кърмене и отслабване

  • 1 536
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Решила съм, ако все пак някога спра да кърмя (към 1ви клас евентуално  Mr. Green), ще отида на ендокринолог, щото тая работа не ми се струва много нормална  newsm78
Че, защо да чакаш до 1-ви клас. Аз си правих хормонални изследвания пред 2 месеца, кърменето не пречи.

# 31
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
...но странно защо се харесвам повече отпреди Embarassed Embarassed Embarassed
Сигурно защото си отвикнала да се гледаш така  Wink
Права си,забравила съм какво е да изглеждаш добре newsm62

# 32
  • Мнения: 255
За 3 месеца и половина - само с 4 свалени килограма, цели 8 още ми остават. Не съм и предполагала, че с толкова бавно темпо ще се свалят килограми. Засега успявам да смъквам по малко с природосъобразно хранене най-вече и многочасово бутане на количка.

Обаче не ми става нито една блуза от преди раждането, а по-тесните ризи въобще не мога да ги закопчая.

Някоя от по-опитните кърмещи мами може ли да сподели, намалява ли и гръдната обиколка с отслабването,  или се смъкват сантиметри там чак след отбиването? Или направо гардероба да подменяме?  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 547
Jade, не знаех, че може. Досега не ми се е налагало да си изследвам хормоните. Но  newsm78 не трябва ли да имаш цикъл? Просто не съм запозната...

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Jade, не знаех, че може. Досега не ми се е налагало да си изследвам хормоните. Но  newsm78 не трябва ли да имаш цикъл? Просто не съм запозната...

На мен специално ми изследваха хормони поради съмнения за гуша. Взеха ми венозна кръв и резултатите бяха готови след една седмица (защото се правели в София). Направиха ми и ехография на гушата. Все неща които са безопасни за кърменето.
За щастие се оказа, че нямам проблеми Grinning

# 35
  • Мнения: 7 837
Някоя от по-опитните кърмещи мами може ли да сподели, намалява ли и гръдната обиколка с отслабването,  или се смъкват сантиметри там чак след отбиването? Или направо гардероба да подменяме?  newsm78
По-скоро намалява леко след регулиране на кърмата  Grinning
При мен поне е така.

# 36
  • Мнения: 414
Аз отслабнах само с кърмене и разходките на бебето. В момента имам само 1 кг над теглото ми преди да забременея. Не съм се ограничавала. Когато се върнах от болницата бях 12 кг над нормалното си тегло. За една седмица смъкнах 3 без да се старая и заковах на тези килограми за месец. После взех да свалям по 2 кг на месец - много бавно.

# 37
  • Мнения: 8 464
Аз отслабнах само с кърмене и разходките на бебето. В момента имам само 1 кг над теглото ми преди да забременея. Не съм се ограничавала. Когато се върнах от болницата бях 12 кг над нормалното си тегло. За една седмица смъкнах 3 без да се старая и заковах на тези килограми за месец. После взех да свалям по 2 кг на месец - много бавно.
Как става тоя номер ,бе хораааа?Искам и аз!Зима иде и пак нищо няма да ми става.Пак дрехи ли да купувам? Cry Cry Cry

# 38
  • Мнения: 6 243
Някоя от по-опитните кърмещи мами може ли да сподели, намалява ли и гръдната обиколка с отслабването,  или се смъкват сантиметри там чак след отбиването?
Ще ти намалее още гръдната обиколка. И подгръдната, и чашката, ако ги свалиш тия 8 кила.

Аз да съм свалила 2 -3 от началото на лятото, ама вчера си носих новия бански за свиване Sad

Свалянето на кг. виенаги удря по размера на циците - кърмиш, не кърмиш, намаляват и това е.

# 39
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Хапке,преи мен не се е отразило,все същите сутиени си нося-и по време на бременността,и преди да отслабна и сега.Е.то не че от към размери съм ного напред Mr. Green,но мисълта ми беше че не мърда бИЮста Grinning

# 40
  • Мнения: 6 243
Хапке,преи мен не се е отразило,все същите сутиени си нося-и по време на бременността,и преди да отслабна и сега.Е.то не че от към размери съм ного напред Mr. Green,но мисълта ми беше че не мърда бИЮста Grinning
  newsm78 не знам, да ти кажа... късметлийка си ти. Ама няма как да не мръдне - то освен кожа и жлеза, там и подкожна мазнина има бол. Като сваляш кила, смъкваш от мазнините навсякъде... А за сутиените - ти си знаеш Wink И аз имам едни късметлийски сутиени, дето ги нося с + - 10 кила, ама не ми седят все еднакво.
(пък знам ли, може и да ми е от годините тоя ефек, аз веке дръпнах с ЕГНто)

# 41
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Забравих да кажа обаче,че още кърмя.Трагедията може да е след това Sad

# 42
  • Мнения: 1 383
Странно, но аз втория път отслабвам по-бързо от първия, а качих повече. Качих 24 кг, след изписването бях с 8 по-малко, след седмица 5 по-малко, сега имам още 6 да свалям. За последния свален килограм помогна един стомашно-чревен вирус, първите приемам че са от спадането на отоците, но другите са за мен пълна мистификация. Хапвам добре, сладко също, само дето спрях да закусвам. Не се движа много, защото имаме двор и бебчо спи по цял ден под асмата. Може би защото е лято, друго обяснение нямам. Не е от кърменето, защото и първия път кърмих, ама нямах тия резултати. Може пък тоя бебок да ме яде по-настървено - първия месец наддаде 1 800. Лошото е че всичко е на корема ми.

# 43
  • Мнения: 827
   Май, това с кърменето и слабеенето, е малко преувеличено. Има нещо, ама не точно.. Rolling Eyes Аз не съм качила много по време на бременността-12кг ,но като родих, пак имах да посваля 5-6кг до предишното положение smile3507 Много трудно и бавно стана. И от тогава съм се заковала на 60кг и не мърдам! Ако ще и денонощно да го кърмя, не става и това е.. cry А пък, за да бъда честна, малко ме премързява Shocked Shocked  да подскачам и да се потя  animal085  animal037  261uu newsm39  Ама, като се замисля, май САМО това е решението!

Общи условия

Активация на акаунт