Първи юни МАРТенче празнува, по градинките в количката лудува!

  • 10 143
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 858
ЧЕСТИТ ПЪРВИ ЮНИ НА ВСИЧКИТЕ НИ МАРТЕНСКИ СЪКРОВИЩА И НА ТЕХНИТЕ КАКИ И БАТКОВЦИ!  Hug

При нас времето е ок и излизаме след малко. Ще идем на разходка, ще и купя подарък и може би ще гледаме част от програмата на площада. Голям сън му дръпнахме днес, тя още спи, а аз станах преди малко по принуда да се цедя. Иначе моето момиче от няколко дни е голямо шило докато спи - сутрин я намирам къдели не из леглото и - обърната на пряко, с крака на мястото за главата, а днес беше чак под повивалника  Shocked колко шава за да стиг Shockedне до там по гръб идея си нямам, но е много тиха, нито я чувам нито я виждам  Confused
Цвети сериала е много добър  Peace  Аз го гледам от началото - нали си бременеех и си го следех. Сега го гледам сутрин повторението че и без това тогава ядем, а през деня сме навън и няма как.  Mr. Green
Белла мерси за темичката  Hug  Радвам се че е с моето заглавие  Wink

# 46
  • Мнения: 18
*Elle* - благодаря  Hug. Нещо много труден ми се вижда, по скоро като време за приготвяне е доста. Ти правила ли си го?

# 47
  • Мнения: 819
Здравейте и от нас!

Само да кажа, че сутринта бяхме до училището и ни приеха документите, имало голям шанс да сме вътре, щом сме резерва, та малко се успокоих, ама не напълно.

София като откърти в 11ч., та още спи с едно прекъсване към13ч.да цокне малко, ама почти заспала. Не мога да повярвам, ама тези дни като не е много хубаво времето и си спи и вкъщи, даже самичка си заспива, както си гледа играчки и хоп-заспала  Laughing

Идеята за Банкя е страхотна - само казвайте и сме там  Grinning

*Elle*
, ама и ти ли си от квартала?!? Хайде присъединявай се в Св.Троица тогава, дай снимки на теб и количката, че да се познаем  Grinning Доста мами вече се разхождаме там!

Аз да питам за пюретата - няма ли някой, който е привърженик на домашната кухня? Аз си мисля поне за начало вкъщи да приготвям всичко.С Никол бяхме така, даже не съм я записвала на детска кухня, че нещо хич не ми вдъхва доверие.Купували сме пюрета само инцидентно, ако не съм успяла да приготвя или ако сме пътували някъде. А сокове пък изобщо не съм купувала. Правих ги със сокоизстисквачката всеки ден/та до скоро  Mr. Green /.Страшна работа ми свърши и мисля и сега така да сме.

София пък изобщо не мърда през нощта  newsm78 - както съм я сложила, така я заварвам на сутринта.Иначе като заспива и нейните ръце и пречат много, но пък се ядосва и като и ги хвана  Mr. Green Тази сутрин е спала до 6ч.

# 48
  • София
  • Мнения: 792
*Elle* - благодаря  Hug. Нещо много труден ми се вижда, по скоро като време за приготвяне е доста. Ти правила ли си го?
Времето е доста, наистина, но рецептата е изпитана и е сполучлива Peace Аз друга не съм пробвала, ако откриеш подходяща, моля те да я споделиш Wink
 Никита, е трябва да ви приемат,иначе  #2gunfire Аз съм от квартала,да:) Ще се радвам да се запознаем, къде да ти пусна наша снимка Simple Smile

# 49
  • Мнения: 660
Nikita, Elg само да се постопли още и да не вали и ще помолим Зеленкото да ни организира една среща на нашия двор в Банкя. Wink И татковци ще се приемат - че нали трябва някой да се погрижи за прехраната на толкоз народ?!  chef hahaha

Ние откраднахме 1 час да походим малко навън, ама сега пак се захлупи тук... дано да превали, че надвечер пак да излезем на разходка. Thinking

# 50
  • Мнения: 0
 Ох ама направо ще ме уморите. Като знам колко ще имам да чета като се върна чак не ми се ходи на вилата вече.Сега от предната тема имам да чета 10 страници. Ама ще наваксам иначе нали ще изтърва нещо Embarassed

 Сега почвам да споделям опит и аз Blush
Активната гимнастика ни я подариха ама не я долюбва незнам защо. Стои 10 мин и почва да се изнервя.

 Зхранване ще почвам в 6 месец с картоф.

 На Пепи му купувах пюрета точно 3 месеца после аз започнах да му правя.Стерилизирвах  за около седмица. После почнах да му готвя отделно само за него. Така никога не го записах на кухня. Ама аз съм много гнуслива и не желаех да го записвам.
 Сега и с Ивко ще правя пак така.

# 51
  • Мнения: 819
*Elle* - благодаря  Hug. Нещо много труден ми се вижда, по скоро като време за приготвяне е доста. Ти правила ли си го?
Времето е доста, наистина, но рецептата е изпитана и е сполучлива Peace Аз друга не съм пробвала, ако откриеш подходяща, моля те да я споделиш Wink
 Никита, е трябва да ви приемат,иначе  #2gunfire Аз съм от квартала,да:) Ще се радвам да се запознаем, къде да ти пусна наша снимка Simple Smile

Ами можеш да качиш в някой от албумчетата и да пуснеш линк, а ако не искаш, може на лични да ми пуснеш, ако искаш.  Peace Аз наши съм качила много, така че ще ни познаеш  Grinning

Галина, и мен ме е гнус от кухнята, та за това и малката също не мисля да я записвам.

 Laughing Добре, че е Зеленкото да организира, че сигурно още нямаше да има и първа среща  Laughing

# 52
  • Мнения: 4 428
Аз пък съм доволна от детската кухня  Peace Тази в Младост е хубава. При майка ми в Стрелбище също.
Честно казано, аз нямам нерви да готвя всеки ден по две манджи - супа и основно  Rolling Eyes И това само за бебето, а за нас отделно. Аз за това си ползвах кухнята до последно  Peace

Иначе аз също правих пюрета, както писах  Peace За това специално си купих пасатор и мелачка  Peace В началото ги стерилизирах. Но няколко път нещо не стана работата и изгърмяха бурканчетата. За това накрая ги запразявах  Peace
Има няколко метода със замръзяване, които са доста практични. Като начало се правят по няколко вида еднокомпонентни пюрета - моркови, картофи, тиквички, различни видове месо и т.н. Всяко нещо се прави на пюре отделно. Полсе се слага във формички за лед  Peace Изваждат се след известно време във фризера и се комплектоват в пликчета  Peace Като тръгнеш да правиш пюре, вадиш по едно кубче от различните видове месо и зеленчуци и ето ти готово пюре  Peace
Другият вариант е да се замразяват готови комбинации от сурови зеленчуци в пликчета и да се вади по едно за всяко пюре. Но отнема повече време, защото трябва пюрето да се приготвя тепърва и да истива и т.н.

# 53
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Никита не аз, ами Криси беше привърженик на домашно приготвените пюрета. Правех голямо количество, няколко вида и стерилизирах бурканчетата, после ги слагах в хладилника/за всеки случай/. Не ги обичаше тези на Ганчев и не го виня детето, а за по-сносните марки нямах възможност. После минахме на кухня за кратко и започна ясла. Сега ще видим дали Косьо ще заобича манджите на мама като батко си.
Стискам палци за училището. Аз още не съм ходила да проверя баткото дали е в класираните. От край време има недостиг на места в училищата и детските градини. Сега когато се наблюдава бум на раждаемостта и неконтролируемо заселване на хора в София не може да няма спорове свързани с жителството, петъчно-неделните автомобилни колони и тем подобни. Истината е по средата: има закрити градини/само в Люлин3 са 2бр., които не функционират/, продължава безразборното строителство в зелените и междублокови пространства/дори и в нашия квартал, който е с устроена инфраструктура от самото си създаване/.... дори по времето когато аз съм била дете е имало проблеми със записването в детските градини. Тук съм живяла през целия си живот, както и моите родители, но при първа удобна възможност бих се изселила - за да освободя малко място за новопристигналите. Призлява ми като си помисля каква треска ще ме тресе другата година за места по яслите. Мир!
Веселина, ако ще е успокоение Слънчо внасят суровини за кашите си от Холандия - информацията е от първа ръка. Не смятам да купувам неоправдано скъпи каши и пюрета и  ще опитам наши /като му дойде времето/
Честит празник на малки и порастнали деца.
5отговора докато се нахраним #Crazy

# 54
  • Мнения: 88
veselina_s_p това с куб4етата ми се вижда добра идея! само лесно ли се вадят от форми4ките, защото аз си замразих прясно мляко за кафето с идеята да стане дъзарийка към фрапето, но не мога да го отлепя от формата  Crossing Arms Thinking

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 15:44 от беба

# 55
  • Мнения: 88
а банановата на слън4о  аз много я оби4ах като малка (до късно си я похапвах)   Laughing, но скоро не съм я пробвала.

мами, пратих 4овек до офиса на рембранд- имат още книжки Дневникът на мама - ако някоя си търси! 4акам да ми я донесат скоро, 4е ми е много интересно какво представлява  Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 15:52 от беба

# 56
  • Мнения: 4 428
veselina_s_p това с куб4етата ми се вижда добра идея! само лесно ли се вадят от форми4ките, защото аз си замразих прясно мляко за кафето и едеята да стане дъзарийка към фрапето но немога да го отлепя от формата  Crossing Arms Thinking

Ами вадят си се нормално  Peace Но аз бях взела изрично от едни меки формички, които доста се огъват  Peace

Айрис, мен не ме притеснява толкова съдържанието на Слънчо, колкото това че е гадно на вкус /както и го написах/ И Маги не го хареса тогава.
А за готовите пюрета - да, скъпички са определено. Но пък никой не казва, че задължително трябва да се купува само от тях. Като нямаш възможност ще си правиш пюрета или ще караш на Ганчев и другите български. Има сумати бебета отгледани с тях  Peace
Но това не значи, че другите пюреса са необосновано скъпи  Peace Има защо да са по-скъпи от българските определено  Wink И кашите също  Peace

# 57
  • Мнения: 88
за кашите, гледам, 4е има на лактана био 2 вида, понеже ползвам това мляко и се 4удя дали са им добри? имате ли впе4атления?

# 58
  • Мнения: 35
Хората драпат за София, а моето мъжле иска да ходим в Плевен да живеем ooooh! Постоянно са едни уговорки, едно говорене, техните само подпитват кога сме щели да се прибираме. На мен там много ми харесва, но да отида за ден, два, седмица. Незнам, вярно че рано или късно това ще трябва да стане, тъй като тук в София след известно време апартамента ще ни стане тесен, а там в Плевен има цяла къща свободна, но целия ми живот е бил тук, приятели, семейство...Ще видим...

Nikita, Elg само да се постопли още и да не вали и ще помолим Зеленкото да ни организира една среща на нашия двор в Банкя. Wink И татковци ще се приемат - че нали трябва някой да се погрижи за прехраната на толкоз народ?!  chef hahaha
Е, това е супер готина идея, да знаете аз много обичам Банкя, там ни беше сватбата в една пицария там, казва се "Кристи", има и басейн (незнам дали я знаете, тя е по стария път за Банкя, срещу конната база). Така че, ако се организирате много ще се радвам да дойдем и ние Hug Hug Hug

Хайде, че ще се храним, Алек нададе боен вик Rolling Eyes

# 59
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Весе - да, необосновано скъпи са. Не може в Германия един сок да срува 70-80цента, а тук да ми го продават на на 2.50лв, голяма е разликата и в памперсите, млеката, перилните препарати, хранителните стоки и ред други работи... ама ние сме богат народ. Като имам възможност/колега който пътува и знае какво да вземе/ поръчвам си неща за да си имам. 6кила Ариел ми излиза 32лв, има разлика и в качеството на препарата. Купуват ми и памперси, много съм доволна от едни Мамиа, но както и да е. Сега имам възможност, но пак няма да вземам от вносните - защото има явна спекулация с цените и не смятам че това е редно. Спирам, че подхващам една болна за мен тема за стандарта....

Общи условия

Активация на акаунт