недоносени дечица

  • 1 958
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
здравейте,аз съм майка на близнаци родени в 28 г. с.едното ми дете издържа само 10часа и почина,другото е вече на 3 месеца.казват,че сина ми има изразена вентрикулна дилатация.моля,насочете ме при кой специалист да го заведа Heart Eyesмного съм притеснена.предварително благодаря

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Заведете го при д-р Захаринов-неврохирург в Пирогов.или при д-р Кирил Георгиев неврохирург -Болница Св.Иван Рилски. Не отлагайте.
  Понякога тази дилатация намалява сама ,което е добре. Но понякога не намалява,а се увеличава и се нарича хидроцефалия и се поставя клапа за да източва течността.
  Д-р Захаринов постави клапа на сина ми на 40 дни когато беше. Той и д-р Георгиев са най-добрите специалисти.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 21:08 от orhid

# 2
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей ДЕнис  Hug Hug
Много съжалявам за загубата на едното ти детенце  Flowers Rose Flowers Rose да почива в мир. И силно се надявам и се моля другото да се оправи и много да ви радва. За съжаление аз не бих могла да те насоча към такива специалисти, но съм сигурна че има други мами, които ще те насочат. Стискам палци бързо да се справите с проблемите и да си приберете детенцето в къщи! Praynig Praynig Praynig

# 3
  • Мнения: 7
здравейте.благодаря за помоща и подкрепата ви.сега искам да попитам с какво да мажа сина си. целият се бели,включително главата и лицето.кожата му е много суха.пробвах с олио на бюдхен -изрина се,с олио на event пак се изрина.една приятелка ми е дала дерматологични продукти на mustela,но още не съм ги пробвала.  newsm78.казаха ми,че може би се бели от престоя си в кувиоза.искам да попитам възможно ли е?това белене се казвало КРУСТИ smile3525

# 4
  • София,
  • Мнения: 4 267
Денис не се тревожи, щом са ти дали на Мустела млека пробвай с тях, по принцип те са много добри, но задължително трябва да е хидратиращо мляко за тяло, нанасяй го по два пъти на ден сутрин и вечер след баня. Ако видиш, че не му понася и почне да се изрива, пробвай със същото мляко за тяло, но на Себа мед. МОята също се обели цялата и то два пъти, като си я прибрах от болницата, това наистина е в резултат на въздуха в кувьоза, но то като че ли повечето бебета се обелват така, сменят си кожата с нова. Големият ми син не е бил в кувьоз, но също се обели. НЕго съм го мазала с пречистена мас, но тогава нямаше кой знае какви продукти на пазара, а и всичко беше много скъпо. Малката я мажех със Себа мед, от Мустелата тя ми се изрина. Клорана също са много добра козметика. Но не слагай олио в никакйв случай, особено през лятото и в жегите, то запушва порите и кожата не може да диша и се получават едни червени пъпки от претопляне. А крусти са млечните корички, които се лющят от главичката на бебето, тях аз ги мажех с едно кремче на Клоран, което е точно за това - пише за много суха кожа и крусти и мисля че си е само за лице и глава, - струва около 10 лв. много е ефикасно. Аз понякога все още я мажа моята по бузките и личицето с него. Успех, ако има нещо питай пак Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 39 771
Щом се обрива от някои препарати, пробвай с медицинска бебешка козметика - Мустела, Клоран, Себамед, А-дерма.
Но мисля, че времето се позатопли. Защо не пробваш с млека? Олиото го остави за есента и зимата.
Нормално е кожата на бебето да се бели. При някои бебета го няма този процес, но при повечето се случва, че и по няколко пъти.

От мед. козметика съм използвала само Клоран и Мустела.
Педиатърката на Алекс ми беше препоръчвала и Д-р Тайс, но за друг кожен проблем.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
здравейте.благодаря за помоща и подкрепата ви.сега искам да попитам с какво да мажа сина си. целият се бели,включително главата и лицето.кожата му е много суха.пробвах с олио на бюдхен -изрина се,с олио на event пак се изрина.една приятелка ми е дала дерматологични продукти на mustela,но още не съм ги пробвала.  newsm78.казаха ми,че може би се бели от престоя си в кувиоза.искам да попитам възможно ли е?това белене се казвало КРУСТИ smile3525

И моето дете се обели докато беше в ковьоза и то цялото. Като го видех и направо зле ми ставаше, огромни люспи и изсъхнала кожа все едно е обвит в найлон. Лекарите го мажеха с лосион на А-дерма и се оправи за няколко дена. И сега продължавам с А-дерма и повече не е имал никакви проблеми с кожата.

Общи условия

Активация на акаунт