Шини на зъбките

  • 6 919
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 44
Днес водих дъщеря ми на ортодонт тя е на 7 г. Като мъничка си смучеше палеца и сега са се изкривили предните горни 2 зъба . Докторката ме посъветва да сложим шини за да може в процеса на растеж да може да ги изправи. Сега ни предстои снимка и после да сложи ме шините ще ми излезе 1200 лв.
Споделете и вашия опит Hug

# 1
  • Мнения: 922
Записвам се да следя темата.
И ние имаме подобен проблем. Синът ми които е на 6 години, до 1 година и половина си смука палеца. Няма проблем с говора, няма криви зъби, но го заведох на профилактичен преглед и се оказа, че горните му зъби покриват долните. Горната челюст е по голяма от долната. Сега трябва да отидем на специалист да видим какво следва.

# 2
  • Мнения: 44
И нашите зъбки са така горните два са разширили горната челюст и долната е по свита и сега следват шините, само дано успеем да ги носим по дълго време, защото те не са много удобни доколкото съм чувала от др майки

# 3
  • Мнения: 1 492
За обикновенни шини ли говориш? Аз съм чувала други цени -600-800лв. 1200 лв. ми се струва много или...?

# 4
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И на мене ми се струва адски скъпо.Ние изпуснахме момента да сложим обикновена шина на време и сега ще трябва да помислим за брекети.За това действай сега докато не е станало късно,само се поинтересувай дали тази цена е реална или те мародерстват.

# 5
  • Мнения: 44
толкова ми каза че е ни излезе 1200 лв за шини
на моя позната шините бяха 200 лв само за шините обаче тя не ги носи дълго време и не е давала още парички защото не е ходила при зъболекаря
На мен докторката ми каза, че ще ги носи към 1 год и през това време ще ходиме да ги проверява да ги разширява











# 6
  • Мнения: 113
За кой град става въпрос?на синът ми шините са по 260 лв и ги носи от 3 год.Апаратчето е за изместване на 2 зъба и за сега сме сменили 4бр.Настройва на 14-21 дни и това струва по 7 лв.

# 7
  • Мнения: 44
Дупница шините са цветни не железцата, а гела отдолу е цветен и някакви цветни лепенки се слагат за да се харесват на децата
Ще взема да поразпитам утре и при други зъболекари

# 8
  • Мнения: 100
Дъщеря ми е с шина за изправяне на горните зъбки и я носи от 6 месеца.Шината е цветна с лепенка на Winks и за нея платихме 400 лева.Ходим за корекция при ортодонт през 14-21 дни без заплащане.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз съм носила шини като малка, имала съм 6 мм разтояние между горните предни зъби, били са "щръкнали" напред и корените са били близки, а зъбките нато на трапец спрямо тях... направо "чудна" картинка. Освен шини имам и операция, за да събере зъбите. Не помня шината да съм носила с голямо постоянство, можех да я махам докато ям или за училище да не фъфля, но у дома и докато спя я носех, беше доста дискомфортно, да не кажа болезнено. Но усилията са си стрували. Сега имам доста хубава усмивка, равни и прибрани зъби, дори ме питат дали предните ми зъби са истински  Laughing

# 10
  • Мнения: 44
Сънливка много приемлива цена в сравнение с нашата

# 11
  • Мнения: 1 492
Дъщеря ми е с шина за изправяне на горните зъбки и я носи от 6 месеца.Шината е цветна с лепенка на Winks и за нея платихме 400 лева.Ходим за корекция при ортодонт през 14-21 дни без заплащане.
Къде ходите вие? Аз още не съм тръгнала да търся ортодонт, но ще трябва. Освен за Юниордент, други не знам.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 752
480лв.-горни и долни шини-Токуда.

# 13
  • Мнения: 1 492
480лв.-горни и долни шини-Токуда.
Много добра цена! Дано инфото ти е от скоро и да няма промяна.
Ще споделиш ли и името на ортодонта?

# 14
  • София
  • Мнения: 280
Момичета тъп въпрос - Кога е най-добре да се сложат шини(брекети), когато се сменят зъбите или може и преди това?

# 15
  • Мнения: 44
Аз мисля че когато започнат да се сменят зъбите за да може да се коригира разстояние между зъбите, изкривяване и тн
На моята дъщеря са и постоянни само два от долу и два отгоре и точно те са ни проблем защото тя си смучеше палеца, то не е видимо изкривяване от хора от страни не се забелязва, но трябва да се оправи

# 16
  • Мнения: 2 011
Записвам се и аз да следя темата, моето момче е на 7 г и сега са му паднали горните 2 зъбчета,  долните са криви и са леко възкачени. Мястото  е много малко и не се побират. И аз да питам кога да го заведа на специалист- да изчакам да излезнат и горните 2 зъба или да го заведа сега поне да видят какво  би могло да се  направи за долните  зъбчета ????  newsm78

# 17
  • Мнения: 922
Ние още не сме ходили да ни кажат цена. То имало само двама лекари, които се занимавали с това. Засега си запазихме час и чакаме.
Цитат на: barby_s_g_d

link=topic=391158.msg10982643#msg10982643 date=1240471496
...тя си смучеше палеца, то не е видимо изкривяване от хора от страни не се забелязва, но трябва да се оправи
и при нас е така. Но само двете долни зъбчета са постоянни. Горните все още не са се сменили. Но лекарката каза, че става въпрос не за зъбчетата, а за челюста

# 18
  • Мнения: 100
Ние ходим при Д-р Желева.През 2 седмици в съботен ден преглежда на бул.Хр.Ботев№80Б,партер.Там се намира дентален център Жорж-ЕС.

# 19
  • София
  • Мнения: 280
Благодаря момичета!  bouquet
Е ние ще почакаме, но за съжаление няма да се разминем без шини.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Най- удачния момент за шини е когато са се показали постоянните кътници и поне средните два резци, поне така ни каза нашият ортодонт/за да има за какво да се държи шината/.Синът ми сложи горни шини когато беше на 6.5год. После се наложи и долна шина ,когато беше на 9г.Вече 4години ги носим и сме в края на лечението.Успех на всички,защото трябва голямо постоянство.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Какви са тези цени от по 1200лв.? #Crazy Най- добре отидете и на друг ортодонт. Това е прекалено висока цена, нещо ви работят.

# 22
  • Мнения: 44
Решихме да ходиме при друг зъболекар, на всички ни се виждат много тези пари

# 23
Най- удачния момент за шини е когато са се показали постоянните кътници и поне средните два резци, поне така ни каза нашият ортодонт/за да има за какво да се държи шината/.Синът ми сложи горни шини когато беше на 6.5год. После се наложи и долна шина ,когато беше на 9г.Вече 4години ги носим и сме в края на лечението.Успех на всички,защото трябва голямо постоянство.
Касиопея,къде във Варна ходихте и при кой специалист?

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
При Арнаутска / старша / ,кабинета е на ул.проф.Константин Иречек 6

# 25
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Моя син е на 8 години и от три месеца носи шини - горна и долна.....излязоха ми 1000 лева общо. Ортодонта е д-р Йовчев, по принцип практикува в Пловдив, но веднъж месечно идва във Варна (ние сме от там  Simple Smile ).  Наистина излязоха малко по-скъпичко от другите места (съвсем мъничко), но пък съм виждала резултати от лечение при него. Всички мои познати там водят децата си и са много доволни. Плащат се само шините, а всичко останало (вкл. ежемесечни прегледи + стягане на шините е безплатно)

При Арнаутска / старша / ,кабинета е на ул.проф.Константин Иречек 6

Арнаутска беше първия ортодонт, при когото отидохме. Цената беше 200 лева за първия преглед. След това поиска направо брекети да слага на детето  Shocked Е оттам нататък нищо не можеше да ме върне в кабинета й.

Момичета тъп въпрос - Кога е най-добре да се сложат шини(брекети), когато се сменят зъбите или може и преди това?

densky брекети се слагат само на постоянни зъби! Това е втори етап от лечението (ако първия с шините не е дал добър резултат).

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Рита, не при при всички деца е така. На сестра ми зъбите бяха много криви, ама много. Отиде в Стоматологичния факултет и лечението започна с вадене на два зъба и един апарат, който издърпва зъбите на вътре /към двата края на челюста/. Този апарат представлява нещо като шапка с кукички, които се закачат към зъбите. Този апарат го носеше само докато си е в нас и докато спи. Доста стряскащ беше и не можеше да се носи като шините, които се свалят само докато ядеш. Веднага след като се освободи място и сложиха брекетите и с тях изкара около 2 години. На края на лечението и дадоха обикновенните шини, за да поддържа положението.
На друга позната и извадиха последните 4 кътници на двете челюсти и веднага и сложиха  брекети. При някои деца не си заслужава да се губи време с шини.
Ние сме доволни от Стоматологичния факултет. И шините и брекетите и апарата излязоха на минимална цена, а стоматолозите там са истински професионалисти.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 752
480лв.-горни и долни шини-Токуда.
Много добра цена! Дано инфото ти е от скоро и да няма промяна.
Ще споделиш ли и името на ортодонта?
Перчинска.

# 28
  • Мнения: 25
здравейте
да се запиша
че и в къщи се чудим как  да подходим.
При следващото посещение на стоматолога мислех точно за това да го попитам за съвет.

# 29
  • Мнения: 44
Ох мами, в петък бяхме на зъболекар да извадят едно зъбче от млечните и тази зъболекарка пък ни каза, че няма нужда от шини а трябва с палеца да натискам по 1 , 2 пъти на ден за да се прибере венеца  Shocked
Но ще ходихме при друг , който си е ортодонт за да каже и там ако е различно мнението незнам какво да правя.

# 30
  • Мнения: 1 744
На дъщеря ни - 6г. ортодонт ни препоръча да сложим шини на долната челюст, тъй като й паднаха 4 зъба, а и излязоха на тяхно място само 2, и има съвсем малко място за още един зъб. Каза ни цена 250лв /шини +работа/. Направо ме плашите с тези суми.

# 31
  • Мнения: 4
аз съм много доволна от д-р Наджакова , която се намира сега в частният си кабинет на Иван Вазов , може да я търсите на тел:0888812556, не е скъпо и има страхотен ефект

# 32
  • Мнения: 3
Да...СЪС СИГУРНОСТ ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ ДОКТОР НАДЖАКОВА
аз съм много доволна от д-р Наджакова , която се намира сега в частният си кабинет на Иван Вазов , може да я търсите на тел:0888812556, не е скъпо и има страхотен ефект

нАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА!!!!

# 33
  • Мнения: 2 011
Да...СЪС СИГУРНОСТ ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ ДОКТОР НАДЖАКОВА
аз съм много доволна от д-р Наджакова , която се намира сега в частният си кабинет на Иван Вазов , може да я търсите на тел:0888812556, не е скъпо и има страхотен ефект

нАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА!!!!
За Пловдив ли става дума?  newsm78

# 34
  • Мнения: 16
дъщеря ми е на 5 годинки и и паднаха две зъбчета първото излезе нормално но второто е тргнало на криво много
водихме я на зъболекар и ни препоръча да изчакаме да израснат всички
дайте мнение по въпроса че не ми се иска да стоим със скръстени ръце и да чакаме

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
дъщеря ми е на 5 годинки и и паднаха две зъбчета първото излезе нормално но второто е тргнало на криво много
водихме я на зъболекар и ни препоръча да изчакаме да израснат всички
дайте мнение по въпроса че не ми се иска да стоим със скръстени ръце и да чакаме

при дъщерая ми предните горни и долни два зъба , порастнаха всичките 4 накриво - водих я на зъболекар и тя каза да изчакаме , че ще се наместят...много ми беше притеснено, да не я изпусна , но наистина докато израстнат съвсем и се наместиха , а бяха поникнали под ъгъл...

# 36
  • Мнения: 51
Ние сме на 8 и половина. От 10 месеца сме с шини-горе и долу.За всяка заплатихме по 160лв-общо 320. Shockedкакви са тези цени ?

# 37
Кажете ми моля, в Бургас при кой лекар мога да отида при нужда от шини или брекети

# 38
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ние сме на 8 и половина. От 10 месеца сме с шини-горе и долу.За всяка заплатихме по 160лв-общо 320. Shockedкакви са тези цени ?
Евтини са цените, евтини. Само горните при нас са 300 лв. без да включвам настройките по 9.00 на всеки 2 седмици и така година и половина.

# 39
  • софия
  • Мнения: 505
Така и аз ще следя темата ,защото и моят син е за апаратче.Мисля тези дни да го заведа за още едно мнение във Стоматологичният факултет.Мамчета има ли някоя от вас да ходи там на ортодонт да ми даде телефон за да си запишем час за консултация.

# 40
  • Мнения: 16
дъщеря ми е на 5 годинки и и паднаха две зъбчета първото излезе нормално но второто е тргнало на криво много
водихме я на зъболекар и ни препоръча да изчакаме да израснат всички
дайте мнение по въпроса че не ми се иска да стоим със скръстени ръце и да чакаме

при дъщерая ми предните горни и долни два зъба , порастнаха всичките 4 накриво - водих я на зъболекар и тя каза да изчакаме , че ще се наместят...много ми беше притеснено, да не я изпусна , но наистина докато израстнат съвсем и се наместиха , а бяха поникнали под ъгъл...
благодаря ти малко ме поуспокои
нашата зъболекарка каза ако започне да и се клати още някой зъб да и я отведем да види пак

Общи условия

Активация на акаунт