Хемангиома - лечение с Пропанолол

  • 33 599
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
И аз бих искала телефона на д-р Стефанова.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
И аз бих искала телефона на д-р Стефанова.

Заповядай
Д-р Стефанова gsm 0888 969 277

# 17
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Благодаря ти много!    bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 057
Връщам се в темата четири месеца по-късно, за да кажа, че в клиника "Вита" намерихме апарат само за крайници. Досега изчаквахме.
Миналия месец успяхме да направим ЯМР на бебето без анестезия. Държах го буден за около три часа и го приспах след като влязохме в залата за ЯМР.
Без контрастно вещество обаче не може категорично да се определи от къде точно се захранва хемангиома. При преглед с доплер докторите установиха че, "хемангиома е с предимно артериална компонента, вероятно от артерия радиалис декстра"... Това от своя страна може да го причисли към съдовите малформации...
Добрата новина е че, за последните четири месеца не е нараснал. В средата започнаха да се появяват петна с цвета на кожата, оцветяването се промени на розово, спря да кърви и в краищата изглежда като "завехнал".
Отново решихме да изчакаме, колкото е възможно.

# 19
  • Мнения: 13
Извинявай Луказа, но не разбирам какъв е този апарат само за крайници?
При нас поредната среща с Доктора е в края на месеца. Подозирам, че ще ни каже да прекратим пропанолола, защото вече малката е над годинка, пък да видим какво ще стане.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 057
Jamy извинявай, че толкова късно отговарям, но просто не съм поглеждала тази тема...
Ето това е апарата, в който поставиха ръчичката на бебето. Докато той спеше успяхме да направим повече от 80 разреза на китката. Записаха ни ги на диск и отделно ни дадоха и снимки...

Последна редакция: сб, 05 дек 2009, 20:43 от Lukasa

# 21
  • Мнения: 84
Едва сега видях темата. Ние лекувахме нашето дете с Пропранолол в България и резултата е много добър. Има кавернозен хемангиом на нослето. Съжалявам, че не мога да кача снимки, за да видите за какво става въпрос, но хемангиома беше мнооооого голям, сега е останал съвсем лек отток и бледо розово петно. Изключително съм доволна, че избрахме точно този метод и съм благодарна на всички, които ме насочиха към това.

# 22
  • Мнения: 84
Lukasa, на нас точно доц. Константинов ни водеше лечението и съм с много добри впечатления от него, като човек и професионалист.   Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 057
Марла, радвам се, че при вас нещата са се оправили.
При нас обаче няма промяна на "хемангиома". Чакаме бебето да стане по-голямо и ще направим ЯМР с контрастно вещество за да се определи с точност от къде се захранва. Ако се потвърди, че е от артерия радиалис, това вероятно ще го причисли към съдовите малформаци. А при тях е малко по-различно...
Ние затова не се решихме на лечение с пропранолол. Свързахме се с лекари от франция, които също потвърдиха че този метод е нов и няма достатъчно данни за действието му след време...

# 24
  • Мнения: 84
Да...добре сме вече! Пуснах снимки в другата тема за хемангиома, която е в Майки бъдещи и настоящи. Може да ни видиш, разликата е драстична.

# 25
  • Мнения: 3 039
Много пъти съм писала по въпроса, но пак да кажа: Големият ми син имаше т.нар "ягодов" хемангиом. Появи се 20 дни след раждането на челото, с големина колкото голямо лещено зърно. От многото плач се поду и уголеми. Правиха му 1 апликация с кортикостероиди, слагах му пластири Cica Care, за да подтискаме растежа и тези неща доведоха до омекването му и потъмняване. На 1 г. го оперира д-р Стефанова и го отстрани. Това е в общи линии.

Здравей, радвам се, че сте оздравяли! Надявам се и на нашето дете да се помогне, то има два" червен на главичката и син на нослето... Моля те, кажи къде работи вашия д-р Стефанов и имаш ли координати! Благодаря предварително!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 403
Дъщеря ми се роди с хемангиом на безименния пръст ан дясната ръка. Педиатърката ми обясни, че до 1 г. нараства, след това автоматично много пъти се свива, но така или иначе не изчезва. Можело да се махне оперативно, но ако не е наложително, да не го правя - така ме посъветва. Наложително, в смисъл ако не ни дразни толкова много.
Консултирахсе с онколох - каза ми да потърся точно д-р Стефанова, за да се инжектира корозиращ разтвор, за да се стопира развитието на хемангиома, иначе махането било само оперативно, платено, но също ми каза да изчакам, че може да се махне по всяко време и на всяка възраст.
Не съм посещавала въпросната д-р Стефанова, защото джипито ми каза да поизчакам поне да мине годинката. По-кофти било, когато хемангиомът не е единствен, т.е., ако има втори, трети и т.н. Засега нищо не правим. Самият хемангиом нараства пропорционално на пръста , т.е., с уголемяването на пръстчето се уголемява и той, но не драстично. Дори леко изсветля, защото беше кървавочервен. Първоначално даже мислех, че като е вземано кръв от пръстчето на детето се е получил съсирек, докато не ми каза педиатърката, че това е хемангиом. Дори се засмя и ми каза, че едно време бабите казвали, че такива деца били белязани от Бог.
Та така, засега изчаквам, но ще следя темата. Аз лично съм за махането, но щом търпи отлагане, предпочитам да изчакам. Аз съм махала липом и ганглиом, които също са вид доброкачествени тумори и то около 30 г. възраст. Не е страшно, надявам се да не стават по-лоши неща.
Темата ме засяга, така че ще чета мненията редовно.

# 27
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Присъединявам се към следящите темата.

# 28
  • Мнения: 221
Lukasa, на нас точно доц. Константинов ни водеше лечението и съм с много добри впечатления от него, като човек и професионалист.   Hug

Здравейте, може ли координати на доц. Констнантинов и малко повече подробности как процедира преди да за почне лечението - правят ли се изследвания, ехографи или нещо друго. Може и на лични.
Благодаря  bouquet

# 29
  • Мнения: 3 039
Ходихме вчера при д-р Масларска от Токуда - тя е неонатолог-педиатър. Каза, че в Токуда дерматолозите с някакви прахчета лекували успешно хемангиоми, но след 4-тия ни мес. препоръча да се консултираме. Не знам нищо друго засега. Ако някой пробва метода в Токуда/го е пробвал, моля да пише!

Общи условия

Активация на акаунт