Миене на зъби

  • 9 388
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 740
След годинката почнах да мия зъбите.

# 61
  • Мнения: 417
Додох му да гризе четката, но без паста в началото след годинка, към 1г и 2,3 м. Изобщо не разбираше, но му беше забавно. Редовно му показвах, как си ги мия аз и след 2-3 пъти му сложих паста и на неговата. Отначало само изсмукваше пастата, постепенно започнахме да търкаме леко и така.

# 62
  • Мнения: 1 629
Започнах на година и половина, без паста, само с четката.

# 63
  • Мнения: 2 478
Не си спомням точно, но беше някъде около първата му годинка. Имаше вече 7 зъба и започнахме с миенето, което му е любимо занимание и сега.

# 64
  • Razgrad
  • Мнения: 282
запис

# 65
  • София
  • Мнения: 12 233
След поникването на първият зъб. Важно е да се мият не само зъбите, но и езика и устната кухина. Два пъти дневно. С паста без флуор.

# 66
  • Мнения: 543
Това при нас е мисия невъзможна понякога..... Случва се и сам да изявява желание, но като се запъне - и край - оставям го. Добре, че Господ си знае работата и първо са млечните - докато дойде ред на другите, смятам, че вече ще сме специалисти по измиването.

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Това при нас е мисия невъзможна понякога..... Случва се и сам да изявява желание, но като се запъне - и край - оставям го. Добре, че Господ си знае работата и първо са млечните - докато дойде ред на другите, смятам, че вече ще сме специалисти по измиването.
Да де, ама не всички са млечни. Господ е оставил малко работа и за нас.  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 44 200
Това при нас е мисия невъзможна понякога..... Случва се и сам да изявява желание, но като се запъне - и край - оставям го. Добре, че Господ си знае работата и първо са млечните - докато дойде ред на другите, смятам, че вече ще сме специалисти по измиването.

не разчитай само на това, сега е момента да го научиш на навици и че няма шест-пет зъбите се мият задължително сутрин и вечер(поне).
а те и млечните зъби се развалят...а се оправят и по-трудно, защото децата не са особени смелчаци на тема болка...пък и не може така щедро  и с упойките Wink

# 69
  • Мнения: 543
Това при нас е мисия невъзможна понякога..... Случва се и сам да изявява желание, но като се запъне - и край - оставям го. Добре, че Господ си знае работата и първо са млечните - докато дойде ред на другите, смятам, че вече ще сме специалисти по измиването.
Да де, ама не всички са млечни. Господ е оставил малко работа и за нас.  Wink
Не знаех, че не всички са млечни! Моля те да ми обясниш кои  не са, благодаря!
Това при нас е мисия невъзможна понякога..... Случва се и сам да изявява желание, но като се запъне - и край - оставям го. Добре, че Господ си знае работата и първо са млечните - докато дойде ред на другите, смятам, че вече ще сме специалисти по измиването.
Разбира се, че и млечните се развалят и наистина се оправят по - трудно.
Стремя се да го приучавам и създавам полезни навици, но ще бъда още по- упорита, след двата ви  коментара!  bouquet Hug

не разчитай само на това, сега е момента да го научиш на навици и че няма шест-пет зъбите се мият задължително сутрин и вечер(поне).
а те и млечните зъби се развалят...а се оправят и по-трудно, защото децата не са особени смелчаци на тема болка...пък и не може така щедро  и с упойките Wink

# 70
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
и аз след годинка започнах да и мия зъбките и сутрен и вечер Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 629
И моето дете нещо се лигави като го мия, започва да ми говори, че го боляло, че кисело било, че мирише и не знам още какво, обаче аз му отварям устата и си слагам пръста вътре и търкам. Аз страдам от мързела на мама, която не ми е мила зъбите, защото са били млечни, и никога ама никога няма да допусна тази жестока грешка с моето дете.

# 72
  • Мнения: 15 379
Започнах да му мия първото зъбче още от поникването през 7-ми месец със силиконов накрайник и паста без флуор.
Много детски стоматолози са на мнение, че още с изникването е добре в началото зъбките да се почистват само с марля и вода, без никакви накрайници и пасти.

# 73
  • Мнения: 4 307
Дъщеря ми пи антибиотик и малко след това забелязах, че горните зъбчета жълтеят. Може ли да се оправи това?
Мием зъбите сутрин и вечер, като за съжаление сутрин е след като пият мляко.

# 74
  • Мнения: 4 615
Аз започнах около година и половина да ги мия с четка и паста за зъби. Преди това ги обтривах с марля и кислородна вода по съвет на стоматолог.

Общи условия

Активация на акаунт