Къде да преместя бебчето си?

  • 3 884
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Имам нужда от съветите ви ... Къде да преместя детето си? Накратко родих в 27г.с. и 4 дни в Плевен близнаци, момиче и момченце. Момиченцето ми беше добре и дори искаха да го изписват, но изведнъж започна да отича и след три дни д-р Йонов взе адекватни мерки и лечение за нея, но уви тази сътрин тя почина  Cry Отиде на едно по добро място  Praynig Искам да ви попитам къде да преместя момченцето си ... в коя болница в София?
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 414
Съжалявам,нека почива в мир Cry
Лекарите съветват ли те да го преместиш?Понякога транспортирането е опасно.Знам че в Токуда има доста по добра база и апаратура,нека кажат мамите.
 Hug

# 2
  • Мнения: 6 604
Миси-много съжалявам Cry. Да почива в мир малката принцеса  Flowers Rose Flowers Rose             
Мимето беше в Майчин дом. Аз съм доволна-все пак я спасиха.
Но колкото мами-толкова и мнения.
И аз съм чувала за Токуда.,че са добри ,а и техниката им е добра.
Затова моят съвет е да избираш между Токуда и Майчин дом.
Стискам палци fingerscrossed. Ще се молим за вас Praynig

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
В "Майчин дом" спасиха малката ми дъщеричка, родена в 29 г.с. Лекуваха я и я доотгледаха месец и половина, благодарна съм им безкрайно  bouquet Продължавам да я водя на консултации там, в неонатологията.

# 4
  • Мнения: 4 589
missy знаеш моето мнение. Пожелавам ви късмет от сърце и по-скоро да се обадиш с хубави новини. Ще бъдеш в най-добрите ръце. Бог да е с вас.

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мисля, че щом бебето не е родено в Майчин дом, там не може да се премести от друга болница там. Когато се роди другаде и се наложи едно бебе по-специализирани грижи, поне преди първо се насочваше към Педиатриата, отделението за недоносени, предполагам, че Токуда също може да приеме детето. Все пак подсказвам за предварителен разговор със съответната болница.

# 6
  • Мнения: 6 604
Сори за оф топика:
Може да се премести в МД.
НАшата педиатърка работи в неонатологията в нашия град. От нея знам за едно бебенце,което имаше проблем с адаптацията и тя го прехърли в МД. А беше дошло от друг град даже.
МОят съвет е да се допиташ до неонатолозите в болницата и да ги помолиш за съдействие. Между болниците могат да се разберат по-лесно според мен. Дано излязат хора  и да ти съдействат.
Стискам палци Praynig

# 7
  • Мнения: 923
Миси-много съжалявам. Да почива в мир малката принцеса. Flowers Rose Flowers Rose
Моят син е роден в Дупница в 28 г. с. и го преместиха веднага в Клинката по педиатрия в София, там има невероятни специалисти и техниката им е на ниво. За него се грижеше доктор Ралица Георгиева, тя направи всичко по силите си за да оцелее детето ми, за което цял живот ще й бъда безкрайно благодарна. 

# 8
  • София,
  • Мнения: 4 267
missy чак немога да повярвам, как така детето уж е било добре, дори готово за изписване и изведнъж Embarassed, какво се е получило, казаха ли ти. Искрено съжалявам за малкото ти момиченце, да почива в мир и да пази братчето си от небето.
А за преместване, наистина ако виждаш, че там не могат да се справят и е наложително  по добре да го преместят, все пак важното е да спасят живота му. Аз също съм с две ръце за ТОкуда, а също и за Педиатрията при доктор Георгиева, чувала съм, че правят чудеса. Много ще се моля за теб и за малкия юнак. НЕ се отчайвай и пиши как е.  Praynig Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 830
Моите съболезнования за бебка.
Ето ти телефоните на Ноенатологията на Токуда. Искай да говориш с Масларска, тя взима тези решения. Кажи и директно и точно за какво става въпрос. Тя може да поиска да говори с колегите си от Плевен - дори ти и го предложи. Бъди подготвена да и кажеш името на сегашния ви лекар, а ако имаш и негов телефон най-добре.

Д-р Р. Масларска - Началник отделение "Неонатология"

Контакти:
Централа: 02/403 4000
Локална регистратура: 02/403 4928
Интензивен сектор: 02/403 4371

Надявам се да съм помогнала.

# 10
  • Мнения: 4 589
Scarlet_ аз съм и дала и GSM и тя е говорила вече с д-р Масларска. Позволявам си да пиша от името на Миси, защото знам какво й е сега и какво й минава през главата.

Всичко ще е наред, тя е силна, бебето също и им желая много късмет и дълъг и щастлив живот заедно.

За мен както съм казвала не веднъж Токуда е болницата.

# 11
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Миси, съжалявам мила за случилото се. Надявам се малкото ангелче да пази братчето си да се пребори.
Аз съм за МД, но моето мнение не е обективно, все пак това мястото където направиха най-доброто за моето дете близо 2 месеца.
Също така за педиатрията и аз съм за д-р Ралица Георгиева. Тя е разкошен специалист и човек.
Предполагам, че си избрала Токуда, каквото и да избереш, ще е правилно, няма как да е, ти си майка, а майчиното сърце знае най-добре.
Ти заслужаваш твоето малко щастие да живее. Успех мила, с теб съм.

# 12
  • Мнения: 657
Миси, мила потресена съм от това,което чета  Sad  Моите съболезнования.
Вярвам и ще се моля бебето да е в добри ръце и да го приберете жив и здрав.Успех.

# 13
  • Мнения: 109
Благодаря за подкрепата мили мамчета  Hug
Искахме да транспортираме малкият юнак в Токуда при д-р Масларска, но неонатолозите тук (не всички, определени) твърдяха, че транспортирането ще го върне крачки назад и тъй като вече доверието в тях е разклатено извикахме консултант от София. От сондираните мнения тук се свързахме с д-р Ралица Георгиева, но тя каза, че е болна и не може да пътува. Изпратиха доц. Слънчева която даде препоръки как да продължи лечението на малкия и че състоянието му не е толкова тежко. Лечението бе започнато веднага и още на следващият ден имаше промяна в състоянието на детето, от ци-пап беше свален на палатка и веднага след това и тя беше махната и сега кувиоза му се обогатява с кислород. Пртиснението което остава за мен е не затвореният дуктус и от там шума в сърцето, който ту се появява ту изчезва. Доц. Слънчева приложи препарата PEDEA, които стесни отвора и се надявам скоро и да се затвори  Praynig
За сега малкият остава тук, но поддържаме постоянен контакт с д-р Масларска и доц. Слънчева.
Още веднъж ви Благодаря за мненията и съветите   bouquet

Благодаря на nikolina-pikolina за помоща и отделеното време  Hug

# 14
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Миси, вярвай на доц. Слънчева, разбира си от работата, аз лично й имам пълно доверие.

Общи условия

Активация на акаунт