Идва време НОЕМВРИйското мъниче да зарадва мама с някое ритниче - 19

  • 10 018
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 718
Здравейте, момичета  Hug

И аз съм знам, че ако първото раждане е било секцио и следващите трябва да са така, но познавам и съм чувала за много изключения. Янечек, ако поровиш из форума, съм сигурна, че ще намериш нещо по въпроса. Така или иначе, твоят док ще те посъветва най-добре  Peace

Някоя от вас случайно да страда от безсъние  newsm78? Моето се върна, а мислех, че имам още няколко месеца дотогава...  Laughing

На момичетата, които чакат резултати - стискам палци  Peace

# 46
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Здравейте и от мен,аз вече съм по-добре,кръста малко ме поотпусна,надявам се утре да съм на работа.Това мехурче на устната ми не е херпес,още вчера се спука и сега ми е сцепена устата,но днес пак малко е набрало течност.Явно съм настинала яко без да се усетя.

На момичетата, които чакат резултати - стискам палци 
Аз пак не мога да отворя резултатите по интернет,тези дни ще си ги искам от клиниката.

По принцип ако са минали над 2 години от секциото и показателите са нормални,може да се роди нормално.Друг е въпросът,че на повечето лекари не им се рискува и повтарят секциото.

Аз пък 2 вечери сънувам кошмари,че раждам,откъде тази фобия,незнам.Явно от болките нещо съм превъртяла. Joy
Слънчев ден от мен. Hug

# 47
  • Мнения: 1 765
Биляна, може утре да се засечем по коридорите, мен ме викат в 8:00 часа...

Утрогестана го слагах до към 15 г.с,а  магнерота го започнах веднага след него. Видях, че коментирате плацентата, моята беше частична превиа, но в 15 г.с се беше вдигнала и сега е на задна стена, доктора обясни, че с израстването на матката се повдига, иначе самичка не би могла да се придвижи...

# 48
  • Мнения: 274
Момичета, в коя седмица видяхте пола на бебето? Утре съм при Давидков във Варна за ранна ФМ  newsm78 дали ще види пол в 12 г.с и 4 дни, как мислите

# 49
  • Мнения: 499
CatWoman много рано да се види. Поне трябва да си влезнала в 16г.с. На мен предния път не успя много добре да види пола но според нея е момиче а тогава бях в 15 г.с.
Комикс аз утре ще отида към 10ч и разбрах че трябва на 14 ет. да се кача. Ти утре ли ще правиш амниото? А при теб какви бяха резултатите?

# 50
  • Мнения: 718
CatWoman, на някои се вижда и в 12гс, обаче аз като ходих в 14гс, док изобщо не погледна за пол (само да допълня, че ехото показа бебо 2гс по-малък). Каза, че било много рано и нямало смисъл да се гадае  Rolling Eyes. Мисля, че зависи освен от апарата и от самия доктор. Дано при теб видят пол  Peace

# 51
  • Мнения: 128
loren 21, според мен не се тормози цял месец, ами отивай в някоя лаборатория за изследване на текущо заболяване на токсоплазмоза (IgM). Според мен ще се успокоиш, тъй като съм чувала, че заболяването е опасно само през бремеността, а щом  IgG ти е положителен, ти вече си го прекарала. Аз винаги съм имала котка, въпреки това при предишната ми неуспешна бременност, когато правих това изследване, и двата показателя ми бяха отрицателни и чак не ми се вярваше, че никога не съм изкарвала токсоплазмоза - по-добър вариант е да си го изкарала, за да не се заразиш докато си бременна. Мисля скоро пак да се изследвам, че вкъщи си имаме коте! Успех и ще видиш, че всичко ще е наред!  thumbsup

# 52
  • Мнения: 62
CatWoman, при добър ехограф и добър доктор би трябвало да се види пола. Ние го видяхме в началото на 13 г.с. и то на 2D, така че би трябвало да се види.
Не съм отбелязвала за първа страничка, че бебка е момиченце  stork-girl  Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 588
На мен моят д-р Гиздов ми каза че пола може да се види след 21г.с. Аз съм в момента в 17г.с. и в края на юни ще ходя за фитална морфология. На вас момечета колко пъти ви взимаха кръв до момента.

# 54
  • Мнения: 274
благодаря  Hug
di_va, виждам, че си от Варна. Ще ми кажеш ли кой лекар го видя в 13 седмица. Предполагам, ако е застанало добре, Давидков ще го види нали!? А и по-късно същия ден ще ходя и при Яков. Мисля си, че все един от двамата ще го види или по-точно се надявам.

# 55
  • Мнения: 3
е мамчета много сме неактивни днес какво става хубавото време ли ви разсейва newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm44 newsm44 или почивният ден? smile3507 smile3507 smile3507/а ако знаете само докато пиша какви шутове се раздават,май и на бебо му е скучно/ newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 smile3521

# 56
  • Мнения: 257
Благодаря ви за отговорите!
Аз май наистина ще взема да си продължа Утрогестана ,поне докато ми свърши опаковката,макар че доцентката каза,когато ми се бие втората инджекция да съм спряла вече приема му. newsm78
Мерси още веднъж  Hug

# 57
  • Мнения: 685
bilyana44 всичко ще бъде наред. bouquet

loren 21 нямаш причини за безпокойство, ако IgG резултата от токсоплазмозата ти е положителен. Както ти е казала и viksi опасно е когато IgM e положителен. И най хубавото е, че не повтаря и имаш имунитет до живот.
Аз онзи ден си пуснах изследване за токсоплазмоза и на двете ми даде отрицателен резултат, което потвърждава моето убеждение, че котките не са 100% причинител. Но честно казано бих предпочела да имам имунитет в това състояние.

# 58
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета.

Днес прекарах най-ужасния следобед от началото на бременността. На обед ми стана лошо, заболяха ме яйчниците толкова силно, че започнах да се задушавам. Нито легнала, нито седнала, нито права можех да стоя. Дори ми изби пот по цялото тяло. Взех два но-шпа и след половин час болката попремина. Чудя се какво беше това? Вчера скитах под дъжда и дали не съм настинала, но пък нямам други симптоми за настинка. Оф, много се уплаших.

loren 21 и аз цял живот съм гледала кучета. Направих си изследване за токсоплазмоза, което се оказа отрицателно. Понеже си пуснах и други изследвания, доки, като видя резултатите каза, че ми били като на кръводарител. Може би има резон в чакането преди повторно изследване. След като резултатите за токсоплазмозата не стават веднага (аз ги чаках почти седмица), може би толкова е необходимото време, за да се направят нови, обективни изследвания. Ако можеш, консултирай се с някой друг лекар по този въпрос.

За начина на раждане питах доки, той каза, че след някой друг месец ще направим консултация с други специалисти (понеже имам диоптър) и тогава ще решим как да стане. Аз преди си мислех, че искам секцио, за да не се мъча, но сега съм колебаеща се. И двата варианта имат както плюсове, така и минуси.

Е, приятна вечер от мен.  Peace

# 59
  • Мнения: 14 654
Аз преди си мислех, че искам секцио, за да не се мъча, но сега съм колебаеща се. И двата варианта имат както плюсове, така и минуси.

Toчно така е, аз с първото раждане даже се радвах, че трябваше да е секцио (понеже много ме беше страх от нормалното раждане), сега обаче като знам какво е и не съм във възторг. Но в крайна сметка ще се съобразя с лекарското мнение, ако бебето е пак такъв главоч като батко си, ще е секцио със сигурност, понеже пък аз съм с тесен таз.

Общи условия

Активация на акаунт