Нова седмица, нов късмет на всички

  • 5 215
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ieppe , чудесно е да видя, че всичко с теб и Йоан е наред. Дона да е все така:)
Искрице...нищо ново няма около диагнозата на Диана. Пълна неизвестност.
Работим си с Нина...свързах се и с Елиа...пък да видим..

# 91
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ieppe, толкова се радвам, че ви пуснаха в къщи   bouquet, нека си починете на спокойствие и малчо и той да си се възстанови на "своя" територия в позната обстановка...

# 92
  • Мнения: 4 414
Ieppe, много много се радвам, че Йоанчо е добре Hug какъв герой е той! Heart Eyes бързо възстановяване ви пожелавам  bouquet

# 93
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Браво на Йоан, дано занапред всичко върви по-леко Hug

А Аз се чудя защо не работеше вчера форума, а тя Искрица писала, писала и го изписала smile3521

# 94
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета, от доста време не съм писала, иначе с удоволствие ви чета и съм много щастлива от всичко което прочетох тук. Браво на нашите бременни, ще растем с вас и ще стискаме палци всичко да е наред.
Искам отдавна да попитам, има ли някой на когото му носят някакви лекарства от чужбина, аз искам да поръчам  за моя малък страдалец Мотилиум във вид на суспензия, тъй като тук в България не се внася. Има го само на таблетки, които са мноооооооооооооого мънички, а аз трябва да ги разрежа на 4, тъй като дозата е 1/4 и познайте дали успявам да го направя. Ако има такъв да ме светне какво прави за да си доставя необходимото, аз разбрах че не разрешавали да се внасят току така лекарства. Искам да намеря някакъв начин да го купувам от някъде редовно, тъй като момчнцето ми трябва да го пие 3 пъти на ден, всеки ден. Помагайте с идеи и опит.
Много целувки на всички и много се радвам за сладкия Йоанчо. Прегръдки на всички ви, силни майки за всеки ден в който извоювате победи с несгодите и болестите.

# 95
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
когато ни трябваше лекарство за Диана ни изпратиха от чужбина и по една случайност го получихме, защото на колета си пишеше "лекрство", а е забранено. Нещо друго трябва да пише...
Скоро би трябвало майка ми да дойде от Германия...не е много сигурно, но има голяма вероятност...
Ако искаш може да донесе поне за някакъв период от време...

И един съвет...значи и ние трябваше да даваме четвъртинка от едни малки хапчета..невъзможно е просто. Затова стривахме цялото хапче на прах и я разделяхме на 4 купчинки (какво по филмите хората си правят магистралки от кока... Веднъж ни се наложи да стрием хапче в една кръчма....доооста учудени погледи отнесохме)

# 96
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Mama Igi, точно както ти е казала Reza, хапченцата се стриват на прах, но това могат и да ти го направят в аптека (сигурно не във всички го правят, но има и такива), там с аптекарските везни го премерват до точност и ти го слагат в едни хартиени пликчета (в хартия го опаковат, както ванилиите). Може би ще ти вземат малко повече от реалната цена, но няма да се притесняваш. Другият вариянт е сами да си го правите. Успех!

# 97
  • Мнения: 542
Ами да  - точно така давахме на малката Фуролина - от една таблетка правеха 10 прахчета в една аптека около ул."Аксаков" (дано не бъркам) и в хартиени пликчета ни го даваха. Аз го разреждах с две чаени лъжички вода в едно малко контейнерче (от тези за стерилна урина) и така пиехме по три пъти на ден, а после сутрин и вечер - т.нар. "прашна вода"... щото лекарствата... по принцип не се пият. Колкото и да го гониш и натискаш, накрая ако не го изплюе, от инат ще го повърне... Confused
Дано, мамо Иги,  при вас по-лесно да стават тия работи. Grinning Wink Grinning

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте на всички мами  bouquet

Ние се завърнахме благополучно миналата неделя, но нямах време да се разпиша, а само понаглеждах форума, докато вършех друга работа Simple Smile

Честито на бременните ни форумки! Пожелавам им много здрави и весели бебоци!

Браво на Йоанчо - той е голям юнак!

Браво и на малката, смела Боянка и на още по-смелата и майка!

И аз да продължа с хубавите новини - бебе Пепи ме шашна с бурното си двигателно развитие Simple Smile
На втория ден след като пристигнахме на морето започна да стои стабилно на крачетата си като го придържам, направи три крачки, започна да се изправя като се хваща за ръцете ми от седнало положение.
Днес ме шокира тотално - както го возех легнал в количката и изведнъж той се изправи до седнало положение - при това без опора на ръцете Shocked
Неонатоложката е много доволна от него. Сега ще трябва да поработим върху съсредоточаването му, тъй като той е доста буен. Започваме да разглеждаме книжки, да го уча какво казват 1-2 животни и така.
А забравих да се похваля - вече дава Боооооц Wink

Много целувки на всички! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт