Северна Корея

  • 1 951
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 860
Какво се случва, какви са им мотивите да изстрелват ракети и правят ядрени подземни опити? Притеснява ли ви какво става напоследък и дали според вас ще настъпи 3-та световна война? Има ли реална заплаха всъщност или САЩ пак играят ролята на Дон Кихот?
Аз лично съм притеснена.

# 1
  • Мнения: 25 603
Мдам...
Преди няколко години четох за един "план" на американците за глобалните конфликти. След Ирак следваха Корея и Китай. Голям майтап ми се стори работата, но за всеки случай държа под око международните събития.
Майтап, майтап, ама почна да се сбъдва...
Та така, дами и господа, да се запознаем с новия враг на човечеството - Корея.
Но няма се пуашите, Чичко Сам ще ни защити!  Naughty

ПП Като гледам кой сигнализира за ядрените опити и кой рипа да ги наказва, сериозно се замислям дали изобщо има такива. Ще стане като оръжията на Саддам, но тези няма да потънат в пустинята, а в джунглата.  Mr. Green

ППП Криза е, дами и господа, не можем да се сърдим на хората, че работят за оръжейната си промишленост и създават работа на населението си. Да му мисли българското пушечно месо, което ще пратим под формата на рейнджъри.

ПППП nana_cool, рано си пуснала темата. Тук още ни облъчват с Нибиру и земетресения, като отминат, тогава ще дойде ред и на Корея. (Не, че няма опити да се свържат трите неща в единна теория.  Joy)  Нали знаеш, че в паниката вървим доста след вас?  Laughing

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Притеснява ме, да. Но рано сутрин не ми се развиват международни въпроси.

Съгласна съм с поста на кака.

# 3
  • Мнения: 4 585
Така ли ви учат в UK, че САЩ са Дон Кихот?

# 4
  • Мнения: 1 860
Како Сийке, искрено се надявах да вземеш отношение по темата.  Hug
  Нали знаеш, че в паниката вървим доста след вас?  Laughing
Това предполагам, че имаш предвид UK? В интерес на истината не съм гледала новини напоследък, защото ме е страх.  Mr. Green Но, оня ден измежду другото чух, че Япония е свикала спешна среща на ООН, защото били сериозно притеснени.  Rolling Eyes Ако трябва да съм искрена, притеснявам се, че живея в страна която, ако не дай боже стане военен конфликт, няма да остане на зад, а ще се включи. Та, това общо взето ме тормози наред с болните амбиции на някой диктатор и Дон Кихот.

Вълк, за мен САЩ страхотно отговаря на този характер. Никой не ме учи. Да разбирам, че според теб Хамериканците, не се бият в повечето случаи vs вятърни мелници? Криза е все пак, както Кака ти каза.  Wink

# 5
  • Мнения: 5 370
Нана, щом те е страх, значи, политиците+медиите са си свършили качествено работата.
Справка-моята темичка за предстоящите отвличания на "мениджъри с 3000 лв. заплата"
Останалото Сийка го е казала на рАнина.

# 6
  • Мнения: 25 603
  Нали знаеш, че в паниката вървим доста след вас?  Laughing
Това предполагам, че имаш предвид UK?

Имах предвид Западния свят като цяло. Нали знаеш, ние тук сме бедни провинциалисти, които са прекалено отдадени в борбата за оцеляване и смачкване фасона на свеки и зълвата, за да се вълнуваме чак толкова от международното положение. Нека да завият сирените, да обявят световна мобилизация, да почнат трагичните кадри на жертвите, че тогава чак ще почнем да се паникьосваме, тръшкаме, съчувстваме и събираме помощи за бедните... Ъъъ, за които там ще се събират помощи.
Дотогава ще се облъчваме със сериали, не със СNN. Laughing

# 7
  • Мнения: 25 603
Ох, Жозефина, не ме връщай към темата си, че тогава едва се удържах да те питам кой ти плати да разлайваш кучетата с глупости и да отвличаш вниманието от съществените проблеми?  Mr. Green
Докато тук мениджърите с 3 бона заплата се тресяхте от страх, Иренка Кръстева излезе света вода ненапита от Прокуратурата и си бетонира доходите.
Ах, тииии...  Naughty

# 8
  • Мнения: 1 860
Аз нали заради 2012 ставам духовна, та темата за 3 000 не ме е впечатлила и съм я пропуснала.  Mr. Green Някой може да подхвърли линк...евентуално.  Whistling

Жозефина, медиите + политиците не ме притесниха със свинския грип, или кризата, нито пък някога съм се притеснявала заради Ирак или Афганистан, винаги съм смятала че си е игра на интереси. Този път ми се струва обаче, че има интерес + луд + още интереси и да...манджа.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 25 603
А, той и Саддам беше луд и затова го обесиха, за по-сигурно.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 370
Ох, Жозефина, не ме връщай към темата си, че тогава едва се удържах да те питам кой ти плати да разлайваш кучетата с глупости и да отвличаш вниманието от съществените проблеми?  Mr. Green
Докато тук мениджърите с 3 бона заплата се тресяхте от страх, Иренка Кръстева излезе света вода ненапита от Прокуратурата и си бетонира доходите.
Ах, тииии...  Naughty
Офф топик-да ми прости Нана-Коя е Иренка Кръстева?
Никой не ми е плащал, бе, ама аз се втрещих, просто, като видях написаното. Говоря ти сериозно.
П.С. Не съм мениджър, екпертен персонал без ръководна функция съм. Пък. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 585
Не гледаш новини, или не си чела Дон Кихот, или и двете. Млада си, имаш време, ще я прочетеш. Даже я прочети два-три пъти. Комерсиални мотиви липсват изобщо в поведнието и борбата на Дон Кихот. Както и да е. Няма да спамя, а ти не споменавай Дон кихот. ОК?
САЩ са по-скоро мутра-застраховател от миналия век.

# 12
  • Мнения: 1 860
 Вълк, заради това ти мнение ще ми пратят темата в "хоби".  Rolling Eyes Явно ти нещо не си разбрал за сравнението ми, че ме караш ем да чета Дон Кихот, ем и новини да гледам. Дето и двете не ми се отдават, ама това е друга тема.  Blush

Северна Корея, обявява часове преди да го направи, че изстрелва ракета с малък обсег, както и че се извършват подземни ядрени опити.

Та тъй де, мисълта ми беше, не да правя творчески анализ на литературно произведение, ами да попитам има ли и други които виждат реална заплаха в случващото се.

# 13
  • Мнения: 25 603
Офф топик-да ми прости Нана-Коя е Иренка Кръстева?

Еххх, Жозефина...  Tired
Как може да не знаеш коя е Ирена Кръстева и сина и?  ooooh!
Абе, като ти сложи касичка на телевизора с надпис: "Дай 5 лева да ти пусна сериала!", ще я научиш.  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 370
Ми аз сериали не гледам, та...
Чеки да пусна един Гугъл.

# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Идеята на Северна Корея е безумна.
Който зажали за Ким Чен Ир или изродът, който я води към светли бъднини сега, да се поинтересува какъв  животът там и кога взимат децага в ясли, и дали са седмични...

Чичо Сам е абсолютен аматьор в промиването на мозъци  Confused

# 16
  • Мнения: 2 401
Нана, щом те е страх, значи, политиците+медиите са си свършили качествено работата.
Справка-моята темичка за предстоящите отвличания на "мениджъри с 3000 лв. заплата"
Останалото Сийка го е казала на рАнина.

Ох Жозооо,  стига с тия заговори и конспирации, такива новини няма как да не бъдат отразени, ненормално би било да не се пише.
И не чЕти Митник, моля ти се, че съвсем ще параноясаш.  Peace

По темата в момента не ми се разсъждава, раншко ми е.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
напълно в правото си са да изпитват ракети, американците имат изпитания по 3-4 пъти в месеца, руснаците също ... само ние нямаме защото ги нарязахме за скрап.
колкото за ядреното оръжие, разбираема е позицията им.
и не ме плаши защото най-много да гръмнат някоя бомба в щатите.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На мен ми напомнят на спаринг партньор. Все пак конкуренцията поддържа нивото.

# 19
  • Мнения: 1 860
кога взимат децата в ясли, и дали са седмични...

Може ли малко информация за това, че не успях да намеря? Защо имам бегъл спомен от телевизията кадри от Северна Корея и всички бяха облечени с едни и същи дрехи - униформи? Говоря за обикновеното население.  Rolling Eyes Може и да бъркам де.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Мдам...
Преди няколко години четох за един "план" на американците за глобалните конфликти. След Ирак следваха Корея и Китай. Голям майтап ми се стори работата, но за всеки случай държа под око международните събития.
Майтап, майтап, ама почна да се сбъдва...
Та така, дами и господа, да се запознаем с новия враг на човечеството - Корея.
Но няма се пуашите, Чичко Сам ще ни защити!  Naughty

ПП Като гледам кой сигнализира за ядрените опити и кой рипа да ги наказва, сериозно се замислям дали изобщо има такива. Ще стане като оръжията на Саддам, но тези няма да потънат в пустинята, а в джунглата.  Mr. Green

ППП Криза е, дами и господа, не можем да се сърдим на хората, че работят за оръжейната си промишленост и създават работа на населението си. Да му мисли българското пушечно месо, което ще пратим под формата на рейнджъри.

ПППП nana_cool, рано си пуснала темата. Тук още ни облъчват с Нибиру и земетресения, като отминат, тогава ще дойде ред и на Корея. (Не, че няма опити да се свържат трите неща в единна теория.  Joy)  Нали знаеш, че в паниката вървим доста след вас?  Laughing

По принцип подземен ядрен опит би следвало да може да бъде установен от независими ... физици, общо взето...

# 21
  • Мнения: 2 759
                         От вас научавам. Не, не се притеснявам. Надали и ще се притесня.

# 22
  • Мнения: 24
Естествено, че ме притеснява....аз по цял ден се тревожа за озоновата дупка, глобалното затопляне, нестихващата гражданска война в Централна Африка, глада в Бангладеш, проблемите на СЗО с ваксинирането срещу малария....сега и тези гадни корейци ми идват за капак!  Sick

Не че няма да гледам довечера финала, де...ще го гледам...и бая бира ще изпия...ама някак си все ще ме гложди, какво става с ядрената програма на Северна Корея  Confused

# 23
  • Мнения: 12 662
Щом се раздухва въпроса, мирише ми, че Чичо Сам се гласи да ги освобождава.

# 24
  • Мнения: 4 585
Да сади демокрация, да е берекет - рекет.

# 25
  • Мнения: 2 759
Щом се раздухва въпроса, мирише ми, че Чичо Сам се гласи да ги освобождава.
                      Виж, това вече ме притеснява.

# 26
  • Мнения: 335

Гей по темата кво излиза:

Първи ядрени опити:
САЩ - 1945 г. Мощност: 20 килотона

Ядрени опити по страни:
САЩ - 1054, официален брой
Северна Корея - 2 (първият - 2006 г., под 1 килотон, сегашният - вероятно 10-20 килотона)


Цитат
Пхенян потвърди за опита и обяви, че може той да бъде последван от други ядрени изпитания, ако САЩ продължат политиката си на сплашване на Северна Корея.
Демек притеснителното си остава това, което е от 45-а насам - че янките няма да спрат да произвеждат войни и ядрени опити.




# 27
  • Мнения: 502
    Ако приемем но сто процента тезата за световната конспирация на Чичо Сам,нещата не са никак розови. Все си мисля,че не може винаги да му минава номерът. Не и този път,може би. Русия тук ще се намеси.

   Друго ме притеснява. Светът се оставя да го правят на канарче,не ти Европа,не ти Азия.... За българските политици няма какво да говоря,никога не са били наясно как да се държат в подобни ситуации. Винаги взимат грешното решение-дадоха си небето във войната срещу Сърбия,влязоха в НАТО без да мислят за  всичките последствия от това...С една дума,притеснително е!

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 13:12 от maraidara

# 28
  • Мнения: 502
   Бих искала да попитам авторката на темата,тъй като ми е любопитно,какво мислят обикновените американци по въпроса? Например ясна позиция като тази на Кака Сийка,може ли да се чуе по медиите и как се приема тя от хората и от официалните власти? Прословутата американска демокрация има ли я наистина,чува ли се гласът на пацифистите и силен ли е той?

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 13:36 от maraidara

# 29
  • Мнения: 335
Я, то имало и анкетка!

Цитат
Въпрос: Притеснява ли ви политиката на Северна Корея?
Отговор: да
Отговор: не
Отговор: не се интересувам
Отговор: от части, но не смятам че има реална заплаха

Какво се има предвид под "политиката на Северна Корея"?
Как страната отговаря на политиката на САЩ ли?

# 30
  • Мнения: 1 860
maraidara, аз не съм в Америка, за да знам какво се коментира там.  Peace Колкото до UK, където съм в момента, ще прегледам по късно заглавията на ежедневниците. На самия ден преди когато се случи, имаше пряко включване от Вашингтон, но аз предпочетох да правя друго отколкото да слушам.

Холограма, да предполагам че така е най-добре да се тълкува "политиката на Северна Корея", като отговор на Сащ и натиска който им налагат. Не че КНДР са цвете за мирисане... Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 502
   Извинявай,заблудих се от един от постовете ти,че живееш в Щатите. Благодаря за хубавата тема!  bouquet

# 32
  • Мнения: 984
То е малко като в детската градина:
Спас /САЩ/ е побойника на групата, който дори педагожката /ООН/ не може да го спре, защото баща му й дава 50% към заплатата, та Спас бие наред и му е позволено да раздава правосъдие вместо педагожката. Обаче Кирчо /Северна Корея/ решил да се запише на таекуон-до и да демонстрира наученото, нищо, че още е с бял коланчец. И изведнъж цялата група воглаве с педагожката и Спас, решават да "диагностицират" Кирчо като луд и да го накажат да обиколи градината със събути гащи. Обаче Кирчо е дете от "проблемно семейство", демек баща му  тормози майка му, а всичките му братя и сестри работят на къра от най-ранна възраст, сал един Кирчо поне градина да изкара. Та баща му на Кирчо, заедно със шефа си /Китай/ решават да се опънат на педагожката и си организират собствена клика срещу нея: в кликата ще се присъединят майката на Лилия /Либия/, г-жа Иванова /Иран/ и още двама-трима с "широк ресурс" на въздействие. /Това е бъдещето/. Резултатът - закриват детската градина, защото не е доходоносна. Mr. Green

# 33
# 34
  • Мнения: 502
   Мишона,оригинален коментар! Peace  Пропуснала си един много важен роднина в случая-богатия чичо Володя,който никога не остава безучастен към съдбата на далечните си роднини и съседи. Нищо че обича да играе шах с бащата на Спас,често опитва и ястия със соев сос.

# 35
  • Мнения: 984
maraidara,  Hug Flutter

# 36
  • Мнения: 5 370
Мишоне, обзорът ти е култов. Евала, едва ли някой може да го каже по-добре.

# 37
  • Мнения: 4 585
Само дето родителите на Спас не само не спонсорират детската градина,
ами и от детската ясла досега не са му платили таксите.
А Соломончо има избили косъмчета тук там и се прави на мъж. Да, би ритал Кирилчо,
ако Спас го зарита.

# 38
  • Мнения: 984
Не плащат ни спонсорства, ни такси на градината, а само на педагожката половин заплатка отгоре, защото от нея зависи Спас да си прай квот иска. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 5 622
Като гледах репортажите за ядрените опити на Северна Корея по ТВ, все едно си бях пуснала LOST и гледах станциите на Дарма..  Rolling Eyes

# 40
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
То е малко като в детската градина:
Спас /САЩ/ е побойника на групата, който дори педагожката /ООН/ не може да го спре, защото баща му й дава 50% към заплатата, та Спас бие наред и му е позволено да раздава правосъдие вместо педагожката. Обаче Кирчо /Северна Корея/ решил да се запише на таекуон-до и да демонстрира наученото, нищо, че още е с бял коланчец. И изведнъж цялата група воглаве с педагожката и Спас, решават да "диагностицират" Кирчо като луд и да го накажат да обиколи градината със събути гащи. Обаче Кирчо е дете от "проблемно семейство", демек баща му  тормози майка му, а всичките му братя и сестри работят на къра от най-ранна възраст, сал един Кирчо поне градина да изкара. Та баща му на Кирчо, заедно със шефа си /Китай/ решават да се опънат на педагожката и си организират собствена клика срещу нея: в кликата ще се присъединят майката на Лилия /Либия/, г-жа Иванова /Иран/ и още двама-трима с "широк ресурс" на въздействие. /Това е бъдещето/. Резултатът - закриват детската градина, защото не е доходоносна. Mr. Green
newsm10 smile3521 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт