Провокативен въпрос

  • 2 651
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 340
Имам провокативен въпрос към мамите пишещи тук. Какво според вас е морал? Виждам как постоянно се обвиняват хората около нас, че не си изпълняват задълженията или злоупотребяват. Но всичко е толкова повсеместно, че се замислям - може би е морално.

Та, какво е морал според вас?

# 1
  • Мнения: 24 467
Де да знам, моралните да се включат, аз ще ги изчета, обещавам.

# 2
  • Мнения: 274
Къв морал търсиш в "мамите, пишещи тук"?! Нали съвсем на скоро в специална тема, до една си признаха, че биха спали с шефа си или с богат мъж, с цел материални облаги... А когато не мислят за безчинства, се наливат с бири по парковете! Кво да говорим повече....

# 3
  • Мнения: 25 610
И точат лиги по строителите от съседния строеж, забрави да споменеш...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 196
И точат лиги по строителите от съседния строеж, забрави да споменеш...  Mr. Green
Това си е съвсем морално. Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 2 716
Обществена нагласа за правилност, според която дадена постъпка може да бъде определяна като добродетелна или злонамерена.
Нещо такова е морал.

# 6
  • Мнения: 274
И точат лиги по строителите от съседния строеж, забрави да споменеш...  Mr. Green

Това обяснява, защо обикновено второто дете е тъмнокосо и мургавко, въпреки, че баткото/какта и таткото са русоляви... А на мен се опитаха да ми го обяснят по най-сложният начин с некви хромозоми и алелни двойки.... Thinking  #2gunfire

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
писмено е записано в светите книги и партийните брошурки ....

# 8
  • Мнения: 15 619
Е, къде е провокацията?

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Е, къде е провокацията?

за някои думата морал си е чиста провокация ....

# 10
  • Мнения: 78
Не знам и не ме интересува, какво е морално според общоприетите норми.
Важното е какво е морално през моя светоглед

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
морала е дефиниция на всеобщо приети норми, а не на личния ти светоглед ... различни неща са.

# 12
  • Мнения: 15 619
...
за някои думата морал си е чиста провокация ....
  На всеки аршинът е различен и си разтегля своята версия като топъл локум.

# 13
  • Мнения: 274
Мноо сте завеяни! Просто "морал" и "мами, пишещи тук" са две несъвместими неща. Там е провокацията  Hug

# 14
  • Мнения: 24 467
Мноо сте завеяни! Просто "морал" и "мами, пишещи тук" са две несъвместими неща. Там е провокацията  Hug
Че то се знае туй, какво му е провокативното?
Общото понятие за "морал" също е ясно.
Нямаме си предмет на спор и ще стане скучно.

# 15
  • Мнения: 274
Мноо сте завеяни! Просто "морал" и "мами, пишещи тук" са две несъвместими неща. Там е провокацията  Hug
Че то се знае туй, какво му е провокативното?
Нямаме си предмет на спор и ще стане скучно.


Ти го знаеш, но аз си мислех, че е художествена измислица, докато сам не се убедих в това. Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire

# 16
  • Мнения: 9 814
Не виждам нищо провокативно във въпроса.
Разбирането за морал е твърде лично, поне според мен, и доста трудно може да се намери обяснение, което да не предизвика спорове и да задоволи всички.
Всяко време има свои виждания за морала и моралните норми. Според всяко предишно поколение, следващото е загубило моралните си устои.

Та моралът за мен е границата, която те е страх да прескочиш, заради предразсъдъците, които са ти наложени от възпитанието, времето и останалите хора.

# 17
  • Мнения: 2 448
Моралът в рая, тук е борба за оцеляване. Обвинения не ме трогват от никого, само от собствената ми съвест, която обаче не ме е притеснявала от доста време. Закърняла е може би  Thinking , или аз съм като сълза.  Mr. Green
А и аз не съдя никого.

# 18
  • Мнения: 4 585
Неморалното е записано в десетте божи заповеди. За различните религии се различават само по номерацията и прегрупирането. Например:
 Не пожелавай жената на ближния си, нито осела му /магарето, не в тоя смисъл като жената, предполагам/.

# 19
  • Мнения: 2 196
Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire
Казах ти аз, че няма да ти се зарадват на тортите в Готварския.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire
Казах ти аз, че няма да ти се зарадват на тортите в Готварския.
Там само авторски торти приемат, неговата не я беше правил той. Щото го мързи прдполагам Mr. Green

# 21
  • Мнения: 15 619
Очаквам бгбаба да разясни провокацията.

# 22
  • Мнения: 234
Неморално е да се облагодетелстваш, за сметка на други хора, които страдат.
Неморално е да нямаш съвест.
Неморално е да подкупваш, както и да вземаш подкуп.
Неморално е да имаш възможност да помогнеш и да не го направиш.
Неморално е да лъжеш, да крадеш, да убиваш.
Не е морално да гласуваш закони с цел лично облагодетелстване.
Не е морално политиците да гласуват с чужди карти.
Не е морално лекар да ти иска пари, за да ти спаси живота, както и да дава грешна диагноза с цел закупуване на лекарства, от които той взема процент.
Има толкова много неморални неща, които ни се случват всеки ден.

# 23
  • Мнения: 606
Неморално е да си морален!

# 24
  • Мнения: 2 070
някой да изнесе беседа,копната от Гугъла,
неморално е ,обаче е образователно

# 25
  • Мнения: 2 716
Поне разбрахме кое не е морал.

# 26
  • Мнения: 27
Та, какво е морал според вас?
Книга. От Тадеуш Доленга Мостович. Peace

Иначе, понятието може да бъде интерпретирано по толкова начина, колкото е броят на хората на земята.

# 27
  • Мнения: 1 217
Аз мисля като me4ekle4e като се сещам и за още едно гнусно и неморално нещо. Неморално е да си лицемерен, да нанасяш "удари под кръста", да нападаш в гръб, ако ме разбирате Wink Неморално е да наречеш нечий живот "нищожен" само защото си винаги натокан с уникати и вестник "Позвънете" публикува всяка седмица размишленията ти за световната икономическа криза.

# 28
  • Мнения: 4 300
Хо -хо, надушвам форумна битка Popcorn

# 29
  • Мнения: 2 388
Моралът най-общо е система от принципи на поведение и отношение към света, отнасяща се до понятията добро и зло (или правилно и неправилно) и е тясно свързана с човешката етика. Моралът, както и законът, могат да бъдат приложени само към определено общество. Други термини, свързани с морала, са начин на поведение и ценностна система в религиозен, културен и философски аспект.Моралът това е поведението което общността очаква от човека.


Това според гугъл.

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
...............  но аз си мислех, че е художествена измислица, докато сам не се убедих в това. Особено след като ме изгониха като куче от някои форумски кръжоци и отбрани общества #2gunfire

А дали ще е морално ако те приютим
в спамската тема   newsm78 Rolling Eyes Wink Mr. Green

# 32
  • Мнения: 274
Джули, благодаря за поканата и загрижеността  Hug

Може ли да задам и аз един провокативен въпрос? Има ли изобщо истински фенове на Юнайтед?! Когато играят за Премиършип през седмицата късно вечерта, всичките им "фенове" са по леглата, защото утре са на работа. Хахаха. Тази вечер в Мърфис се брояха на пръсти. Ливърпулцете бяхме няколко пъти пивече. Както и да е. Кво ви занимавам и аз с глупости...  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 2 623
Джули, благодаря за поканата и загрижеността  Hug

За Вас винаги  Hug нали знаеш  Wink
Ние в Спама те ценим, въпреки всичко
и винаги си добре дошъл  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 6 363
Имам провокативен въпрос към мамите пишещи тук. Какво според вас е морал? Виждам как постоянно се обвиняват хората около нас, че не си изпълняват задълженията или злоупотребяват. Но всичко е толкова повсеместно, че се замислям - може би е морално.

Та, какво е морал според вас?

какво е морал навремето учехме в 8-ми клас. това е съвкупност от общоприети норми за поведение. в този смисъл имаш право - щом общоприетото поведение започва да се променя, това значи, че се променя и моралът. скоро-скоро кражбата, лъжата и убийствата ще станат съвсем морални.

Общи условия

Активация на акаунт