях има отделни градини.. или това СОП се тълкува по-широко?
моето дете мисля е СОП, защото има нужда от ДГ.. за нас тя е лукс явно и затова според мен детето е СОП..

ама че бъркотия Cry

Децата със СОП не са по социалните критерии. Те се класират служебно и преди всички, за да се разпределят равномерно по градините. Това са 100-150 деца общо в София. Определят се от комисия.

# 1 284
  • Мнения: 1 255
аз съвсем се обърках
кои критерии са за деца дето заделиха 40% от местата?
защо има критерий СОП и там отделно "заяви"
нали за тях има отделни градини.. или това СОП се тълкува по-широко?
моето дете мисля е СОП, защото има нужда от ДГ.. за нас тя е лукс явно и затова според мен детето е СОП..

ама че бъркотия Cry
Детето ти е с изоставане в умственото и физическото развитие ли или има някакъв друг вид заболяване, което изисква специални онразователни потребности, така ли?

пу-пу-пу-
не е такова
просто неразбирам в тези 40% дето ги заделиха влизат ли отделно тези СОП%
критериите станаха толкова сложни.. нали за СОП има оделни градини и те не са в системата
защо са тук?

Не, за деца със СОП няма отделни градини. Идеята е тези деца да се интегрират с другите. Това е дългосрочно полезно и за тях, и за другите деца. Стига състоянието им да не пречи на интеграцията. Затова има преценка от комисия.

# 1 285
  • Мнения: 1 255
Детето ми е родено декември 2007, през 2010 ще навърши 3 години, искам да кандидатствам за ЦДГ в нашия квартал, мога ли още от сега да кандидатствам, за да си запазя ред или трябва да изчакам другата година?

Изчакайте. Не се пази ред.

# 1 286

Здравейте, въпросът ми е към екипа на ИСОДГ:
Бих искала да попитам как да добавя бащата на детето. Дава ми само опция друг и неизвестен от падащото меню - уточнявам, че нямаме сключен граждански брак, но той фигурира в акта за раждане.
Откъде се добавя бащата и изобщо може ли щом нямаме брак, както съм упоменала по-горе?

Да, трябва да добавите бащата. Не се прави разлика между семейства с брак или без.
Добавяне на родител ще има след като пуснем "Нова регистрация" днес.
Имам същия проблем. Нови регистрации ли трябва да си направим? Или ще има опция за добавяне на данни?

# 1 287
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нали днес щяха да се изчислят точките по допълнителните критерии, какво стана? Яслата която съм избрала е заявила критерии, на които отговаряме, но системата не ми ги изчислява.

# 1 288
  • Мнения: 1 255
Списъци на чакащите по точки – започваме сформиране

Започваме да сформираме списъците на чакащите по точки. Първоначално няма да виждате имена. Ще засечем данните към 0:00 и ще генерираме списъците на тази основа. Поради необходимост от допълнителни проверки, няма да ги публикуваме веднага. Вероятно ще ги публикуваме утре сутринта. От сега нататък, всеки ден в 0:00 ще се прави засечка на кандидатурите и ще се публикуват актуалните списъци към този ден.

НЯМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ НЕПРЕКЪСНАТО ДА СЛЕДИТЕ КОГА СА ПУБЛИКУВАНИ. САМО ЩЕ СЕ ИЗНЕРВИТЕ. НЕ ВСИЧКИ ПРОФИЛИ СА ОБНОВЕНИ И В МОМЕНТА СПИСЪЦИТЕ НЕ ДАВАТ НИКАКВА ИНДИКАЦИЯ ЗА ШАНСОВЕТЕ ВИ ЗА ПРИЕМ!

Поради постоянната актуализация на профилите, списъците ще се променят непрекъснато.

Списъците НЕ СА ДОБРА ИНДИКАЦИЯ за шансовете за прием.

В началото на м. май ще внедрим реална индикация за шансовете за прием на всеки.

# 1 289
  • Мнения: 1 255
Нали днес щяха да се изчислят точките по допълнителните критерии, какво стана? Яслата която съм избрала е заявила критерии, на които отговаряме, но системата не ми ги изчислява.

Не, не днес. Това ще стане след като публикуваме списъците по точки. Вероятно утре следобед.

Общи условия

Активация на акаунт