В декемврийското тумбаче вече, тупка сърчице на мъничко човече

  • 13 351
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 274
Yoskrek, мила, сега прочетох какво ти се е случило вчера и се разтреперах, ЗАЩОТО първо: аз също съм с ПРЦ 05.03, второ: също съм забременяла на 19.03, трето: първият ми преглед беше на 09.04 и тогава нищо не се видя, грабнахме се и на другият ден при друг лекар - видя се само сакче, но според думите на док прекалено малко и неотговарящо на седмицата, в която трябва да съм. Беше 4 мм. Вчера пак на преглед - сакчето е 10 мм., но все още прекалено малко за 5 г.с и 6 дни (днес вече 6 г.с) и все още няма нищо в него.  Cry  плодният сак отговаря на 4 г.с. Направо откачих, иначе нямам зацапване, но нямам и симптоми (освен гърдите, които ще гръмнат), наревах се едно здраво от сутринта след прегледа до вечерта, подух се от рев. Притесниха ме много с това малко сакче, което отгоре на всичко е празно засега. Пуснахме ЧХГ вчера и следващото е в петък. Аз също много търсих някаква таблица със съотношение ЧХГ-г.с. и нищо не открих.  Sad Тези размери 5,7 мм, за които говориш плоден сак ли е или ембриона вътре?

# 61
  • Мнения: 274
Аз съм с две неуспешни бременности до момента - спонтанен аборт и извънматочна бременност, съответно с отстранена тръба след това. Не ми се мисли и сега ако стане нещо, вече съм на предела на силите си

# 62
  • София
  • Мнения: 5 255
Аз съм с две неуспешни бременности до момента - спонтанен аборт и извънматочна бременност, съответно с отстранена тръба след това. Не ми се мисли и сега ако стане нещо, вече съм на предела на силите си



Мила, много се надявам всичко при теб да се оправи скоро   bouquet

Yoskrek : Стискам палци просто лекарката да се е объркала, но и аз ще те посъветвам като другите момичета - второ мнение!  Hug

Тъй като съм с късна овулация, според календара трябва да съм 7ма г.с., ама апарата отчита 4-5г.с. лекарката ме успокой, че
всичко е нормално и след 10 дена за сърце  Shocked Не е ли малко рано  newsm78 Аз ще отида де, но с нагласата, че е прекалено
раничко още.  Crazy

pebs : Мдаааа....в ТК само на гости на доки, който ще води раждането и за да дам паричките за избор на екип и таткото да
присъства  Whistling За Токуда съм съгласна, че ако си по ЗК те претупват и т.н. виждала съм го. Мен ме преглеждат час, след това
сестрата идва с мен да ми показва кабинетите за изследванията, стой с мен да ми пази страх. А жена до мен, която е по ЗК - 10 мин.
айде оправяй се сама  Thinking

portman : в МД ли ще пускаш БХС? От сега ли да си вземем час? Че то е след месец бе мацки...  doh За всичко ли от толкова рано трябва да мислим...



GERITO_77  newsm59  bigdance2  ura Честит рожден ден! Пожелавам ти само радостни мигове и най-хубавия подарък след по-малко от 9 месеца !

# 63
  • Мнения: 217
.......... Пуснахме ЧХГ вчера и следващото е в петък. Аз също много търсих някаква таблица със съотношение ЧХГ-г.с. и нищо не открих....
Ето нещо :Насочващи ЧХГ нива по време на бременността:

ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:

• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml



* Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена нивата на ЧХГ могат да нарастват различно


GERITO_77 Честит Рожден Ден!!! Пожелавам ти една прекрасна и лека бременност и бебче сладко на финала!!!

# 64
  • Мнения: 155
GERITO 77 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛА
Бъди жива и здрава и много щастлива
  bouquet
 Hug

# 65
  • Мнения: 305
Добро утро скъпи момичета! Благодаря ви много - Амбер, Виви2202, недалинчи! Благодаря за бързото подпомагане с информация и най-вече че ми давате сили!
Скъпа Cat Woman - какво съвпадение - горките ние! Нещо не е било както трябва в това 19 число. Аз също съм подута от рев и доста подтисната. Питаш ме дали е сак или ембриом - чета тук на листа се казва - ебрионален сак. Това ги стресна, че нищо не се виждаше. Сега малко като премина ми се връщат разни сцени от вчера, но толкова бях стресната, че нищо не чувах. Понеже питаше за таблица между ЧХГ и седмици погледни тук

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 542&Itemid=82

Пожелавам ти успех! Аз не съм голям оптимист, защото имам чувството, че нещата не вървят добре - аз също в началота подпухнах, гърди, талията почти ми изчезна, гърдите ме боляха и при най-малкия допир, спеше ми се непрестанно, хапвах си добре - но почти всичко това поизчезна от 1 седмица насам. Толкова бях щастлива, че какви ли не планове вече не ми се въртяха - сигурна съм че всяка една от нас ме разбира.

Прочети повече неща в този сайт зачатие - има много полезна информация.

Успех на всички ви и стискам и аз палци всичко да ви мине като по вода!!!!

# 66
  • Мнения: 305
Амбър ти си страхотна!  Hug

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Добро утро и от мен момичета!

GERITO 77   newsm59 Пожелавам ти много здраве, щастие и усмивки и декември едно сладко бебче.

Yoskrek и CatWoman стискам палци и на двете ви всичко да е наред и да имате едни здрави бебчета.

Момичета днес времето на вън е толкова хубаво, само за разходки... (а аз съм на работа Sad )

# 68
  • Мнения: 2 768
CatWoman, Yoskrek, в миналата тема писах за моя случай, който доста прилича на това, което сте описали.
Аз съм с ПРЦ 23.02, но после се оказа, че съм имала овулация чак накрая на цикъла, на 17.03. Т.е. ако не сте сигурни за датата на овулацията, не може да се твърди абсолютно нищо за седмиците.

Малко ще се повтроря, но точно същото ми се случи, даже ми насрочиха дата за кюретаж, защото нямало ембрион в сака и сака не отговарял на седмиците. Отидох на най-добрият ехограф в града и се видяха дори сърдечните пулсации. Там по размера на ембриончето ми изчислиха датата на зачеване и всичко си дойде на мястото.

Но въпреки всичко ми е свито, черните мисли ме обзеха. Сега в събота пак ще ходя на преглед, защото следващата седмица няма да съм в страната и не ми е спокойно до като не видя, че за сега всичко върви добре.

Аз също имам 2 спонтанни аборта между двете ми родени деца и се чувствам на края на сиите си, ако и с тази бременност нещо се случи  Confused Ревах много..

Добрите лекари казват, че до 10та седмица не може със сигурност да се каже дали един плоден сак е кух. Тъй че, с повече вяра и спокойствие (колкото и да знам, че не е лесно)
 

# 69
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен момичета.....
Гъбка и Yoskrek много съжалявам, че това ви се е случило....аз миналата седмица заради такова зацапване си стоях в къщи на легло....при мен се случи след дълго пътуване и на следващия ден ме зацапа едно малко кафеникаво много тъмно дори биеше на леко оранжево....незнам какво беше но спря още същия ден.....на лекар не отидох и незнам какво се е случило.....утре съм на лекар та тогава ще разбера дали е било нещо лошо.....но съм притеснена от друго в момента.....имам  едно парене  и сърбеж долу...от снощи ми се появи....много е рано за глобули или каквото и да било....мисля че след третия месец е позволено да се слагат глобули....но утре като отида ще питам лекарят ми....

# 70
  • Мнения: 305
Ета, благодаря за силите които ни даваш, добре че си потърсила и друго мнение, че каква беля можеше да стане - това ми е първа бременност и не очаквах такива тремоги да има в нещо толкова нормално след забременяването, защото и там имах проблеми........Стискам ти палци!

# 71
  • Мнения: 274
GERITO_77 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен!!!
rainy...    Hug
Амбър, тези стойности не са валидни в моя случай, сега видях от лабораторията тук си имат стойности, които са написани на листа. В 4 г.с от 158 до 31795 това са стойностите. А моето ЧХГ от вчера е 6267. Благодаря за табличката.
Yoskrek, какво съвпадение наистина - горките ние  Sad нещо е куц този 19-ти март. Аз също не съм оптимист по природа, особено в този случай, но.... все пак се надявам, само това че гърдите ми са болезнени ми дава надежда
eta, миличка моята овулация я следихме на фоликуметрия, защото съм с една тръба. Овулацията със сигурност е била на 18-ти, съответно оплождането на 19-ти. Така че няма как да е късна ову

# 72
  • Мнения: 2 768
CatWoman, сега ми е ясно. Не искам да давам напразни надежди, защото в случая и те не са полезни, но чух много истории на късно видени ембриони при вагинална ехография, дори след 8-9 седмица.

# 73
  • Мнения: 274
scrye , сега видях че ти поработваш. Еми няма начин  Wink аз пък съм  в болничен от две седмици и май ще трябва да се връщам на работа след Великден, колкото и да не ми се иска. Днес няма да съм по разходките, а ще си боядисвам яйца, нали е Велики Четвъртък. Дано тази седмица наистина е Велика. Приятен ден на всички

# 74
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
CatWoman ами няма как Simple Smile
Но пък от друга страна е за добро. Надявам се да нямам проблеми с бременността и да си работя до последно, т.е. докато изляза в майчинство. Поне работата ми не е физическа, но за сметка на това има доста стрес от време на време, но ще се справя някакси.

Общи условия

Активация на акаунт