ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 995
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 562
И аз свъпрос какво означавз 9+ точки, питането е за +

Това означава, че детето има повече от 9 точки.
Идеята е все пак да има някаква защита на личната информация.
Какво ще рече защита на личната информация ??? Та нали всичко е прозрачно и този + дава ли ми придимство??

Трябва да има баланс между пълна прозрачност и лично пространство. "+" не дава никакво предимство само по себе си - просто означава, че това дете има повече от 9 точки (може да повишим границата от утре).

На Вас ще ви е приятно ли всички да знаят, че, например, имате нетрудоспособен член от семейството?

Аз имам молба..тези деца, които попадат в границата 9+, 10+ да могат да виждат колко деца има ПРЕДИ тях, за да могат да си направят сметката..
В крайна сметка, ако стоя на опашка в която има 6 деца с 10+ точки и моето е едно от тях, а ще бъдат приети 3 деца , бих искала да знам дали да стоя на тази опашка с 10+т или да се преместя на друга...(говоря принципно, не конкретно за мен)
В този смисъл, ако не искате другите да виждат тия точки , ОК, но децата от тази "категория" които чакат за тия места трябва да могат да се ориентират..


Напълно съм съгласна с Щурчо. Това предвидено ли е? Може и да е.

# 1 396
  • Мнения: 7 821
Момичета, МОЛЯ, четете поне първото мнение и последните 3-4 страници! За допълнителните критерии и т.н. е отговорено 100 пъти.

# 1 397
  • София
  • Мнения: 4 035
момичета, имам въпрос. извинете ме, но нямам време да изчета последните страници. вече коментира ли се родените ян. 2006г. как ще кандидатстват с набор 2005г., как ще става това, какви документи, къде и кога трябва да се отбележи това. благодаря ви предварително  bouquet

Мисля, че децата, родени януари 2006 г. няма как да кандидатстват с набор 2005, това важи за 2007 и по-малки. Нека от екипа да уточнят и да ме поправят, ако греша.
Taка е, само родените януари 2007 ще могат да си избират набора.
как само родените 2007г., мисля че това важи и за 2006г. (януари родените, като те ще кандидатстват по стария регламент с набор 2005г.), моля от ЕКИПА за уточнение Rolling Eyes

Звучи логично. Май наистина предвиждаха такъв вариант ...
Не, няма да кандидатства с набор 2005, всички деца от набор 2006 кандидатствас по новия регламент. Ако е родено декември май имаше опция да кандидатства с набор 2007, защото е те са по новия регламент. Но по стария не става!

Да и аз мислех, че няма да може и й го казах, но все пак изказването й е логично. Но от ИСОДГ потвърдиха, че няма да може ...
Изобщо  не е логично. Щом се дели набора по нов регламент се дели целия. Иначе защо ни прецакаха нас, които кандидатстваме от миналата година и ни наредиха по новите опашки - отговора беше или всички, или никой и това вече е логично, не може това, че едно дете е родено януари да му дава предимство пред това, което е родено юли, да не говорим, че януарчето е имало 3 месеца възможност да го приемат в ЦДГ, която юлчето е нямало!

# 1 398
  • Мнения: 562
Да, при смяна на регламентите се получават недоразумения ... за съжаление ...

# 1 399
  • Мнения: 1 255
И аз свъпрос какво означавз 9+ точки, питането е за +

Това означава, че детето има повече от 9 точки.
Идеята е все пак да има някаква защита на личната информация.
Какво ще рече защита на личната информация ??? Та нали всичко е прозрачно и този + дава ли ми придимство??

Трябва да има баланс между пълна прозрачност и лично пространство. "+" не дава никакво предимство само по себе си - просто означава, че това дете има повече от 9 точки (може да повишим границата от утре).

На Вас ще ви е приятно ли всички да знаят, че, например, имате нетрудоспособен член от семейството?

Аз имам молба..тези деца, които попадат в границата 9+, 10+ да могат да виждат колко деца има ПРЕДИ тях, за да могат да си направят сметката..
В крайна сметка, ако стоя на опашка в която има 6 деца с 10+ точки и моето е едно от тях, а ще бъдат приети 3 деца , бих искала да знам дали да стоя на тази опашка с 10+т или да се преместя на друга...(говоря принципно, не конкретно за мен)
В този смисъл, ако не искате другите да виждат тия точки , ОК, но децата от тази "категория" които чакат за тия места трябва да могат да се ориентират..


Всички виждат опашките, т.е. това, което искате е така. Както много пъти казахме, списъците не са добра индикация за шансовете за прием, защото децата, които стоят преди вас могат да се класират другаде и да преместят опашката напред.

# 1 400
  • Мнения: 1 255
момичета, имам въпрос. извинете ме, но нямам време да изчета последните страници. вече коментира ли се родените ян. 2006г. как ще кандидатстват с набор 2005г., как ще става това, какви документи, къде и кога трябва да се отбележи това. благодаря ви предварително  bouquet

Мисля, че децата, родени януари 2006 г. няма как да кандидатстват с набор 2005, това важи за 2007 и по-малки. Нека от екипа да уточнят и да ме поправят, ако греша.
Taка е, само родените януари 2007 ще могат да си избират набора.
как само родените 2007г., мисля че това важи и за 2006г. (януари родените, като те ще кандидатстват по стария регламент с набор 2005г.), моля от ЕКИПА за уточнение Rolling Eyes

Звучи логично. Май наистина предвиждаха такъв вариант ...
Не, няма да кандидатства с набор 2005, всички деца от набор 2006 кандидатствас по новия регламент. Ако е родено декември май имаше опция да кандидатства с набор 2007, защото е те са по новия регламент. Но по стария не става!

Да и аз мислех, че няма да може и й го казах, но все пак изказването й е логично. Но от ИСОДГ потвърдиха, че няма да може ...
Изобщо  не е логично. Щом се дели набора по нов регламент се дели целия. Иначе защо ни прецакаха нас, които кандидатстваме от миналата година и ни наредиха по новите опашки - отговора беше или всички, или никой и това вече е логично, не може това, че едно дете е родено януари да му дава предимство пред това, което е родено юли, да не говорим, че януарчето е имало 3 месеца възможност да го приемат в ЦДГ, която юлчето е нямало!

Така е по принцип. Само не разбираме, защо за дете, родено 2006-та ще искате да кандидатствате за яслена група при положение, че там свободните места са много по-малко.

# 1 401
  • Мнения: 345
Въпрос към ИСОДГ
Как е възможно при промяна в обстоятелствата и при заявен критерий, в последствие той да се премахне? Няма опция "премахни" или "откажи".
Благодаря
повтарям се

# 1 402
  • Мнения: 7 821
И още един въпрос: Как е възможно едно и също дете да има по 9+ точки в две различни градини. Благодаря!
Възможно е, ако за градината по първо желания събира 12, по второ 11, по трето 10, за всички останали ще има 9. (по-горе писаха, че и 9т. се изписват като 9+).

# 1 403
  • Мнения: 1 255
За днес няма да участваме повече тук, защото ще работим по обновяването на Въпроси и отговори. Надяваме се, че обновения документ ще отговори на повечето възможни въпроси.

Довиждане до утре!

# 1 404
  • Мнения: 4 393
За днес няма да участваме повече тук, защото ще работим по обновяването на Въпроси и отговори. Надяваме се, че обновения документ ще отговори на повечето възможни въпроси.

Довиждане до утре!

От цялата работа не разбрах КОГА ще има опция за добавяне на родител?Утре или утре след утре или....

# 1 405
  • София
  • Мнения: 4 035
.............................................................
Така е по принцип. Само не разбираме, защо за дете, родено 2006-та ще искате да кандидатствате за яслена група при положение, че там свободните места са много по-малко.


Хич не искат да кандидатстват за яслена, аз втора градинска с набор 2005, където местата изобщо не са по-малко!!!И аз искам, ама не става и това трябва да важи за целия набор 2006.
И още един въпрос: Как е възможно едно и също дете да има по 9+ точки в две различни градини. Благодаря!
Възможно е, ако за градината по първо желания събира 12, по второ 11, по трето 10, за всички останали ще има 9. (по-горе писаха, че и 9т. се изписват като 9+).
Само, че има деца и с 10+, така че би трябвало да се изпишат newsm78

# 1 406
  • Мнения: 259
ИСОДГ

Здравейте пак искам да попитам за многодетните семейства когато третото (не това което кандидатсва)  дете  е от друг родител, се заявява че има друг такъв. Важи ли това като предимство СК12 за първото дете и  изискват ли се други документи освен акт за раждане?

# 1 407
  • Мнения: 7 446
И още един въпрос: Как е възможно едно и също дете да има по 9+ точки в две различни градини. Благодаря!
               Аз мисля ,че в + влизат точките за поредност на желантия.Така,че детето ако има родител /баба-дядо/ работещи в системата на образованието или в ДЗ във всички градини си получава 9-те точки.Поне в нашия случай е така.Не са прибавени точките за поредност +3,+2,+1 - и тогава ще се появи разлика.Аз питах защо ни няма всичките точки в списъка,но отговора ,който получих си беше стандартен .Така на практика сме с 9+ , а в профила за първо желание сме 12.Иначе в списъка сме на първо място.
                За кандидатстването на набор 2006 с набор 2005 - ако има свободни места в 2005 ,а няма кандидати отидете на място в ДЗ и кандидатствайте от там.Няма логика да стоят празни групи,а децата да си стоят в къщи само защото са от набор 2006.Ако директорките ви откажат,отивайте в инспектората.Това е обаче при условие,че има свободни места,а кандидатите са по-малко или няма.

# 1 408
  • Мнения: 7 821
Само, че има деца и с 10+, така че би трябвало да се изпишат newsm78
Но всички с 9 ще са 9+ и това отговаря на въпроса на авторката, може има и 20 кандидатури, не само 2.
Изобщо, повечето от вас смятат, че всички ще са с еднакви точки, но според мен това няма да е така. Има деца, който събират доста точки и е редно да сте наясно с това и да не си мислите, че има нещо гнило или невъзможно.  Peace

# 1 409
За днес няма да участваме повече тук, защото ще работим по обновяването на Въпроси и отговори. Надяваме се, че обновения документ ще отговори на повечето възможни въпроси.

Довиждане до утре!

От цялата работа не разбрах КОГА ще има опция за добавяне на родител?Утре или утре след утре или....

Както се казва глас в пустиня - от 3 дена питам за това и по добре да не им цитирам отговорите защото.....

Общи условия

Активация на акаунт