Re: КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 14 - таксите

  • 28 516
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 55
Таксата е намалена със сигурност и това се разбира при подписването на договора за следващата учебна година. Важи за всички деца-стари и нови в училището.

# 271
  • София
  • Мнения: 326
Таксата е намалена със сигурност и това се разбира при подписването на договора за следващата учебна година. Важи за всички деца-стари и нови в училището.
Вие нови ли сте? Защото ние вече имаме подписан договор, но таксата е 6500лв...това вече ме озадачи. Бих приела разлика в таксата за новопостъпили, но ако е истина,че за всички таксата е намалена... Истина е,че когато се обадих да попитам дали има промяна в таксата ме попитаха за кое дете става въпрос и ми казаха,че за нас таксата е 6500лв. Не го приех буквално "за нас", а за новозаписани... но ако впоследствие има намаление,а за вече платилите не , не ми изглежда коректно...Дано да не е така...

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 19:52 от anelima

# 272
  • Мнения: 55
Информацията ми за новите такси на БШ е от мои приятелки с деца там, но всичките са с повече от едно дете в училището. Ако новата такса важи само за родители с две и повече деца, се извинявам за неволната заблуда.

# 273
  • София
  • Мнения: 5 013
Това, което знам, е че по-ниската таксата не е непременно за родители с повече от едно дете в БШ. По-скоро излежда 6500.- лв е таксата за новопостъпилите.
И все пак ми се струва странно по този начин да се отгатва принципа на формиране на таксите. Какво пречи да има яснота и гласност на критериите.

# 274
Iskam da spodelia, dnes otpisah deteto si ot chastno u-shte, tova e zabavachka za golemi deca!!! Nikakva distziplina, nikakuv red, samo igra

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
annya, от кое ЧУ не сте доволни?

# 276
# 277
  • Мнения: 4 877
Има тема в бгмама с участието на г-жа Фандъкова
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401034.0
Тече в момента разговорът.

Има интересни въпроси и по нашата тема.

# 278
  • Мнения: 187
вЧЕРА подписахме договор за предучилищна в БШ за 6500 лв. Ако има намаление и не са казали е много некоректно и ще стане голям скандал.

# 279
  • Мнения: 55
Странджата, много благодаря за инфото.
Направи ми впечатление, че една от най-обсъжданите теми с г-жа Фандъкова е сградата на ЧУ "ЕСПА". Има категоричен отговор, че ЕСПА няма право да ползва сградата след 2010 год. Моето питане е това какво ще рече, кой месец на 2010 год????????
Ако е януари 2010 какво става с децата, чиито родители сега плащат 4400 евро за обучение през учебната 2009/2010 год?????

# 280
  • Мнения: 4 877
OДИ, и аз се загледах в поста на г-жа Фандъкова и не разбрах кога ЕСПА трябва да освободят сградата. Дано не се причини стрес за децата!  Confused

Стана ми интересен казусът около таксата на БШ. Да не би разликата да е в зависимост от класа - например за подготве да е една, за 1 - друга ...?

# 281
  • Мнения: 7 263
Стана ми интересен казусът около таксата на БШ. Да не би разликата да е в зависимост от класа - например за подготве да е една, за 1 - друга ...?

От каквото и да е продиктувана резликата, не прави чест на БШ, че не огласяват публично позицията си по въпроса \ поне спрямо кандидатите си\.

Изобщо слабото звено на БШ, ако мога да се изразя така е именно комоникацията - с родителите най-вече. Като човек подавал там документи смея да твърдя, че очаквах доста повече ангажираност и заинтересованост от страна на училището.
Очаквах някакви ясни правила за прием и коректно отношение към молбата ни - на практика никой не си направи труд да ни уведоми приети ли сме или не.
Добре, че намерихме своето място другаде, защото си мисля че подобна липса на качествена комуникация има и по-нататък по време на обучението на децата. А тази именно учебна година се убедих какво значи да имаш качествена обратна връзка с учителите и ръководството на училището, в което е детето ти.
Благодарение на тази именно връзка синът ми ще зъварши успешно една учебна година, докато ако беше в държавно училище или пък в частно при което липсва тази връзка - щеше да изостане доста в изучаването на материала. Навременното сигнализиране за проблемите на сина ми при овладяване на част от материала доведоха до отстаняване на пречките и детето се представи добре на финалните тестове и контролни.

# 282
  • Мнения: 967
За ЕСПА _ Предполагам, че имат предвид края на 2010 г. В такива случаи училището се мести лятната ваканция и уч. година 2010/2011 трябва да са в нова сграда. Само си разсъждавам - нямам някакво конкретно инфо  Peace

# 283
  • Мнения: 7 263
Предполагам, че имат предвид края на 2010 г. В такива случаи училището се мести лятната ваканция и уч. година 2010/2011 трябва да са в нова сграда. Само си разсъждавам - нямам някакво конкретно инфо  Peace

Така би било най-логично. Не мисля, че е редно да се местят децата в средата на учебната година - тоест посред зима. Което пък значи, че ЕСПА трябва страшно да форсират изпълнението на новата си база, което не е ясно дали изобщо е стартирало.... Ситуацията около тази сграда доста се нагнетява, защото на практика в Младост има цели 4 ДДГ, които не могат да се използват по предназначение \ една от тях е приютила ЕСПА\. Поради тази причина родителите от квартала с право негодуват и искат възможно най-скорошното изнасяне на ЧУ от общинската сграда.

# 284
  • Мнения: 967
Лени, интересно ми е много - ЕСПА нали имат предоставен терен - обаче как се строи училище за година и половина - не знам - и то ако започнат веднага. Или пък пак трябва да търсят нова сграда под наем? Хич не е просто!

Общи условия

Активация на акаунт