Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 702
Здравейте, напоследък доста често ми се случва да изпитвам дребнавостите на комплексираните началници покрай мен. Дали е защото съм последна дупка на кавала или просто така трябва!И защо на тези, които идват пияни на работа не им се прави забележка, а на тези, които бъркат едно тире им се вдига скандал?!Говоря за себе си!Темата не е пързалка. Не искам съвети.
Да гадно ми е, понякога че работя това, н в повеето случаи си харесвам работат, макар да не мисля да я работя цял живот. Дразни ме, фактът че началникът ми се сопка за някви супер дребни, незначителни неща/а по принциип е точен/, даже ми вдига скандали понякога, никога за нищо не ми е благодарил, дори когато го измъквам.Да, затова ми се плаща!Но понякога, човек има нужда просто от едно благодаря, за да се почувства оценен!А лизегъзците, сякаш не ги забелязва!Те го ядосват и той после хоп на мен с големия чирпак!
Благодаря...

# 1
  • Мнения: 349
А дали комплексите не са при друг  newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Благодаря!" от началник почти няма да чуеш, не се и надявай. И аз на времето преживявах мини драми, че отнасям само негативи, а добрите думи са ми спестявани, обаче вече помъдрях. Когато казах на бившия шеф, че няма да се върщам при него, настана истинска латино драма- "ама защо така? приемам го лично! при нас ти е мястото!.... и пр.". Изведнъж станах невероятно ценен кадър. Нещо, което по никакъв начин не се усещаше докато работех там- нито финансово, нито с отношение.
Съвет от мен- върши си работата и давай пълен игнор на страничните дразнители. Така ще си осигуриш душевен комфорт и няма да се кахъриш за незначителни неща.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 09:51 от Северина

# 3
  • Мнения: 702
Ами сигурно и аз имам комплекси, Цвети Mr. GreenНе съм казала, че нямам, но става въпрос затова, че каквито и комплекси да имам, все пак си върша добре и съвестно работата и това, че на някой му идва ташкън повечето работа не е мой проблем/все пак той взема повече пари затова/ и не съм длъжна да понасям!Ето, сега, тази сутрин ми вдигна нервите и след две минути все едно нищо не е било и пак ми говори сякаш съм му приятелка!Ми не съм, не искам да съм, щом ще се държи така!Той сам скъсява дистанцията, после аз съм му виновна!Иска да е биг бос - ето биг бос е, ама аз не искам да е с цената на моите нерви!И някой ден ще му го кажа!Не че ще го рзбере и оцени де!Те мъжете по принцип нищо не разбират от такива душевни работи, пук било то и шефове!Той се държи с меен фамилиарно, после аз за6то се държа?!Идват тука някви, които постоянно, ама непрекъснато са в киреча и като го ядосат и по един или друг начин ми сипва н амен!
А моите комплекси, все още не е късно да изчезнат!Не съм спирала да се трудя по въпроса с развитието си! Naughty

# 4
  • Мнения: 2 050
Ами хората са всякакви - талантливи, отзивчиви, злобари, комплексари. А началниците... и те също са хора, нали  Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 336
Обичайно, ако простакът придобие малко власт, на яве излизат всичките му отрицателни качества и неизказани през годините коплекси.
Особено пък ако и той е имал такъв началник...
Знам как се чувстваш - понякога е непоносимо (особено за алкохола - ако е пиян от 11 сутринта)
За съжаление нищо не може да се направи - пробвала съм различни варианти - да говоря като равен с равен и да споделя проблема си или пък да го четкам като лисицата с опашката - дори да има ефект, той е краткотраен.
Така че решенията са две - или ти да се махнеш и да очакваш, че със следващият ти началник ще имаш късмет, или да си траеш и да не ти пука...

# 6
  • Мнения: X

Така че решенията са две - или ти да се махнеш и да очакваш, че със следващият ти началник ще имаш късмет, или да си траеш и да не ти пука...
Има и трети вариант-стани си сама началник,или стани началник на други,знаеш вече какво не трябва да правят началниците с персонала-действай!

# 7
  • Мнения: 702
Ох, нее той не пие!Пият служители на фирмата!
По принцип, аз не смятам 4е той е комплексарят, но е заобиколен от такива и много му вдигат нервите и той може би изпуска парата, като се прави на биг бос за моя сметка!Аз го уважам страшно много и много неща съм и бих направила за него, но понякога наистина ме изумява с тъпите си забележки до6ли отникъде!Пр. Понеже го бях свикнала зимата, да му пускам климатика преди да е дошъл, за да му е топли4ко и един път той беше в командировка за 2 дена и като се върна просто сутринта бях забравила да пусна климатика!Ееее такъв скандал ми вдигна, че ми се дорева!И то за ни6то!Стана ми супер тъпо!И най-гадното е, 4е понеже ми вдига скандали за някво глупости и аз се чувствам като малоумна!Все едно че не мога да се справя и с най-тъпото и елементарно нещо!Ей тва ме побърква, защото нито съм тъпа, нито съм малоумна!За тази работа съм минала през 100 интервюта!За6тото имаха хиляда изисквания!

# 8
  • Мнения: 2 978
Стават повече, защото хората си мълчат, защото и те са били тъпкани, защото..........

Ако са шефове на място, ще гледат на нещата от другата страна.
Не може да си нервен и да искаш около теб хората да работят нормално, да мислят и дават нови идеи.

Какъвто шефа, такива и хората. Те губят от всичките си прояви и изяви пред персонала си.

Просто ти трябва да прецениш, кое е най-добро за теб.
Да седиш там и да трупаш опит, или да си търсиш нова и по- добра.

Важното е, работата, на която си, да ти харесва, да се разбирате и всичко да е поне в рамките на нормалните отношения.

п.п. Имах шеф, който в кризите си, ми казваше "пикла"..а работата ми харесваше много...е, много ясно, теглих му една и си намерих по- приятна среда.

А и още нещо, работата, не си носи в къщи, освен, ако не е твоя Wink

# 9
  • Мнения: 24
.... Дали е защото съм последна дупка на кавала или просто така трябва!...

Има ли начин и двата варианта да са верни?  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 702
Когато трябва, приемам критики bowuuНо наистина основателни, другите ме обиждат!
А затова 4е съм последна дупка, аз си го знам, но нали знаеш за последните дупки, 4е без тях не Излиза мелодия:)Не ми пре4и засега да съм на такъв пост, имам и по други амбиции, не се оплаквам от работата си, но ме дразни 4е за глупости ми вдига панаири, а не за не6то основателно!

# 11
  • Мнения: 2 978
но ме дразни 4е за глупости ми вдига панаири, а не за не6то основателно!

Ами това е мноого добре.
Значи, си вършиш работата и няма за какво да се хванат.

Да не ти пука!

# 12
  • Мнения: 702
Е да, ама нагласата и желанието ми си отиват!Пък и оставам с едно такова 4увство Sick

# 13
  • Мнения: 2 978
Е да, ама нагласата и желанието ми си отиват!Пък и оставам с едно такова 4увство Sick

Ами защо не го питаш направо.
Кажи му, че не ти е приятно да те хапе за глупости. Ако пък не искаш, не знам защо се мъчиш още там?

# 14
  • Мнения: 212
Ох, нее той не пие!Пият служители на фирмата!
По принцип, аз не смятам той е комплексарят, но е заобиколен от такива и много му вдигат нервите и той може би изпуска парата, като се прави на биг бос за моя сметка!Аз го уважам страшно много и много неща съм и бих направила за него, но понякога наистина ме изумява с тъпите си забележки до6ли отникъде!Пр. Понеже го бях свикнала зимата, да му пускам климатика преди да е дошъл, за да му е топли4ко и един път той беше в командировка за 2 дена и като се върна просто сутринта бях забравила да пусна климатика!Ееее такъв скандал ми вдигна, че ми се дорева!И то за ни6то!Стана ми супер тъпо!И най-гадното е, понеже ми вдига скандали за някво глупости и аз се чувствам като малоумна!Все едно че не мога да се справя и с най-тъпото и елементарно нещо! Ей тва ме побърква, защото нито съм тъпа, нито съм малоумна! За тази работа съм минала през 100 интервюта!За6тото имаха хиляда изисквания!

Пиши на български език. Явно наистина си леко тъпа и малоумна след като не знаеш че думата ни6о всъщност се пише НИЩО

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз имам една тактика - държа се дистанцирано и със самочувствие. Самата ми физиономия показва, че с мен не може да се държат като с всеки, игнорирам фамилиарничене, клюки, заповеди извън задълженията ми. Естествено, че си върша работата, но не позволявам и да ми се качват на главата. Всичко става много "тънко" без да се усетят, че ги държа на разстояние. Споделям много малко за себе си и изобщо поддържам лека мъгла около себе си.
Я си вирни малко брадичката и придай самочувствие, поне ще се почувстваш по-добре.

# 16
  • Мнения: 702
Аз говоря за шефа си, не за другите!Той се държи така с мен!Друг никой не ми заповядва и не ме занимава с дейностите си!Пък и всякакви начални опити ги убвам в зародиш!Аз съм почти винаги усмихната и лъчезарна, но всички знаят и другото ми лице. Просто, шефът ми ме вбесява, понякога!

# 17
  • Мнения: 24
...А затова 4е съм последна дупка, аз си го знам, но нали знаеш за последните дупки, 4е без тях не Излиза мелодия:) ...

Нашият разговор придобива лек еротичен заряд, или просто моето началническо, комплексирано подсъзнание греши?!

# 18
  • Мнения: 702
Ох, нее той не пие!Пият служители на фирмата!
По принцип, аз не смятам той е комплексарят, но е заобиколен от такива и много му вдигат нервите и той може би изпуска парата, като се прави на биг бос за моя сметка!Аз го уважам страшно много и много неща съм и бих направила за него, но понякога наистина ме изумява с тъпите си забележки до6ли отникъде!Пр. Понеже го бях свикнала зимата, да му пускам климатика преди да е дошъл, за да му е топли4ко и един път той беше в командировка за 2 дена и като се върна просто сутринта бях забравила да пусна климатика!Ееее такъв скандал ми вдигна, че ми се дорева!И то за ни6то!Стана ми супер тъпо!И най-гадното е, понеже ми вдига скандали за някво глупости и аз се чувствам като малоумна!Все едно че не мога да се справя и с най-тъпото и елементарно нещо! Ей тва ме побърква, защото нито съм тъпа, нито съм малоумна! За тази работа съм минала през 100 интервюта!За6тото имаха хиляда изисквания!

Пиши на български език. Явно наистина си леко тъпа и малоумна след като не знаеш че думата ни6о всъщност се пише НИЩО

Това пък какво беше?! SickТи добре ли си бе момче?!Проблемът е друг. Виждам че и без да съм писала на български си ме разбрал, но явно си някой от тия същите комплексари, които се чудят за какво да се заядат?!
Еее, 4удех се кога 6те се появи някой като теб да да се прави на у4ител по БЕ!Най - после!Ами то ти направо закъсня Mr. Green Peace

# 19
  • Мнения: 702
...А затова 4е съм последна дупка, аз си го знам, но нали знаеш за последните дупки, 4е без тях не Излиза мелодия:) ...

Нашият разговор придобива лек еротичен заряд, или просто моето началническо, комплексирано подсъзнание греши?!
Грешиш Селти Simple Smile Въобще никакъв еротичен заряд няма в цялата работа Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 986
vagabond, не се ядосвай!

# 21
  • Мнения: 24
...А затова 4е съм последна дупка, аз си го знам, но нали знаеш за последните дупки, 4е без тях не Излиза мелодия:) ...

Нашият разговор придобива лек еротичен заряд, или просто моето началническо, комплексирано подсъзнание греши?!
Грешиш Селти Simple Smile Въобще никакъв еротичен заряд няма в цялата работа Mr. Green

Жалко...въображението ми се развихри при мисълта за "последна дупка" и за "кавал"

# 22
  • Мнения: 1 217
Ако може по-подробно описание на "лизегъзец" и "сопка"  Mr. Green , последното сигурно е нещо средно между "опари", "стресна се" и "ококори"  Joy

# 23
  • Мнения: 702
Ето ви хора,в последните постове на МЪЖЕ, нагледен пример, как винаги се появява някой, който да о*ере работа!Браво!
Благодаря на Борката, че ме светна колко съм малоумна!И на Селти, че ми представи ситуацията в друга светлина!Момчета супер сте!

П.П. Селти, то и мойто много обича да се вихри в тази насока, но за съжаление има моменти, които не са с такова еротично съдържание и естество:) От друга страна обаче, ако се замислиш може иаречнието да придобие друг по намисрисващ смисъл, ставайки въпрос за дупки и произвежданите от тях мелодии! Mr. Green

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз говоря за шефа си, не за другите!
И аз говоря за шефовете си.

# 25
  • Мнения: 24
...От друга страна обаче, ако се замислиш може иаречнието да придобие друг по намисрисващ смисъл, ставайки въпрос за дупки и произвежданите от тях мелодии! Mr. Green

Аз точно това имах предвид...просто моите представи за еротика са малко така... неконвенционални, един вид.

...............................

Иначе, че съм ти осрал темата - осрал съм я. Но това трябва да те ласкае - аз осирам само наистина стойностни теми. Останалите - дребни, незначителни, които нямат фундамент и ясна концепция - тях ги подминавам с пренебрежение.

# 26
  • Мнения: 1 897
Шефове-всякакви.
Иначе, държат се с теб така, както позволиш да се държат. А ти вече си го позволила.
Вариантите:
Или в разговор насаме с шефа със спокоен тон обясняваш, че напрегнатата атмосфера е пречка за нормалната ти и спокойна работа, защо не приемаш критиките и че за напред очакваш нещата да се променят в положителна посока.
Или всеки път, когато шефът ти се разкрещи му казваш, че трябва да се успокои и едва тогава ще продължите работата си и излизаш за кафе или цигара.
Или продължаваш да търпиш, като не се впечатляваш много и не си го слагаш на сърце.
Или напускаш и търсиш друга работа.

# 27
  • Мнения: 702
ТенкС  Mr. GreenСпециално за Борката го пиша така  Mr. Green
Селтакис, разчувствува ме! Whistling Hug
лизегъзец - човек, който лиже задници!
сопна- говоря троснато на някого!Да нещо между тия трите дето си ги изброила Mr. Green

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 12:50 от vagabond

# 28
  • Мнения: 166
Не те разбирам. Успокой се, концентрирай се, формулирай си ясно същността на проблема, коригирай си заглавието, така че да синхронизира със съдържанието на постовете ти. Пак ще намина.

# 29
  • Мнения: 2 011
Моят началник не се различава от другите началници , но  в никакъв случай  не мога да  кажа за него че е комплексар. Да, викал ми  е и за дреболии , дори ме е обиждал. Понякога като  ми  вдигне скандал  аз  губя тоците и ни говор ни картина. Благодаря за нищо не ми  е казвал  а и не искам -  върша си работата съвестно и отговорно . Зная много  добре че ТОЙ ЗНАЕ какво , колко и как се върши работата от всеки  негов служител. Работя за него  вече 5 години. Грък  е и наистина е малко по-различен от БГ началниците ( и все пак  не съм сигурна - началници  всякакви)! Може би  е малко по -груб! няма значение .
Не се учудвай че скъсява дистанцията а после ти  вика - ти какво искаш кафе ли да ти направи ?  Не  намирам тези неща за комплекси а по-скоро  са изблици в следствие на стрес, напрежение ....
А за климатика .... Ми ти си го научила така. Като ще го правиш го прави  всеки  път  и когато  забравиш  намери  най-подходящия начин за да  се измъкнеш и да смекчиш яда на шефа си!
Пък  ако не ти отърва знаеш нали??? Пък  ако нямаш избор - търси  алтернативни методи  за да се  бориш.
 Ако нещо  съм сгафила моя началник  вече знае че ако  много ми крещи  няма да получи  адекватен отговор от  мен.  newsm78
Когато  започне да  вика , няма значение за какво - щото  винаги може да  се намери....просто си  чакам да мине тирадата и да се защитя адекватно пък и  на него  вече му минало и  започва по- спокоен разговор. Не го обвинявам за това , просто го приемам иначе до сега да съм си намерила  друга работа!  Peace

# 30
  • Мнения: 1 788
Относно началниците-комплексари се сещам за един такъв случай в моята "кариера"
Започнах първата си работа преди години за чужденци - работното време не беше строго фиксирано, влизаха ти в положение за всяко едно нещо и позволяваха свободата ти на работното място - стига да си вършиш работата съвестно. Това беше главното им изискване.
В един момент, решиха, че трябва да наемат офис мениджър - българин.(те самите имаха много работа на главата и искаха някой, който да се занимава с досадните и дребни неща) Избраха един на пръв поглед нормален човек - с много силно и стабилно образование.
Идва той един ден и иска да се запознае по отделно с нас. Идва моя ред и той с най-голямото самочувствие ми казва: "Аз съм еди-си-кой-си. Ти чела ли си ми автобиографията?" Аз онемях. Казах му - "Аз не съм, а ти чел ли си моята?"
Работното време от нефиксирано стана като в казарма. Не можеш да мръднеш до тоалетна без да те попита къде отиваш. Бяхме малък екип и по принцип не е имало никакви изцепки от никой от нас. Обедната почивка, в зависимост от работата ни, беше различна - само сме си решавали колко ще почиваме - ако е нямало работа сме си позволявали да е повече от час и така. След като този човек дойде - записваше всеки един кога е излязъл в почивка и за колко време. Беше ми направил статистика на времето, за което пуша цигара дори. А като се има предвид, че чужденците държаха на почивка 10 мин на всеки 40-45 мин, тъй като работим с компютри и т.н.
Един ден ми беше объркал заплатата с 1/3 по-малко. Казвам му, той не пожела да я смени. След което трябваше да се "жалвам" на чужденците. Те оправиха нещата, но от него и едно извинявай не чух. Макар, че му казах, че ми го дължи.
Много подобни изцепки мога да кажа за него, но стана мн дълго Simple Smile

# 31
  • Мнения: 157
Не смятам, че е нормално шефът ти да ти крещи и да вдига скандали. В крайна сметка, става въпрос за работа и за служебни отношения. Ако не са доволни от теб и от това как си вършиш задълженията, просто те освобождават. Това е начинът, а не да ти крещят. Ако пък са доволни - тогава проявяват необходимото уважение и се държат с теб като с ценен кадър. Но това в никакъв случай не включва скандали, нали? Wink

Бившият ми шеф беше ужасен скандалджия. Правеше му удоволствие, буквално да се гаври психически с подчинените си. Е няма такъв комплексар! Накрая загуби целия си екип. Всички напуснахме и то почти едновременно. А изключително много харесвах естеството на работата си там.

Мисля, че трябва да цениш себе си, образованието си, професионалния си опит и личността си. Ако усещаш, че не можеш да промениш отношението към теб в тази среда, т.е. в тази фирма, по-добре е да започнеш всичко на чисто. Аз го направих и за минутка не съжалявам!

# 32
  • Мнения: 78
Моят шеф не ми е повишавал тон до сега, вече
2год. и половина, не че не сравнява със земята
някой който се оака жестоко, просто до сега на мен
не ми се е случвало  fingerscrossed
 

Общи условия

Активация на акаунт