Въпрос

  • 1 444
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,имам питане.Кога е задължително да води ме децата на очен лекар?Аз Ради още не съм го водила и не знам дали трябва.Той е бил в кувиоз 15 дни.

# 1
  • Мнения: 41
Здравей, Slavina
  Всичи неденосени дечица е хубаво да се прегледат от очен лекар, и не само офтамолог а такъв който е запознат с проблемите на недоносените бебета с очичките. Аз ще кажа ние как ходихме - от раждането на Лаура до датата на реалния термин(при нас беше 3.5 месеца разликата) всеки две седмици, след това през 6 месеца. В началото на май сме на преглед и ако искаш ще питам тук какво ще ми кажат до каква вазраст е необходимо да се посещава офтамолог. Проблем с очите при недоносените бебета не се причинява само от кислородната терапия , а и от самото им ранно раждане т.к. не всичко е доизградено. Затова се и препорачва следенето переодично да датата на термина.
 Хубаво е да заведеш Ради поне на контролен преглед. Така и ти ще си по-спокойна.  Peace
 Поздрави от нас и късмет Hug

# 2
  • Мнения: 32
Много ти благодаря за помощта.Ще ти бъда благодарна ако можеш да питаш като ходите в началото на май на преглед кога да го заведа.
При мен обаче има една подробност Ради е роден в 9 месец,38 г.с. но с много ниско тегло 2 кг. и за това се води недоносен, и  не знам при този вариант какво да направя.Моля те като питаш ми пиши. Благодаря ти предварително

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Щом е бил толкова дни в кувьоз, непременно го заведи! Като записваш час, кажи за какво е, обикновено се налага ти да си купиш капчиците, които се накапват около час преди прегледа.

# 4
  • Мнения: 22 439
Аз заведох дъщеря ми 1месец след като я извадиха от кувиоза, така ми пишеше, че трябва да направя контролен преглед.
В кувиоза също са я гледали.
После на 6месеца също трябваше да отидем, но се замотах и не го направих.
Добре е да направите посещението колкото се може по-рано.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Може би лекарите не са имали притеснения, щом не са те насочили към офталмолог. Но е добре да заведеш детето. Лекарката, при която аз ходя каза, че е добре децата да се водят до 6 години на всеки 6 месеца, дори и да са родени без усложнения, тъй като очните болести са много и колкото по-рано се открият толкова по-лесно се коригира зрението. Обясни ми също, че за съжаление повечето родители разбират, че детето има проблем чак като тръгне на училище.

# 6
  • София,
  • Мнения: 4 267
за съжаление повечето родители разбират, че детето има проблем чак като тръгне на училище.

ДА тук си напълно права, наистина е така, затова правилото е поне всяка година да се ходи на очен преглед, абе изобщо на всякакви прегледи трябва да се ходи ама ние тука нали сме си много немарливи в това отношение и отиваме на лекар, чак когато опре ножа до кокала.

Slavina Terzianova така, че когато имаш възможност си запази час при някой наистина добър лекар и то детски, просто за твое успокоение, а и да се види естествено как се е отразил престоят на детето в кувьоза, предполагам, че няма да имате проблеми, ние също стояхме толкова дни в кувьоза от които два дни на кислород.
Ако си от София бих ти препоръчала да го заведеш при др. Топов в ТОкуда. Ако искаш координати пиши на лични. Hug

# 7
  • Мнения: 923
Slavina Terzianova прегледите при очен лекар са задължителни и е добре да ги направите. Моат син го преглеждаха още в кувиоза /беше 2 месеца и половина в кувиоз/. Когато го изписаха в епикризата му пишеше, че задължително трябва периодично да минава на прегледи за очичките. В началото прегледите му бяха на 20 дни, след това на месец, след това през три и сега сме на преглед след 1 година и половина. Стискам ви палци и дано всичко ви е наред. Hug

Общи условия

Активация на акаунт