Мнения за 167 ЦДГ Малкият принц?

  • 56 515
  • 298
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 505
Да, аз вчера говорих с нашата госпожа - на Смехорани. Каза че във филиала ще са сборна група неизвестно колко време. Децата ще са на същата възраст, което значи 2006 набор... Малко неприятно е това със сборните групи, но аз не искам да не ходи и да трябва да наваксва после,в се пак е последна година предучилищна... Догодина - първи клас...

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 523
molestosa, т.е. само предучилищната ще са в другия блок и във филиала, така ли?
много неприятно става - половината от децата в нашата група са в една градина, другата половина в друга....

# 137
  • Мнения: 505
arksi_ ами не знам, да ти кажа. Дъщеря ми е във филиала от самото му откриване и нямам информация за останалите групи в градинката. Това, което знам, е че във филиала ще идва една от групите от Малкия Принц...

# 138
  • Мнения: 718
Мда, ситуацията е доста неприятна. Дъщеря ми е в Детелина. Госпожите са много любезни, но те нищо не решавата, заповедите ги спускат централно. Както можеше да се организират родителски срещи, за да събираме пари за инвентар, така можеше гопожа директорката да събере родителите и да сподели какво ще се случва. Защото на мен не ми е все едно къде ще бъде детето ми, с кого, по колко деца в група и т.н. Около сборните групи беше пълен хаос, продължава и сега. Можеха да предупредят, а не да ни информират в последния момент с думите "Е, какво толкова, то пак ви е близо".
Лично аз ще се опитам да се видя с директорката, ако има и други желаещи, можем да се организираме заедно.

# 139
  • Мнения: 858
ау,точно се надявах тази година да имаме като за последно повече положителни емоции и ето пак изненада....вчера ми звъня госпожата от нашата група да ме пита кога ще ходи синът ми,не ми спомена за тези рокади.Казах й ,че в понеделник го пускам със сигурност и се изненадах,че ме пита толкова настоятелно.До сега не се е случвало.

# 140
  • Мнения: 718
Да не говорим, че е пълно безумие ремонтът да започва на 15-ти ОКТОМВРИ и да трае "един, два, може и три месеца" по думите на персонала.

# 141
  • Мнения: 858
Да не говорим, че е пълно безумие ремонтът да започва на 15-ти ОКТОМВРИ и да трае "един, два, може и три месеца" по думите на персонала.
Това безумие си е характерно за детските градини,ясли и по-рядко училища.В яслата ,в която ходеше синът ми като малък ,след 3 месеца ясла,започнаха подмяна на дограма декември и приключиха в края на март.Той ходи април и май и на 1ви юни ми връчиха документите,че го изписват,защото в края на лятото ставаше на 3год. Confused

# 142
  • Мнения: 718
Това, че е характерно не ме кара да го възприемам като нормално. И независимо за каква информация става въпрос държа да ми бъде обяснена подробно и навреме. Ако не лично, то поне в ясен писмен вид на входа. Защото изречението "Ти се благодари, че изобщо е записана в държавна детска градина" хич не ме удовлетворява.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 523
И на мен ми е адски неприятно - градината ми е на 2 мин. Другите са ми доста по-далеч. А и вземам щерката от ясла. Не ми се мисли като започнат дъждовете и студовете как ще ги мъкна от градината до вкъщи двамата ...
И аз съм на същото мнение за родителската среща - могат да правят такива за събиране на пари - а сега не можаха да направят. Да не говорим как се настояваше от юни месец да си ги задържим вкъщи.
Доста трудно ще се организират родителите - особенно от различни групи ....

# 144
  • Мнения: 858
Felicidad и аз не го смятам за нормално и мисля по същият начин,за информирането.

# 145
  • София
  • Мнения: 335
Felicidad, това с директорката ние го преживяхме вече. С нея не се излиза лесно на глава.Получавам главоболие само като се замисля.А госпожите никога не са наясно,те просто изпълняват нареждания-и сега така се оправдаха.
Но на мен ми казаха,че ремонтът свършва след месец,а очевидно това не е така.Искам и е редно да знам поне истината!
Не знам,как ще обяснявам ситуацията на сина ми??? newsm78
Ние ще сме в нова градина, с нови деца,госпожи...Цялата ни група явно е разпръсната в две детски градини.Забравям за свободните занимания, за родителските срещи и всичко...Ще сме свободни електрони.
Всяка година явно ще ни сюрпризират с нещо и то в последния момент, за да нямаме време за никаква реакция,поне да настроим децата,ако не друго.

# 146
  • Мнения: 505
Предполагам че е нещо, което не зависи от тях. Но ви разбирам и вас. Поне моето дете ще е в същата сграда и една от старите госпожи. Много е неприятно това местене, ако и тя беше на ново място, не знам дали бих я пуснала на градинка.

# 147
  • Мнения: 718
Л_Дани, именно. Поне да кажат навреме, ясно и точно. Все едно не става въпрос за деца, а за инвентар.

Molestosa, от госпожите нищо не зависи, и на тях не им е лесно. Това, че твоето дете няма да бъде местено елиминира твоя проблем, но не и общия.

Надявам се да стигнем момент в тази държава, когато при абсурдни и нетърпими сиитуации хората ще реагират и действат, без значение дали ги засяга конкретно и в момента или става въпрос за някаква кауза. Тук всеки се спасява поеденично, обиикновено с репликата "От мен нищо не зависи, нищо няма да се промени". Tired

Както и да е, ако успея да изкопча информация от Нейно Величество директорката, ще пиша.

# 148
  • Мнения: 505
Felicidad не виждам защо си така агресивно настроена към мене. Бъди здрава.

# 149
  • Мнения: 718
Не разбрах къде видя агресия.

Едит: директорката е в отпуск и никой по телефона не може да ми каже кога и къде ще бъде налична. Колко удобно.

Общи условия

Активация на акаунт