краят на кърменето - депресия, радост, празнота или друго

  • 4 727
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Почувствах се като нов човек! Grinning
newsm10 newsm10 newsm10И изпитах голямо облекчение newsm44

# 46
Хей, здравейте аз сам малко зашеметена от това което пишете аз мисля от 1 септември да отбия дъщеря си, защото вече стана на 1 год. и започва захлаждане на времето ние сме на 2 кърмения сутрин за събуждане и вечер за заспиване, но ме притеснчва това дали тя е готова, защото много й харесва, а за мен това понякога е доста изтощително.Категорично отказах хапчетата за спиране на кърмата, аз и така се чувствам зашеметена, отпаднала и депресирана, че не знам дали ще издаржа с тях. Мисля, че по удачен начин е с пристягане. Не знам какво да прявя Confused и още нещо никой освен таткото не ме подкрепя, че все още кърмя  #2gunfire

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Хей, здравейте аз сам малко зашеметена от това което пишете аз мисля от 1 септември да отбия дъщеря си, защото вече стана на 1 год. и започва захлаждане на времето ние сме на 2 кърмения сутрин за събуждане и вечер за заспиване, но ме притеснчва това дали тя е готова, защото много й харесва, а за мен това понякога е доста изтощително.Категорично отказах хапчетата за спиране на кърмата, аз и така се чувствам зашеметена, отпаднала и депресирана, че не знам дали ще издаржа с тях. Мисля, че по удачен начин е с пристягане. Не знам какво да прявя Confused и още нещо никой освен таткото не ме подкрепя, че все още кърмя  #2gunfire
Това, че никой не те подкрепя не е учудващо, повечето сме така  Wink Важното е да не ти пука и да гледаш отвисоко. Лично аз с тази част се справям много добре  Mr. Green
Относно отбиването, щом си решила - добре, но по-добре не пристягай гърдите, защото е доказано, че това не само че не помага, но и може да доведе до проблеми.
Най-добрият начин да я отбиеш е постепенното намаляване на кърменията, което при вас няма да е голям проблем, след като са ви само 2 в денонощието. В началото започни да кърмиш за по-кратко и постепенно махни сутрешното кърмене например, след това намалявай нощното и в един момент кърмата ти ще намалее толкова, че няма да имаш нужда от хапчета и пристягане, а организмът ти ще абсорбира малкото количество останала кърма и всичко ще бъде наред.
Само си мисля, че е добре да си дадеш малко повече време, а не да казваш твърдо - отбивам на едикоя си дата. По-дорбе ще е и за теб и за бебето.

Успех, каквото и да решиш! Grinning

# 48
  • Мнения: 6 206
Да, бе, лесно било отбиването с две кърмения
Ела да видиш вкъщи, за война говорим. Ще се засинее от рев и ще заспи хлипайки нещастно, ако не се приспи с кърмене
А аз вече съм готова да отбивам, но не съм координирала с него  Mr. Green
Майтапа настрана, положението не ми е розово

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Е, за вторто ще знаеш, че дългото кърмене води до пристрасяване Mr. Green Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 2 952
....Мисля, че по удачен начин е с пристягане....
....и още нещо никой освен таткото не ме подкрепя, че все още кърмя  #2gunfire
Не ти трябват нито хапчета, нито пристягане. Хапчета не са необходими, защото отдавна при теб кърмата се е регулирала. След като решиш, че сте готови да преустановите кърменето е добре няколко дни да поизцеждаш по малко и то само, ако гърдите ти са твърди, напрегнати, чувстваш се некомфортно. Форумът има чудесна библиотека и предполагам ще прочетеш съветите, които са там.
Относно подкрепата бих искала да те попитам, за каква подкрепа всъщност иде реч? Детето е твое, ти и вероятно бащата решавате как да го отглеждате. Къде му е мястото някой да ти се бърка или да имаш нужда от нечия подкрепа? Да се очаква подкрепа в първите дни и седмици след раждането на детето разбирам, ама след това .... поне аз не съм очаквала подкрепа  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 429
Аз кърмих 1г и 5м. Решението го взех, когато започнах да усещам болка в гърдите. Това беше много тежък момент и за двете: бебе плаче на втория етаж, а аз на първия. Наистина голяма мъка беше. Дори започнах да съжалявам, че съм я отбила, но връщане назад неможеше да има.

# 52
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Облекчение, щото исках да съм отделена от него за повече от три часа и не като току съм заспала и айде пак ядене. Та по тоя повод се кърмихме до третия месец и после изкара още месец на смесено и така постепенно спрях.

С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

# 53
  • Мнения: 6 206
Е, за вторто ще знаеш, че дългото кърмене води до пристрасяване Mr. Green Wink
Дали това ще ме спре да го кърмя?  Едва ли.
Аз знам каква е оправията при мен, но съм много много мързелива да го направя.
Хем ме сърби, хем ме боли.

# 54
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Беше ми мъчно и бях ядосана на себе си, че не успях да се справя въпреки информираността ми. Приех го като лична загуба. Може би затова след като бебка спря да суче от гърда продължих да се изцеждам още 4 м, за да изпълня поне предварително замисленото от мен 6 месеца изключително кърмене. Доста тежък период. Помпата беше станала продължение на ръцете ми, затова и може би изпитах известно облекчение след като тръгнах на работа и кърмата ми силно намаля от стреса (работя в доста напрегната обстановка) и така или иначе се наложи да прекъсна.

За второто ще бъда по-упорита и със сигурност няма да позволя да ме разделят от детето ми първите 24ч, както стана при раждането на Симона, дори ако за това се наложи да променя мнението си и да раждам нормално вместо секцио. Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 1 517
Още не съм я отбила напълно, но почти. И бих казала, че за мен е облекчение, че вече кърмя съвсем малко, най-вече защото мога спокойно да свалям килограми.  Mr. Green Радвам се освен това, че препълнените, течащи и болезнени гърди отдавна ги няма. А мога и да оставям детето понякога за цял ден (стига да има на кого) и да си почина малко.
И не мисля, че отбиването ще ме отдалечи някак от детето. Затова едва ли кърменето ще ми липсва. Но казвам всичко това, защото сме вече големи - мисля, че ако бях спряла да кърмя на 4-5 месеца или по-малко, щеше да ми е много кофти. Sad

Последна редакция: ср, 31 авг 2005, 00:02 от Петя Б.

# 56
  • София
  • Мнения: 18 679
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

 ShockedДобре де, като го отби какво - взе да прекарваш с него само по 12 часа на ден и да го обичаш по 2-3  ShockedАз пък това не го разбрах newsm78

# 57
  • Мнения: 1 639
С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

 ShockedДобре де, като го отби какво - взе да прекарваш с него само по 12 часа на ден и да го обичаш по 2-3  ShockedАз пък това не го разбрах newsm78

 hahaha     Joy  разби ме това!

# 58
  • Мнения: 4 242
Облекчение, щото исках да съм отделена от него за повече от три часа и не като току съм заспала и айде пак ядене. Та по тоя повод се кърмихме до третия месец и после изкара още месец на смесено и така постепенно спрях.

С второто може и по-друг начин да мисля, ама това да прекарваш с някого 24 часа и все да се обичате - ми не става...поне при мен.

Ъъъъъъ Shocked ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 9 531
Първият път изпитвах някаква носталгия по кърменето и гушкането със сина ми.
Сега, вторият път с Лори се кърмехме нон стоп на поискване и имах чувството, че това ще продължи винаги.
Но ето, че се наложи да я отбия, защото заминавахме и сега има чувството, че никога не съм я кърмила. Сега ми е като някакъв далечен сън. Много странно. Thinking Все едно не е било. Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт