Мнения за 167 ЦДГ Малкият принц?

  • 56 512
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 371
Това не е отчетна. Моля, личните разговори с ЛС!
Embarassed

Момичета, днес заведох Алекс за първи път. В група "Звънче" по списък са 34 деца! Е, как станаха толкова, при условие, че са две групи и приеха 51 деца. В нашата са 34, а в другата са 17 ли? Или има много деца приети извън класирането?  #Cussing out Хич няма да ми е приятно, ако децата спят по две на легло и т.н.. Или разчитат, че много ще боледуват и няма да се събира пълната бройка!

Иначе влезнах в помещенията им. Хубаво е.

Запознах се със сутрешната смяна. И двете жени ми се сториха прекрасни на пръв поглед. Не разбрах коя е лелката, коя е госпожата...  Crazy

# 46
  • Мнения: 111
Дъщеря ми е в "Бъни". Там по списък са 32 деца. Вчера на родителската среща стана голям скандал по този повод, но това е положението. Увериха ни, че за всички ще има легла - щели да донесат допълнителни.

# 47
  • Мнения: 1 371
При нас това не се и отрази. Т.е. когато питах госпожата за леглата - една, две от майките изказаха мнение, че така или иначе не могат да се съберат всичките деца на куп в един ден. А бе изобщо много държаха да сменят темата. Заподозрях ги, че точно техните деца са вкарани извън системата.  Crossing Arms

И да - нас също ни увериха, че имат походни легълца. Едното даже го бяха опънали.

От всичките спортове, които представиха вчера, на какво мислите да записвате децата?
Аз май на всичко, да видя кое ще го влече най-много.

# 48
# 49
  • Мнения: 6 031
От всичките спортове, които представиха вчера, на какво мислите да записвате децата?
...
За момченцата много добре работят батковците по футбол и тоекуон-до/ако така се пише?/
За момиченцата чудесни са по латино танци.
Плуването е добре, но само ако детето може само да се облича и съблича, да си познава и отговаря за дрехите, иначе се грижат добре за децата, подсушават им добре главичките и т.н.
За децата на които се отдава творчеството е "Шарканицата".
За английски и немски е нова госпожата/госпожицата, но ми се видя много лъчезарна.

# 50
  • Мнения: 1 371

Прочетох темата. Положението явно е еднакво в повечето градини. Добре, ама едната госпожа каза, че всички допълнителни деца са приети със заповед на общината. Възможно ли е? И в такъв случай за какво да подавам жалба в институцията, която сама е увеличила бройката? Малко логиката ми се губи. Едва ли ще се самонакажат или направят нещо.

# 51
  • Мнения: 2 123
Ами едва ли е вярно, вече съм писала за това в предишната тема. Мои много близки приятели писаха молба до педагогическия съвет в общината. По устни сведения от общината, съвета на който са се решавали индивидуалните молби е бил в началото на септември. Пак от устни сведения от служителка в отдел образование, детето е прието . Но официалните отговори от общината по индивидуалните молби още  не са разпратени до съответните ДГ, ерго няма как децата да бъдат записани.

Майката разбра за тази възможност за индивидуална молба  "по градински" - от друга майка на пясъчника. За такава възможност и следа няма на сайта на общината, нито в системата ИСОДГ



# 52
34+32 според мен е равно на 66. Или бъркам?
А защо в системата стои, че са приети и записани 51 деца + 2 места резервирани за СОП?
66-51 май е 15?
Не е ли твърде голямо 'превишение'(за да не кажа груба дума) на фона на 51?
В друга тема се коментираха подкупи и втори начини, ама това са 15 деца, момичета......
Може ли някой, който ходи там да изнесе списъци, че да се оплачем най-накрая...

# 53
  • Мнения: 2 123
анонимно няма как да се оплачеМ

# 54
 #2gunfireПритеснена съм от поведението на директорите на детските градини в кварталите  Буката и Иван Вазов.И на двете места в групите с 3 год. деца бройката е много голяма-от 32-34 деца.....
Смятате ли , че ние родителите ще позволим такова своеволие и безотговорност.В детска градина "Малкият принц" има едно помещение което стои празно , а там спокойно може  да се настани още една група и така няма да има чакащи и притеснени родители.
Да на правим подписка срешу безотговорността на хората от които зависи спокойствието на децата ни и съответно и нашето!!!!! newsm45

# 55
  • София
  • Мнения: 7 242
Че те "Господарите на ефира" на два пъти опитваха да се справят с директорката на "Малкия принц" и не успяха, че подписка ли ще я стресне... Иначе съм за, догодина ще кандидатствам там...без почти никакви изгледи за успех... Но предпочитам детето ми да не се класира изобщо, отколкото да е в група с 30 и кусур деца и да се чудя да рискувам ли да го пращам там...

# 56
  • Мнения: 858
И моето дете е в "Малкият принц" в група"Звънче".След една година не особено приятни премеждия в яслата,сега съм много доволна.Госпожите ми харесват.Взимам си детето весело,тръгва с желание сутрин.Разказва ми какво правят.

# 57
  • Мнения: 799
"Звънче" са късметлии с г-жа Чавдарова и леля Вики.
До миналата година те бяха в "Щурче" (сега 2-ра група) и нещата бяха горе-долу ОК. Преподаваха им Чавдарова и Болюкова (за мнението ми за тях пишете лично съобщение).
В началото на тази година, без никакво обяснение от страна на директорката, Чавдарова и Вики бяха преместени в "Звънче". Дойдоха нови госпожи - Литова и леля Руми, към които бяхме резервирани в началото.
Г-жа Литова се оказа страхотна учителка, децата научиха адски много за тези 2 месеца, през които им преподава, включително "Аз съм българче" и още куп стихотворения и песни. Но... всичко хубаво си има край. От една седмица г-жата е махната. Отново без обяснение на родителите. На децата е казано, че е болна.
От леля Руми децата много се оплакваха - не им давала да стават до тоалетна, карала им се и т.н. Още на първия месец вдигнахме скандал и я махнаха.
От утре нашата сага с учителите продължава - ще искаме родителска среща с присъствието на директорката, която да благоволи да обясни какво, по дяволите, се случва с учителите в група "Щурче" и кога ще спрат тези непрекъснати смени.
.... (изтрит текст)
Другата тъпотия е, че в градината няма друга 2-ра група, в която да искаме да преместят децата ни...



-----
Edit - По молба на автора.

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 19:58 от .Ели.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 242
Брей как нещата не се променят. Дъщеря ми е на 9 г., но и по нейно време недоволствахме с/у директорката, която постоянно правеше нелогични промени в екипа. Явно под мотото "Рзделяй и владей" - заформеше ли се добър екип, биваха ли доволни родителите - хоп ... промяна...

# 59
  • Мнения: 1 328
Ами в Звънче от около 2 месеца вече не е леля Вики, смениха я с леля Вили.
Двете госпожи са Чавдарова и Немска в тази група (страхотни са и двете). В четвъртък друга жена (не знам госпожа или леля) изпращаше децата на родителите, надявам се да не е поредната смяна..

Общи условия

Активация на акаунт