МУХАЛ!!!

  • 2 865
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Проблемът с мухъла може да го решите с вътрешна изолация.
Оспорвам Crossing ArmsВ кухнята имаме вътрешна изолация , но мухъла е пак там Confused
Имало е доста теми за прословутия гаден мухъл Twisted Evil и постоянното отопление през студените месеци е май най -доброто решение Rolling Eyesа също така и редовното проветряване/макар , че аз проветрявах доста често в кухнята през зимата , но ефект нямаше #Cussing out/напръсках със саво и сега поне 3-4месеца ще ми е чисто Peace

# 16
  • Мнения: 43
 Момичета,съжалявам,че до момента не успях да прочета какво сте писали,но както споменах,малкият ми е доста зле и не ми беше до това.На косъм се разминахме с бронхопневмония и сме на инжекции вече...Надявам се скоро да се стабилизираме.
  Благодаря ви много за вниманието и отговорите.Единственото,което ми остава,е да пробвам с обезвлажнител.Проветрявам постоянно стаята,но не помага.Прозорецът е отворен поне 3,4ч.дневно.Не сме в ново построена кооперация,а сме в панелно жилище,имаме и външна,и вътрешна изолация,откакто ги направихме,се появи проблемът.И по нашите прозорци се стича вода,бърша ги всяка сутрин.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 14:24 от asena84

# 17
  • Мнения: 668
Само това е решението. От както ползваме обезвлажнител нямаме грам конденз по прозорците.

# 18
  • Мнения: 220
http://www.bezvlaga.com/
прочети тук. Някои вече са доволни. Аз също се замислям

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние имахме мухъл , с климатик сме и дебели тухлени стени.Проветрявахме повече от необходимото , сложихме и Церазит стоп влага.Никакъв ефект.Направихме външна изолация и всичко е шест.

# 20
  • Мнения: 6 274
Авторката отговори на всички други (къде живеят, с каква изолация са, дали проветрява, какво се случва), само на мен, дето я питах с какво се отоплява - не.
Ами, аз пък няма и да пиша повече.
Пускат теми, пък после не четат.  Crossing Arms
Хайде лек ви ден.

# 21
  • Мнения: 35
Влагоуловителя  е добро решение, но все пак е по-добре да се консултираш със специалист. 

# 22
  • Мнения: 43
  Конкретно отговарям на "Джуличка",понеже се чувства лично засегната.Съжалявам,че не отговорих на твоя въпрос.Нищо лично,но ,моля те,не бъди толкова рязка.В момента въобще не ми е до подобни упреци.По принцип се отопляваме с климатик,но в спалнята цяла зима спим без да пускам нищо,понеже температурата не пада под 18 градуса.Само докато правя масаж и гимнастика на малкия,пускам духалка.

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 14:45 от asena84

# 23
  • Мнения: 6 274
Много се радвам, че си ме забелязала.   bouquet
Точно за това те попитах с какво се отоплявате, защото предположих, че не е с парно.
Едно от основните неща, които провокират появата на мухъл, е именно НЕпостоянната температура.
Другото, което също не е маловажно, е дали съседите ви имат, или нямат изолация.
Нали разбираш, че ако във вашето жилище температурата е с няколко градуса по-висока, отколкото тази на съседите, примерно, неминуемо ще се образува конденз и няма как да няма мухъл.
Третото, което също не е без значение, е какво изложение имат стаите, в които имате мухъл.
Има голяма разлика дали са със северно или с южно изложение.
И, въобще нещата не са чак толкова прости - вземи влагопоглъщащо устройство и готово.
Но, специалисти колкото искаш, консултирай се с някой, нека дойде да види жилището и стискам палци да решите проблема.
Късмет!!!  Peace

П.С. Съжалявам, ако съм прозвучала рязко, не е било умишлено, ама ми стана криво, че наистина имах желание да ти дам съвет, а ти дори не забеляза мнението ми.
  Wink

# 24
  • Мнения: 43
  О,вярвай ми,първо твоето мнение забелязах  Simple Smile .Но ми стана малко криво,като прочетох писаното от теб,че не ме интересува едва ли не това ,което ми пишете.А това въобще не е така.Наистина тези дни бях на предела на силите си заради малкия.На косъм бяхме от бронхопневмония и едва го овладяхме без болница.А този проблем с мухъла много ме тормози.Благодаря ти много за изчерпателния отговор.Нямаме парно именно от тази година,а ако имахме,наистина щеше да е по-различно.Знам,че парното изсушава въздуха в стаята.А и апартаментите над и под нас наистина нямат изолация.Изложението на апартамента ни е изток/запад,като спалнята ни е от източната страна,не знам дали и това е фактор за появата на мухъла.Явно ще се наложи да се обърнем към някой,който разбира от това.А за обезвлажнител,задължително ще вземем.Все пак здравето на детето ми е преди всичко.
  Извинявай отново,ако съм те засегнала.Благодаря ти за оказаното съдействие.

Общи условия

Активация на акаунт