За страховете при следваща бременност

  • 8 827
  • 65
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 965
Здравейте на всички, имам една дъщеричка на 4 г., която се роди в началото 37 г.с. Беше на кислород, водеха я доносена, но неразвита, проблеми имахме, но всичко е зад гърба ни... Сега е весело и здраво дете.  Никой не ми каза, защо ми изтекоха водите тогава, каква е причината за ранното раждане. Сега чакаме второ бебче, съвсем в началото съм, но се притеснявам от сега да не родя отново преждевременно, всичко ми се връща в главата, дните прекарани в родилно бяха най-тежките в живота ми...Още повече, че съм от Бургас  Confused Много съм объркана, просто...

# 1
  • Мнения: 486
Здравей, не знам как да ти кажа нещо успокойтелно, но мен ме гонят същите страхове без да съм бременна.Искаме още едно дететнце и всеки месец като ми доиде М и се разочаровам , ако ми закъснее започвам да откачам от страх, дали не сбърках, дали ще се повтори , как ще завърши и бъркам ли като се подалгам на това, като рискувам живота си и този на едно неродено бебе, ами ако няма късмета на Били и  се роди, но не е здраво.Боря се с това без дори да съм бременна , но и през ум не ми минав да се откажа да искам  2ро дете.НЕ знам как да те успокоя, но опитай се да мислиш позитвно и да не се даваш на страховете си.Веднъж си минала през това и сега поне знаеш , може да си по-предпавзлива, да се оглеждаш и ослушваш за всякакви симптопми, да се погрижиш при най -малкия проблем.Пък и лекарите сигурно ще те наблюдават по отговорно и внимателно, ще те следят по на  често.Усмихни се и мисли  как ще гушкаш едно здраво бебе.Тук цял под форум сме с теб и ще помагаме ако те нападнат черни мисли.
За протокола Били е на 2г. роди се 29г.с.

# 2
  • Мнения: 103
И аз се измъчвам от същото, без да съм бременна. За себе си съм решила, че , когато дойде моментът да  имаме второ детенце, ще си почивам максимално. Със Стилиянка и учех, и държавната практика си изкарах, и като цяло бях подложена на доста стрес и натоварване по време на бремеността. Ще се старая да мисля позитивно и да осигуря на тялото и съзнанието си пълен релакс.
Това на теория.....  Simple Smile А пък един ден като забременея ще видим как ще е....
Старай се много-много да не се обременяваш с черни мисли (няма как да не ти минават през ума, ама съзнателно ги ограничавай ) и си почивай много!  Hug

# 3
  • Мнения: 2 070
Момичета ,всяка бременност и раждане е различна.Спокойствието е важно Hug
Аз родих първото си дете точно на термина 4,100,второто се роди в 29 г.с.,1.300.
Никой не е застрахован от това,и в повечето случаи и лекарите не обясняват,защо се е случило.
Мислете позитивно,и леко бременеене Peace

# 4
  • Мнения: 923
Аз също искам второ дете макар, че все още ми е рано и лекарите не ми разрешават да забременявам преди да са се минали поне три години от раждането на сина ми. Мен също ме измъчват същите терзания и мисли ами, ако се случи пак, ако пак трябва да мина през същото. Мисля, че втори път няма да мога да мина през този ад, през тази борба. Но пък от друга страна ми се иска още едно дете, защото усещането за новия живот вътре в теб е несравнимо, първото мърдане на бебето, първото ритане. А пък и после, когато го гушнеш, когато и то започне да те гушка - всичко това е уникално и неповторимо.
Мила Мария мисли си само хубави неща. Пожелавам ти лека бременост и едно прекрасно бебенце. Hug

# 5
  • у дома
  • Мнения: 965
И аз мисля да подходя по-позитивно, да не мисля за това...Най-вече да следя внимателно всички симптоми, прегледи и т.н.
Вчера прочетох статистика - 60 % от децата миналата година са родени преждевременно. Това е огромна цифра просто, как може такова неглижиране от страна на лекари  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
ами за жалост няма как да не мислим за това.
Аз една спокойна бременност не съм имала.Първата завърши още в 9-та г.с.При следващата естествено се притеснявах дали ще се повтори.Е повтори се,но в 20-та г.с. и загубихме близнаци.Съответно третата бременност беше още по-параноична.Постоянно мислене дали сърчицето бие,до кога ще бие и т.н.Откриха ми в 18-та седмица и прееклампсия ,та страха още повече се засили.Накрая родих в първият ден от 36-та седмица,но детенцето ми живо и здраво и се развива перфекто във всяко отношение.
Ами няма как да съм спокойна при следващата бременност,но пък този страх не е по-голм от желанието ми ,така че тези терзания не бха могли да ме спрат.

# 7
  • Мнения: 360
...този страх не е по-голм от желанието ми ,така че тези терзания не бха могли да ме спрат.
Хубаво си го казала angels_zg . Аз знам, че при мен втора бременност пак ще е патологична, защото проблемът ми е физиологичен, но въпреки това искаме още едно бебе. Не знам как ще издържа още един път това напрежение и страх да не загубим бебето, но с Божията помощ ще се справя. Затова пък резултатът си струва всяка секунда.

# 8
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

и аз живея с този страх. Четох статия, че организма помни при ранно раждане и шанса да се получи отново е над 25%.
При мен така и не се разбра от какво се получи инфекцията и родих в 26 г.с.
Сега чакам с нетърпение да опитаме отново и да имаме повече късмет.

Миналата година по това време вече бях бременна, след 1 опит ИКСИ, а сега ме е страх много

# 9
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Как ви разбирам само. Надявам се да забременея скоро и се притеснявам много как ще се развият нещата този път. Слава Богу  Praynigдъщеричката ми е жива и здрава палава маймунка. Надявам се на още едно такова щастие, но притесненията си остават. Само вие можете да разберете за какво става въпрос. Хубавото е, че не губим надежда и вяра и с Божията помощ вярвам, че ще успеем да си родим едни доносени, здрави дечица Hug

# 10
  • Мнения: 63
И аз мисля да подходя по-позитивно, да не мисля за това...Най-вече да следя внимателно всички симптоми, прегледи и т.н.
Вчера прочетох статистика - 60 % от децата миналата година са родени преждевременно. Това е огромна цифра просто, как може такова неглижиране от страна на лекари  ooooh!
Може би не е само до недоглеждане на лекарите . То животът тук си е тежък . Все има нерви , все за нещо се тормози човек , дали ще стигнат парите , дали ти е сигурна работата и т.н. Просто стресът си оказва голямо влияние .
За това трябва поне през бременността да се опита майката да има по-ведри мисли и да се радва на бъдещото човече  . Simple Smile А и тези около нея да не я затормозяват допълнително !
Успешна и лека бременност ти пожелавам ! И дано този път да е всичко наред !  preggo Flowers Rose Flowers Sunflower

# 11
  • Мнения: 486
И аз се надявам скоро да се похваля с нова бременност, но....едва ли ще е за хвалене.Казаха ми да изчакам 2 г., който скоро минаха и сега съм въоръжена с много страх и още повече желание.Лошото е ,че при мен вероятноста за тежка бременност е голяма, предходната- прееклампсия.Имам си проблем с кръвното и ...не вярвам да си крутува цели 9 месеца.Обиколих половината болници в София и ми казаха, да пробваме за 2ро.За съжаленеи никой не моеж да ни обещае добър край, само ме успокяват ,че при проблеми ще се направи всичко възможно.
Желая на всички ни да имаме толкоз деца колкото искаме и повече никакви неуспехи.Едва ли някоя от нас ще успее да се радва на следващатат си бременност, но да се радваме на здрави дечица на края.

# 12
  • Мнения: 200
Явно на всяка от нас родила недоносено дете ни минават такива мисли през главата. Аз имах сравниено лека бременност и водите ми изекоха без никакви предишни симптоми в 34 г.с. Благодаря на Господ, че Алекс беше 2.550 кг. и не се наложи нито кувиози, нито други интервенции. на мен ми е още рано да мисля за следващо дете , но мислите ми минаха  още в самото начало. Успех на всички и явно трябва да се настроим позитивно, да се поглезим повече през този период.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
Zoia_Alex и аз бях с прееклампсия при последната бременност ,но взехме мерки от самото начало,понеже в края на бременността с близнаци също започнах да я развивам.Започнах Аспирин Протект и Допегит още от 8-ма седмица,рибено масло също,по-късно включихме протеини,Дузофарм и още куп неща,но пък избутах до 36-та седмица.Трябва още от началото следене и превантивно приемане на лекарства.
На мен също ми казаха,че следващата бременност ще е пак така,надявам се само да е отново с успешен край.

# 14
  • Мнения: 58
Как добре ви разбирам! Аз често, докато кърмя си мисля как бих могла да имам второ дете. Имах една бременност, но получих екламсия и загубих бебето, после при втората бременност и за миг не ми е минавала мисълта, че ще се повтори. Затова бях толкова изумена, че бременността свърши в 32гс. Но при трета бременност, не знам какви мисли ще ме връхлетят. Оптимизмът ми не е май толкова голям. Мисля, че страхът по време на бременност оказва огромно влияние на бебето и жената трябва да бяга от тези мисли като дявол от тамян. Аз до последно, дори лежейки в болницата 2 седмици преди да родя, си казвах, че няма да се дам и ще го държа в мене. За себе си разбрах, че стават чудеса, а мисля, че има и съдба!

Общи условия

Активация на акаунт