Коя кола избирате?

  • 4 819
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Имате 6000 лв. и си търсите кола. Колите имат еднакви екстри - климатик, нов внос са, ел. пакети и т.н. Фиатът е дизел.

# 1
  • Мнения: 7 837
Ауди, естествено  Grinning Все едно да сравняваш кон и магаре  Grinning
Няма смисъл дори да питам мъжа ми.

# 2
  • Мнения: 1 854
Не сьм спец по колите,но моята приятелка имаше Ауди 90 и знам че частите му са скьпи и няколко пьти и крадяха фаровете и стоповете.
Незнам как е с Фиата.
А по вьпроса ти директно-и аз избирам Ауди.Ние си имаме Ауди сьщо и е сладка работа возенето в него newsm68.

# 3
  • Мнения: 4 244
В момента се возя на Ауди и не бих и помислила да купя Фиат!

# 4
  • Мнения: 6 155
И аз съм за Ауди-то, въпреки че е по-стара година Confused

# 5
  • Мнения: 1 999
Аудито!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Въпреки, че не харесвам Ауди-то ще предпочета него пред Брава-та. И това защото Брава-та е малка кола...не става за семейна.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 228
Преди време бях поставила почти същия въпрос, доста модели се дискутираха.
Виж, може да намериш нещо полезно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19933.0;all

Успех  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 781
Според мен избери по -новата кола.Иначе съм съгласна, че аудито е по-добрата марка.

# 9
  • Мнения: 811
Различни са като габарити.
За семейна кола - Ауди-то
За градски автомобил - Фиат-а

Возията на Ауди-то е по-добра, но всекидневните разходи /гориво, ремонти/ на Фиат-а са по-малки.

# 10
  • Мнения: 2 723
Ние разполагахме със същата сума и се чудехме между фиат Мареа и Опел Астра, и двете комби. В крайна сметка си купихме Опела. 1998 година е и за сега сме страшно доволни. На аудито возията му е много добра, ама поддръжката е скъпа, старичка е, помислете си и за други варианти.

# 11
  • Мнения: 1 250
По мое скромно мнение, колите с имена Мерцедес, Ауди, Фолцваген и т.н., дето се возят т.нар. "дупета" (с изключение на присъстващите) и ходят на гонки вечер по булевардите, понякога и денем, са по-скъпо продавани именно заради марката.

Гласувах за Фиат, защото си мисля, че за едни и същи пари в БГ може да се намери далеч в по-добро състояние, отколкото Ауди-то.

Но всичко зависи какво искаш - да си резачка на кръстовището или да си спокоен, че по-трудно ще те остави някъде по пътя (щото и за новите коли никога не е сигурно).

Вярно че си е удоволствие да караш мощна кола, обаче като знам, че всеки бърза да сложи газ на колата си, то всичко се обезмисля.

# 12
  • Мнения: 8 462
Мъжът ми каза АУДИ!Фиатът бил дървен! Laughing

# 13
# 14
  • Мнения: 7 186
Ауди!  newsm10

# 15
  • Мнения: 135
Нашата 80-ка е призведена през  93-та/старичка/нооооооо не я сменям!!!
 
  П.П.TDI

# 16
  • Мнения: 5 299
Ауди, естествено  Grinning Все едно да сравняваш кон и магаре  Grinning
Няма смисъл дори да питам мъжа ми.


Много точно казано Laughing newsm74

# 17
  • Мнения: 1 250
Ауди, естествено  Grinning Все едно да сравняваш кон и магаре  Grinning
Няма смисъл дори да питам мъжа ми.


Много точно казано Laughing newsm74

В същия дух...

И в какъв случай коня и магарето ще си купиш на една и съща цена?

Или по точно в какво състояние трябва да е коня, за да струва колкото магарето?

# 18
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Имате 6000 лв. и си търсите кола. Колите имат еднакви екстри - климатик, нов внос са, ел. пакети и т.н. Фиатът е дизел.

Здравей, значи моят съпруг каза следното - това е абсолютно недостатъчна информация, за да се определи коя кола е по-добре да се вземе... От значение е преди всичко състоянието на колата, изминатите километри (макар да не са много верни понякога). Така само от марката не може да се даде съвет или по-скоро той ще е пристрастен. Вярно е, че Ауди имат по-добра возия, ама и Фиата не вози толкоз лошо (има и по-зле от него). На Фиат са му доста по-евтини частите. Моят брат кара фиат темпра и за частите за основната смяна даде 2 пъти по-малко от нас за пасата. За цената на едната и другата кола няма да говорим. Просто немските коли са по-скъпи. Италианците пък карат по-бясно. Абе, много е относително коя кола ще е по-добра, което според мен е основното при избора на автомобил. Прави сметка разхода на гориво. Дизеловите двигатели са винаги с по-нисък разход. (има слухове за скорошен "глад" за дизелово гориво в Европа, но кога би станало не зная).
Може и да не съм помогнала особено, но ако ние с мъжа ми трябва да избираме кола, ще гледаме преди всичко автомобила като състояние, за какви цели ще бъде - голяма семейна кола за дълги пътувания предимно или главно градско и чат-пат по-далеч, като и последващите разходи - гориво!... защото колата си е едно сериозно перо разход в сем. бюджет.
Успех!

Последна редакция: чт, 18 авг 2005, 12:14 от Галски

# 19
  • Мнения: 141
За тези пари перфектна японска кола - 95/97
Нисан Примера или Алмера;
Митсубиши Каризма
Хонда Сивик
и още много други.
Защо японска, не може да става сравнение между японските и всички други коли.
Фиат - никога - на 10к му сменяш цялата предница и какво ли още не.
Купи си Фиат да те е яд.
Аудито - добра кола за БГ, спор няма, но много скъпа поддръжка, доста по-скъпо от японските, освен това читаво В4 няма да намериш, ще е минимум на 250к.

# 20
  • Мнения: 1 259
  за предпочитане е пред фиата

# 21
  • Мнения: 8 505
Принципно-нито едната,но от двете Ауди-то е по- добрия вариант.

# 22
  • Мнения: 614
az sym za frenskite avtomobili...nai-dobrite  Grinning

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-дУбро от немското...няма  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 244
По-дУбро от немското...няма  Laughing
Ни съм съгласнъ!  Naughty
Японците в последните няколко години направиха далеч по добри автомобили от немските - немците лежат на стари лаври! Mr. Green
А в момента като най издържливи, удобни и лесни за поддържане автомобили се водят Ситроена и Тойотата Mr. Green

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-дУбро от немското...няма  Laughing
най издържливи, удобни и лесни за поддържане автомобили се водят Ситроена и Тойотата Mr. Green

ама къде т'ва...пак у немечко ->нал'?  Flutter

# 26
  • Мнения: 4 244
По-дУбро от немското...няма  Laughing
най издържливи, удобни и лесни за поддържане автомобили се водят Ситроена и Тойотата Mr. Green

ама къде т'ва...пак у немечко ->нал'?  Flutter
Да де - за срам на самите германци - ни Опел ни Фолсваген ни Ауди ни.... могат да се мерят с тях
Като го четох моя мъж умря от смях и после каза - така е света се върти а ние седим на едно място Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 278
Много странно двоумение си имате - Ауди и Фиат -  два взаимно изключващи се автомобила, на всичкото отгоре със съвсем различни двигатели - бензинов и дизелов.   newsm78

На ваше място бих избрала по-новия автомобил и категорично - дизеловия!  Wink

# 28
  Жена ми каза Ауди newsm03

# 29
  • Мнения: 10
Не знам дали сте си купили вече автомобил, но ме хвана яд на коментарите и аз ще се изкажа  Laughing
НИТО ЕДНА ОТ ДВЕТЕ !!!
Всички Аудито та аудито. Б4-ката е фейслифтинг на Ауди 80, автомобилна концепция от началото на 80те години, много успешна и произвеждана 10-12 години. И все пак това е разкрасена кола проектирана през далечната 80'година. Ако е Ауди то А4, А3 ако имате много пари А6. ДА, но Б4 ТВЪРДО НЕ.
Фиата просто не става. Не залагай на фиат. Гният, много горят, не вървят, развалят се двигателите, слаби са им предниците.
Ориентирайте се към клишетата VW, Опел или японските автомобили. От френските - дизела на Пежо е много хубав.
Успех.
На всички коите ще се засегнат с Аудитата, само ще им кажа че сме 2005 година.

# 30
  • Русе
  • Мнения: 197
Определено и аз съм за японските автомобили. Силно ме впечатлява комфортът и возията на Тойота. И обикновено при японските автомобили опциите са по-малко, просто защото всичко си е по подразбиране вътре  Grinning

# 31
  • Мнения: 1 722
Благодаря ви за съветите! Купихме си Ауди Б4 1994 г. Моделът е AVANT /комби/, 101 к.с. Колата е в много добро състояние - харесва ми!!!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Благодаря ви за съветите! Купихме си Ауди Б4 1994 г. Моделът е AVANT /комби/, 101 к.с. Колата е в много добро състояние - харесва ми!!!
А снимчица..туй онуй Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 722
http://mobile.bg/photos/11126703607781898_1.pic

Ей такава е. Само разликата е, че нашата е с лети джанти и е 94 /а тази е 93/

# 34
  • Русе
  • Мнения: 197
Ами добра е колата, какво. Със здраве и безаварийно да си я карате. Честито !

# 35
Който казва че FIAT е лоша кола е неподготвен.
Италианския мотор е бърз и темпераментен, дизайна на купето е страхотен, много екстри. Много неща бих казал но общото мнение е че FIAT е лоша кола.
Хайде покажете изгнил FIAT, освен ако не е удрян, па тогава говорете. Като сменяте предно окачване що не си купувате италианско а турско. Щото е по-евтино ама говорите.
FIAT когато е добре поддържан е като гореща жена. Това е истината. Аз карам само FIAT и ALFA. Това е.

# 36
  • на село
  • Мнения: 3 917
И аз съм за Фиат, макар че не разбирам много, но поне е по-нова, т.е на по-малко години Simple Smile

# 37
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не знам дали сте си купили вече автомобил, но ме хвана яд на коментарите и аз ще се изкажа  Laughing
НИТО ЕДНА ОТ ДВЕТЕ !!!
...Фиата просто не става. Не залагай на фиат. Гният, много горят, не вървят, развалят се двигателите, слаби са им предниците.
Ориентирайте се към клишетата VW, Опел или японските автомобили. От френските - дизела на Пежо е много хубав.
И аз така мисля  202uu.Освен това като гледам "нов внос" си писала, а като знам колко им е нов и ми става смешно Mr. Green.Мъжа ми с това се занимава, вкарва и продава коли Sunglasses, а от него знам, че от Италия се вкарват най-големите боклуци Wink,освен ако не е от другаде внос фиата, ама ме съмнява Wink.
За протокола- аз съм фен на Пежо, и не защото разбирам от коли,ами защото като млад шофьор това ми дават да карам Grinning.
 EmbarassedУпс, сега видях, че всъщност вече сте си купили.Честито!  bouquet

Последна редакция: чт, 22 сеп 2005, 16:52 от Джиджи

# 38
# 39
# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Хи-хи-хи-хи-хи... От къде я извади тази тема, Бейби... Направо ме уби... Изтупа праха и... Ето, готово...  newsm62
И да знаеш, тази тема е два пъти обсъждана... Дъвкана и предъвквана...  smile3521

# 41
  • Мнения: 2 596
http://mobile.bg/photos/11126703607781898_1.pic

Ей такава е. Само разликата е, че нашата е с лети джанти и е 94 /а тази е 93/
Даже линка вече не се отваря.

# 42
  • Мнения: 1 426
Който казва че FIAT е лоша кола е неподготвен.
Италианския мотор е бърз и темпераментен, дизайна на купето е страхотен, много екстри. Много неща бих казал но общото мнение е че FIAT е лоша кола.
Хайде покажете изгнил FIAT, освен ако не е удрян, па тогава говорете. Като сменяте предно окачване що не си купувате италианско а турско. Щото е по-евтино ама говорите.
FIAT когато е добре поддържан е като гореща жена. Това е истината. Аз карам само FIAT и ALFA. Това е.

по-голяма глупост не бях чела за Фиат. Аз карам Фиат от 12г, но и други коли съм карала и имам база за сравнвние. Фиатчето просто не става. Много екстри за малко пари, но качеството оправдава цената.

# 43
  • Мнения: 2 672
попитали шефа на Мерцедес коя кола е най-  , а той отговорил - новата Grinning Така че която и да вземеш , новото си е ново Grinning

# 44
По принцип гледаме малко с недоверие кам италианските автомобили. Според мен никак не са лоши . Предимството на Аудито е купето заштото е с галванично покритие, но  рискат от кражба и по скьпата подрьжка са в негова полза. Ако и двете са внос от Италия ти препорьчвам Фиата  Wink   При такава покупка  нещата  опират и малко до късмет.   

# 45
  • Мнения: 918
Ауди, естествено  Grinning Все едно да сравняваш кон и магаре  Grinning
Няма смисъл дори да питам мъжа ми.

 Написали са ти моя отговор!

# 46
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Благодаря ви за съветите! Купихме си Ауди Б4 1994 г. Моделът е AVANT /комби/, 101 к.с. Колата е в много добро състояние - харесва ми!!!

Да ви е честита!!!

Общи условия

Активация на акаунт