Бебе и климатик????

  • 4 602
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 516
здравейте,момичета!
..в края на септември чакам първото си бебе:)
притеснява ме факта,че през зимата в спалнята и хола се отопляваме с климатици и
незнам доколко това може да навреди на бебчо/въпреки,че креватчето няма да е srechty климатика/..опасно ли е,или е по-добре да се подарга стайната  температура с друг електрически уред?
...благодаря ви предварително!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 23:40 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 1 975
Здравей,

Не е опасно, ама не е много приятно, защото от климатиците много изсъхва въздуха и започва да дразни на очите.
Аз ти препоръчвам радиатор.....  Wink

# 2
Малко оф ама ми стана топло на душата като видях най-после от толкова време дето сърфирам в нета една бъдеща мама и от Габрово.
А добре дошла, и леко бременеене, както и леко раждане и здраво бебче.
За климатика не мога да дам съвет, защото не ползваме (няма нужда май от такъв Simple Smile ) и не знам в семейна среда как е. Embarassed
ПП: И аз родом съм от Габрово Wink

# 3
  • Мнения: 5 250
И мен ме интересуваше преди време този въпрос,тъй като и ние сме с климатици във всички стаи.Не мисля обаче (както ме убедиха и други мами и татковци) че ще има проблем ,важното е да не духа директно върху бебето.Искам да кажа само ,че парното,радиаторите,печките и др. отоплителни уреди не изсушават по малко въздуха от климатика.Така че не се притеснявай  Wink

# 4
  • Varna
  • Мнения: 321
И аз щях да питам, стаята сега ще я до-ремонтирвам, но вече сложихме климатик.

 Ако наистина изсушава досдта-какво може да се направи по въпроса?

# 5
  • Мнения: 1 363
На мен не ми се вижда добра идея да се слагат киЗматици в стаята на бебешока.. Виж в стаята с компютрите май ще е по-добре Simple Smile
Не.. Сега сериозно.. Питахме нашата педофилка.. Опа.. педиатърка.. сорри за израза Simple Smile дали е добре.. тя каза, че изобщо не препоръва, макарче не забранява Simple Smile така че..
не е желателно.. ама не е забранено Simple Smile
поне аз с такова убеждение останах...

# 6
  • Мнения: 42
Цитат на: rali4ka
И аз щях да питам, стаята сега ще я до-ремонтирвам, но вече сложихме климатик.

 Ако наистина изсушава досдта-какво може да се направи по въпроса?


има овлажнители за въздуха /humidifire/ Bulb  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 1 975
Цитат на: kader
Цитат на: rali4ka
И аз щях да питам, стаята сега ще я до-ремонтирвам, но вече сложихме климатик.

 Ако наистина изсушава досдта-какво може да се направи по въпроса?


има овлажнители за въздуха /humidifire/


Да, добре е да се ползва овлажнител независимо с какво се утоплявате!!  Grinning

# 8
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами не съм се сблъсквала досега с такова нещо, но ще потърся, Благодаря:)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 311
Ние сме и с климатик и с бебе.
Климатика го пускам и сега от време на време като естествено внимавам да не духа директно върху детето.
 За себе си смятам,че е по добре да пусна климатика на 25 градуса , отколкото да се потим на 30

Климатика го ползваме от няколко години и никога не е бил сух въздуха в къщи.

# 10
  • Мнения: 1 341
няма смисъл от овлажнители, защото климатика издърпва влагата. така, че и да овлажняваш въздуха, климатика ще издърпва влагата. От 4 години сме с климатик и аз изсушаване на въздуха не съм забелязала. Може би зависи какъв е климатика. Нашата педиатърка каза, че климатик може да се ползва стига да не духа директно на бебето. Независимо какъв въздух е - топъл или студен

# 11
  • Мнения: 4 176
A na zapad kato se toplia samo taka?
Az smiatam che  e dobra ideiata, zashtotro klimatika podurza ednakva temperatura.
Shto se otnasia do tova che izsushava vuzduha, to vsiako tialo , koeto duha toplo ili gree go izsushava.
Naistina ima nuzda ot ovlaznitel. Ne samo zaradi bebo, no i zaradi vas. Vaznoto e da e takuv sas topla para, a ne ot tupa studeni oblazniteli.
Razlikata se sastoi v tova, che tezi sas studen princip na deistvie razvivat pleseni i bakterii i go vpruskvat vav vazduha.
Tezi deto izpuskat para sa po-nadezni i zaradi visokata temperatura ne se zavuzdat gadosti.

p.s. samo da otbeleza,che sega v zegite bebo lezi v staiata po kus rakav i bez chorapi i ritanki v staiata s klimatik i mu e super.

# 12
  • Мнения: 470
Mamica,i pri nas vinagi e pusnat klimatika,nie jiveem vav Vegas i jegata e neponosima.Zabeliazala sam,che kogato spra klimatika,Eric zapochva da skimti.A zimata nai-veroiatno shte si vzemem ovlajnitel za vazduha.

# 13
  • Мнения: 4 176
Цитат на: ina
Mamica,i pri nas vinagi e pusnat klimatika,nie jiveem vav Vegas i jegata e neponosima.Zabeliazala sam,che kogato spra klimatika,Eric zapochva da skimti.A zimata nai-veroiatno shte si vzemem ovlajnitel za vazduha.

Ina vizdam che bebchetata ni sa samo s 3 dena razlika mrrrrrr

# 14
  • Мнения: 6 206
При нас детската сестра беше категорична, че климатикът може да се ползва само на топло, а студеното ще разболее бебето. Сега вечер е страшна жега и имам чувството, че бебето е неспокойно, защото му е горещо. За момичето, което живее в Лас Вегас и климатика е постоянно пуснат, сигурно имат система в цялата къща и студената струя не е толкова силна, но при нас с тези вътрешни тела на климатиците и малки стаи, дали наистина не е опасно?

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
От известно време и аз охлаждам бебата. Но само следобед, когато се нагрява стаята й и за около 1 час...
Тъй като гледам бебетата доста се дразнят (ние дъртите сме по-търпеливи) от жегата и охлаждането им се отразява благотворно. Притеснявах се наистина да не я простудя някак си ,но щом не духа върху й - няма проблем. Впрочем стаята е малка, а климатика мощен..Но всичко е наред  Whistling .

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе мами, дайте ми съвет. Може ли да има в стаята на бебето климатик? Поне през зимата. Кажете вие как утоплявате зимата бебтата си? Ние тази зима ще имаме бебе, и не знам какво да купим за да му усигорим топло местенце. Казаха ни че климатика убива микробите и увлажнява въздуха. И сега сме объркани, помогнете........

# 17
  • Мнения: 5 250
Никакъв проблем Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Важното е да не духа директно на бебето.Ние във всички стаи сме с климатик и друг уред за отопление нямаме и не смятам да купуваме  Wink Някой казват, че изсушавал въздуха,но според мен не повече от всеки друг уред,да не кажа даже ,че ние нямаме такъв проблем  Simple Smile Но има уреди за овлажняване на въздуха(ако някой има по конкретна информация за тях да сподели)  Laughing

Лека бременност и всичко най,най  Flowers Four Leaf Clover

# 18
  • Мнения: 5 228
Виждала съм овлажнители за въздух в on-line магазините като ДаНет - мисля, че струват около 40 - 80 лв. Иначе такъв овлажнител е препоръчителен за всякакви изкуствено отопляеми помещения, при тожа не само в детската стая.

# 19
  • Мнения: 1 341
климатицие издърпват влагата. така, че няма никакъв смисъл от овлажнител когато ползваш климатик. само ще си дадеш парите.

# 20
  • Мнения: 1 975
Az puk mislq che ako se polzva klimatik zadulgitelno trqbva da se polzva i ovlagnitel za vuzdux.......

# 21
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Доколкото знам качествените климатици могат да поддържат и определена влажност.
Като купувате се поинтересувайте повече.
А иначе не смятам, че е проблем бебето да се гледа с климатик. По света хората отдавна ги ползват, напр. в Гърция без климатик е направо невъзможно да се живее, а и те гледат деца  Grinning .
Успех

# 22
  • Мнения: 3 251
вярно е!има разлика от климатик до климатик!ние сме с 2 .и двата са различно поколение техника .този вторият който ползваме в спалнята е по-нов и съответно има много повече екстри-не изсушава въздуха толкова,със супер тих вентилатор е,йонизация,и най-важното е енергоикономичен-с една дума-инвертор Grinning но ако си купуваш за първи път такава техника,най-добре се консултирай със специалист,за да изложиш изискванията си  ruporuu  Bulb ,а не да изпраскаш на стената една "духалка"на стената за 1000лв. както ние направихме със първия. :smilecolros:

Общи условия

Активация на акаунт