Проблем-остъклена тераса

  • 21 175
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
Страхотна дискусия се заформи.Изненадана съм.Идеята ми беше да ми дадете съвет как да постъпя,а не да се обсъжда кой крив,кой прав.

# 61
  • Мнения: 9 990
еми дали са хората, моето мнение е, че не могат да те пипнат за тераса от преди 100 години остъклена.Първо.И второ-наистина не си длъжна да ги пускаш.Аз що призовкари съм ги оставяла да обикалят горките с месеци, докато аз не реша да си получа призовка за нещо.В дома ти току-така да влизат-не става.Трето-също е въдица, за която да се хванеш-факт е, че повечето преустройства са с непоискано съгласие на съседа и са минали.не иде реч за балкони безобидни даже, а например за гаражите.Аз що сигнали съм дала-да не мислиш, че има затворен гараж.Ти се плашиш за балкона ви.Може да си събереш подписи със задна дата като стой та гледай.

# 62
  • Мнения: 12 671
Ти с какво толкова ги ядоса тези съседи.

# 63
  • Мнения: 5 208
Като ти пречат чуждите преустройства се изнасяш другаде и точка. Cамо този чиято собственост е апартамента решава как да го преустройва и как да се разпорежда с него. Нещо да възразите останалите?!

Като не ти харесва апартамента, не го купуваш и точка. Този, чиято собственост е апартамента, не живее в сам, а с още хора отгоре и отдолу и трябва да се съобразява; ще решава сам като се изнесе в къща.
Хайде, остъкляването на балконите не е толкова голям проблем, но мислиш ли, че е нормално над спалнята на хората да си направиш всекидневната и кухнята с хладилника, пералнята и всичко останало и да си вържеш мръсната канализация във водосточните тръби, щото така те кефи? Центрофуга в 2 през нощта. Мечта!
Досега не знаех към кого да се обърна, но благодарение на тази тема разбрах и ги започвам с лошо.

# 64
  • Мнения: 12 671

Толкова ли е трудно да гледаш себе си, а не в чуждото канче?
Като ти пречат чуждите преустройства се изнасяш другаде и точка. Cамо този чиято собственост е апартамента решава как да го преустройва и как да се разпорежда с него. Нещо да възразите останалите?!

След това какво да възразя. Моят апартамент си е моята крепост. Много разсъждават така, свикнали с къщата на село, където ако искаш може свинарника до кухната да си сложиш, щом на теб не ти пречи. Но дори и там има изисквания на какво разстояние да е от комшиите.

Другото guess who го е казала. Една мацка се оплакваше, че се събуждала от миризмата на цигари. Аз се събуждам от миризмата на пържени филии. А в банята ми редовно мирише на готвено зеле.

# 65
  • Мнения: 46 545
Joy Само тя ли е в нарушение?! Може би искаш да кажеш, че всички останали собственици на жилища в БГ, които са си остъклили балконите са получили съответното разрешение, само тя не, така ли? ...

Не, разбира се, то и много идиоти минават на червено, но глобават само някои, и какво от това? Дай и тези, които са ги хванали да ги пускат, защото другите са минали м/у капките.

Това, че има много грозни неща по света, не значи, че не мога да имам мнение за балконите, така или иначе не е забранено, който иска да си действа по реда и да се огражда, както иска, това си е неговия дом ...

# 66
  • Мнения: 2 388
А в банята ми редовно мирише на готвено зеле.

А в нашата на риба и уж "ярешко с бял сос". Аз обаче подозирам, че е нещо от екарисажа.
Просто е ужасно. Аз, която и под силата на смъртна заплаха не позволявам да се приготви риба вкъщи, се налага да търпя чуждите миризми.
Просто съседите под нас решиха да си преместят кухнята в банята.

# 67
  • Мнения: 5 208
Просто съседите под нас решиха да си преместят кухнята в банята.

Боже, що за идиоти са това!

# 68
  • Мнения: 6 604
И в нашата баня редовно мирише на готвеното на съседите Sick. Винаги знам какво имат а вечеря Mr. Green.
Но не са правили никакви преустройства. Абсорбатора им е въран към комина в кухнята. И нашата баня си е на мястото предвидено по план а баня Whistling. И кооперацията е нова.
Кой е виновен в нашия случай? И на кой да се оплача(освен на арменския поп Crazy)?

# 69
  • Мнения: 9 990
Е, при нас мирише на кисело зеле от съседката и без да и е в банята кухнята.А пералня ако искам ще си пусна и в 3, ето затова няма как да ти забранят или налагат.И на мен ми е неприятно да чувам асансьора как стърже в 2 или в 4 , ама никой не ме пита, и все пак-асансьора е общ.

# 70
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
По принцип е забранено остъкляването на тераси и превръщането им в кухни и тем подобни. Аз също съвсем скоро го научих това от свекърва ми, която работи Незаконно строителство в община. Тя ми каза, че решат ли да се заядат за това съседи, може да се стигне до заповед за събаряне на незаконните заграждения. При нея вече имало две заповеди за събаряне на подобни тераси.
За протокола, моята тераса също е заградена - итонг и дограма и там ще ми е кухненският бокс.

# 71
  • Мнения: 5 208
Е, при нас мирише на кисело зеле от съседката и без да и е в банята кухнята.А пералня ако искам ще си пусна и в 3, ето затова няма как да ти забранят или налагат.И на мен ми е неприятно да чувам асансьора как стърже в 2 или в 4 , ама никой не ме пита, и все пак-асансьора е общ.

В нормалните държави има правилници, задължителни за всички живеещи в сградата, и ще си пускаш пералнята в 3 сутринта на куково лято. Могат да те изгонят от апартамента, дори да е купен. В България - може, но като излезете в чужбина всички ставате много примерни, защото играе пръчката.
Но тук може всичко.
Не мога да разбера това някакъв инат ли е, или пълна липса на съобразителност. Демек: вижте ме, в моята си собственост ще правя каквото си поискам, без дори да помисля дали след 12 е подходящо време за пералня, например, особено ако си си преместил кухнята над спалнята на хората.
И понеже всички така разсъждават, затова има такива теми.

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Просто съседите под нас решиха да си преместят кухнята в банята.

Боже, що за идиоти са това!

И при нас има едни такива същите малоумници  Twisted Evil Редовно сутрин в банята смърди на пържени филии или каквото там са правили за закуска. А когато пържат дроб, направо започва да ми се драйфа от миризмата  Sick Изливам белина, паля ароматни пръчици, слагам ароматизатор, файда никаква. За протокола - банята и тоалетната са в едно малко общо помещение. А те сложили там и  маса за готвене с котлон отгоре  ooooh! Явно ги кефи като готвят, да имат гледка към тоалетната.
В целия блок всички тераси са остъклени. Блока е над главна улица и прахта е в неизчерпаеми количества, тъй като има много интензивно движение, а и улицата не се мие никога. Така поне прахоляка не влиза направо в стаите. Никой от никого не е искал разрешение за остъкляване, но и не вярвам някой да направи проблем за това.

# 73
  • Мнения: 1 520
Joy Само тя ли е в нарушение?! Може би искаш да кажеш, че всички останали собственици на жилища в БГ, които са си остъклили балконите са получили съответното разрешение, само тя не, така ли?
Не, разбира се, то и много идиоти минават на червено, но глобават само някои и какво от това? Дай и тези, които са ги хванали да ги пускат, защото другите са минали м/у капките.

Сравнението е нелепо. Тези, които минават на червено не са си у дома че да си правят каквото искат, а този, който се е осмелил да си остъкли терасата има пълното право да се разпорежда и управлява имота си както той реши, стига да не пречи на останалите живущи в блока.
Дори остъкляването да е било неправомерно, то според ЗАНН след като са минали не 1, а повече от 20 години, отговорност за нарушение не може да се търси, колкото и да им се иска на някои тук.

# 74
  • Мнения: 46 545
За пускането на пералня нощем - хората пестят пари  Crazy пускат на нощна енергия, имам една такава лелка, с пералня, която бушува и подскача в 2-3 нощем  Tired

... стига да не пречи на останалите живущи в блока ... след като са минали не 1, а повече от 20 години, отговорност за нарушение не може да се търси, колкото и да им се иска на някои тук.

Не знаем подробностите, така че да оставим проверяващите да преценят Peace

Общи условия

Активация на акаунт