Вярно ли е че когато детето приема АМ не пие вода?

  • 4 997
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 554
А вие мами като ядете, пиете ли вода?

Аз не смятам за верни теориите, че млякото е достатъчно и не е нужна вода. Синът ми бе на АМ от раждането и като се прибрахме вкъщи му давах и вода. Кога пиеше, кога не пиеше, но да го държа само на млякото -  Naughty

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние сме на АМ , предлагам вода, но не я пие .Надявам се със затоплянето да пропие .

# 32
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми въобще не обича да пие вода,пийваше по-мъничко и то само ако е топла,иначе категорично отказваше.След това замених водата с чайче на Хипп,пие го защото е сладникаво и пак само ако е топло!

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мисля , че едно дете дали ще пие вода или не не зависи от това дали е на АМ или кърма. В различни периоди, детето ми е пило вода , а в други е отказвало .

# 34
  • София
  • Мнения: 9 517
Моята пропи вода на година и 2 месеца. До тогава я отказваше. И сега я пие май повече понеже й харесва, че пие от шише със сламка, отколкото понеже е жадна. По едно време се бях притеснила и предлагах сокове и чайчета - уж да пие, понеже са сладки. Е, не искаше и точка, така че спрях. От 20-тия ден е на АМ, а е захранена на 5 месеца. Според мен е до дете. И баща й не обича водата - предпочита бира  Wink

# 35
  • Мнения: 46 514
А вие мами като ядете, пиете ли вода? ...

Аз ям твърда храна, говорим за НЕзахранено дете. Самоцитирам се от др. тема:

... например дете 6 кг., ако пие по 1 литър мляко, то приема течности за деня, които са 1/6 от теглото му. Пробвай ти, ако си 60 кг. да пиеш на ден 1/6 от тях (10 кг.) ...

Ако след тия 10 кила мляко, успееш да натъпчеш и вода, и най-вече пробвай дали ще изпиташ нужда от вада.

# 36
  • Карлово
  • Мнения: 328
прави ми впечатление че дори и захранените деца не искат да пият вода
за незахранените ОК но за другите които приемат всичко?

# 37
  • Мнения: 1 763
Моето дете дълго след като беше захранено приемаше и големи количества АМ, което се все пак се приготвя с вода. Освен това ядеше и пресни плодове и му се събираха достатъчно течности на ден. РАзбира се, предлагах и вода, но не искаше.

# 38
  • Мнения: 46 514
прави ми впечатление че дори и захранените деца не искат да пият вода ...

Течностите не се изчерпват сами и единствено с вода. В тях влизат сокове, чайове, мляко. Ако детето, дори и захранено, приема достатъчно под различна форма, твърде вероятно е да откаже вода. Аз след захранването винаги предлагах, но реално пропи едва на 1 г.и 3-4 месеца и то по 30-40 мл./ден, нормално количество вода пие след като спря да пие мляко на 3 г.

# 39
  • Мнения: 6 713
Водата, стига да не се прекалява с нея, си е нещо много хубаво за детенце! Само първите 2-3 месеца бебка не ми е пила вода, после станаха жеги и сега си пие вода, не виждам нищо лошо в това.

# 40
  • Мнения: 2 334
Не е вярно.Дъщеря ми е от 1-я месец на АМ и си пие вода от раждането си

# 41
  • София
  • Мнения: 9 517
А дали може да кажат тези с бебетата, пиещи вода от раждането, дали са слагали захар във водата? Просто ми е интересно.

# 42
  • Мнения: 3 621
Аз не съм слагала никаква захар във водата.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
А дали може да кажат тези с бебетата, пиещи вода от раждането, дали са слагали захар във водата? Просто ми е интересно.


Не съм слагала. От 40-я ден давам непреварена изворна вода Девин.

# 44
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами значи така като гледам си е до дете  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт