Сега пък аптекарите пият вода...

  • 5 198
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Mirama, остави детските храни. Никой не те задължава да пазариш от аптека. Какво ще кажеш за това? Нормално ли ти се струва?
Цитат
Според новите изисквания, аптеките ще трябва да плащат сами лекарствата, които са включени в позитивния лекарствен списък. Здравната каса ще им заплаща тези лекарства, но това ще става най-малкото с около месец закъснение.
Представям си колко аптеки ще могат да си позволят да работят с рецепти за интерферон и рибавирин. За да могат да дадат лекарствата само на един пациент ще трябва да платят 3 000 лева и след това да чакат поне месец Здравната каса да им върне парите.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
В малките населени места вече няма аптеки.
Усещам, че има проблем, който се разбира ясно само от хора, които има специфични нужди и ходят по мъките на определени места, за да се снабдят с лекарства. Аз, слава богу, нямам такива проблеми, но съчувствам на тези хора.

На мен лично ми е неприятно, когато се окаже, че медикаментът, който търся, е твърде скъп и трабва да го поръчам, за да ми го доставят. Ако бяха достатъчно добре аптеките, нямаше да им се налагат подобни гимнастики.

# 17
  • Мнения: 275
Работила съм в този бранш. За мен истината е една (за собствениците на аптеки) - No mercy!

# 18
  • Мнения: 15
Да станеш аптекар се учи много.Да поддържаш аптека,персонал да познаваш многото разпоредби ,заслужава си да  поработиш,печалбата е добра.
Има и аптекари ,без да са завършили,имат до  150 аптеки ,като  Марешки например.Закона казва съвсем друго... и не си го спазват... щом нарушаваш ... къде си тръгнал да протестираш
.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Хаха, и да настинат ще си се лекуват сами. ))) Стига да си намерят рецепта.

Съжалявам много, но не може в един детски магазин млякото да струва 9лв, а в аптека същото мляко да струва 12лв. Ето за това съм съгласна да им забранят да продават детски храни.
И какво реват за ниските надценки, като достатъчно много си слагат отгоре, за да печелят. Аз лично до сега не съм видяла аптека да е фалирала.
Като са им малко парите да не работят и да си намерят друго занимание.

Абсолютно подкрепям, макар и мен да ме оплюете.  Naughty

Нито съм видяла фалирала аптека, а толкова рядко съм влизала в такава, където да няма опашка от чакащи. Една аптека на час има поне 15 клиента, за цял ден са 180, и с двойно намалелни надценки няма да обеднеят никога, защото народът е болен.

Няма оправдание да продаваш тоалетното мляко, сапуна, дъвките, памука и детските храни по-скъпо от супермаркета, само защото е аптека.

# 20
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
Прави са да протестират, правят ги на маймуни. Подкрепям ги.
За неосведомените.
  Благодаря, Янечек!  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 157
Цитат
Няма оправдание да продаваш тоалетното мляко, сапуна, дъвките, памука и детските храни по-скъпо от супермаркета, само защото е аптека.

Бреййй,само за това били по-скъпи(с цели 0.05лв) вероятно?Тцъ-тцъ-тцъ

Цитат
Една аптека на час има поне 15 клиента
Grinning Grinning Grinning
Ето една статистика за това,колко са посещавани аптеките-без съмнение достоверна
По логиката на svetla,хората са безумно тъпи-не стига,че ги карат да чакат,не стига,че ги товарят с цените,ама и те се редят на опашки за което...няма оправдание за това просто,трябва да ги закрием тези гадни лоши аптеки,15 човека/час,амахаа,в кой супермаркет го има това?

# 22
  • Мнения: 3 634
Аргументите против аптеките са смехотврони! Само ще ви помоля да ги наричате фармацевти, а не аптекари. Някак издава тотална липса на информираност по темата.  Stop

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Цитат
Няма оправдание да продаваш тоалетното мляко, сапуна, дъвките, памука и детските храни по-скъпо от супермаркета, само защото е аптека.

Бреййй,само за това били по-скъпи(с цели 0.05лв) вероятно?Тцъ-тцъ-тцъ

Цитат
Една аптека на час има поне 15 клиента
Grinning Grinning Grinning
Ето една статистика за това,колко са посещавани аптеките-без съмнение достоверна
По логиката на svetla,хората са безумно тъпи-не стига,че ги карат да чакат,не стига,че ги товарят с цените,ама и те се редят на опашки за което...няма оправдание за това просто,трябва да ги закрием тези гадни лоши аптеки,15 човека/час,амахаа,в кой супермаркет го има това?

Редят се на опашки не от кеф, със сигурност, а защото са болни и нямат избор, в супермаркета няма да им дадат лекарства. И никога не съм казвала, че "хората са тъпи", това е твой цитат.

# 24
  • Мнения: 3 157
По-скоро извод от твоето изказване(много компетентно между другото)Simple Smile)))))

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
По-скоро извод от твоето изказване(много компетентно между другото)Simple Smile)))))

Ако така го тълкуваш, жалко за "логиката" ти.  Винаги като влезеш в аптека има опашка чакащи- изводът е бройката клиенти (ставаше дума за печалбите и че с толкова клиенти няма да фалират и при двойно намалени надценки). Ако някой го е разбрал като "хората са тъпи", няма да казвам той какъв е.

# 26
  • Мнения: 3 634
По-скоро извод от твоето изказване(много компетентно между другото)Simple Smile)))))

Ако така го тълкуваш, жалко за "логиката" ти.  Винаги като влезеш в аптека има опашка чакащи- изводът е бройката клиенти. Ако някой го е разбрал като "хората са тъпи", няма да казвам той какъв е.

А не се ли замисляш, че може да е защото не са достатъчно аптеките?! А дали изобщо ти хрумва, че не всяка аптека може да си позволи добър асортимент поради непрекъснатите ощетяващи ги закони?!

# 27
  • Мнения: 3 157
Ахаа,айде като си толкова наблюдателна обясни колко лева печели една аптека от обслужването на 120 човека по Здравна каса(знаем,че там се работи по списък и цените са еднакви,за надценки в случая е смешно да се говори)?Хората са 120 по твои наблюбения-ти си изброила 15човека/час за 8 работни часа са 120 човека,минали през гишето.Та да ти кажа(това едва ли си го забелязала)- таксата за обработка на рецепта е 0.00лв.
А каква е таксата,която се плаща за изработка на екстемпорални форми(за да ги приготвя аптеката трябва да отговаря на ред изисквания и да притежава доста неща)?Забелязаля ли си?Ако не си да ти кажа-таксата е 0.00лв.
Айде следващия път бъди малко по-наблюдателна,прочети повече и вники в проблема преди да ръсиш бисери.

# 28
  • Мнения: 5 207
Един дребен търговец, какъвто е аптекарят, не може да продава козметика, млека и памперси на такива цени, както големите супермаркети.
Гледам - има пример с тоалетни млека. Колко опаковки тоалетно мляко има една аптека на склад - 5, 10, 20? Големите супермаркети имат стотици и съответно ги купуват на доста по-ниски цени на едро, отколкото аптекарят, а на всичкото отгоре ги взимат и на консигнация.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Къде ги намери тези аптеки винаги с опашки. По стечение на обстоятелствата в последните 3 месеца си купувам лекарства на 5 дни почти. Само 2 пъти е имало някой преди мен. Не става дума само за една аптека. А и щом нещо ви идва скъпо там - ами купувате го от където ще ви дойде по-евтинко и готово.

Общи условия

Активация на акаунт