Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 496
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 552
Преди време една професорка,  която ми преподаваше по банкови дисциплини казваше "Никога не си слагайте парите на депозит при много високи лихви"...едва ли не, че нещо не е наред с банката...
но пък кой предпочита да си сложи парите на 3-4%, когато може и при 5-6%. Преди няколко години беше добре, в почти всяка банка имаше поне по 1 депозит със сравнителни примамлив лихвен %, имаше масово промоционални депозити с изгодни условия, сега май остана само КТБ.

# 241
  • Мнения: 15 960
Не е добре и всички яйца да са в една кошница.  Wink

# 242
  • Мнения: 431
Да, преди време и аз съм имала промоционални депозити с по-висок лихвен процент от стандартните им. Все пак ми се струва, че те все още държат добри проценти. За двугодишен свободен предложението е 5.30%, за тригодишен -- 6%.

Другото ми впечатление е, че преди Пиреос имаха един тригодишен с 22-24 (!) процента лихва, споменаван е тук във форума, но явно с времето са го преструктурирали и сега процентът е наполовина. Е, там май не може да се довнася, а и някои хора са с резерви към гръцки банки, но все пак се откроява сред другите Laughing

Сиси, не знам аз ли правя нещо грешно, но "Моите Пари" ми изкарва точно 2 предложения, а ако сменя критериите, пак ми върти едни и същи банки. Камо ли пък да прави сравнение. Отново ми се струва, че преди обхващаше повече информация.  newsm78

Нина, това пък е направо задължително Laughing

# 243
  • Мнения: 54 415
Меичка , след данък лихва много банки си преструктурираха продуктите, вече не се водят депозити, затова ги няма в Моите пари.

# 244
  • Мнения: 963
Благодаря за отговорите  Hug

Безсрочния на КТБ Моите пари го изкарва към влоговете, т.е. проверете и тази подкатегория  Peace

# 245
  • Мнения: 459
Преди време една професорка,  която ми преподаваше по банкови дисциплини казваше "Никога не си слагайте парите на депозит при много високи лихви"...едва ли не, че нещо не е наред с банката...
но пък кой предпочита да си сложи парите на 3-4%, когато може и при 5-6%. Преди няколко години беше добре, в почти всяка банка имаше поне по 1 депозит със сравнителни примамлив лихвен %, имаше масово промоционални депозити с изгодни условия, сега май остана само КТБ.

Права е била професорката. Laughing

Високата лихва означава огромна нужда от ресурс.  Макар че в случая с КТБ е малко по-различно. Дават ви високи лихви, за да ви приберат парите и с вашите пари изкупуват България. Никога не бих била съучастник в това, но всеки сам си преценява. Не всичко е пари и аз лично не искам  да им помагам да си разпростират пипалата навсякъде.

# 246
  • Мнения: 3 181
И каква е разликата между влог и депозит?

# 247
  • Мнения: 54 415
Влогът е безсрочен. Можеш да теглиш и внасяш по всяко време.
Депозитът е за срок и обикновено тегленето е само на падеж.
Срочните депозити имат данък лихва.
Безсрочните нямат.

# 248
  • Мнения: 431
Уфффф, май се прецаках. Малко след последното си включване в темата, реших да подновя депозит за още 6 месеца, в моята си банка. (С надеждата след 6 месеца да имам по-ясна представа какво да правя). Не че не клонях, вероятно още тогава, към безсрочен влог, но от толкова четене на оферти се обърках, не посмях да действам, и реших да си дам малко време (6 месеца Laughing) да си помисля.

Иии какво стана сегаааааа, реших, че искам да изтегля част от депозита, от който не може да се тегли. Rolling Eyes (Патка с патка!) ooooh!

Вариантите са: или да мисля друг начин, или да разтрогвам депозита. Искам да попитам дали някой има опит с последното? На сайта на банката няма инфо. Ясно е, че ще се загуби всякаква натрупана лихва, но дали да очаквам и други (наказателни?) такси?  newsm78

Благодаря ви Hug

# 249
  • Мнения: 54 415
Ще изгубиш лихвата за периода от подновяването на депозита до приключването.
Освен това, ако теглиш на каса може да имаш комисионна.
Направи си банков превод, по-евтино може да е.
Попитай! Peace

# 250
  • Мнения: 5 691
Уфффф, май се прецаках. Малко след последното си включване в темата, реших да подновя депозит за още 6 месеца, в моята си банка. (С надеждата след 6 месеца да имам по-ясна представа какво да правя). Не че не клонях, вероятно още тогава, към безсрочен влог, но от толкова четене на оферти се обърках, не посмях да действам, и реших да си дам малко време (6 месеца Laughing) да си помисля.

Иии какво стана сегаааааа, реших, че искам да изтегля част от депозита, от който не може да се тегли. Rolling Eyes (Патка с патка!) ooooh!

Вариантите са: или да мисля друг начин, или да разтрогвам депозита. Искам да попитам дали някой има опит с последното? На сайта на банката няма инфо. Ясно е, че ще се загуби всякаква натрупана лихва, но дали да очаквам и други (наказателни?) такси?  newsm78

Благодаря ви Hug
За коя банка става въпрос и за кой вид депозит?

# 251
  • Мнения: 15 960
Меичка, че колко пък лихва да се е натрупала за няма и месец и да я загубиш? Освен ако не е някоя колосална сума, де.
Само не знам ако теглиш от депозит не на датата на падежа, колко ще ти вземат. Можеш да се обадиш в кол- центъра им и да питаш.

# 252
  • Мнения: 431
Да, най-добре да се консултирам Peace ще споделя и тук, ако още някой е заблуден като мен Laughing
Чудно ми е колко по-малка ще е сумата при предсрочно изтегляне Peace

# 253
  • Мнения: 54 415
Да, най-добре да се консултирам Peace ще споделя и тук, ако още някой е заблуден като мен Laughing
Чудно ми е колко по-малка ще е сумата при предсрочно изтегляне Peace

Колкото е била при подновяване на депозита.Няма да се мамали,просто няма да имаш лихва.
Колко време мина?

# 254
  • Мнения: 431
Йеййй, проверих -- няма нищо Laughing Не знам защо се бях наплашила толкова, че ще ме санкционират. Пресен е иначе, няма и месец.

Общи условия

Активация на акаунт