Примерна схема за захранване (15)

  • 49 657
  • 507
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 520
Mamche81, заповядай ...просо

Момичета и аз имам тъпо въпросче, че нещо зациклих   Rolling Eyes Косе Босе , помагай и ти  Hug
Отскоро въведох закуска - попара, кус-кус, зърнени каши, грис и т.н . Обаче сега вечеря и закуска ми се дублират, защото и за вечеря давах каши. Та, моля ви дайте ми идеи, какво да приготвям на бебчо за вечеря, освен супи  Thinking Готвя му , готови пюрета и каши не давам  Peace

Шада и аз точно това си мислех. Скоро ми предстои да въведа глутена, а от другия месец да започна да давам закуска.
Мисля си да редувам
понеделник - попара със сирене,
вторник - овесени ядки с плод
сряда - овесени ядки с масло и сирене
четвъртък- елда с плод 
петък - кус кус със сирене
събота - бисквитки плазмон с кърма/АМ /каквото има  Wink /
неделя - елда със сирене


и от тук възниква големия въпрос какво да давам следобяд към 17ч.
може би ще е нещо такова
понеделник - бисквитки плазмон с плодово пюре,
вторник - ориз с царавица на Милупа
сряда - плодово пюре и кърма или АМ
четвъртък - мляко с ориз
петък - плодова каша млечна
събота - просо със плод
неделя - тиква с ориз


Гледала съм горе долу когато сутрин е нещо с плод следобяд да не е, и когато сутрин е сирене - следобяд да е плод.

Чакам с интерес коментарите ви

# 61
  • Мнения: 782
mishche, то и ние се кърмим преди твърдото хранене, понякога и след  Wink обаче моя не може само на кърма, чака си яденето  Laughing Май ще трябва да се поровя в нета, благодаря за идеята  Hug

ani_d, аз разнообразие за закуски имам - овесени, ръжени, ечемичени, пшеничени ядки; пшеничен и царевичен грис; цар. нишесте, елда, киноа, амарант, попара, кус-кус. Гледам да редувам пълнозърнести и непълнозърнести зърнени. По принцип не е проблем да се дава два пъти дневно каша, ако е 50 на 50 с плодове или зеленчуци, но мен тоя вариант нещо не ме кефи  Peace Утре мисля да му направя супичка със сухар за вечеря, да видим дали ще одобри  Crazy

Ама къде наистина изчезнаха Косе Босе и Духи Пухи, то вярно, че сигурно вече им е писнало от нас   newsm78 а и захранването вече не им е първа грижа Confused ама поне от време на време пишете Praynig Знаете , че съветите ви са безценни, нали???

# 62
# 63
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 520
Шада, а какво даваш за следобедното хранене, на мене кашата ми се пада тогава, а вечерта е на мляко.
На мене също не ми харесва варианта два пъти каша на ден , пък било то и 50/50. Защото за мене даването на каквито и да е ядки сутринта си е пак един вид каша.

# 64
  • Мнения: 8 242
Ама къде наистина изчезнаха Косе Босе и Духи Пухи, то вярно, че сигурно вече им е писнало от нас   newsm78 а и захранването вече не им е първа грижа Confused ама поне от време на време пишете Praynig Знаете , че съветите ви са безценни, нали???

Сори Simple Smile Пътувах доста насам-натам  Crazy
Ама като гледам си се справяте чудесно Simple Smile

Искам още нещо да попитам-Въвеждам киселото мляко и ме интересува дали мога да му сложа бисквита или плод  и да го дам като закуска или следобедно хранене?
Можеш да слагаш и да даваш Simple Smile Чудно е за закуска Simple Smile
А какво им е на трохичките не разбрах?!?

А от кой месец може да даваме вече два пъти на ден зеленчуци- мисълта ми е вечер да се дава супичка  newsm78
 И още един тъп въпрос  Blush , като казвате супа, какво ще рече- пак пасирани зеленчуци със сухар или..... Thinking
 Вчера в Пикадили видях био сухари, някакви немски бяха, имаха само био брашно пшенично, сол и мая. Мисля пшеницата с тях да въвеждам. Дали е добре?
Ами по принцип всеки месец се въвежда още едно твърдо хранене Simple Smile А какво да е си прецени ти Simple Smile Можеш да си даваш спокойно зеленчуци - супи, манджи или супоманджи, не че има голяма разлика Simple Smile Сухар ако искаш слагай - ако е по-гъсто с ориз или картофи, няма нужда Simple Smile
За сухарите конкретно - не съм употребявала - ама тия звучат добре Simple Smile

# 65
  • Мнения: 8 242
Обаче сега вечеря и закуска ми се дублират, защото и за вечеря давах каши.

И аz се чудя какво да давам zа да не става дублиране  newsm78
Ами давай ги различни Simple Smile .. В закуската можеш да добаваш и плод примерно за разнообразие Simple Smile
Или давай супоманджи за вечеря Simple Smile ..

# 66
  • Мнения: 8 242
Аз също поставям храната в контейнеретата на Авент и съм забелязала, че примерно ако сложа там готово пюре от 190 г, количеството достига 170 мл в контейнера, т.е. разликата е 20 мл. Така че когато сипя в контейнерчето храната, прибавям още 20мл "на ум" и знам приблизително колко грама изяжда  Crazy Peace[/b][/i][/color]
Между грам и милилитър има разлика - едното мери обем, другото тегло Simple Smile Плътността е различна за различните вещества, консистенции, блабла.. така че трудно 100гр. = 100мл., особено при храните  Wink
Не че има кой знае какво значение - най-важно е колко иска бебока, все пак   Crazy

# 67
  • Мнения: 1 062
Духи, а  аз да съм казала че са еднакви ??!?!
Точно това описвам на момичето, което по-горе беше питало, че има разлика
и давам пример със сигурен грамаж от пюре изсипано в контейнера.....

# 68
  • Мнения: 561
Момичета, благодаря за отговорите за грамажите  Hug. Не исках да всявам объркване, просто не съм купувала още бурканчета с готови храни (захранването ни е повече от бавно  ooooh!) и идея си нямам колко давам.Почнах и аз да меря с контейнерчета на Авент. Естествено че е приблизително и ориентировъчно, но само това имам.

# 69
  • Мнения: 8 242
Духи, а  аз да съм казала че са еднакви ??!?!
Точно това описвам на момичето, което по-горе беше питало, че има разлика
и давам пример със сигурен грамаж от пюре изсипано в контейнера.....

Аз да съм казала нещо конкретно за тебе, че си сгрешила?!?!
Може и без такива коментари...

# 70
  • Мнения: 782
Шада, а какво даваш за следобедното хранене, на мене кашата ми се пада тогава, а вечерта е на мляко.
На мене също не ми харесва варианта два пъти каша на ден , пък било то и 50/50. Защото за мене даването на каквито и да е ядки сутринта си е пак един вид каша.

Следобедното хранене ни е кърма и плод /суров/... круша, банан ябълка ... може би ще въведа  авокадо и киви  Crazy чакам с нетърпение сезонните плодове   Simple Smile

Духи Пухи  Hug

# 71
  • Мнения: 312
Момичета какво мога да давам на бебка за вечеря?Преди 2 дни спрях да я кърмя и мляко от шише не иска да пие SadЕдинствено шишето го ползваме като чаша Shocked но изпива не повече от 120мл АМ.Това определено не е достатъчно за това допълнително и давам плодово пюре с АМ,обаче не знам дали е добре newsm78

# 72
  • Мнения: 8 242
Момичета какво мога да давам на бебка за вечеря?Преди 2 дни спрях да я кърмя и мляко от шише не иска да пие SadЕдинствено шишето го ползваме като чаша Shocked но изпива не повече от 120мл АМ.Това определено не е достатъчно за това допълнително и давам плодово пюре с АМ,обаче не знам дали е добре newsm78
Прочети назад малко - точно обсъждаме вечерите - можеш да даваш каша или супа.. И после пак да си пие мляко, ако иска Simple Smile
Някои деца предпочитат супи за вечеря, други каши Simple Smile
Плодовото пюре не е особено засищащо.. Него си го остави за похапване Simple Smile

# 73
  • Мнения: 2 111
Shada,в тази тема за хранене на 1-годишно дете има някои идеи от Косе Босе за вечеря:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318997.msg8258565#msg8258565
angel81,можеш да даваш плодово пюре с АМ за вечеря.
Когато отбих дъщеря ми на 1г.3 месеца попитах Косе Босе какво да давам за вечеря,защото не иска да пие АМ по никакъв начин и тя ми предложи да давам плодово пюре с АМ.
Не знам дали даваш сирене и други млечни,но трябва да осигуряваш необходимото количество млечни за деня.Добавяй АМ в кашите,в зеленчуковото пюре щом не иска да пие.
Аз давам за закуска и вечеря зърнена каша с 7 м.л. АМ -това е единствения вариант да приеме мляко.
Следобед давам плодово пюре с 3 м.л. АМ и така се получават 17 лъжички АМ за деня=510 мл мляко и така покривам дневната нужда от 500 мл мляко след 1 година.

# 74
  • Мнения: 2 749
 Духи_Пухи , много благодаря  Hug

 Допълвам за сухарите, които споменах вчера- словенски са и имат и био растителна мазнина, определено те ще са моя избор за сгъстяване на супоманджите .

 Моето дете повръща от сурови плодове и за съжаление се налага леко да ги бланширам.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт