Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 498
  • 304
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 694
И аз се интересувам от изгоден срочен депозит - препоръки и съвети за настоящия момент?

Погледни този:

http://fibank.bg/bg/page/2072

Мисля,че е доста изгоден,пък и ПИБ е добра банка.

# 136
  • Мнения: 0
Дами,

Защо не видите лихвите в Корпоративна банка. Те са най-високи, ама дали банката е надеждна ?

# 137
  • София
  • Мнения: 4 246
Дами,

Защо не видите лихвите в Корпоративна банка. Те са най-високи, ама дали банката е надеждна ?
Кой вид депозит имаш предвид? Thinking
Фондът за гарантиране на влоговете гарантира влогове в размер до 100 000 евро.

# 138
  • Мнения: 0
Имат два вида изгодни депозити - за суми над 100 000 лева
4х4 - дава лихва 8,85% за 4 -месечен срочен депозит. Лихвата е на годишна база
и също - другият им срочен депозит - пак за суми над 100 000 - 8,25% - на годишна база

# 139
  • Мнения: 2 401
Мери, пусни офертата в друг форум. Тука едва ли има мамки със сметки  от над  сто хилки.
Или викаш, да кажат на мъжовете?  Wink

# 140
  • Мнения: 0
Не исках да звуча надменно, но продадох най-накрая един имот и сега се чудя къде да сложа парите на депозит или да ги инвестирам някъде. Засега са в банка, но алчността нали все ни заслепява, та рекох да попитам хората за тези работи.

# 141
  • Мнения: 2 401
Таквиз сумички - само на депозит.   Simple Smile Е, може някаква част да шибнеш в нечий бизес, но ако нямаш опита, заложи на сигурното.  Wink

# 142
  • Мнения: 0
Да,  и аз така мисля. Ама нали все търсим максимума, та си мислех дали някой не е наясно с тези депозити в Корпоративна Търговска банка. Т.е. дали наистина ги изплащат тези високи лихви или е само за рибки като мен. Защото при тези депозити лихвата е променянема, това аз го тълкувам като много йезуитски номер.

# 143
  • Мнения: 497
Разгледайте и преференциалните им безсрочни депозити-те сега са само за евро и долари. Лихвите са изключително прилични и за доста по-ниски от 100 000 лева-процента се определя от сумата, а не от срок-теглиш и внасяш когато си искаш, няма такси за обслужване при теглене или внасяне. Много е удобно-направо като разплащателна сметка с висока, висока лихва.
Мери, плащат ги, не бой се. Аз съм им клиент на такъв депозит (на преференциалния, де, не на този който е за над 100 000, за съжаление) и то от поне 6-7 години-за този период няма нито една промяна на лихвите -нито нагоре, нито надолу, което лично на мен ми създава спокойствие и не се поддадох изобщо на депозитния туризъм, когато беше модерно.

# 144
  • Мнения: 0
Да, мерси много за инфото. Ще го видя и него. Аз засега съм в  Алфа банк- на прогресивен депозит. Но там средно годишно излиза - 7,5 %. Ама все си мисля да не съм се минала нещо  - нали алчността ни води в делата ни . Но нали пък в Корпоративна са над 50% от държавните фирми. Други викат - че били червени офшорки.
И нали знаете като питаш някой познат в банка - той почва да плюе всички други банки. Уж се консултираш със приятел - той си гледа него си

# 145
  • Мнения: 497
Мери, това е божа работа, братче. То за коя банка не се чува от време на време, че била зле. Да чукаме на дръво да не гризне някой някъде дръвцето, айде едно чук.чук от мен за всички банки. А на мен в тези депозити ми харесва точно тава, че като ми се наложи да изтегля напр. 500 евро нищо не си нарушавам, нито срок-щото няма такъв просто, само ако паднеш под определените нива ти се намалява процента-напр. над 13000 олихвяването е 6,5, а под 13000 е 5,5 процента, ама те са доста широки-напр. от 13000 до 24 000 единици (евро или долари) и няма разни простотии от сорта-банкова комисона за теглене, пак такава за внясяне, няма изобщо предварително уведомяване (щото те по дифолт нямат падеж....) ако искаш да теглиш голяма сума или да закриеш влог при тези точно депозити дори да става въпрос за 30 000 евро напр.-пробвано е, няма лъжа. иначе и тук процента е 7,5 за суми за и над 25 000 евро. Обаче ако ти се наложи в някакъв момент-напр. след 6 месеца да си прекратиш влога си ти изплащат този процент на годишна база, а ако си на прогресивен депозит и въобще на срочен за 1 година напр.-не става-не само, че няма да получиш процента за който си се договорил, но  ще те праснат на процента за разплащателна сметка-1,5. Затова трябва много внимателно да се чете всичко в договора и да се пита какво става при различни ситуации.

# 146
  • Мнения: 2 255
Интересувам се от срочните депозити за около година. Харесах си 12 - месечния депозит на ПИБ.

http://fibank.bg/bg/page/969/%D0%95%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%B … D0%B7%D0%B8%D1%82

Виждали ли сте нещо с аналогични или по-добри условия? Засега съм в ДСК, но за тази година условията им не са върха, и мисля да се преориентирам, да "потуристунгерствам" малко по други банки.

# 147
  • Мнения: 59
И аз да попитам във връзка с горния депозит - каква е разликата между 1-годишния и 2-годишния свободен депозит, освен лихвата, ако приемем че депозита ще бъде закрит предсрочно и лихвата ще бъде изплатена на датата на закриването, да кажем на 6-ия месец?

# 148
  • Мнения: 1 232
Имате ли депозити за вашите деца и в коя банка е най-изгодно за момента?

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 16:03 от ябълка

# 149
  • Мнения: 10 604
ябълка,
за мен е безсмислено да се правят депозити на деца, защото за да ги изтеглиш (ако внезапно ти потрябват пари) се иска разрешение на съда.
Предпочитам депозитът да е на мое име или на мъжа ми, за да можем да го изтеглим или преместим в друга банка, която дава по-изгодни лихви.

Общи условия

Активация на акаунт