"Изпростявате" ли от време на време ???

  • 3 290
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 398
 Имам страхотни колеги и на работа "изпростяваме" доста често.
 И като се има предвид ,че на ден за  работата отделям 11 часа ( с времето за пътуване) значи порстея доста.

 Важното е ,че ми отива  Laughing Grinning Mr. Green

# 46
  • Мнения: 5 940
Според мен различните хора имат нееднаква мярка за простотията. Ако за един чалгата е простотия, за друг тя е изтънчена музика, а текстовете й висше словесно майсторство. Разказването на тънки цинични вицове за едни е забавление и признак за добро чувство за хумор, а други се възмущават от думата ...... и я смятата за простотия.
Сигурно изпростявам. Дори и по моите си критерии понякога май  изпростявам. Когато се усетя, че е така, не ми е особено приятно, но стореното , сторено. Няма връщане назад.

# 47
  • София
  • Мнения: 816
Доктора ми е предписал по лъжичка простотия-пет пъти на ден.Като работиш за/със/ хора по цял ден и трябва да си сериозен,бързореагиращ,дискретен.Простотията ми е лекарство.Смеха е здраве.Ай със здраве. 

# 48
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами не точно по този начин.
Смятам, че "изпростявам", когато (вместо да обиждам с тих и заплашителен тон) се карам на висок глас по улиците. Случва ми се само с невнимателни шофьори, които толкова бързат да паркират, че дори не поглеждат минава ли майка с количка или дърта баба с бастун по тротоара (все хора, които не могат да скачат като Спайдърмен, дорде човекът си нагласи возилото под точния ъгъл).  Rolling Eyes
Случва се е да гледам някоя абсолютно просташка комедия и да умирам от смях, а когато я разказвам на други люде, те да ме гледат с ужас и погнуса.  hahaha Последната беше с Роб кой беше там (Дюс Бигалоу), който трябваше да влезе в затвора. Ами, глупавичка беше доста и още по-просташка, но аз получих мускулна треска от смях.  Joy

# 49
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
даммм случва се от време на време.
полезно, приятно, разтоварващо ...

# 50
  • Мнения: 1 192
Цитат
Смятам, че "изпростявам", когато (вместо да обиждам с тих и заплашителен тон) се карам на висок глас по улиците. Случва ми се само с невнимателни шофьори, които толкова бързат да паркират, че дори не поглеждат минава ли майка с количка или дърта баба с бастун по тротоара (все хора, които не могат да скачат като Спайдърмен, дорде човекът си нагласи возилото под точния ъгъл).  Rolling Eyes
На мен това въобще не ми влиза в сметките като "изпростяване",а е нормална ежедневна реакция.Така наскоро викнах на един таксиджия(по-правилно май таксист!),който ме напсува ,че вървя бавно като пресичам(а аз бях с количката и при това ме болеше тазобедрената става,на такива ми идва да остана на улицата... #2gunfire)

# 51
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не. Перманентно ми е изпростяването, поумнявам само където и когато се налага.

# 52
  • Мнения: 5 622
даммм случва се от време на време.
полезно, приятно, разтоварващо ...

 Peace

Качетвеното и с мярка изпростяване е правопропорционално на интелекта на човек  Wink

# 53
  • Мнения: 265
При нас е нещо като ритуал - в месеца веднъж, 4-5 приятелки ходим някъде (някоя хижа , не много известна и не много посещавана ) - обличаме се неглиже , купуваме си банички и боза , ядем ги на капака на колите на някоя отбивка по  пътя (голяма веселба пада докато минават другите ) в хижата обикновенно гледаме да сме сами , слушаме "Черно фередже " Тодор Колев , на Горан Брегович ....... темите : дом , семейство и работа за забранени  , деликатеси и изискана  храна също (поръчваме си манджа - зеле , ориз,  спанак.....)  - Простеем си , разказваме си вицове , мръсни истории, играем .... всичко се документира , но снимки на никой никога не се показват  LaughingРазходки в гората , ритаме топка  ,криеница ,  катерене по дърветата ..........Веселбата е пълна . На другия ден спираме някъде за по една  шкембе чорба , заредени с  по 3 пакетчета дъвки и бонбонки . След това се чувстваме невероятно .........   Или за един ден някъде сред природа .....и пак глупеене и простеене яко. По лекия вариант на кафе някъде , но там всичко изглежда по друг начин ......даже не е и простеене -просто да се оплачем или похвалим една на друга с някоя по неприлична дума казана тихо .

# 54
  • Мнения: 1 192
При нас е нещо като ритуал - в месеца веднъж, 4-5 приятелки ходим някъде (някоя хижа , не много известна и не много посещавана ) - обличаме се неглиже , купуваме си банички и боза , ядем ги на капака на колите на някоя отбивка по  пътя (голяма веселба пада докато минават другите ) в хижата обикновенно гледаме да сме сами , слушаме "Черно фередже " Тодор Колев , на Горан Брегович ....... темите : дом , семейство и работа за забранени  , деликатеси и изискана  храна също (поръчваме си манджа - зеле , ориз,  спанак.....)  - Простеем си , разказваме си вицове , мръсни истории, играем .... всичко се документира , но снимки на никой никога не се показват  LaughingРазходки в гората , ритаме топка  ,криеница ,  катерене по дърветата ..........Веселбата е пълна . На другия ден спираме някъде за по една  шкембе чорба , заредени с  по 3 пакетчета дъвки и бонбонки . След това се чувстваме невероятно .........   Или за един ден някъде сред природа .....и пак глупеене и простеене яко. По лекия вариант на кафе някъде , но там всичко изглежда по друг начин ......даже не е и простеене -просто да се оплачем или похвалим една на друга с някоя по неприлична дума казана тихо .
Егати купона!Искам и аз  Grinning

# 55
  • Мнения: 790
Да.
Имаме семейни приятели, с които можеш да си позволиш всякакви видове разговори. Такъв тип хора, които преди 11-12 години са ти помагали с преместването на мебелите в ремонта на  първото ти жилище( тогава не беше настъпил етапа - дизайнерска къща, фирма изпълнител, фирма за почистване и т.н., влагахме много собствен труд ) или са ти заемали колата си, когато твоята по неведоми причини отиде  в моргата.
Но тези приятели са съвсем малко.
А иначе аз притежавам отвратително циничен речник, с който от години се боря с променлив успех.

# 56
  • Мнения: 5 370
На работа се изпростява на моменти яко. Когато трябва-се работи много, но когато изпушим-еша си нямаме. Laughing
Понякога се казват по-силни думи и реплики, но това е от нерви....после обикновено се извиняваме един другиму и забравяме.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 405
Всеки различно си представя "изпростяване".
Изтрещяването в определен тесен кръг от близки приятели даже е задължително.
Но въпросът е, разбира се, е вярната преценка на публиката, пред която изтрещява човек.

На мен ми се е случвало да ми изпростяват лица, които не са ми нито близки, нито има шанс да ми станат близки и определено не ми е забавно. Напълно е вероятно, тези лица, в собствената си, или подобна компания да се чувстват комфортно и да се забавляват от сърце.
Въпросът е, в крайна сметка, изтрещяването да е забавно и взаимно, най-вече.

# 58
  • Мнения: 38
Когато професията ти изисква абсолютен самоконтрол - какво, кога , как и защо да кажеш, си е направо задължително сред хора, с които можеш да се отпуснеш, да го направиш.

# 59
  • Мнения: 1 192
Всеки различно си представя "изпростяване".
Изтрещяването в определен тесен кръг от близки приятели даже е задължително.
Но въпросът е, разбира се, е вярната преценка на публиката, пред която изтрещява човек.

На мен ми се е случвало да ми изпростяват лица, които не са ми нито близки, нито има шанс да ми станат близки и определено не ми е забавно. Напълно е вероятно, тези лица, в собствената си, или подобна компания да се чувстват комфортно и да се забавляват от сърце.
Въпросът е, в крайна сметка, изтрещяването да е забавно и взаимно, най-вече.
Да кажа аз един случай в подкрепа:
Обществено гише за информация.Идва реда на около 60 годишна жена.Докато й оформят документите един пословичен зевзек (меко казано),чието работно място не е баш там се провиква учтиво  Wink  към въпросната дама:
-Госпожо,вие рошите ли редовно котето?
Да се чудиш да се смееш ли,да плачеш ли или просто да порозовееш... Rolling Eyes Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт