Модата при имената

  • 8 982
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 804
Кюбит-когато търсихме имена на момичетата ,търсихме такива които да са познати и тук и в БГ-изключая голямата която е записана на свеки  Grinning.

Clairette -въпросната съфорумка която си споменала е със смесен брак ,не живее в Бг-та по този начин е решила да уважи и 2те баби,а и не е само тя.Познавам и други прибегнали до този вариант.

# 61
  • Мнения: 613
... но това че за децата можем да си прибавим А-то за женски род определено е добре. Аз мислех, че не позволяват, тъй като при брак записват жената с фамилията в м.р.  Tired

Clairette, запиши си децата както за теб ще е най-добре. Имаш избор, като е споделила и миз.

А и угодия все няма да има  Simple Smile И аз по едно време си бях махнала "а"-то, за да се уеднаквим уж, ама все тая. Пак понякога си бяхме
Г-н Иванова и Г-жа Иванов (пример).

Дъщеря ми е без последното "а" на фамилията, което премахнах уж за улеснение и да не се объркват местните, ама те пък най-упорито откакто е станала ученичка и го добавят във фамилията (заради моята фамилия). Омръзна ми да го задрасквам.
А най-интересното, че на мен ми го махат, като решат. Бъркотията ще е пълна, така или иначе  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 394
Не съм забелязала да има мода, срещам традиционни и "международни" имена.


аз съм от тези, които са избрали международни имена.
Само дето Георги с латински букви е Джордж и една английска майка ме светна,че съм супер,че съм си кръстила детето с такова типично английско старо име ........ Mr. Green Mr. Green Mr. Green Добре си е наш Гошко Heart Eyes

# 63
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Тук, в Англия си има мода в имената и редовни класации.

Моите момчета, както се вижда е подписа ми, са с две първи имена и само фамилия (без презиме). Първите имена са без тире. Тук си е практика хората да имат по две първи имена. Второто име на голямия ми син (Емилиан) е на майка ми (Емилиа), другите имена са си защото на нас ни харесват и добре звучат Sunglasses.
Доста е приятно да си измисляш име за нероденото бебче.
Имам един колега, 5 деца все момчета той е най-малък и единствен с едно първо име. След петото момче майка му се изчерпила откъм мъжки имена Joy Joy Joy

# 64
  • Мнения: 800
Някои кюрди, в зависимост от държавата , където живеят  нямат право да дават на децата си кюрдски имена.

Иначе най-често срещаните  имена за момче като че ли са Алан /знаменосец/ , Азад /свобода/, Джоан, Шеруан, Дилян/ танц/, Горан /гор значи гроб, но не знам дали има връзка с името, би било много зловещо/, Шиар /буден, умен/

 За момиче много обичано е Неуроз /нов ден/., Мидия, Шилан.  Джуди също е много обичано, става и за момиче и за момче

# 65
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Имам един колега, 5 деца все момчета той е най-малък и единствен с едно първо име. След петото момче майка му се изчерпила откъм мъжки имена Joy Joy Joy

 hahaha не и е било лесно на жената с толкова имена  Joy

Малко оф-топик, но аз как сгафих при записването на новата фамилия - в България се записах с тире, а в Израел - без... Не знам дали някога ще ми направят проблем за това, но нали ми беше ново, не бях свикнала, не го бях обмислила как да се записвам...

# 66
  • Мнения: 5 710
Има мода, да.
Имам чувството, че тук всички момиченца се казват Алессия.  

По-интересни са ми комичните имена.
Днес се запознах с един човек, който се казва Джеймс ( италианец), James.
Обаче като е бил в училище не са знаели как да го произнесат, така че останал Ямес за хората ...
А лекарката ми се казва Funny, която я четат Фунни  ...

Освен това тука има безумни имена,  Primo, Secondo... като първо име или Маттина ( сутрин), или комбинация от име и фамилия: Доменика Мелалаво (което означава нещо като в неделя ще я измия..), или футболиста, който се казва Феличе Евакуо ( щастлив акащ..). От юг едно време са идвали също странни имена, например Аддолората ( тъжна) , Дженофлесса ( на колене).

Изобщо, родители  с чувство за хумор. Ако се сетя още ще допълня.

Хаха, мъжът ми ми изпрати ето това http://www.nomix.it/nomibizzarri.php  , за италианките да се посмеят:))
ваша, Паскуа ди Натале.


# 67
  • Мнения: 714
Аз се извинявам за офф-а, но съседът ми се казва Arcangelo Lucifero (Архангел Луциферов), чудя се ... то фамилията добре, не можеш да избягаш от нея, ама пък чак Архангел ...
Чак развих теория, че може пък са го направили нарочно  Crazy, за да неутрализират тежкото фамилно име  newsm78

# 68
  • Мнения: 24
  Гърците държат децата им да носят имената на дядовците и бабите си.Можеш да срещнеш семейства,където първите братовчеди
са с еднакви имена.Международните имена"бият на очи" и по това  разбират ,че си чужденец.
Като прочетох поста ти се сетих за "моята голяма гръцка сватба" Laughing

# 69
  • Мнения: 3 425
 Joy Joy Joy на едни съседи фамилията е Лампа и едно дете е Дина,а другото Дарио и се получава Лампа Дарио(полюлей) и Лампа Дина(крушка)  Joy Joy Joy

# 70
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тук масово имената са "индиански" - в превод: Лъв, Роса, Радост, Роза, Зора, Подарък, Ще се радва, Сияние, Вълк, Светлина, За мен светлина, Песен, Фурма, Щастие, Поток... И като се прибави и фамилия като Камък, Мощен, Събота, Мир, разните видове дървета и растения... Отделно - някои имена може да са както лични, така и фамилни имена, и понякога не знаеш кое му е личното име на човека (напр. ако двете имена се гледат написани...)  ooooh! Което не е мода, по-скоро специфика на местните имена...

# 71
и се получава Лампа Дарио(полюлей) и Лампа Дина(крушка)  Joy Joy Joy

Обзавели са се. Laughing

James - Ямес е много свежо!
Но ме изненадва при положение, че футболистът Dejan Stankovic e Дежан за всички, вместо Деян. Все да са наопаки пък. ooooh!

# 72
  • Мнения: 418
Тук масово имената са "индиански" - в превод: c, Роса, Радост, Роза, Зора, Подарък, Ще се радва, Сияние, Вълк, Светлина, За мен светлина, Песен, Фурма, Щастие, Поток... И като се прибави и фамилия като Камък, Мощен, Събота, Мир, разните видове дървета и растения... Отделно - някои имена може да са както лични, така и фамилни имена, и понякога не знаеш кое му е личното име на човека (напр. ако двете имена се гледат написани...)  ooooh! Което не е мода, по-скоро специфика на местните имена...

Същата работа и тук (TR)  Mr. Green Peace . Ето само няколко примера за TR имена ...(това го преведох за темата в Кино и ТВ  за филма 1001 нощ).
http://docs.google.com/Doc?docid=df8mm86d_25s7vxwfm&hl=en  


Отделно има:

Arslan/Aslan=A(P)cлaH - лъB
Damla=Дамла - сълза, капка
Deniz=Дениз - море
Şahin=Шаъхин - сокол
Gül=Гюл - роза
Altuğ=Aлтуъ - Red horsetail
Açelya= Ачелия - aзалия
Açalya=Ачaлия - aзалия
Asya=Acя - A3uя=Asia
AteŞ=ATeШ- oГъH
Aysel=Айсел  - Flood of moon light
Aysu=Айсу - Moon water
Aysun =Айсун- as beautiful as moon
Bahar = бaXaP - пролет
Doğukaan=Доъукаан - Khan of the East
Doğa = Доъа- приpода


family uMeHa:
Karabulut=Kapa'бyлyT-4epeH oблak
Kar=kap-cHяГ

etc. ... Whistling Mr. Green Wink

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 20:20 от bz

# 73
  • Nederland
  • Мнения: 856
Аз се извинявам за офф-а, но съседът ми се казва Arcangelo Lucifero (Архангел Луциферов), чудя се ... то фамилията добре, не можеш да избягаш от нея, ама пък чак Архангел ...
Чак развих теория, че може пък са го направили нарочно  Crazy, за да неутрализират тежкото фамилно име  newsm78

 Joy Joy Joy Joy Joy развеселихте ме  Joy Joy Joy Joy Joy

# 74
  • Мнения: 5 710
Aрхангелите нямаха ли някаква връзка с Луцифер, т.е той не беше ли архангел, падналият ангел.
Има някаква логика...

Общи условия

Активация на акаунт