Наистина ли са такива цените на зъболекарските услуги???

  • 114 800
  • 534
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Да има пломби за които пациента доплаща 5лв или 15лв останалото го поема здравната каса.

# 61
  • Мнения: 44
Да има пломби за които пациента доплаща 5лв или 15лв останалото го поема здравната каса.
Ако трябва да бъдем точни -доплащането по здравна каса за  пломба от амалгама или химиополимер е 4 лв.

# 62
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812

Ама вие хем искате качествена работа, хем касови бележки, хем ниски цени. Е, няма как да стане. Правете си евтини пломби, които падат след 2 седмици и после пак си ги плащайте, подкрепяйте сивата икономика и нискобюджетните практики, ама после недейте рева. Понятие като високо качество и ниска цена няма. Ако държите на качество, изисквайте го и го търсете. Ама на съответната цена. Иначе си говорим не за Долче и Габана, а за Данчо и Гергана.
Не винаги високата цена определя качеството. Може да се набуташ луди пари и пак да си оставят ръцете. Всичко е до съвест и желание за работа на стоматолога. Доскоро имах пломби от ранните ученически години, правени от училищната зъболекарка без пари. За 20 години не бяха мръднали.
А понятие ниско качество и висока цена според теб има ли? Защото аз мога да ти кажа, че има. И тогава ако щеш говори и за Драго и Кръстана.

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
irenaani Peace
Не е вярно, че качеството определя цената.

# 64
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Как пък точно качеството ще определя цената.
Айде моля ви се.
Така хубаво ще те оръсят сума пари и ще ти направят калпаво зъба, така че да стигнеш до спешна помощ.

Просто бай бабо, както казват хората......

# 65
  • София
  • Мнения: 1 311
irenaani Peace
Не е вярно, че качеството определя цената.
Аз мисля че irenaani искаше да каже точно обратното!  Peace

# 66
  • Мнения: 93
Не винаги високата цена определя качеството. Може да се набуташ луди пари и пак да си оставят ръцете. Всичко е до съвест и желание за работа на стоматолога. А понятие ниско качество и висока цена според теб има ли?


Абсолютно подкрепям това ти мнение. Не е задължително високата цена да опредля високо качество. Аз казвам точно обратното, че високото качество води до висока цена, но обратното не винаги е вярно.

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
irenaani Peace
Не е вярно, че качеството определя цената.
Аз мисля че irenaani искаше да каже точно обратното!  Peace
Това- Peace не е случайно зад ника Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 1 311
Аз не съм разбрала нещо май  doh
  Peace

# 69
  • Мнения: 19
Не винаги високата цена определя качеството. Може да се набуташ луди пари и пак да си оставят ръцете. Всичко е до съвест и желание за работа на стоматолога. А понятие ниско качество и висока цена според теб има ли?


Абсолютно подкрепям това ти мнение. Не е задължително високата цена да опредля високо качество. Аз казвам точно обратното, че високото качество води до висока цена, но обратното не винаги е вярно.

А също така много луксозно обзаведени кабинети за да си избият парите за това обзавеждане и скъпите /разбирай и хубави/материали вдигат цената ,но много често за сметка на качеството.Но слава бога ,че има и изключения

# 70
  • Мнения: 604
А каква е горе-долу цената за вадене на мъдрец с операция? Че на мен ми предстои това прекрасно изживяване, но ми спопменаха нещо около 200лв. newsm78

# 71
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Вадене на зъб около 40-50лв,но за операция незнам.

# 72
  • Мнения: 640
А каква е горе-долу цената за вадене на мъдрец с операция? Че на мен ми предстои това прекрасно изживяване, но ми спопменаха нещо около 200лв. newsm78
На съпругата на брат ми и взеха 50лв

# 73
А каква е горе-долу цената за вадене на мъдрец с операция? Че на мен ми предстои това прекрасно изживяване, но ми спопменаха нещо около 200лв. newsm78

На мен ми поискаха 150 лв, за тази услуга. Всъщност, ме очаква операция другата седмица,но от няколко места ми казват познати,че за такова нещо на тях са им взимали 60-70 лв.  newsm78 Дали случайно не се опитват да ме прецакат?... За зъболекарът, който ще ме оперира, съм чувала прекрасни отзиви - ок, но кабинетът му не беше нищо особено - в мизерна сграда от комунистическо време - и самият кабинет беще обурудван от същото време,предполагам.... А на мен тези 150 лв. са ми 1/3 от заплатата - живея на квартира и няма кой да ме издържа....  Tired Face

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А каква е горе-долу цената за вадене на мъдрец с операция? Че на мен ми предстои това прекрасно изживяване, но ми спопменаха нещо около 200лв. newsm78

На мен ми поискаха 150 лв, за тази услуга. Всъщност, ме очаква операция другата седмица,но от няколко места ми казват познати,че за такова нещо на тях са им взимали 60-70 лв.  newsm78 Дали случайно не се опитват да ме прецакат?... За зъболекарът, който ще ме оперира, съм чувала прекрасни отзиви - ок, но кабинетът му не беше нищо особено - в мизерна сграда от комунистическо време - и самият кабинет беще обурудван от същото време,предполагам.... А на мен тези 150 лв. са ми 1/3 от заплатата - живея на квартира и няма кой да ме издържа....  Tired Face

Защо не се обадиш на още няколко места? Ако тази година не си ползвала зъболекарски услуги по ЗК - мисля, че и се полага безплатно вадене на зъб. Ако е нещо по-сложно, може и да се наложи доплащане, ама чак пък 150 лв.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт