с какво мазахте раните си от секцио

  • 15 388
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
с какво мазахте раните си след като ви махнаха превръзката и конците
На мен ми ги махнаха преди 10 дена и не казаха да се мажа с нищо, но все си мисля че трябва

# 1
  • Мнения: 9 436
С нищо не съм се мазала!Лепена съм,а превръзката ми я свалиха още в болницата.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Какви рани Shocked
Зашита съм с един конец.Три години след първото секцио не се виждаше никакъв белег и тогава не бях мазала с нищо Peace

# 3
  • Мнения: 1 174
С нищо, макар че педиатъра от родилния ми изписа Оксикорт, моята докторка каза да не го ползвам.След 15 дни вече мога да ползвам мазило за белега. Simple Smile Това и ще направя. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 588
С нищо не съм мазала. Никой нищо не ми беше казал, а и май не беше необходимо.
След няколко седмици започнах да използвам Контрактубекс, но бях несериозна и бързо спрях. Crazy

# 5
  • плевен
  • Мнения: 644
С нищо не съм се мазала и сега вече 1.3г по-късно почти няма белег  Peace

# 6
  • Мнения: 11 004
С това заглавие ме хвърли в оркестъра hahaha Нямам рани, имам една лепена операция.
С нищо не съм се мазала за заличаване на белега, той сам избледня и сега е много тънък и блед.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 00:28 от Linofrina

# 7
  • пак там
  • Мнения: 2 885
С нищо, бях с лепена рана, само с два конеца - белег вече почти нямам...

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И аз не съм мазала с нищо.
Белега е много тънък и фин.

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
не съм се мазала с нищо , имах само 1 конец , който ми махнаха на 6тия ден  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
с Контратубекс и Дерматикс - за по-бързо заличаване на белега  Hug

# 11
  • Мнения: 4 555
И аз с нищо. Ти от къде реши, че трябва с нещо да мажеш, след като нищо не са ти казали?

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Contratubex   Peace

# 13
  • Мнения: 6 713

Леле, и аз като прочетох за рани, направо Shocked! Сори за спама...  Embarassed Embarassed Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 354
Не съм се мазала с нищо, защото никой не ми каза, обаче мисля да започна с Контратубекс Peace

# 15
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
С нищо не мажа.

# 16
  • Мнения: 2 521
не съм се мазала с нищо , имах само 1 конец , който ми махнаха на 6тия ден  Peace
PeaceИ аз бях така,само че конеца го махнаха на 7-ия ден

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
В началото няколко дена с Фусидин крем, а след това с Контрактубекс.
Аз конци не съм имала, лепена съм.

# 18
  • Мнения: 245
Зависи колко е операцията , как е минала , при мен се наложи голям разрез , след свалянето на конците си правих компреси с йодасепт , като първо почиствах със спирт, едно че облекчава , друго че помага за конците отвътре а контратубекса е непосредствено , след като раната зарастне , против образуването на дебел белег , той не лекува, не дезенфикцира и т.н. Много момичета получават абцеци и загнояване , точно заради вътрешни конци , когато немогат да се абсорбират те се изхвърлят на вън , а йодасепта направо изсмуква такива работи

# 19
  • Мнения: 8 999
Докато имаше коричка, с нищо не съм мазала. Когато падна коричката, започнах да се мажа с Контратубекс, за заличаване на белези. Обаче не бях много редовна и настоятелна - един ден мажа, пет не мажа, толкова бях улисана около бебето, че рядко се сещах за себе си.
Аз бях шита с един вътрешен конец, мисля, че докторът употреби термина "цип". От двата края на разреза стърчаха две възелчета. Отрязаха ги и издърпаха конеца, наистина като цип. Белегът ми е толкова тънък, че понякога забравям за него.

# 20
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Моята рана се зачерви още в болницата и ми казаха да се мажа само със спирт. Всеки ден. Е вече не е зачервена.

# 21
  • Мнения: 139
на мен ми препоръ4аха след къпане само със спирт да мина самата рана

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 72
С нищо Flutter

# 23
  • Мнения: 324
Аз съм с второ секцио. И двата пъти не съм имала никакви проблеми с шевовете. Но за всеки случай се мазах известно време с риванол на крем. Така не се дразнех от допира на бельото в шевовете, а и страшно бързо заздравя мястото.

# 24
  • Мнения: 1 317
С нищо. Имах един козметичен шев, махнаха конеца на 6 ден.
Мазах 2-3 пъти с Контратубекс. Белег вече почти нямам.

# 25
  • Мнения: 105
С нищо. Така ми каза лекарката, която ми прави секциото.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Основно с нищо.

# 27
  • Мнения: 2 111
С нищо не съм мазала.
Махнаха ми конците на 7 ден.

# 28
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз с контратубекс, още си имам белег обаче не ме притеснява ,фин е. Peace

# 29
  • Мнения: 764
С нищо не съм се мазала. Бях лепена и имаше само два конеца в крайчащата, които махнаха на 6-я ден. Белегът обаче си стои, макар и блед и не толкова фин.

# 30
  • Мнения: 136
С нищо не съм се мазала.

# 31
  • Мнения: 188
От време на време с контратубекс!

# 32
  • Мнения: 29
с нищо не съм се мазала .Ама то и няма нужда. Peace

# 33
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
С нищо не съм мазала.Така ми казаха, че няма нужда.

# 34
  • Мнения: 3 621
И аз съм лепена и имах само един конец, превръзката ми я махнаха още в болницата на 3-тия ден след секциото. Не съм мазала с нищо и  4-ри месеца след операцията почти нямам белег

# 35
  • Мнения: 1 473
Докторите ми казаха, преди да ме изпишат от родилното, да не мажа, не съм мазала. Всичко зарасна много добре, белега се смали, избеля.
Защо мислиш, че трябва да е маже?

# 36
# 37
  • Мнения: 1 380
Не съм се мазала....

# 38
  • Временно
  • Мнения: 788
И аз не съм се мазала с нищо.

# 39
  • Разград
  • Мнения: 518
На мен конците ми ги махнаха още на 4-тия ден, но с нищо не съм мазала самата операция  Peace

# 40
  • Мнения: 2 334
С нищо не съм се мазала.Попитах лекарката ми за Контратубекс но ми каза че нямало кой знае каква файда и затова се отказах да се мажа с каквото и да е  Peace

# 41
  • Мнения: 2 011
С нищо.
Рани??? Звучи твърде страшно.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 271
С нищо, а после с Контратубекс

# 43
  • Мнения: 153
И аз с нищо не съм го мазала.

# 44
  • Мнения: 32
С нищо, белегът е много тънък, като конец.

За червени и релефни белези са ми препоръчвали Cica-Care(силиконова плака), но не знам доколко наистина е ефективно. Пробвай Контратубекс както са те посъветвали вече Simple Smile

# 45
  • Мнения: 73
С нищо. Бях с един конец и постенно избледнява предполагам че почти ще изблеедне съвсем

# 46
  • София
  • Мнения: 673
И аз с нищо не съм си мазала шевовете, след като ми свалиха конците гледах да не ги кисна много при къпане.

# 47
  • Мнения: 85
аз не съм се мазала с нищо
родихна 5 януари 2009
и сега вече почтине си личи
едно такова беличко е
како като се порежеш и когато минава
много бързо се възтанових нямах никакви болки
а  за мазането ФУСИКОРТ май беше за такива неща  за белези

# 48
  • Мнения: 1 472
Контрактубекс гел

# 49
  • Мнения: 356
Не съм мазала с нищо!Купих си контратубекс,но го използвах сама ден,два.

# 50
  • Мнения: 245
С Контратубекс.

# 51
  • Мнения: 118
Пръскам се със спрей DERMO CARE вече втори месец.По препоръка на докито.

# 52
  • Мнения: 237
С нищо.
Рани??? Звучи твърде страшно.
Добре де рани зву4и наистина страшно, не съм се изразила правилно...
Моята операция също заздравява добре и не е рана, въпреки че имам 8 конеца и разреза ми е доста голям

# 53
  • Мнения: 2 478
С нишо не съм се мазала. Белегът ми е почти незабелижим.

# 54
  • Мнения: 801
През първия месец акушерката ме пръскаше веднъж дневно със спрей за рани, въпреки че съм лепена.

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Започнах с Мадекасол, една туба, после Контрактубекс още една туба, ефект - 0!

# 56
  • Мнения: 28
С нищо не съм се мазала.

# 57
  • Мнения: 194
Контрактубекс  Peace
В началото белега беше червен, но след година и нещо стана незабележим, пак съм бременна, а дори сега, при разтегнат корем не си личи  Peace

# 58
  • Мнения: 14 654
Извинявай, обаче заглавието е много смешно  Laughing
Белегът известно време мазах с контратубекс, обаче никакъв резултат нямаше, няма и до днес. Лекарят така ме е зашил, че по-грозно нещо от този белег няма - широк, дебел, релефен и на цвят е по-тъмен, вече 6 години след раждането. Надявам се с второто да го пооправят малко.

# 59
  • Мнения: 8
След седемнаистия ден с дерматикс-почти не се забелязва белега вече  е то минаха 10 МЕСЕцА де от секциото Party

# 60
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
С нищо не мажа и не съм имала рана, а финнои малко разрезче което дори си ми харесва Mr. Green

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
С нищо. Ако те притеснява белега, може да мажеш с "Контратубекс". Аз не съм мазала моя и вече почти не се забелязва

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
С нищо. Една друга рана от операция я мазах с какво ли не и само се възпали повече. Няма смисъл.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Контратубекс  ползвах пъривят път, вторият нищо, рязаха на старото място и сега след година белег почти няма

# 64
  • Мнения: 32
На мен доктора ми каза след баня да подсушавам раната със чист спирт.

# 65
  • пак там
  • Мнения: 2 885
На мен доктора ми каза след баня да подсушавам раната със чист спирт.

С чист спирт?  Shocked Дали не със 70% разтвор?

# 66
  • Мнения: 11 818
И аз се мазах малко с Контратубекс, но не бях стриктна и почти нищо не се вижда. Сега евентуално, ако съм пак секцио се надявам, че няма да стане по-грозно, че съм при друг лекар, който се изрази, че първата ми операция е перфектна като работа, дано и той да си свърши така неговата.

# 67
  • Мнения: 1 484
С нищо  не  съм  се  мазала.

# 68
  • Мнения: 1 155
Какви рани?  Shocked
Не съм имала такива. Само белег от секциото, които мазах 10 дни с контратубекс, но не бях много постоянна и спрях. Сега вече нямам белег  Peace

# 69
  • Мнения: 5 393
С нищо не съм мазала белега. От доста време насам вече едва се забелязва.

# 70
  • София
  • Мнения: 368
С нищо не съм се мазала, като ми свалиха конците и лепенката!

# 71
  • Мнения: 2 374
С абсолютно нищо никога не съм се мазала...а и рани не съм имала само един много тънък белег,който след година почти не личеше.

# 72
  • Мнения: 511
Дерматикс ползвах, aма много несериозна бях.  Blush

# 73
  • София
  • Мнения: 5 757
Всички се "хванаха" за тези "рани"  Laughing
И аз не съм се мазала с нищо и двата пъти.

# 74
  • София
  • Мнения: 160
Мазах и мажа все още с контратубекс , белега ми е почети изчезнал

# 75
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
вече 1г. и 7м. белега се забелязва съвсем леко, като одраскано никога не съм го мазала с нещо специално  Peace

# 76
  • Мнения: 941
с контратубекс...но само 2-3 пъти

# 77
  • Мнения: 657
И аз мазах с Контратубекс в началото, но не видях резултати и спрях. Мисля, че няма нужда. Peace

# 78
  • някъде
  • Мнения: 4 955
с нищо, вече не личи кьде е белега

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 337
с нищо.

# 80
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Първия път- с нищо.
Втория път- като първия.

Но става въпрос за белег, рани не съм имала  Wink

# 81
  • Мнения: 1 906
Аз с нищо не съм мазала, защото доки така каза, пък и мисля че няма нужда  Rolling Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 1 395
От време на време със Спасател. И моят белег е мъничък и хубавичък  Crazy но така поне малко по-бързо ще изчезне.

# 83
  • Мнения: 519
  С нищо.Почти избледня след година и половина,но аз си го искам.Напомня ми за времето и трепетите докато бях бременна и след това.

# 84
  • Мнения: 118
С контратубекс, но не мисля, че имаше някаква файда. Само рекламата е голяма.

# 85
  • Мнения: 93
Моето секцио беше на 27.05.09г.На 07.06 ми нахнаха конците,но самата рана не е заздравяла още и седи като отворена на3 места.И аз се интересувам има ли нещо ,което да я затвори по-бързо.Д-ра ми каза да си правя компреси със спирт и да пръскам с Оксикорт,но..........
Аз ли бързам или..............

# 86
  • Мнения: 2 609
Както повечето писали- с нищо.

# 87
  • Мнения: 519
  Много е прясна раната,изчакай.Можеш да си слагаш дишащи лепенки,ако те притеснява.

# 88
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
С крем против белези Дерматикс.Доволна съм.Мазане започва веднага след свалянето на превръзката.И крема и мазането ми бяха по препоръка на докторката, която ме 'ряза и ши".

# 89
  • Мнения: 143
В началото ме болеше много вкъщи и мазах с Лидокаин паста- много ме облекчаваше. После си купих Контратубекс, но мазах само две седмици, защото съм страшно несериозна. Още ми се личе доста.

# 90
  • dobrich
  • Мнения: 13
Аз мазах с крем Здраве. На мен лекаря ми каза да мажа с мазен крем. Бързо се възстанових.

# 91
  • Мнения: 72
Контрактубекс! Много съм доволна. Операцията ми беше доста голяма , а сега белега едвам се забелязва.

# 92
  • Мнения: 1 629
Мазах с Контрактубекс, но като свърши опаковката и спрях.

# 93
  • Мнения: 371
Дерматикс, мазала съм се с него за други белези от операции и за белега от секциото пак него ще ползвам. За конратубекса знам , че е по-неефикасен, затова и не съм пробвала

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не съм мазала с нищо.На края на първия месец започнах да нанасям контратубекс , за да се заличи белега.Почти няма следа от белега .С много фантазия може да се види , че съм оперирана.

# 95
  • Мнения: 2 149
Мазах с Контрактубекс, но като свърши опаковката и спрях.
И аз Peace

# 96
  • Лондон
  • Мнения: 122
след като се прибрах от родилното раната ми не е мазана с нищо,а в болницата ме мазаха при всяка смяна на превръзката,но незнам с какво.

# 97
  • София
  • Мнения: 293
Защо се учудвате?!Аз бях с рана с 5 конеца,поради това,че детето беше едро и матката ми беше преразтегната ,заради което и кървях много първата нощ.
В момента използвам крема против белези Sodermix.

Последна редакция: пт, 10 юли 2009, 13:46 от mimosaria

# 98
  • Мнения: 297
Не съм мазала раната от секциото /т.е. белега/ с нищо. Чувала съм, че някои се мажат с разни мазила, които помагат за заличаване на белега, но на мен почти не ми личи вече без никакво мазане. Казваха ми да се мажа с мас, за отпускане на кожата, но и това не направих. Не е нужно, времето ще я заличи.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 296
С нищо не съм мазала - докторът, който ме оперира каза, че нямало нужда от мазане и аз го послушах. С времето избледнявало уж.  Confused

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 529
И аз не съм се мазала. Нито са  ми казвали. За заличаване после се зачудех за Контратубекс, обаче ме домързя и не съм се занимавала Rolling Eyes

# 101
# 102
  • Мнения: 189
                  След махането на конците пръсках с катоксин върху операцията,докато свърши флакон4ето.От там насетне с нищо.

Общи условия

Активация на акаунт