ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 548
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 315
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
До ИСОДГ - Продължавам да не мога да си вляза в профила, и да не знам - е ли съм регистрирана или не? Всеки път е едно и също - влизам с мейла и паролата,директно ме изпраща да попълвам ЕГН-та, и след като въведа моето,иска и на бащата - бащата ,както съм писала е чужденец, няма  БГ - ЕГН, и вече цяла седмица аз си стоя на тези ЕГН-та и не мога да продължа напред Rolling Eyes Ще има ли някакво решение на проблема ми, писала съм и на обратна връзка преди доста време - отговор нямам, и наистина съм изнервена и притеснена,защо този път не мога да запиша синът си,защо първият път бащата беше "одобрен от системата" , а сега дори и мен не приема, и въобще има ли някаква надежда да мръдна от тези ЕГН-та и да си вляза в профила Confused Confused Confused

Просто оставете всички полета за бащата празни. Така ще може да си попълните данните в профилите. После ще добавите бащата - не се безпокойте.

Я.Дж.

Всеки път оставям полетата за бащата празни/след ваша препоръка от преди няколко дни/, но винаги ми казва,че не са попълнени данните за вторият родител и липсва ЕГН-то на съответния.......Няма как да не се безпокоя - наистина не мога да разбера на какъв етап съм?

Дайте ни Вашето ЕГН и имена, както и мейл, за да направим тази стъпка вместо Вас. На лична поща.

Я.Дж.

Благодаря Ви за съдействието, изпращам ви го на лично съобщение веднага Peace

Не мога да ви изпратя лично съобщение - кутията ви е пълна, а не виждам мейл, на който да го изпратя Rolling Eyes Rolling Eyes

# 316
  • Мнения: 1 255
До ИСОДГ - Продължавам да не мога да си вляза в профила, и да не знам - е ли съм регистрирана или не? Всеки път е едно и също - влизам с мейла и паролата,директно ме изпраща да попълвам ЕГН-та, и след като въведа моето,иска и на бащата - бащата ,както съм писала е чужденец, няма  БГ - ЕГН, и вече цяла седмица аз си стоя на тези ЕГН-та и не мога да продължа напред Rolling Eyes Ще има ли някакво решение на проблема ми, писала съм и на обратна връзка преди доста време - отговор нямам, и наистина съм изнервена и притеснена,защо този път не мога да запиша синът си,защо първият път бащата беше "одобрен от системата" , а сега дори и мен не приема, и въобще има ли някаква надежда да мръдна от тези ЕГН-та и да си вляза в профила Confused Confused Confused

Просто оставете всички полета за бащата празни. Така ще може да си попълните данните в профилите. После ще добавите бащата - не се безпокойте.

Я.Дж.

Всеки път оставям полетата за бащата празни/след ваша препоръка от преди няколко дни/, но винаги ми казва,че не са попълнени данните за вторият родител и липсва ЕГН-то на съответния.......Няма как да не се безпокоя - наистина не мога да разбера на какъв етап съм?

Дайте ни Вашето ЕГН и имена, както и мейл, за да направим тази стъпка вместо Вас. На лична поща.

Я.Дж.

Благодаря Ви за съдействието, изпращам ви го на лично съобщение веднага Peace

Не мога да ви изпратя лично съобщение - кутията ви е пълна, а не виждам мейл, на който да го изпратя Rolling Eyes Rolling Eyes

Да, изчистих я. Пратете сега.

Я.Дж.

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте и от мен. От името на моя близка ,която в момента не може да влезе, имам въпрос. От началото на м.12.2008 г., детето посещаваше ДЯ в р-н Подуяне. От м.02.2009 го преместиха в друг район. Как да бъде отразено преместването ,за да може проверката да е актуална?

В началото на май ще внедрим регистъра на всички деца. Там директорите ще нанесат преместванията от февруари месец насам. Последната актуална база на МОН е към края на февруари. Колегите от МОН и фирмата, която се грижи за регистъра на всички деца в образователната система са много кооперативни.

Я.Дж.
Благодаря за отговора. Само още нещо да уточня , коя ясла да посочим във профила? Тази в която ходи сега , или тази в която е било записано детето?

# 318
  • София
  • Мнения: 226
При въвеждане на родителите за адрес на семейството се взима пред вид този на първия въведен родител? Има ли значение, че физически семейството може да живее на друг адрес и как ще се удостоверява подобно разминаване или няма да е нужно?

# 319
  • София
  • Мнения: 723
имам следния въпрос към системата

как ще се определят 40% квотата, как въобще ще изглежда това като списък? Защото сега както са подредени няма квотен принцип..и всъщност не дава въобще реална представа за класирането, дори на този първоначален етап.

# 320
  • Мнения: 1 255
При въвеждане на родителите за адрес на семейството се взима пред вид този на първия въведен родител? Има ли значение, че физически семейството може да живее на друг адрес и как ще се удостоверява подобно разминаване или няма да е нужно?

В адрес на семейството трябва да напишете адреса, където семейството живее физически. Където са децата. Желателно е да имате поне регистрация за настоящ адрес там.

В Регистриран адрес само изберете дали постоянния или настоящия адрес на родителя е в София. Това е достатъчно.

Я.Дж.

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
въпрос към екипа:
Защо след като местоработата ми е в Триадица, а на съпруга ми в Лозенец, а яслата за която кандидатстваме е в Красно село системата ми дава 0,1т за ДК5? Явно е грешка в системата, но да не излезе после, че е наша грешка и да откажат да ни запишат? И защо системата ми изчислява 10,3 т, а в списъка за яслата излизат само 10т?

# 322
  • Мнения: 1 255
имам следния въпрос към системата

как ще се определят 40% квотата, как въобще ще изглежда това като списък? Защото сега както са подредени няма квотен принцип..и всъщност не дава въобще реална представа за класирането, дори на този първоначален етап.

Ще има две опашки - едната под квота за 40% от свободните места, другата обща за оставащите 60% от местата. Квотата ще отпадне след първите няколко класирания. Реална представа за шансовете ще имате в началото на май. Списъците в момента НЕ ДАВАТ РЕАЛНА ПРЕДСТАВА за шансовете Ви за класиране.

Я.Дж.

# 323
  • Мнения: 1 255
въпрос към екипа:
Защо след като местоработата ми е в Триадица, а на съпруга ми в Лозенец, а яслата за която кандидатстваме е в Красно село системата ми дава 0,1т за ДК5? Явно е грешка в системата, но да не излезе после, че е наша грешка и да откажат да ни запишат? И защо системата ми изчислява 10,3 т, а в списъка за яслата излизат само 10т?

Не, няма грешка. Просто не сте избрали районите на месторабота на родителите. Направете го.

Точките по допълнителните критерии в секция "Критерии/точки" са максимално възможните. Те варират за различните градини в зависимост от техния конкретен избор на критерии.

Подточки в момента не се виждат в списъците, защото това би било заблуждаващо. Изчакайте до началото на май за реалистична индикация за шансовете за прием.

Я.Дж.

# 324
  • София
  • Мнения: 1 626
При въвеждане на родителите за адрес на семейството се взима пред вид този на първия въведен родител? Има ли значение, че физически семейството може да живее на друг адрес и как ще се удостоверява подобно разминаване или няма да е нужно?

В адрес на семейството трябва да напишете адреса, където семейството живее физически. Където са децата. Желателно е да имате поне регистрация за настоящ адрес там.

В Регистриран адрес само изберете дали постоянния или настоящия адрес на родителя е в София. Това е достатъчно.

Я.Дж.


И аз имам подобен въпрос.

Семейството живее на адреса на бащата. В неговата лична карта фигурира реалният ни адрес.
Но в моята лична карта фигурира старият ми адрес, пак е в квартала, но в съседен блок.
И тъй като полето Адрес на семейството е в моя профил, аз нанесох там реалният ни адрес, но реално той не съвпада с моята лична карта, а с тази на бащата. Това проблем ли е?

# 325
  • София
  • Мнения: 146
dessie8008 аз също имам такъв проблем.Живеем на границата на Овча купел(стара част) и Княжево(р-н Витоша) и най- близката градина е на 2мин пеша  се води в Овча купел,а за р-н Витоша има към Павлово.Друга градина 72ЦДГ Усмивка ми е близо и също се води Овча купел.

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Избрала съм районите. И в моя профил, и в този на съпруга ми фигурира район на месторабота. Мисълта ми е че ми дава една подточка повече, на която според мен нямаме право, а не обратното.

# 327
  • София
  • Мнения: 607
г.Джонев както вчера писах и след третото обновяване на списъците детето което съм регистрирала го няма в съответната градина .
И преди някой да ми направи забележка писах и на обратна връзка ама получавам отговор ще се видите утре в списъка. newsm78

# 328
  • София
  • Мнения: 1 626
Отново имам въпрос.

Местоработата на бащата е на бул.Княз Александър Батенберг 1. Това кой район е?

# 329
  • София
  • Мнения: 1 715
A aко дете е прието по първо желание, но след време реши да кандидатства в друга градина, новата кандидатура ще дава ли 3 точки отново? Тя реално ще е първо желание към съответния момент, макар вече детето да е записано?
Пак да питам КГ за новосъздадена кандидатура Embarassed Става въпрос за ОДЗ с 0 прием до октомври...

Общи условия

Активация на акаунт