Багажи, багажи или доколко сте практични при пътуванията си?

  • 11 409
  • 189
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 132
Мечтата ми е да пътувам с малко багаж... засега е неосъществена...  Имах една идея да си купувам всичко по 2 еднакви в двете къщи, за да не се налага да нося напр. козметики, парфюми, бельо, обувки, чанти и т.н. в резултат на което забравях постоянно къде какво има и или взимах неща, които ги имам и в другата къща, или не взимах и се оказваше, че точно това го няма и хайде по магазините..  изобщо багажите не са ми силната страна..

Само не знам как мъжа ми се побира в един малък куфар, приготвя го за 5 минути и винаги всичко си е взел...

# 46
  • Мнения: 3 371
...  Имах една идея да си купувам всичко по 2 еднакви в двете къщи, за да не се налага да нося напр. козметики, парфюми, бельо, обувки, чанти и т.н. в резултат на което забравях постоянно къде какво има и или взимах неща, които ги имам и в другата къща, или не взимах и се оказваше, че точно това го няма и хайде по магазините..  изобщо багажите не са ми силната страна..


и аз го направих това с по 2 неща за тук и там, но така се обърках къде, какво точно имам, че пак си влача май всичко. изобщо, някак ми се струва, че ако не ми е натъпкан до пръсване куфара, нещо ще ми залипсва и ще ми е кофти.

# 47
  • Мнения: 132
абсолютно, и аз ако случайно съм с по-малко багаж все се озъртам с чувството че съм забравила нещо и забърсвам разни съвсем ненужни глупости ей така, за сигурност...

# 48
  • Canada
  • Мнения: 1 773
О, болната ми тема..
Още страдам, че преди 4 години намалиха позволените килограми на презокеанските полети от 2 x 32 на 2 x 23. Винаги пътувам със свръхбагаж... и в двете посоки. Сега пак стягам багаж. И от сега виждам, че ще съм много над позволените кг. (2 сака са само с подаръци) Имам право на 6 x 23 и са ми безкрайно малко.

# 49
  • Мнения: 801
Аз пътувах последния път с 60 кг за България, сама с детето. От тях 40 бяха храна, а 20 дрехи и играчки на детето.
Ако пътувам из останалата Европа съм само с 2 блузки, дънки, 3 чифта гащи и чорапи в раницата. Ако ми трябва нещо, купувам на място.

# 50
  • Мнения: 191
Гледам да съм практична като пътувам. Винаги си вземам повече от необходимите неща, но въпреки това винаги се събирам в определените килограми. Тегля си багажа като го наглася, за да съм сигурна, че няма да има изненади на кантара на чек-ин-а. Никога не съм имала повече или свръхбагаж. Не ми се е налагало да купувам неща, защото не съм си ги взела - нося си всичко, и козметика, и ужасно много дрехи, за всяко време да съм подготвена.

А килограмите за багажа са ги намалили, защото хора стават по-дебели.  Simple Smile

# 51
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Аз имам едно постоянно количество багаж ( което си е едно и също и за 2 дни а пътувам и за 20), другото всичко е допулнение. И като приготвям багажа непрекъснато го тегля, и вадя от единия куфар, слагам в другия. Не яе използвам всичко което нося, но понякога мъкна и изключителни боклуци.

# 52
  • Мнения: 9 052
Винаги имаме ужасно много багаж  ooooh!
Вече взех да се опитвам да слагам малко неща с идеята, че не отивам на край света и ако ми потрябва нещо , ще си купя и ... ограничих личния багаж, но доуплътнявам с подаръци  Twisted Evil

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 101
о, аз съм чувала за такъв случай.
1куфар само с чушки Shocked представяте ли си? Laughing Laughing щото тука не ставали.
семки са ни пращали в колет Embarassed
Ти си чувала, аз съм го ..правила. Но с колата де, като отвори сръбският митничар багажника, кой знае какво си е помислил, една касетка с домати, чушки и..най-отгоре печени кори за баница.  Embarassed Laughing

# 54
  • Мнения: 110
С багажа голям проблем.Ний повече с кола пътуваме,ама и тя взе да не ни стига и то със задните седалки Embarassed.То големи подаръци за натам,пък на обратно все има какво да се сложи.
 Миналата година ни спряха немските митничари и какво да видят в багажника буркани с листа от кисело зеле и мариновани пукани люти чушки,трушийки и ......,абе БГ работа.Голям смях падна.Умрях от срам Embarassed,ама тая зима пак си взех.То лошо няма.
 Ама догодина здраве и живот с близнаците,май ремарке ще купуваме и идея нямам.....

# 55
  • Мнения: 3 371
Чета ви, че подаръци носите и по цели сакове  Shocked .
Какво носите толкова за подарък в Бг? Там всичко има  Rolling Eyes .
Аз от тук най-много да взема стропвафелс, примерно 1-2 броя, шоколади - белгийски  Laughing, кафе, много рядко козметика за някоя приятелка или за майка ми и това е.
А от Бг и аз съм слагала в колата праскови, чушки, домати, абе кой, каквото даде  Twisted Evil . Дори домашно сирене и кисело мляко  Laughing .


# 56
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
2-3 пъти сме плащали допълнително тегло и вече много внимаване, че ни излезе соленко.
Където и да сме били с мъжът ми е било винаги за повече от 6 месеца и после имаме да пренасяме половината покъщнина, а другата я оставяме на място. От толкова събиране на багажи, ми се е отщяло да пътувам...

# 57
  • Мнения: 3 880
Чета ви, че подаръци носите и по цели сакове  Shocked .
Какво носите толкова за подарък в Бг? Там всичко има  Rolling Eyes .

Първо: защото децата (аз само за тях нося), се радват, когато леля дойде и извади нещо от чантата, а не "чакай, леля, утре ще идем на пазар заедно, ще ти купим нещо" Wink Губи се магията.
Второ: една година ни поканиха на рожден ден там, на първокласничка, половин ден обикалях магазини (в Бургас) и пак не намерих каквото исках. Т.е. намерих аз, но на тройни цени, а тези с нормалните цени бяха пълни боклуци. Тук имам поне 3 магазина около мен, от където щях да го взема качествено, за 5 мин. и не на златни цени. От тогава гледам да съм подготвена за да не си късам нервите там в обикаляне и харчене на грешни пари Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 371
Чета ви, че подаръци носите и по цели сакове  Shocked .
Какво носите толкова за подарък в Бг? Там всичко има  Rolling Eyes .

Първо: защото децата (аз само за тях нося), се радват, когато леля дойде и извади нещо от чантата, а не "чакай, леля, утре ще идем на пазар заедно, ще ти купим нещо" Wink Губи се магията.
Второ: една година ни поканиха на рожден ден там, на първокласничка, половин ден обикалях магазини (в Бургас) и пак не намерих каквото исках. Т.е. намерих аз, но на тройни цени, а тези с нормалните цени бяха пълни боклуци. Тук имам поне 3 магазина около мен, от където щях да го взема качествено, за 5 мин. и не на златни цени. От тогава гледам да съм подготвена за да не си късам нервите там в обикаляне и харчене на грешни пари Simple Smile
хм, да, права си. аз имам само един племенник и винаги гледам за него нещо да взема. наистина обаче цените в Бг понякога ме хвърлят в изумление. особено на дрехите.

# 59
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Първо: защото децата (аз само за тях нося), се радват, когато леля дойде и извади нещо от чантата, а не "чакай, леля, утре ще идем на пазар заедно, ще ти купим нещо" Wink Губи се магията.

За деца на мен ми е голямо удоволствие да приготвям подаръци от тук. Да го правя там на място - не е същото, т.е. магията действа при мен от самите приготовления  Grinning


Най-нестандартното съдържание на багажа ми в посока към Бг беше, когато за един рожден ден исках да изненадам майка ми със сладкиш и си взех от тук продуктите, сложих ги в чанта, която запазва температурата от хладилника и тази чанта пъхнах в каретата. На летището в Израел и багажът за "корема" на самолета минава рентген и ми се наложи да обяснявам защо нося сметана и сирене в куфара си  Laughing

Иначе за връзката практичност и тегло на багажа - не ми се струва най-практично да тръгна на почивка и да купувам от там дрехи. Ако съм в България - да, но иначе шопингът на място не излиза ли по-скъпо?  Thinking
А, да -  и в Щатите си заслужава да се пътува без много багаж, но за пътуване в Европа май по-практично е да си носиш достатъчно дрехи от вкъщи...

Общи условия

Активация на акаунт