Как върви захранването?

  • 13 957
  • 237
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 567
Зъхи, така е. Всички бг пюрета са със захар, без значение плодово или зеленчуково  #Cussing out

# 76
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Емата много го хареса морковеното на Хип, смесено с кърма.  Grinning То е само моркови и вода, интелигентна работа!  Wink Rolling Eyes Ох, не знам какво да правя с тези пюрета...  newsm78 Може би все пак Ганчев ще й давам, че поне нямат сол, ама тези на "Ам-Ам"...  #Cussing out #2gunfire Close

# 77
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз Емата я считам за фамилно обременена с алергии (заради баткото) и въпреки това ми се вижда много туткаво това захранване.  Mr. Green Ако детето прави алергия към нещо, така или иначе до 24 часа максимум става ясно.
Абе да не те плаша,ама ние алергията към млякото я направихме на 7 месеца,т.е. ,след като 6 месеца беше се тъпкал с адаптирано уж съвсем безпроблемно - и веднъж като стана така,прояви алергия и към неща,дето дотогава безпроблемно си ги беше папал (жълтък например).Така че малко предпазливост не вреди - не чакай по седмица,ама поне по 2-3 дена между отделните храни е разумно,поне първия месец.

# 78
  • UK
  • Мнения: 1 334
това е схемата от книгата,която аз ползвам.тя е за първите два месеца на захранването-идеята е,че през това време бебето само пробва новите храни,първо се дава млякото(500-600мл на ден) и не се замества хранене.
аз не я следя стриктно,примерно като нямах сладък картоф дадох обикновен,обикновен с морков или с чушка. все пак мисля,че ще е полезна. новата храна се въвежда на обяд. 1 супена лъжица= 1 замразено кубче.



 1-3 ден
обяд: 1 ч.л. оризова каша с кърма/вода
4-6 ден
обяд: 1 кубче пюре от круша с кърма/вода
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша

7-9 ден
 обяд:1 кубче пюре от морков
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от круша

10-12 ден
1 кубче ябълково пюре
2-3 оризова каша

13-15 ден
1 кубче сладък картоф(или картоф)
2-3 оризова каша и едно кубче пюре от круша

16-18 ден
1 кубче картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от тиквички
3-4 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

19-21 ден
1-2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от морков
3-4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

22-24 ден

2 кубчета картофено пюре или 1-2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede( шведска ряпа,но не съм сигурна за превода,сладка е)
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка
 
25-27 ден
2 кубчета картофено пюре или 2 ч.л. оризова каша с 1 кубче пюре от зелен боб
 4 ч.л.оризова каша с 1 кубче пюре от ябълка или круша

28-30 ден:
2 кубчета пюре от морков  или 2 ч.л. оризова каша с едно кубче пюре от swede

4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша


втори месец

 1-3 ден

закуска: 1 ч.л. безглутенова каша
  • 4 кубчета картоф, морков и тиквичка смесени заедно
    4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша

4-6 ден
1 ч.л. безглутенова каша и 1 кубче пюре от праскова
4-5 кубчета картоф,ряпа и зелен боб
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка или круша

7-9 ден
1 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова или ябълка
2 супени л. авокадо(намачкано) и 2 кубчета пюре от ябълка
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

10-12 ден
1 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка

3 кубчета картоф с 2 кубчета тиквичка или морков
4-5 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

13-15 ДЕН
2 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова
2 кубчета картоф с 2 кубчета тиквичка и морков
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

16-18 ДЕН
2 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
2 кубчета ряпа,1 кубчесладък картоф, 2 кубчета морков и 1 с.л. пилешки булион.
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

19-21 ден

3 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
3 кубчета сладък картоф и 2 кубчета пюре от карфиол
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

22-24 ден
3 ч.л. овесена каша и 1 кубче пюре от праскова,круша или ябълка
3 кубчета сладък картоф  и 2 пюре от броколи
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

25-27 ден
3 ч.л. овесена каша и половин намачкан банан
 3 кубчета сладък картоф  , 2 морков и 1 карфиол
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от ябълка ,праскова или круша

28-30 ден
4 ч.л. овесена каша и 2 кубчета пюре от праскова,круша или ябълка
2 кубчета сладък картоф, 2 кубчета пащърнак и 2 броколи
5-6 ч.л.оризова каша с 2кубчета пюре от круша



# 79
  • UK
  • Мнения: 1 334
иначе дадох днеска тиквички,хареса ги,ама не са и подействали разхлабващо все още Sad

# 80
  • Мнения: 181
Утре ни е трети ден с оризова каша ,но нещо много тегаво вървят нещата Sad Ще продължа да упорствам пък да видим. Другата ми чуденка е с какво да продължа захранването newsm78 Разумно ли е сутрин да замествам едното хранене с новата храна, а следбедното с каша и така да премахна 2 кърмения ( скоро ще трябва да се захвана с нещата които зарязах заради бебо)?

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Я да питам аз по-опитните откога предлагате по 2 или по 3 пъти на ден твърда храна. Ние вече 2 месеца си хапваме следобед я каша, я плодово или зеленчуково пюре, дори месно по веднъж седмично. Май доста съм забавила въвеждането на още едно твърдо хранене, а?

Голем мързел ме гони и за всичко е виновно кърменето... Embarassed

# 82
  • Мнения: 980
Недей да се обиждаш. Wink
Ха, ха, няма таквоз нещо, бе. Само се правя. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 948
Само да кажа за домашно приготвената оризова каша: в купешките има (или би трябвало да има) добавено желязо (което около 6 месеца вече не е достатъчно за да се достави само от кърма, и е основната причина да се започва захранването в този период).  

Не знам каква е технологията на приготвяне в домашни условия, ама ако ще го правите, прочетете някъде какво се прави за да не липсва желязото в менюто.

Също, схемата за захранване на Bаbycenter.com e преведена в Библиотеката; не е много подробна, ама дава последователността на храните.

За протокола: Мариана хапва оризова каша веднъж на ден, засега, другата седмица ще увелича на два пъти на ден, и като стане на 6 месеца ще я запозная с морковите и другите благини... Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 704
.А Ганчев да не го коментираме-не става! Naughty

мойта освен домашни само Ганчев яде, даже като откаже домашното слагам 1-2 лъжици Ганчев и веднага го хапва... всякви други Хип-ове и т.н. вносни и качествени пюрета се плюят, въпреки че с тях захранвах първите 2 месеца безрезултатно  Rolling Eyes факт е, че Мира прояде когато замених вносните с български, те имат вкус на ядене някакси  newsm78

# 85
  • Мнения: 980
Катеричке, виж Мишолина замества две кърмения (така ли?) , но според мен не трябва да е с каша (доста е въглехедратна за Владко), а със зеленчук. пюре. Ако върви тегаво, заради нежеланието на бебо, обаче, те съветвам да изчакаш с бизнеса. А и нали правихте алергии, не те съветвам да бързаш.
За Ганчев, ( Бу беше писала) имало някакви с розова капачка и вътре нямало захар?! ooooh! Ама обяснение.

# 86
  • Мнения: 948
Нищо не замествам още!!!

Първо суче (кърма), а после и давам по една супена лъжица каша, пак разтворена с кърма.  Ще увелича количеството каша до 1/2 чаша на ден (докато да стане на 6 месеца), но пак не е достатъчно да и замести цяло хранене.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Това не е ли малко бавно, особено в началото. Звучи ми като схема за захранване на предразположени към алергии деца. .....

Не само - схемата е препоръчителна по принцип, независимо дали детето е предразположено или алергично. При алергичните деца по-скоро реда и вида на храните е по-различен. А бавното захранване е особено важно именно в началото, защото и новата консистенция и различната храна са нещо, към което организма трябва да свикне постепенно. Освен това за проява на алергична реакция се следи до 72 часа, както и понякога тя зависи от количеството - примерно 1 л моркови да не е проблем, но 5 да бъдат. И за съжаление никога не е късно за алергия.
Момичета, в никакъв случай не искам да ви звуча като "сектантка" в захранването Mr. Green и параноичка - но наистина е важно, а и няма закъде да гоните бързо разнообразие. Всъщност дори и с бавната схема за два месеца детето може да яде 7-8 различни продукта, от които  пък могат да се правят много комбинации. След това темпото се забързва, няма страшно Wink

# 88
  • Мнения: 8 462
Мен лично ме притеснява ноличеството-това с кубчетата не ми е много ясно.Казано на нормален език-Какво количество каша или пюре ,изразено в милилитри или грамове трябва да ядем ние в момента?Някой може ли да пусне линк?

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Емия, според моите кубчета едно се равнява на 20 мл. Но пък има с различна форма и големина...

Общи условия

Активация на акаунт