Юнски бебета! Тема №51

  • 14 849
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте и от мен в новата тема! Франческа   bouquet

За помпата - съветвам ви, ако нямата, поне за родилния дом да си вземете обикновена, тип спринцовка, пък ако прецените, че ще ви трябва, тогава си вземете скъпа. Аз съм разказвала, че на мен също веднага ми дойде кърмата, но каналите трудно ми се отпушиха, помпата-спринцовка ми се счупи веднага и в резултат получих страшно възпаление на гърдата и бях на антибиотици 1 седмица вкъщи, с висока температура, заради която се цедях и после давах на бебето. Затова си взех на Авент и всичко потръгна, но това е изключение и както казва Франческа, в повечето случаи бебето е най-добрата помпичка.

На морето бяхме от 10 септември, бяхме на Албена за първи път и с влюбих в нея. Толкова зеленина и спокойствие, направо супер. Е вярно, взе да захладнява времето, но без туй не ми е било до къпане - само разходки и почивка. И в резултат на това - бебе № 2  Laughing

Ох, Петя, стискаме ти палци, прави каквото казва лекаря и най-вече вярвай, че всичко ще е наред.

Да, добре дошла на enax-ta, още една мама с деца с малка разлика  Heart Eyes

Сомбоди ще е добре, сигурна съм, чакаме я с нетърпение.

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 11:12 от anyto

# 46
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!
сутринта ходих на уролог и каза, че всичко с бъбреците ми е ОК. Явно наистина контракциите ми са заради по-малкото околоплодни води. Урологът също каза да се наливам с вода, тия дни си взимам и протеините и дано се възстановят. Praynig

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2
Здрасти Юнско братство! Никой да не се предава, остана малко, трябва да сме силни. Дръжте се!
Добре дошла на enax-ta.
Преди малко говорих с somebody , всички имате много поздрави.
Усмихнат ден на всички  Hug

# 48
  • Мнения: 9 814
Петя, стискам ти палци. Наистина пии много течности.  Hug
gamby , кажи на  somebody да се връща по-бързо, че... Naughty  Laughing

# 49
  • Мнения: 834
Помпата за кърма е излишна и според мен. Най-добрият вариант е бебо да се слага на гърдата, а не да се стискате с помпата, защото тогава става страшно.
Аспиртора за нас изобщо не трябва да се използва поне първите 2 месеца. Напълно ненужна вещ е.
Стерилизатора обаче е супер необходим и пести време, биберон или шише с вода всичко съм стерилизирала.
Клечки за уши не съм ползвала и все още не ползвам по съвет на педиатъра.
За пъпчето има специални лепенки, но според мен и те не са добър вариант върху нежната бебешка кожа. Само един път сложихме на Борис, и после докато я отлепим ми се до рева. По добрият вариант е да се предпазва с чиста пелена. Ушичките по време на къпането също не трябва да се мокрят.

# 50
  • София
  • Мнения: 590
А да знаете, дали трябва багажът за родилното да е в найлонов плик? Забравих да попитам в МД  Confused

# 51
  • Мнения: 9 814
А да знаете, дали трябва багажът за родилното да е в найлонов плик? Забравих да попитам в МД  Confused


Защо пък в найлонов?!
Моят си беше в пътна чанта, а сега ще го приготвя в куфар на колелца. Идеята я видят, докато лежах в Шейново, повечето момичета така отиваха да раждат.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 658
А да знаете, дали трябва багажът за родилното да е в найлонов плик? Забравих да попитам в МД  Confused

моят беше в плик, но ти говоря само за нещата, с които отиваш да раждаш-памперси и кърпички, чаша и прибори за хранене, превръзки и нощница да се преоблечеш и вода, но аз бях и секцио. Другият багаж ми беше в пътна чанта и мъжа ми го донесе на следващия ден като ме качиха от реанимация.

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте момичета аз искам да попитам някоя от вас имала ли е проблем с кръвното налягане доколкото знам, опасно е когато е високо , аз от снощи съм със много ниско за мен.Никога не съм имала такива проблеми Пробвах  да го кача със шоколад и кафе но няма ефект а главата ми ще се пръсне Дали да не се обадя на личната да питам какво да правя, а не искам пак да ходя в болница smile3518

# 54
  • София
  • Мнения: 590
Абе имам спомен, че май за втора градска искаха да е в найлонова торба....За родилното отделение питах. Май и аз така ще направя: ще нахакам нещата за родилното в голяма найлонова торба, а пък в пътническата ще са халат, помпа и т.н.

# 55
  • Мнения: 482
Добър ден и от мен Simple Smile

Sombody, Петя - дръжте още малко, почти не остана ....

За помпата - за мен е необходима. Но като всяко нещо не трябва да се изпада в крайности - прекаленото цедене с нея, наистина довежда до хиперлактация. Но при напрежение в гърдите, опасност от запушване и възпаление - е безценна. "Консумирайте умерено" - послание от Смирнов  Mr. Green До колкото знам и както съм практикувала - цеди се до премахване на напрежението и нито грам повече. Хлапето на ядене се храни само от едната гърда, и се изцежда само тя, на следващото хранене другата и така ... В началото докато се регулират нещата е малко повече хамалогията покрай цеденето.

Аспиратора за нос ми стои неразопакован от Даяна, сигурно и сега няма да го разопаковам. Другото нещо което изобщо не използвах беше някаква нощна детска лампа ....

Пъпчето - ако е хванато с пласмасова щипка няма проблем да се мокри. Изисква по-спациални грижи - обработка с 95% или 70% спирт и антибиотична пудра. Малко е гадно това което ще напиша, то и на мен ми призля първият път като видях пъпчето на Дани, но се подгответе и четете. Пъпа не е приятна гледка - все пак това е разлагаща се плът. Приятна, неприятан гледка, стискате зъби хващате го и хубаво с малко памуче или клечка за уши третирате основата му със спирта от всички страни, след което наръсвате с антибиотична пудра. Лепенките за пъпче, доколкото знам се използват при проблеми и притеснения за поява на херния покрай пъпчето. Аз не съм ползвала.

Стерилизаторите за микровълнова до колкото знам представляват наистина една пласмасова кутия. Електрическите са по-добри и съответно по-скъпи. Аз лично не виждам разлика между обикновена кутия и такава наречена "стерилизатор за микровълнова" - но ако някой знае повече по въпроса - нека пише. Иначе моят стерилизатор е електрически на Чико - от порядъка на 50 лв. беше.

# 56
  • Мнения: 9 814
koremka , аз по принцип съм със страшно ниско кръвно, а сега по време на бременността е направо ужас. ooooh!
От два дни се чувствам страшно отпаднала и ме боли главата, предполагам, че е от времето и атмосферното налягане.
Ниското кръвно е също толкова опасно, колкото и високото.
Пробвай с айран с доста сол, поне аз така се оправям, пий също така и много течности /но не кафе и кола/.

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 854
Коремка, и при мен много пада, почти всеки ден съм като мекотело до обяд, не мога да се вдигна от леглото. Даже в болницата колабирах, но ми казаха, да търпя, почти нищо не може да се направи. Да пием много течности и айрян със сол, въпреки, че не виждам голямо подобрение. Акушерката казаа цитирам" Ами бременна жена си, нормално е, ще потърпиш малко. Помисли си само колко жени искат да са в твоето положение, а не могат" Тове ме накара да млъкна и да не търся повече какво да пия, без туй по 19 хапчета на ден гълтам  #Crazy Ами ще търпим и това е..

Багажа мисля, че няма изискване в какво да е, само най-нужните неща трябва да са най-отгоре - нощницата, книга (някой може и да чете междзу контракциите), памперси за бебето, пелените, фотоапарат, телефон, документите.

# 58
  • Мнения: 0
Сега като рекламата на орбит ще се замъкна до кухнята да си направя айрян.Много ви благодаря  Hug

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 746
До сега съм чистила и малко се изморих. Ние с мъжа ми чисти по принцип събота сутрин -той минава с прахосмукачката, аз след него с гъбата, после той измива банята, а аз през това време избърсвам праха и за един час сме готови. Аз сега се мъчех повече от 2 часа, но реших да изчистя, защото тази вечер като се прибере милото тръгваме за Карлово при мама и тате там ще изкараме уикенда. Нямам търпение. Сега малко ще си почина и ще почна да стягам багажа.

Общи условия

Активация на акаунт