До многодетните мами!

  • 19 386
  • 321
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Галче,ама то тука не е библиотека,че само да четеш,то това е форум - да пишеш,че и ние да четем малко за другите. Не само те наготово - така че я си напиши как си,как са големите,бебо рита ли, какви са ти оплакванията и похвалите,обявиха ли те за майка смелчак,че ще имате трето дете - я зачерви клавиатурата от писане!!!!!! Иначе прегръдки и за теб и за всички останали от мен!!!!!

# 61
  • Мнения: 470
Привет на всички многодетни майки!
И аз съм с вас-мама на две момченца и едно момиченце. Породени са - на 4,3г., на 2,2г. и на 2 месеца.
Вкъщи е много весело. Справям се засега с домакинството успешно, чак се учудвам от себе си. Работя през нощта след готвенето и гладенето, а денят е за игри, разходки и пране Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling EyesКак се справяте с него? Аз пускам по 2 перални всеки ден, често пъти и по три SadСамо премятам разни дрехи насам-натам. Това ми е най-неприятно в цялата история.
Сама си ги гледам, тати обаче е безценен помощник преди и след работа.
Сега карам шофьорските курсове, за да не завися от таксита, че с три бебета на път си е живо приключение.
Желая на всички здрави нерви и деца!

# 62
  • Мнения: 160
Здравейте,
да ви попитам и аз - кога намирате време за себе си? Аз отделям по половин час сутрин и вечер за душ, грим и т.н. Един път седмично - маски за лице и коса, събота и неделя по един час ходене за поддържане на формата, но за съжаление за друго не ми остава време. Иска ми се да се запиша на йога, но не знам кога ще стане това. Иначе вечер чета книжки (за сметка на телевизията), през обедната почивка - списания, а през работно време - надничам във форумите  Embarassed Мечтая поне един ден да остана сама със себе си.  newsm78 Кажете и вие.

# 63
  • Мнения: 11 607
pretty_witty ,браво на теб - с три мъници и шофьорски курс караш! Сигурно имаш отмяна докато си на курс. Аз - то това ми е мечтата,ама не виждам в близко бъдеще как ще стане това. Татито ни не  е с уплътнено време,а плаващо и абсурд да помисля за редовна и постоянна помощ за гледането на малкият. Ама иначе ти желая успех икато вземеш книжка да почерпиш в темата тук!
За прането и аз съм като теб - все пера и коша за мръсни дрехи е все пълен! направо имам чувството,че мръсните дрехи извират у нас! Ама пет човека - всеки по един парцал да хвърли и ето ти пералня за пускане! Малък празник е,когато видя терасата без пране!
 Didi3 , ти на това дето си го описала - нямане на време ли му казваш? Много многодетни нямат този лукс. Е,аз например в последно време установявам,че живо съм се обездвижила. Преди поне разходки,а сега като хвана студа - си стоя в къщи,не ми се излиза въобще навън. Добре,че е татито,че той изкарва децата и той си играе с тях навън. Иначе за книжките - аз сутрин и вечер гледам нещо да прочета. а време за себе си винаги мога да намеря! Казвам на деата,че искам да остана насаме или че имам работа и те сами да се гледат и аз си върша работата. Така напр. оставам насаме и сядам пред компютъра,прочитам нещо,или си върша работата - кога как дойде. Или искам да изляза за 1ч. и бебо го гледа баткото. А с татито преди време си имах мой следобед - от 14-.....ч. той беше с децата,а аз можех да ходя където си искам и да правя каквото си искам. Сама. Обикновено излизах с приятелки. Сега раб. му време по не позволява това,но все пак когато искам винаги намирам време за себе си. А за този ден,които го искаш - незнам защо,но мисля,че няма да се чувсваш добре. Е,ние имаме възможност понякога един ден да сме сами без децата - бебо го гледа една приятелка,ами да ви кажа честно - все за децата мислим,звъня по мобилния за да видя как е бебо,да се обадя до вкъщи за да видя баткото прибрал ли се е от у-ще и вес такива. То пак съм неспокойна и не ми е хубаво. Не мога да си почина аз психически. Ей,това е моя проблем - физически мога да остана сама,но психически не,и това много ме обременява! Ако някой може да ми каже рецепта и за това как да си почина психически - една почерпка има от мен! Децата растат,вече по малко физическа нужда имат от мен,но психически се натоварвам повече. Казват - малки деца малки ядове,големи деца - големи ядове! Факт!
Успех и здрави нерви на всички!

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
здравейте мами геройки така си викам и аз че то маи не сме много както се вижда но пук мисля че чуваме най много мамо на ден с разни гласчета казано .да кажа честито на юлиус тя си заслужава похвалата  и здраве и радост винаги да ги съпътстват. абе трудно е с три деца.големите жсе ме питат как е бебечока и какво прави какво казва ,на какво играе  сто вупроса нали са далеко едни от други но и малечка ги търси како , батко  гледам да не забрави българскя  най вече. с дрехите винаги сме от голямо на малко че и през племенницата минават но и много купувам като мога. особено на големите няма как а и с са суетни леле стажа страшно трудно като излезем за нещо. аз гледам практично и качествено и ж модата те гледат да е само модно.малкото  ито разбира от хубажо  хвали се с жсичко ножо и показва на жсички но как обичаме биютата и гримовете няма опазване. как е при вас игрят ли си децата заедно намират ли общ език? ние си умираме да си играем ама да не учим хахаха  или да не правим несто изкъщи нали е споко бе мамо ми викат ти така ще сжършиш работата хахаха е добре че е на моменти иначе помагат и то много  абе да минат тежкия пубертет  и на тримата  хаха да сам споко най сетне

# 65
  • Мнения: 532
 Благодаря на Баба Цоцолана, че ми показа верния път към темата за мами като мен  newsm51
Ние сме 6-тима Татко, Мама, Батко, Кака, Ники и Робин. Нямаме помощници, за съжаление.
Иска ми се да прочета цялата тема, доста съм пропуснала, но ми е невъзможно.
Засега пращаме целувки на всички мъници, които имат щастието да споделят игрите в семейството  с повече от едно дете.
 newsm63

# 66
  • Мнения: 2 433
Мили мами, ето ме и мен в редиците на многодетните мами.Вече официално.
Най новият член на семейството ни малък голям Яни можете да видите в подписа ми. Hug Малкият човек се роди на 1 ноември в 3,30 ч през нощта. Будител със завидните мерки 4,300кг и 56 см. Да ни е жив и здрав.
Всичко стана много бързо макар и доста трудно.
Аз нали си постоях 8 дена в болница и беше доста изнервящо , макар да си идвах за по няколко часа на ден в къщи. Нощта на понеделник срещу вторник нищо не подсказваше великото събитие. Събудих се в 1 ч от тъпи болки и луди киселини. Отидох до тоалетната и установих че имам леко кървене, и понеже тапата отдавна беше паднала, събудих акушерката която ме сложи на монитор. После ми направиха задължителната клизма и в 2 ч. вече бях готова за раждане. Тогава се започнаха и истинските болки. Обадих се на Док който след няколка минути беше в отделението. Благодаря му , че се съобрази с мен и ме остави да обикалям права да същинските напъни. Чак тогава ме качиха на магарето и за няколко минути всичко приключи. Яни изплака и аз заедно с него. Бях най щастливата майка в този миг и нищо не беше в състояние да ме притесни и обезпокои.
В 4ч вече си бях в леглото и умирах от глад Mr. Green
На другата сутрин донесоха Яни който за мой ужас беше синьо-лилав. Оказа се че се е застоял малко по дълго в малкият таз и това е причинило посиняването. Но иначе всичко си беше наред. Страхотен е! Не мога да отделя очи от него. Децата също стоят все покрай креватчето. А тати  е безкрайно горд с най-малкият и син.
Това е! Една щастлива история. Благодаря на Господ че отредил такова щастие за мен и моето семейство. Щастие което пожелавам всекиму!

# 67
  • Мнения: 3 164
Джулис, честито бебче!Да ти е живо и здраво и мноогоо да ви радва  bouquet
 
До като четях постингите ви и се размечтах за едно мъъъъничко сладко момиченце-винаги съм искала да имам момиче, но на 35г не съм ли вече стара да раждам newsm78

# 68
  • Мнения: 532
JuliS
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ ЯНИ
smile3525 newsm51Много щастие и здраве от нас!


shoni smile3521
родих Ники на 35г., а Робин на 37г. и не се чувствам стара

# 69
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз съм както виждам най старата мама  на 39г и 6 m родих е ама духа ми е на 25  и ако не ми е 4 операция един нов бебо да бих рискувала но докторите ще ме бият хехехе

# 70
  • Мнения: 11 607
Джулис,добре дошла официално скъпа! Благодарим за подробният отчет! Незнам дали при вас е така,но на  мен ми трябваха около 2-3 месеца за да свикна,че съм с три деца! И в този период децата бяха - Бебето и Децата,все едно,че Бебо не беше наш,но после ....... всичко си дойде на мястото. По-дълго време ми трябваше за да се оправям вече с 4 деца - броя и татито Laughing - около 6м.,но след това вече - все едно цял живот съм била майка на 3 деца!!!
При вас как бе тази адаптация?
В интерес на истината аз искам след времем да си осиновим едно детенце,но незнам дали тази мечта ще стане реалност,но незнам защо съм много навита да отгледам едно дете - сирак,дори  ипо-големичко! Като гледам - Под дъгата - едно предаване за изоставени деца по К1 и най-редовно рева!

И нещо друго - искате ли да си направим нещо като известни родители на повече от 2 деца. Напр. сещам се за Костантин Каменаров и Радинела Бусерска, Койна Русева, Сещам се и за Стефан Софиянски и Румен Овчаров,но те са политици Simple Smile, Ева Борисова - на сп. Родители гл.редакторка,знаех и други,но сега не се сещам.
Чао от мен за сега! ПИШЕТЕ!!!!!!!
Р.Р. wright ,радвам се,че си при нас най-накрая!!!!!

# 71
  • Мнения: 214
Джулис честито бебе Яни

Дасте живи и здрави и много щастливи
няма нищо по хубаво от пълна къща с деца,с неспирен глъч и смях
целувки от нас lovekiss

# 72
  • Мнения: 3 461
Честито бебе на Julis!  bouquetДа расте здраво и щастливо и много да радва мама и тати.
Чак сега виждам темата и искам и аз да се присъединя.Имам момиче на 11 и двама сина на 23 и 11 месеца.Справяме се отлично благодарение на помоща на майка ми,да е жива и здрава ,и на дъщеря ми,която също много помага .Никога не съм мислела,че ще имам дори две,а камо ли три деца,но съм страшно щастлива.Много е весело в къщи,макар и доста напрегнато понякога.При добра организация се намира време за всичко.

# 73
  • Мнения: 487
Не мога да си простя,че чак сега забелязвам темата!Привет на всички мами с повечко сладури! HugИ аз винаги съм си мечтала за три деца,но вече ми се иска и четвърто.За сега обаче ще си остане само желание,че само татито носи паричките в къщи(като не броим майчинството)и му идва нанагорнище,въпреки,че той не си признава!Много Ви се радвам на всички!Аз като съобщавах,че съм бременна с третото и срещнах много отрицателно отношение-и то от млади жени повечето!Както и да е!Да сме живи и здрави-това е най-важното!Пожелавам го и на всички Вас и на семействата Ви!
Ще пиша и друг път,че сега май много приказки изписах-да не Ви досадя!

# 74
  • Мнения: 3 164

shoni smile3521
родих Ники на 35г., а Робин на 37г. и не се чувствам стара


Е, мила ти ме окуражи Laughing


Цитат на: Баба Цоцолана И нещо друго - искате ли да си направим нещо като известни родители на повече от 2 деца. Напр. сещам се за Костантин Каменаров и Радинела Бусерска,[quote

Коко Каменаров е мъж на Радина Червенова Grinning А Бусерска доколкото знам има само 1 дете. Peace

Общи условия

Активация на акаунт