Пиано бар

  • 10 821
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
Никога не съм ходила на пиано бар и се чудех какви хора ходят там.
Не знам защо, но в мен е залегнала представата, че предимно снобари ходят там,
хора над 28-30. Та приятно ли е в тези пиано барове? Изисква ли се малко по-официално
облекло? Плаща ли се вход? Танцува ли се? Кои пиано барове са хубави? От колко отварят?

# 1
  • Мнения: 24
Аз на пиано бар ходя с официалния си анцуг на Борусия Дортмунд. По принцип на пиано бар е яко! Има и чалга пиано барове вече - свирят ънплъгд стари парчета на ДесиСлава и Рени. Вход май има, но аз не плащам никога, понеже съм приятелче с охраната във всички столични клубове.

# 2
  • Мнения: X
Аз на пиано бар ходя с официалния си анцуг на Борусия Дортмунд. По принцип на пиано бар е яко! Има и чалга пиано барове вече - свирят ънплъгд стари парчета на ДесиСлава и Рени. Вход май има, но аз не плащам никога, понеже съм приятелче с охраната във всички столични клубове.
ццц....  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 091
Ами, зависи от пианобара. Има такива, в които ходят предимно сноби и мутри с охрана. В други пък - ходят купонджии, да се повеселят, да забият нещо свежо и да си пийнат.
Обикновено се плаща вход - нали все пак има музика на живо.

Иначе в пианобаровете ходят и, както казва един виден и многоуважаван мой другар, предимно патрулки и линейки.

Но започна да ме дразни напоследък в пиано баровете, че почти навсякъде свирят едни и същи неща. ...

ПП. линейките са такива мили девойки/младежи, на които се обаждаш при нужда и те - мигом пристигат. Патрулките - просто обхождат периметъра и набелязват жертви Joy

# 4
  • Мнения: 93
Ами, аз напоследък предпочитам пиано баровете. Облеклото е по-официално от колкото за дискотека. Вход навсякъде има. Да, по-снобско е. Но пък не ти се мотаят в кракат хлапета на по 15.

# 5
  • Мнения: 1 212
Единственият / или поне ясен спомен / , че съм посещавала таквизи барове е когато бях в ранна бременност.
Хубаво място беше , "Синатра" ... близо до Хемус.
Приятно наистина , но не ми подейства запленяващо.
По това време си имах страхотно хоби у нас   Simple Smile
А, да .... моя приятелка нещо се имаше с някого и ни се уредиха резервациите.
Снобка ли съм ?  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 93
Ако си, добре дошла в колектива! И на мен ми казват, че съм снобка.

# 7
  • Мнения: 24
Юхууу, и аз съм сноб! Приемате ли ме във вашия клуб?

# 8
  • Мнения: 274
Селтак, ти се ебаваш за чалгата в пианобаровете, но примерно в този до Театъра на армията, сега се казва Силикон, дадох 20 кинта на пианиста да ми изпее "Цингарела" и "зАщо су ти кОсе побелели друже". И ми ги изпя  Hug

# 9
  • Мнения: 2 388
Селтак, ти се ебаваш за чалгата в пианобаровете, но примерно в този до Театъра на армията, сега се казва Силикон, дадох 20 кинта на пианиста да ми изпее "Цингарела" и "зАщо су ти кОсе побелели друже". И ми ги изпя  Hug

Защо не бях там, за да я чуя. Laughing
В Бургас не пеят от този жанр. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 274
Селтак, ти се ебаваш за чалгата в пианобаровете, но примерно в този до Театъра на армията, сега се казва Силикон, дадох 20 кинта на пианиста да ми изпее "Цингарела" и "зАщо су ти кОсе побелели друже". И ми ги изпя  Hug

Защо не бях там, за да я чуя. Laughing
В Бургас не пеят от този жанр. Mr. Green

Сестро, заповядай!  Що ракия съм изпил на тази песен.... Повече дори от колкото на "Мой ангеле" на Сашо Романа....

# 11
  • Мнения: 11
Често ходим по "женски" в Ел Камино..Става супер купон! Един от  музикантите изпълнители е Пейо("Имаш Поща")-мнооооого готин мъж със страхотен глас , както и момчето с глас на Лили Иванова .Не бих казал, че хората са "снобари", но зависи от гледната точка.Вход няма - само наскоро въведоха гардероб -1лв. и към сметката накрая има по 6лв. за музикантите.

# 12
  • Мнения: 274
Често ходим по "женски" в Ел Камино..Става супер купон! Един от  музикантите изпълнители е Пейо("Имаш Поща")-мнооооого готин мъж със страхотен глас , както и момчето с глас на Лили Иванова .Не бих казал, че хората са "снобари", но зависи от гледната точка.Вход няма - само наскоро въведоха гардероб -1лв. и към сметката накрая има по 6лв. за музикантите.

Потвърждавам за Ел Камино. Пълно е със загорели жени над 30. НЯма начин да не ударариш нещо, стига да искаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 406
Биг Епъл, разбира се.
Преди това се пие по напитка в Блек Лейбъл, естествено.
Синатра вече не е съвсем фешън, а Камино ми е приятно, обаче не е точно моя пиано бар.

# 14
  • Мнения: 1 072
Потвърждавам за Ел Камино. Пълно е със загорели жени над 30.

На някоя наша форумска среща ще да си попаднал.....  Grinning
Филмирали сме.....

# 15
  • Мнения: 1 878
Марадонааа, уби вси4ко детско в мен! Тъкмо исках да го пробвам този уикенд. Сега няма да отида да не ме помисли някой за загоряла Mr. Green ( забележете употребата на думата уикенд! Много е снобарско Mr. Green Приемате ли ме в клуба bowuu )

# 16
  • Мнения: 93
Уа, Уа, Уа, наистина има загоряли, само че мъже.  Но Марадона не е сред тях. Не защо не е загорял, ами защото фейс контрола го изхвърли още на входа.
Иначе на всички "сноби" : Добре дошли!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 406
И кои са снобите?
На вас- добре заварили.

# 18
  • Мнения: 2 829
запис в снобарската темаSimple Smile


# 19
  • Мнения: 274
Уа, Уа, Уа, наистина има загоряли, само че мъже.  Но Марадона не е сред тях. Не защо не е загорял, ами защото фейс контрола го изхвърли още на входа.
Иначе на всички "сноби" : Добре дошли!

Мноо си отворена нещо... Искаш ли да обиколим некой уйкенд клубовете за да се светнеш за кво става въпрос?

# 20
  • Мнения: 1 878
Уа, Уа, Уа, наистина има загоряли, само че мъже.  Но Марадона не е сред тях. Не защо не е загорял, ами защото фейс контрола го изхвърли още на входа.
Иначе на всички "сноби" : Добре дошли!

Мноо си отворена нещо... Искаш ли да обиколим некой уйкенд клубовете за да се светнеш за кво става въпрос?

Това уЙкенд за благозвучие ли е  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 274
Това уйкенд си го измислих аз и в последствие Сопрана ми го открадна.
Бог прощава, Марадона - не!

# 22
  • Мнения: 93
Уа, Уа, Уа, наистина има загоряли, само че мъже.  Но Марадона не е сред тях. Не защо не е загорял, ами защото фейс контрола го изхвърли още на входа.
Иначе на всички "сноби" : Добре дошли!

Мноо си отворена нещо... Искаш ли да обиколим некой уйкенд клубовете за да се светнеш за кво става въпрос?

Това уЙкенд за благозвучие ли е  Joy Joy Joy



Очевидно!
А това покана ли е? Whistling

# 23
  • Мнения: 274
Ени, знаех си, че всъщност си добро момиче  Hug  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Едно време беше гот по пиано-барчетата. След това стана отврат. Няма нищо снобско в тях според мен, виждала съм и дебеловрати с анцузи вътре - е как да е приятно - аз изтупана и "братото" по анцунг. НО трябва да допълня, че последно съм била в пиано-бар преди три години. Ще следя с интерес, а май месец ще посетя да видя за три години дали има подобрение.

# 25
  • Мнения: 93
Ени, знаех си, че всъщност си добро момиче  Hug  Peace

Не разчитай на това.
Абе, странно е това с анцузите, аз до сега, в пиано бар, не съм виждала никой с анцуг. В тези, в които аз ходя, хората са доста добре облечени и доста официално

# 26
  • Мнения: 191
Ходя понякога с мои по-възрастни приятели - на мен не ми харесва, макар че съм била в почти всички възможни пиано барове. Истината е, че не съм за забавлявала истински нито веднъж, може би, защото това не е моята музика. Иначе относно снобарията - може би я има в повече, не знам как е в чалгата, чувам, че вече имало и снобарски чалга барове  ooooh! Истината за мен е в Моно, Ялта и подобни заведения с електронна музика. И все пак от пиано баровете май най-много ми харесва Биг Епъл - правят готино шоу и не пеят разни шлагери и руски "парчета", които "обожавам".

# 27
  • Мнения: 1 418
"Синатра"-много приятно място.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 426
Докато не дадете определение за сноб се притеснявам да се изкажа в темата...

На мен лично пиано баровете ми напомнят на караоке клубовете... разни хора, които могат да пеят - пеят. Аз ги гледам с умиление.

# 29
  • Мнения: 93
Сноб - идва от английски snob. Има се предвид хора, които нямат благородно потекло, но се стремят да научат маниерите на аристокрацията и да достигнат тяхното интелектуално и икономическо ниво.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 406
s.nob.
Senza nobilita.
Без благороден произход.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 426
Момичета (или заради темата да кажа дами  bouquet), прави сте, но в роден вариант какво би означавала думата, защото благородническите фамилии .... хм, тях малко ги няма от няколко века на сам....

# 32
  • София
  • Мнения: 1 454
Харесвам пиано баровете, почти само по такива места ходя напоследък, една от причините е, че по-рядко се забелязват тийнове:) Вход има, когато има специален гост. Има т.нар. "фонд музика", който обикновено идва със сметката. Харесват ми Лайм лайт, Биг Епъл, Камино. В Синатра не ми харесва обслужването. Факт е, че хората са около 30-те, което обаче на мен ми харесва:)

# 33
  • София
  • Мнения: 3 406
Момичета (или заради темата да кажа дами  bouquet), прави сте, но в роден вариант какво би означавала думата, защото благородническите фамилии .... хм, тях малко ги няма от няколко века на сам....
Е, не знам.
Попитай тези, които дефинират като сноби хората, които посещават пиано баровете.
Иначе аз, лично имам дефиниция за сноб в БГ инерпретация.

# 34
  • Мнения: 1 212
Иначе аз, лично имам дефиниция за сноб в БГ инерпретация.
Е не ни дръж сега така в напрежение ...  Wink
Като си почнала казвай докрай.

... Факт е, че хората са около 30-те, което обаче на мен ми харесва

И защото си водя записки по темата от тук съдя, че в пиано-баровете ходят не просто сноби,а дърти снобари и снобкини, тъй ли ?  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 3 406
Ще ми направят забележка, че се отклонявам от темата.
Обаче "сноб", отдавна се е превърнало в клише и не отговаря съвсем на дефиницията, с която е създадено като понятие.
С две думи, това е индивид, който употребява видими с невъоръжено око белези на по-висок от собствения му материален и социален статус, към които не принадлежи. Имитира висок статус, с помощта на мобилни телефони, автомобили, дрехи и аксесоари, включително и заведения- барове, ресторанти и прочие.
Сноб е само ако целта е имитация на по-висок статус, обаче, защото има индивиди, които го правят, но по други причини.
Ако въпросът ти беше сериозен.

# 36
  • Мнения: 93
Ейййй, от кога 30-годишните станаха дърти?

# 37
  • Мнения: 1 212
Аз друго се чудя ...
Да сериозно питам .
В края на краищата обидно ли е да ти кажат , че си сноб или все пак има нещо хубаво в цялата тази работа ....
Ама не ми отговаряй  Wink
Ей така си разсъждавам 

Къде 30 ... след някоя и друга година станали 40, после хайде 50 и така ....
Друго си е 20 , пък може и 29,нали ?!  Whistling

# 38
  • София
  • Мнения: 2 426
или имам дежа вю, или май и друг път съм писала по темата сноб във форум. Моята лична Бг дефиниция е превода на израза - Wanna be. Т.е. хора, които искат да са нещо, което не са.

Аз всъщност зададох първия си въпрос, защото впечатленията ме от пиано баровете са, че хората там по-скоро са намерили своето място. Някак wanna be хората ми се струват повече контингент на Син Сити, Неро, Саут парк и разни други подобни, където трябва да лъщиш така, че чак да заслепяваш, за да не се чувстваш като нещо, дето го е довлякла котката...

От друга страна тия от гореспоменатите заведения пък са постигнали доста, съдейки по колите и вида. А в пиано баровете ... хм, май зависи в кой бар и кога... Т.е. трудна ми е на родна почва интерпретацията на снобария.

и пак по основната тема - не съм ходила отдавна на такова заведение и наистина би ми било интересно да прочета в кое какъв стил музика преобладава, атмосферата каква е, кои са новите места....

# 39
  • София
  • Мнения: 3 406
get_real, амбицията е хубаво нещо. Движи света напред.
Изброените от теб заведения ги посещавам, обаче много отдавна един автомобил не ми е мерило за какъвто и да било статус.
Всъщност, добре облечените хора и хубавите автомобили ми доставят удоволствие, а дали техният собственик ще гладува, за да ги притежава, вече не е мой проблем.
Пиано баровете са местата, които мен всъщност ме забавляват и ако трябва да съм откровена докрай, беше любов от пръв поглед, когато в едно пътуване до Варна преди доста време, ме заведоха в един такъв, където пих и пях и се забавлявах безкрайно, именно тогава достигнах до извода, че наистина всичко, отдалечено от морето е провинция.
После и в София се пренесе тази тенденция и аз я споделям и до днес.

# 40
  • Мнения: 274
... именно тогава достигнах до извода, че наистина всичко, отдалечено от морето е провинция.


Аззи, това бяха думи на Ван Гог от поемата му "Малка нощна музика", нали?

# 41
  • София
  • Мнения: 3 406
... именно тогава достигнах до извода, че наистина всичко, отдалечено от морето е провинция.


Аззи, това бяха думи на Ван Гог от поемата му "Малка нощна музика", нали?
Не, на Леонардо Да Винчи от "Травиата". Не виждаш по-далече от носа на джипа си, Марадона. Срамота.

# 42
  • Мнения: 274
... именно тогава достигнах до извода, че наистина всичко, отдалечено от морето е провинция.


Аззи, това бяха думи на Ван Гог от поемата му "Малка нощна музика", нали?
Не, на Леонардо Да Винчи от "Травиата". Не виждаш по-далече от носа на джипа си, Марадона. Срамота.

 ooooh!

# 43
  • Мнения: 24
... именно тогава достигнах до извода, че наистина всичко, отдалечено от морето е провинция.


Аззи, това бяха думи на Ван Гог от поемата му "Малка нощна музика", нали?
Не, на Леонардо Да Винчи от "Травиата". Не виждаш по-далече от носа на джипа си, Марадона. Срамота.

Марадона, дадох ти за уикенда джипа си уж да си пренасяш багаж, а ти пак си се вихрил из модните места в София, а?!...Сега всички пички си мислят, че не аз, а ти имаш джип  ooooh!

# 44
  • София
  • Мнения: 3 406
Ау, много се извинявам.
Гледай сега, как се изложих.

# 45
  • Мнения: 2 891
Потвърждавам за Ел Камино. Пълно е със загорели жени над 30.

На някоя наша форумска среща ще да си попаднал.....  Grinning
Филмирали сме.....



Ще извинявате, ама и под 30 имаше тогава  Mr. Green

# 46
  • France
  • Мнения: 726
Вече не ходя по пиЯно барове. Много често, музиката е прекалено силна, а публиката, меко казано, снобарска. Цените са ненормално високи, за да гледаш просташки физиономии, които оглеждат младите жени, а мацките, изглеждащи като поп-фолк певици, търсещи "нещо по така"..... Няма финес и задушевна елегантност в бг баровете.
Добре че имам приятели, музиканти, с голям репертоар....комбинацията от китари, кларинет и акордеон превъзхожда пианото.....
Чакам астмата да се разлисти, и откривам сезона.....

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте, аз много харесвам пиано баровете и обожавам да ходя, въпреки че се случва рядко.
Колкото до чалга пиано баровете - нямам думи. Не Ви ли стигат тоновете дискотеки и клубове, че и пиано барове.

Музиката наистина понякога много се повтаря, особено като стил. Затова препоръчвам пиано бар Синатра - там може да си поръчваш песни, а и наистина барът е страхотен!!!  bowuu
Други места, които бих препоръчала са пиано бар Глория ( на Мария Луиза), Smiles (на Орлов мост) и The Big Apple (в Син Сити, сравнително нов бар, стремящ се да бъде разлиен).
Не препоръчвам  бар 2night. Струва ми се много нелепо да ти искат пари за музиката, отделно от високите цени. За пръв път виждам такова нещо.

За облеклото какво да кажа - все пак не сме в кварталната кръчма. Изискванията не са кой знае колко високи. Аз лично анцуг използвам само за спорт.  Wink Simple Smile

Повече инфо:
http://thebigappleclub.com/
http://sofia.zavedenia.com/866/Синатра/

# 48
  • Мнения: 405
Аз само едно не мога да разбера, защо в Бг и пиано баровете не са НОРМАЛНИ ?!?

Пиано бар по принцип е място където можеш да разпуснеш след работа, да пиеш едно - две уискита на спокойствие в задушевна обстановка,  свири пианист , който и пее /АКУСТИЧНО !, най-често лек джазец/ музиката не е силна да трещи, да гърми и да не можеш да си чуеш приказката.

К'ви са тези озвучавания, колони, танци, песни  и викове - това в Бг не е пиано бар , а обикновен  бар с роял вътре - свири група и хората се кефят.

Всичко това е много хубаво, ама няма ли да отворят един истински пиано бар най-накрая? А?

Общи условия

Активация на акаунт