Рицарки на Бялото кантарче 21.05.2009 - ...

  • 20 554
  • 463
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 448
Добро утро на всички.  Simple Smile

Пия кафе. Черпя. Събрах кураж - изплясквам се в цифри. Бааавно, но славно си пълзях нагоре ( оправдания - колкото искаш,  като ги и търсиииш  с лопата да ги ринеш Whistling). Стигнах си култовите 80 кг.  Embarassed. И така стартирах...  по камъче кога каза нова година, преди седмица и нещо или две  newsm78. До вчера сутрин свалени -1.5 кг. - малко но от сърце. Тази сутрин още -0.5 кг. надолу.
И така 78.00 се моа  Embarassed, Литълче - водиш ме за ръчичка ?
На Вещи честита сладка мъка   bouquet

Мариетка, една мисъл изскочи някъде от едно ъгълче. Дано да се случи. Стискам палци.  bouquet

Лек ден на всички   bouquet

# 61
  • Мнения: 1 531
Здравейте. Отсега казвам, че днес няма да съм режимна. Ще си хапна и пийна биричка и тортичка после, щото големият ми син вчера стана на 6. Иначе ми предстои отново люта битка с килограмите. Чувствам се много уморена. Тоест, на моменти когато ям само режимно нямам сили. Мисля да пия повече витамини и вода. Ако някой се сеща нещо друго?

# 62
  • Мнения: 1 369
Дубрутру  Hug
Теис, ще се водим, как иначе  Hug Отново стъпваме на пътя с едва ли не най-трудната стъпка - признаването на действителността  Embarassed на мен, честно казано, ми олекна. Ама каквото сме си надробили, ще си го сърбаме  Crazy Към какво си се ориентирала?
Вещи, честит абитуриент   bouquet Много успехи оттук нататък му желая   bouquet
Съни, честит рожденик   bouquet Да е жив и здрав, и много да ви радва  Hug Аз също се чуствам поуморена от режимното хранене, затова се заврях и в стараите теми, просто напоследък някак се чуствам изчерпана откъм идеи за свястно хранене. мисля, че ще включвам и сезонните плодове, че ми липсват. Чайове също.

Ама като гледам много усърдно сме се натиснали в участъка 77-79  Laughing  Hug

Снощи прегладнях нещо след мръвката, та си забърках един айран, по Вещерски  Wink Смятам сега един бъркоч да метна - мляко, сметанЬ, лен и трица, че и канела. Сутринта пак без намаление, ма за два дена кво искам  Laughing Иначе се чуствам поприбрана  Flutter, трябва да си изровя метъра  Laughing

Хубав и усмихнат да е денят ви  Hug

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 09:56 от Little...

# 63
  • Мнения: 2 492
Добро утро !

От около половин час ровя из ла редут ...
И за момента ми хванаха окото тези обувчици , сега остава и номерата да си отговарят .



Първи ден на 90 дневната .  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 5 873
Добро утро и от мен. #Silly

Честит абитуриент на Вещи-жив и здрав да бъде и на добър час в живота! Hug

Мариетке,много се радвам на успеха ти. Heart EyesИ стискам палци за онова нещо,дето мисля,че се сещам какво  е. Hands Thumbsup Hands Thumbsup Hands Thumbsup
На Ангел можеш хубави прахове за пране  да поръчаш и омекотители-праховете са скъпички,но истински,омекотителите са страхотни и евтини.

Тейсче-радвам се  ,че се престраши да пишеш отново.Успех !  Hugthumbsup
Литълче,Съни ,Бебче Hug

Аз се въртя около 70 кг и не мога да падна надолу. Angry  Вече бесове ме хващат. smile3515

Айде на кафе! Flutter

# 65
  • Мнения: 1 531
литъл, аз много пъти съм го мислила, че всичко е се същото и понякога човек се уморява от едни и същи неща. но нека да го погледнем от другата страна - ние, по-пищните дами сме чувствителни и лабилни като малките деца. нужен ни е режим, който да ни дава спокойствие и сигурност, както и подобен режим на живот и движение. тоест, когато ги имаме и знаем кое след кое следва, не ни спохождат тревожни мисли и пристъпи на паника от рода "ами дали ще се получи?", "ами сега какво да правя?", "нямам ориентир", "объркана съм"..... и да не изброявам нататък. та нека го погледнем от добрата страна - да му се наслаждаваме, да е част от живота ни и да ни дава частицата релакс и комфорт в ежедневието /както часът фитнес , например/.
за чайовете - без да е самохвално, но отдавна се разнообразявам с тях. хващам се, че съм се пристрастила да опитвам все нови и нови. можеш да се заплеснеш от разнообразието, което има. хем се оводняваш, хем изпитваш страхотно удоволствие от вкусове и аромати.
за менютата - може би трябва да споделяме пак рецепти, които сме изпитали и които са режимни, за да си припомним или добавим и да се храним разнообразно.
аз например с удоволствие бих си записала пицата от омлет или нещо подобно.
не разказахте за срещата или аз изпуснах?

# 66
  • Мнения: 4 806
Добър да е денят ви, Рицарки!

Прелитам, че никак нямам време ... добре съм, виждам, че и при вас нещата се добре  Hug  Ще се видим някой ден (последващата седмица, живот и здраве), че ме чака дълъг път ... без интернет и прочие благини  Hug 

Две минути ... "не правете като тях" - имам предвид себе си ... не знам как става, но трябва да има постоянство в някаква една линия. Допуснеш ли хаос - настъпва хаос. Плюс това не се чувствам добре, напоследък често се будя с милион зора, уморявам се в края на седмицата - явно папането е зле. Затова - хване ли се режим - трябва да се държи здраво.

Пуки, ти внимавай с 90-дневната .... щом си беше намислила - веганство, да беше се придържала към него ... добре де, ти си знаеш ...

Мариетке, надявам се да не забравям за палцестиса  Hug 

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 12:38 от Де'ВивА

# 67
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
 Hug
Добър ви ден
Вече официално съм в отпуск - цееели 6 работни дни - от 09.2008 не съм почивала толкова ...
Приготвям по малко багажа - утре  motor за Гърция ( да не се засечем по пътищата с Ангел  Laughing )
Браво на Мариетка и много палцестискане ( май всички се досещаме за какво е - дано  Praynig Praynig)
Честити ви второкласници   bouquet
На Еви , Вещи и Зетката - да са  много щастливи порастналите ви деца   bouquet От сега ми се е свило сърцето за догодина - все си мисля , че тийнът  е още малък  Confused
Кантарът ми показава 59 - обаче не се кося , защото съм намалила обиколки - карам колело из Морската по 22 км ( не само по равното - има едни пътчета до плажа , дето е голям клинч нагоре ) - та малкото мазнинки са мускули Wink . Мажа се с кремчета , нямам стрии ( едвааам се виждат )
Успежн ви започване на новите стари режими Wink . Аз, както знаете , съм си на мой . Зачетох се в темата на Деничката , но май много вече ми идват сметките .
Пак ще намина  Hug

# 68
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Здравейте на всички и добре дошла, Веселина Hug! Мммм, ако си бях още в българско, щяхме да живеем в един квартал... ееех...
Петъчна, да ти се оправя болката бързо! Стискам ти палци. Praynig Кво стана на дофтура?
Теисче, добре дошла отново. И аз съм от засрамените, но събиращи сили и средства за нови низини (килограмови).  Whistling
Честити ви второкласници, Ж и Мариетка! На Вещи – честит абитуриент!
Мариетке, много стиснати палци за хубавото, дето уж било прекалено хубаво – нищо не е прекалено хубаво, да знаеш от мен – винаги може и по-хубаво!!!
Дани, с тия череши, ако знаеш как ти завиждам!!! И на всички други, де. Тази година беше прекалено рано за череши, като си бяхме в БГ, та пак ги пропуснах, а са ми най-най-най-любимият плод!
На Айчето и Рачето – лек път. Зависти за намалените обиколки на последната.
Вчера уж тръгнах на пазар за някакво намаление в Маркс енд Спенсър, за което женските се избили и всичко свършило малко след като започнало. Ядосах се на себе си, че се подвеждам по такива глупости и си накупих парцалки оттам, без да са от това намаление и от Дебенъмс. Пак някои са намалени, де, ама си е по-дручко. Тук вече взеха да правят намаления целогодишно. Права си, Пуки, в България наистина качествените дрехи са по-скъпи.... Хубави обущета - нищо че не нося такива вече. Като си бях в Българско, открих едни мои сандали със същата подметка кой знае кога купувани - поне преди 5 години - ако съм ги обула 3-4 пъти, на... Пак не се прежалих, де.

Обаче другарят Пол МакКена така съветва – да живеещ с идеята, че разполагаш с повече пари, за да ги имаш. Наистина се почувствах на себе си – като бял човек, какъвто се усещам в повечето време. Тия едтинджоси и разпродажби, гарнирани с пердах ме карат да се чувствам беднячка, което не е правилната цел на мероприятието. След това седнахме на една пейчица, като се поразходихме с Шаро. Полицаите бяха загащили две групи – като семейства изглеждаха, пред един от най-евтините магазини Примарк. Един полицай от едната страна с едната група – другият от другата страна с другата група – и записваха нещо в тевтерчетата си. Личеше, като да са се сбили в магазина. По вида на семействата – млади и „скими”, ще рече, живеещи в бедняшките квартали. Имат излъчването на нашите цигани... Помислих си – и аз съм си купувала разни работи от тоя магазин, но ако само в подобни ходиш, собственоръчно се слагаш в тая категория... В по-нормалните магазини се чувствам нормален човек... Споделям го в тая тема, защото, според мен, отслабването е тясно свързано със самочувствието и самооценката. Които си струва отвреме-навреме да се проверяват и напасват.

Дотук съм на 2 парчета бекон, 2 яйца, 1 наденичка от хубавите. 2 големи чаши кафе с мляко. 4 лапи измити на Шаро, който се бори с мен, неизвестно защо, когато исках да му пъхна лапите в една ваничка, защото беше кален – черна кал на бели лапи много личи... Овиках го и го измих криво-ляво. Оставям съпружеското тяло да го къпе по-после, че понамирисва пак... Аз пак съм на работа – никакви изненади тука.
Обаче следващата седмица почивам в петък и събота – хехе. Никога не съм почивала така.
Отивам да търча, че бях намислила да се глезя в банята днес - маски и тем подобни. След Шаровите борби, май не ми остава много време. Гуш ви засега  Hug

# 69
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Вещи, така растат децата. Докато се залисваме покрай малките, големите вече тръгват по своята пътека. Пожелавам ти  да ти носи само хубави емоции  Hug

Отчитам втори ден от 90-т дневката.
Вече съм решила да започвам денят си с чаша гореща вода.
Следва шепата череши. Миле, ако има как да ти пратя , че така чак ми е съвестно да пиша какво закусвам   Embarassed  Hug.....
за обяд - супа от леща.
Разбих с пасатора печен патладжан, печени чушки, малко чесън, гръцки зехтин (Мариетке, наистина е по-вкусен), балсамов оцет и морска сол.....Всичко това стана една вкуснотия и сега чакам да ми се опече в хлебопекарната пълнозърнестото хлебче и вечерята ми е готова ....

Спортът ми днес ще го запиша в по-късните чесове, че още ми е жега да се потя във фитнеса....

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Благодаря ви много, момичета!  Hug Hug Hug Hug Hug
Ето ако искате да ни видите Simple Smile  http://www.lyly.snimka.bg/album.php?album_id=380273

# 71
  • Мнения: 2 331
Прекрасен млад мъж!Много успехи от тук насетне му желая, Вещи!Замислих се за времето... Thinking
Аз се стягам още повече с яденето, че сега му е моментът-домашно и сурово продължава да ми е идеята.

# 72
  • Мнения: 2 492
На гости съм и познайте къде се залепих веднага ... хихих .
Дано не ме разкрият , че не ми се обяснява кви ги върша във форум за майки .  Blush

Няколко неща да се оплача
1.Вече са на лице първите пристъпи на женска ревност , заради настъпилата промяна .
Бях "пропусната" за две събития ... аз на ум си отбелязах , но за сега се правя на разсеяна .
"Ще ми кацнат" , както казва моя умна приятелка .  Mr. Green
2. Странни субекти по улиците решават , че много искат да се запознаем .
При вида им ти се иска да си сляп , глух и ням .  Sick
3.Търпя приятна промяна  , или поумнявам или остарявам .
Но двучасови разговори стил - И да знаеш кви сандалки си забърсах и ела да ти покажа една чанта на Диор , са ми втръснали .

Не знам за вас , но моята външна промяна ме кара да променя и други неща .
 
Ще има много сърдити , но аз живея един живот и той е прекалено кратък , за да го прекарвам на места и с хора , които не са ми приятни .  Peace


Асса аз няма да изменя на веганството с 90 дневната .
Соята и производните ще са в протеиновият ден .
Смятам да съм пълна веганка поне половин година , след изследванията ще видя как ще продължа .
Риба ми беше позволена от Емилова , а и е препоръчителна , както имам проблем с косата .

Да са ви живи и здрави абитюрентите !   bouquet


Мила
не споря за магазините , но когато размерите ти се сменят всеки месец ми се струва кощунство да влагаш прекалено много средства за гардероб .
Не искам да звучи пошло , но смея да твърдя , че за доходите ми имам даже прекалено скъпи дрехи .
Напоследък все повече оценявам парите ... а и това нагнетяване на обстановката с кризата и т.н. ме направиха неспокойна .

Първият протеинов ден мина горе долу .


закуска
два лимона изтискани в 500 мл вода
обяд
скумрия 265 гр
лук 95 гр
домат 220 гр
краставица 550 гр

това всичкото беше изядено в рамките на два - три часа .  Thinking

Необясним пристъп на глад , който някак си потуших .

И нататък нещата не седят добре ...

семки 20 гр , грах от консерва 250 гр представете си с лютеница .

За денят съм сменила 3- 4 заведения , тоест много газирана вода , кафета и минерална вода .

Не съм доволна .
Спирам газираната вода , коремчето ми  се "обади " .

Ъъъ ставам , защото последното , което искам е да ме хванат в тази тема .  Joy

# 73
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856

Мила
не споря за магазините , но когато размерите ти се сменят всеки месец ми се струва кощунство да влагаш прекалено много средства за гардероб .
Не искам да звучи пошло , но смея да твърдя , че за доходите ми имам даже прекалено скъпи дрехи .
Напоследък все повече оценявам парите ... а и това нагнетяване на обстановката с кризата и т.н. ме направиха неспокойна .
Пуки, интересни неща си споделила - там, дето се "оплакваш". Според мен, много е хубаво това, че имаш възможност да отсееш истинските приятели от просто познатите за приказка или за пазаруване или за нещо друго - но едно нещо... Наистина животът не е достатъчно дълъг, че да го хабим с неподходящи хора.

Колкото за пазаруването, ти си съвсем друго нещо по начало и нищо от това, което казах преди, не може да бъде отнесено към теб. Аз, когато имам проблеми със самочувствието, преставам да харча пари за себе си. Харча за друго - за домакинството, за компютъра, за къщата и т.н., но не и за дрехи, обувки или гримове, например. Затова направих горните размишления. Ако е прозвучало, че по някакъв начин са насочени към тебе или пък някой друг конкретно, явно не съм се изразила правилно. Просто споделях мисли, които са ми дошли в главата във връзка с мене си. Нали знаеш - всеки си търси сам пътечката... Понякога ми се струва, че я напипвам по-правилно и си се радвам - и споделям.
Наистина, когато се налага да сменяш номерацията на гардероба си често, не си струва да се харчат много пари, особено по междинните периоди. Онзи ден един мой познат ми показа ризите, от които трябва да се отърве - от размер 16 и половина, е слязъл на 14 и половина и има по 5-6 ризи от всеки междинен размер, които не му стават... 

Вечерен отчет...
Ядох риба със салата около 7 ч. После - филийка с кашкавал към 10 и 30. За съжаление, не се спрях дотам и изядох повече от половин кило мандарини. Много ме е срам, но не можах да устискам. Мисля си, че това си е разширен стомах, моето... Сега ми е много тежко и подуто, естествено. Трябва да ме връзват вечерно време... ooooh!

# 74
  • Мнения: 384
Здравейте, скъпи рицарки!

Знам, че се изгубих за много дълго, но тази година ще е така. Лошото е, че и в кг съм така, нооо.... ще се оправя, обещавам.

ДНЕС Е ГОЛЕМИЯТ ДЕН НА МОЯ СКЪП ПЪРВОРОДЕН СИН - АБИТУРИЕНТСКИЯТ МУ БАЛ!

Отивам да шетам, а вие се почерпете за негово здраве:









Последна редакция: нд, 24 май 2009, 10:07 от marcheF

Общи условия

Активация на акаунт