Машина за хляб - 17 част

  • 96 682
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 23 032
Много вкусна,аз не съм спец,но по-добре слагай захарта и солта  върху брашното, а не в течността.И не е ли малко маята ?

# 1 036
  • Мнения: 305
Боже, тук ще уча второ висше Shocked
Този път едва ли ще се дипломирам Rolling Eyes Много сложно ми се вижда всичко  ooooh!, а чакам машината всеки момент.
Много моля, ако някой има желание, да ми даде една съвсем, съвсем проста рецепта, като за първи хляб, придружена с обяснения кое след кое копче да натИсна. Ама такава, че да мога да я направя без да влагам много умствен багаж и размисъл и в същото време да не ми се смеят вкъщи. Ще разполагам с 4 часа време за работа, а дори не знам програмите. Така ми се иска като си дойде милото от работа още от вратата да каже " Ммммм...мирише вкусно!"
Ейй мечти, мечтиии Crazy
Ще се уча прилежно, обещавам!

# 1 037
  • Варна
  • Мнения: 1 416
Здравейте на всички   bouquet
Дойде ред и аз да се запиша в тази тема с новата си хлебопекарна от Франция (от Ла Редута) Eureka CG 503, каквато има Поли-Уоли. Намерих си и пълното ръководство за експлоатация и различни рецепти от нета (макар и на френски)
Първия хляб - бял на Основната програма за бял хляб и средно изпечена коричка (това с коричката после го разбрах, защото бутоните са ми на френски, пък неразбирам езика  hahaha). Рецептата ми е от книжката на хлебопекарната.Хляба стана въздушен, но някакси се трошеше, а коричката беше много хрупкава. Втори опит - 100% пълнозърнест (брашното е на Варненската мелница, купено от Пикадили) Рецептата е пак от книжката и програма 3 (Pain au ble complet)

# 1 038
  • Разград
  • Мнения: 3 110
mnogo_vkusna*,а направи ли номера със спирането и стартирането на програмата?
За бързата програма това количество на маята е малко,слагаш цялото пакетче-7 гр.
Копирам това,което бях написала по-горе
за бързата програма Полин даде много добър съвет,от който аз се възползвам постоянно,че правя хляб само на тази програма.
Пускаш програмата,в процес на замесване ако е необходимо брашно или течност-прибавяш.На 10 минута спираш програмата,като продължително натискаш бутона *Старт*и после отново стартираш,като вече не отваряш капака на машината,за да не се охлажда.Полин писа,че по няколко пъти спирала и стартирала по този начин,но аз само веднъж правя това и съм много доволна от резултата.
.


VK,не се притеснявай,след малко време ще се чудиш на себе си.А каква машинка очакваш?
Отново копирам обяснението на Полин,важи с пълна сила за всички машини за хляб.

Следи тестото докато се оформи хубава топка отначало. Т.е. ако маже под бъркалките, отваряш и добавяш по малко брашно до пълно отлепяне на тестото от казанчето, като си помагаш с дървена шпатулка или дървена лъжица за дообиране на брашното от стените. Ако пък тестото ти се вижда прекалено сухо, стои на трохи, добавяш по много мъничко течност вода или масло, и пак следиш, докато се заформи хубаво топче. Всъщност това е най-важното, което трябва да правиш винаги при пускане на която и да е програма. После затваряш капака и отиваш на разходка, като стискаш палци да не ти спре тока случайно .

Спазваш това и нямаш никакви грижи,каквато и рецепта да ползваш.
Ако искаш и рецепта ще ти напиша,но все пак трябва да знам с каква вместимост ще ти е машинката.
 

# 1 039
  • Разград
  • Мнения: 3 110
k_savova,добре изглеждат хлебчетата ти Peace.
За да не се троши хлябът ти,можеш да прибавиш в тестото 1-2 сл кисело мляко(като отнемеш малко от основната течност)+1 пълна сл овесени ядки.И,за да е по-плътен хляба прибави още малко брашно в началото. 
 

# 1 040
  • Мнения: 25
Здравейте.Имали някой с машинка Фиф и доволен ли е.

# 1 041
  • Мнения: 30
mnogo_vkusna*,а направи ли номера със спирането и стартирането на програмата?
За бързата програма това количество на маята е малко,слагаш цялото пакетче-7 гр.
Копирам това,което бях написала по-горе
за бързата програма Полин даде много добър съвет,от който аз се възползвам постоянно,че правя хляб само на тази програма.
Пускаш програмата,в процес на замесване ако е необходимо брашно или течност-прибавяш.На 10 минута спираш програмата,като продължително натискаш бутона *Старт*и после отново стартираш,като вече не отваряш капака на машината,за да не се охлажда.Полин писа,че по няколко пъти спирала и стартирала по този начин,но аз само веднъж правя това и съм много доволна от резултата.
.


VK,не се притеснявай,след малко време ще се чудиш на себе си.А каква машинка очакваш?
Отново копирам обяснението на Полин,важи с пълна сила за всички машини за хляб.

Следи тестото докато се оформи хубава топка отначало. Т.е. ако маже под бъркалките, отваряш и добавяш по малко брашно до пълно отлепяне на тестото от казанчето, като си помагаш с дървена шпатулка или дървена лъжица за дообиране на брашното от стените. Ако пък тестото ти се вижда прекалено сухо, стои на трохи, добавяш по много мъничко течност вода или масло, и пак следиш, докато се заформи хубаво топче. Всъщност това е най-важното, което трябва да правиш винаги при пускане на която и да е програма. После затваряш капака и отиваш на разходка, като стискаш палци да не ти спре тока случайно .

Спазваш това и нямаш никакви грижи,каквато и рецепта да ползваш.
Ако искаш и рецепта ще ти напиша,но все пак трябва да знам с каква вместимост ще ти е машинката.
 
Отново благодаря за съветите! "Номера на Полин" не го направих...нещо се залисах и изтървах момента.
Довечера добавям цял пакет мая и Номера  Wink
Да видим .... newsm78

# 1 042
  • Мнения: 305
max-mamaЕ как каква? Laughing Редутска Crazy
Сега пишещите в редутската тема, ще се прехвърлят в тази Joy
Бъдете готови да приемете тълпа от ентусиазирани дами с нови машини за хляб  hahaha

# 1 043
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, какво толкова сте стреснали от тази пекарна!? Я, по-смело! Въобще не е важно коя до коя съставка ще се допира, важно е съотношението една към друга и най-вече течност:брашно. И да знаете - това, че отгоре не пече и коричката е светла, НЕ означава, че хлябът е суров. Зпочва се с основна рецепта, сигурна и проста и като придобиете увереност, импровизирайте на тази основа. Ето пример за обикновен, сигурен резултат:
1. 1-2 с.л. олио
2. 300 мл. вода или мляко
3. 1-2 ч.л. сол4
4. 1-2 с.л. захар
5. 12 гр. /1/4 кубче/ мая. /аз я разтварям в част от течността/
6. 500 гр. бяло брашно
Програма основна или средно бърза 2ч. 20 мин.

# 1 044
  • Мнения: 1 170
k_savova, на мен първия много ми се ронеше (мъжът ми чак се възмути колко брак има Mr. Green), но на следващия ден не падаше почти нищо при рязане Peace (ако става дума за ронене, разбира се, а не за нещо повече Embarassed )

Някой има ли изпитана и лесна рецепта с царевично брашно? Нещо като за аматьори Blush . Иначе ето го моя първи хляб (извинявам се за качеството на снимката): http://poliwoli.snimka.bg/family/laredoute.404504.14111761

# 1 045
  • Мнения: 305
mariyka Много си мила Hug Благодаря!
А може ли, тоест ако искам да сложа сусам, белено слънчогледово семе, мак или... Thinking там нещо друго си... върху хляба кога да го сложа. Хора, имайте предвид, че съм правила две пити през живота си. И двете за прощъпулниците на децата. Първата беше преди 10 год, стана ужасна. Втората беше миналата есен, е просто беше перфектна. Мога и снимки даже да покажа, но не им е мястото в тази тема. Та да се  върнем на въпроса за сусамчето, кога се поръсва в началото или в края на печенето и ако е в края, как? Embarassed Ох, много ме е срам Embarassed Най-добре ще е да се прикача към някой и на лични да си пишем, че напълних темата Embarassed

# 1 046
  • Мнения: 23 032
Момичета, какво толкова сте стреснали от тази пекарна!? Я, по-смело! Въобще не е важно коя до коя съставка ще се допира, важно е съотношението една към друга и най-вече течност:брашно.
според рецептурника на моята машина първо се слага брашно после всичко останбало.Еми за толквоа опити нищо не излезе,освен глетава подметка.Откакто следвах обясненията в тази тема и започнах да слагам продуктите в реда:
течност-брашно-добавки,започнах да правя страхотни неща.Иначе бях решила,че машината ми е брицната нещо.Така,че явно има значение кое с кое се допира. Peace

# 1 047

Общи условия

Активация на акаунт