Отговори
# 45
  • Мнения: 262
Уф , че ме разколебахте.

И аз за питки го бях предвидила , ама сега тръгнах да си правя макаронки на фурна.

Някой беше писал , че винаги си замразява млякото ако е в повече , та затова го замразих и аз.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 341






Аз слагам във фризера бутилки от домашно мляко ( сварено).
Никога не съм имала проблем.Като извася шишето го оставям малко да се отпусне, така че да се излее от шишето и го слагам на котлона да се затопли.

# 47
  • Мнения: 262
Мдаа , сега четох , че пастьоризираното мляко не трябва да се замразява.

Само домашното явно се замразява.

Ще се ходи до магазина  Laughing

# 48
  • Мнения: 5 001
Аз не бих го консумирала...За мен млякото трябва да си е с равна консистенция....Щом е на парцали-КЪШ! Laughing Laughing Laughing

Мастерче, как така Къш, мари девойко хубава? Ами с разваленото мляко може една питка да се спретне, чувала съм и за катми......

Аз не бих рискувала да замразявам мляко, независимо дали е в срок или не...На мен в срок ми се пресичат, какво остава извън срока......Но пък благодарение на съвета на Марулка, от пресеченото мляко вече правя питки, че и хляб......
Joy Joy Joy Joy
Ами аз от едн туркиня научих и една рецепта за мекици с пресечено мляко,но това мляко е замразявано все пак Rolling Eyes....Абе нагласата ми е такава  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 49
  • Мнения: 9 113
И аз ще питом нещо - как да си направя домашна свинска мас от сланина, която съм купила от месарския?

само ако е безсолна сланината. Нарязваш на дребни кубчета 1х1см, поставяш в тенджера с малко вода-зависи колко ти е сланинана и включчваш котлона. Като заври, водата си извира, а маста се разтапя. Бъркаш, докато остане само мазнина - вземайти малко течност в лъжица си личи дали има вода или не. Прецеждаш в съд и охлаждаш.
Ако е солена, ще мирише малко повече, няма да можеш да ползваш за сладки, че е солена.

Някой беше питал за 2 буркана мас  и установи, че няма дъх. Ако няма да ползваш и двата буркана сега, прибери единия във фризер, или извади и раздели в найлонови пликове за по едно ползване. Така може да ти издържи поне още година без дъх.

Прясно мляко редовно си замразявам - домашно - сварено и охладено, в  бутилки от мин вода.  Ако се пресече - на теста почти всякакви става.

# 50
  • Мнения: 930
как да направя шницели с кайма
яйца и брашно се слагаше имаше ли нещо друго и колко Thinking
благодаря предварително
каймата ми е половин килограм

# 51
  • Мнения: 4 496
Аз правя шницели по тази рецепта на Габи С/ моля за извинение, че не го изписвам правилно/:

Шницели "Всичко по 5"

СЪстав
500 гр. кайма /при мен телешка/,5 яйца,5 с.л. брашно,5 с.л кисело мляко с 1/2 ч.л. сода бикарбонат,5 с.л. газирана вода или бира,подправки на вкус-сол,магданоз,чубрица...

Приготвяне:
Омесваме всички продукти и с помоща на лъжица вземаме от сместа и пържим шницелите  в загрята, но не силна мазнина...с лъжицата хубаво се заглаждат,за да не са дебели

# 52
  • Мнения: 575
Защо много рядко ми се получават картофените кюфтета? Слагам и яйце,и брашно Sad,но като се пържат в мазнината ми се разслояват и накрая стават на каша...а толково ги обичаме newsm78

# 53
  • Мнения: 165
Здравейте момичета. Искам да се включа в темата с една въпросче. Дневс страшно много ми се прияда лучена яхния (с пилешко примерно) но нямам никакъв спомен как точно се правеше Embarassed  лука запържваше ли се или се слагаше водичка да се развари  newsm78  като пълен шемет напоследък моля за помощ Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 10 858
Пеп-4о, мерси за отговора   bouquet

# 55
  • Мнения: 132
някой знае ли(знам,че много ще знаят)как се прави пастет и става ли той за деца на 1,5 години?колко време може да се съхранява и как?

# 56
# 57
  • Мнения: 5 001
Здравейте момичета. Искам да се включа в темата с една въпросче. Дневс страшно много ми се прияда лучена яхния (с пилешко примерно) но нямам никакъв спомен как точно се правеше Embarassed  лука запържваше ли се или се слагаше водичка да се развари  newsm78  като пълен шемет напоследък моля за помощ Simple Smile
Пилешкото нарязано на порции се позапържва от всички страни,добавят се 6-7 глави лук нарязани на филийки,1 морков на колелца.Да се задушат заедно с месото.След като лука се поздуши се слага 1 ч.л. червен пипер,налива се гореща вода,колкото да покрие месото,черен пипер на зърна,1 дафинов лист,по желание и малко чубрица.Ври докато стане готово.Накрая се добавя доматено пюре 1 с.л. размито с малко вода и брашно за сгъстяване на яхнийката.Ври още 5 мин. и е готово.


Защо много рядко ми се получават картофените кюфтета? Слагам и яйце,и брашно Sad,но като се пържат в мазнината ми се разслояват и накрая стават на каша...а толково ги обичаме newsm78
След като свариш картофите ги намачкваш.Добавяш ситно нарязан лук,чубрица,по желание сирене,сол,черен пипер,1-2 яйца.Омесваш много добре.Оформяш кюфтетата.
После топиш в брашно,яйце и слагаш в силно загрято олио.Важно е да завършиш панировката с яйце,защото така не стават мазни.

# 58
  • Мнения: 930
когато пържите кюфтета от кайма, овалвате ли ги в брашно преди да ги изпършите

# 59
  • Мнения: 5 001
когато пържите кюфтета от кайма, овалвате ли ги в брашно преди да ги изпършите
Аз да,овалвам ги в брашно.По-вкусни са ми така....

Общи условия

Активация на акаунт