Каква според вас е тайната на успешния брак

  • 4 532
  • 88
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Е не е само любовта но и взаимното уважение и разбирателство а според вас......

# 1
  • Мнения: 919
Любов,доверие,уважение,разбирателство,еднакви интереси и планове за съвместния живот...много са.

# 2
  • Мнения: 593
Само допълвам: КОМУНИКАЦИЯ.

# 3
  • Мнения: 919
Само допълвам: КОМУНИКАЦИЯ.
Да,забравих и нея,а тя е много важно нещо.

# 4
  • Мнения: 2 448
За всеки брак, тайните са различни. За мен една връзка, може да изглежда абсурдна от моя гледна точка, но за участниците в нея да е напълно удовлетворяваща и успешна.

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 704
има някои общи работи за брака все пак

# 6
  • Мнения: 3 371
Само допълвам: КОМУНИКАЦИЯ.
и постоянна проява на внимание от страна мъжа към жената  Grinning .
съответно в ролята на жената влиза поддържането на интереса на мъжа Flutter

пс. и при комуникацията да се "чуват"  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 19:07 от Палмира

# 7
  • Мнения: 46 535
Да "говорят" на един език.

# 8
  • Мнения: 919
В кръга на майтапа,сега се сетих за една позната,чийто мъж много хърка,та даваше съвет на друга"И го търси да не хърка много,ако искаш като мен да не спиш цяла нощ" Joy Joy

# 9
  • Мнения: 183
Възрастова разлика на двамата партьори от 2-4г, четири целувки на ден и секс три пъти на седмица е тайната на дългия брак,споделянето на две хобита, три прегръдки на всеки 24 часа, казването поне веднъж на ден “Обичам те” и два романтични обяда или вечери на месец също са от полза за дълголетния  брак   Peace  Wink

# 10
  • Мнения: 919
Е,Гили,разшири малко възрастовата граница на партньорите на "от 2 до 6  години"  Wink Laughing

# 11
  • Мнения: 620
Обич.
Приятелство.
Сродна ценностна система.
Сходно светоусещане.
Различен темперамент.
Една- две  бири.

# 12
  • Мнения: 4
да се включа и аз ,
какво е за теб              УСПЕШЕН  
за да знам дали сме от тях

# 13
  • Мнения: 3 371
Възрастова разлика на двамата партьори от 2-4г, четири целувки на ден и секс три пъти на седмица е тайната на дългия брак,споделянето на две хобита, три прегръдки на всеки 24 часа, казването поне веднъж на ден “Обичам те” и два романтични обяда или вечери на месец също са от полза за дълголетния  брак   Peace  Wink
e, вдигни я малко тази разлика, де  Grinning . така де, освободи горната граница поне Laughing .

пс. ох, като гледам този  Хорейшио Кейн и ...  Flutter Flutter Crazy Crazy

# 14
  • Мнения: 183
Красито,след малко някой ще каже до 8г  Laughing Laughing Laughing Laughing Казал съм го примерно ,щот ако са на една възраст не е много рентабилно ако ,ако пък е над 7-8г тогава па хептен не се получава   Naughty

# 15
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да се включа и аз ,
какво е за теб              УСПЕШЕН  
за да знам дали сме от тях


ЖИВЕЙТЕ В СГОВОР И В МИР  КАТО ДНЕС НА СВАДБЕНИЯ ПИР

# 16
  • Мнения: 919
Красито,след малко някой ще каже до 8г  Laughing Laughing Laughing Laughing Казал съм го примерно ,щот ако са на една възраст не е много рентабилно  ,ако пък е над 7-8г тогава па хептен не се получава   Naughty
Добре де,от мен да мине. Laughing

# 17
  • Мнения: 111
След всичко изброено до тук да добавя и компромиси от двете страни  Peace

# 18
  • Мнения: 2 388
..... и пари.

# 19
  • София
  • Мнения: 233
 JoyГил, напоследък май си го ударил на екзистенциализъм...
Просто не мога да повярвам как до момента в списъка от клишета не е влязъл и "компромиса".
За мен най-важното е да не се губи тръпката и да не се влиза в рутина, тогава е наистина успешен. А това става като се полагат целенасочени усилия и от двете страни.
Изчезне ли пожара, това вече не е "брак", а някакво спретнато "ООД".

А, да, успокоих се, компромиса се появи Peace

# 20
  • Мнения: 4
моето ,тоест нашето мнение е
до като гледат в една посока да чуват една и също
много много мечти за във времето
винаги целувка след с,,,с Simple Smile


много писах  малко казах , дано сте ни разбрали  bouquet

# 21
  • Мнения: 804
"Недей да вървиш зад мен,
аз може да не съм водачът.

Недей да вървиш пред мен,
аз може да не те последвам.

Просто върви до мен и
бъди мой приятел."

Това е за мен тайната на щастливия брак.С всичко произтичащо от думата "приятел". И прегръдките, и целувките, и взаимните отстъпвания, и времето само за вас двамата,и...,и...

# 22
  • Мнения: 323
Любов,която да не изчезва,а просто да се трансформира в обич,компромиси ,но и от двете страни.Търпимост,лоялност,внимание и уважение.Зачитане на личното пространство. PartyИ ако може тръпката да си остане винаги жива....ех, Wink мечти

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Тъй както времето в неспирен бяг
не стига нивга своя бряг
така и вашата любов да е безкрайна
а обичта ви много трайна


По пътя ви да няма бури
той да бъде лек и чист
както извора сребрист
бликащ под хълма горист



Живота Ви да протича
като сладък първи сън
в сърцата Ви да е топло
като слънцето навън



# 24
  • Мнения: 17 546
Зачитане на личната свобода на партньора, двуспосочно. Другите неща са изброени.
Важно е да вярваш в онова, което казват в брачните клетви от филмите: "Винаги заедно, в добро и в лошо...". То не е само филмова измислица.

# 25
  • Мнения: 194
Не съм посветена в тайните, за това живея и без брак.

# 26
  • Мнения: 4 068
Жената да е сляпа, а мъжът да е глух. Laughing

# 27
  • Vienna
  • Мнения: 519
Много търпение и от двете страни, грижа 3а другия и компромиси от време на време.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно, в момента нямам идея Rolling Eyes Много съм му набрала Close

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
....и непрекъснато усъвършенстване и промяна - във всички нива- така няма да ти се налага да живееш с -един и същи - човек цял живот .. рутината и ежедневието са най-големия провал, заспиш ли един път ...

# 30
  • Мнения: 371
Дори незнам какво е успешен брак.
Но само при споменаването му ми намирисва на нещо гнило.
Като (ако)стигна да обич,общ език,компромиси...ще се откажа от брака.
...за да дойде пак любовта Simple Smile

# 31
  • Мнения: 183
Жената да е сляпа, а мъжът да е глух. Laughing
Не беше ли да е или жената  няма или мъжът  глух  Wink Laughing

# 32
  • Мнения: 620
Дори незнам какво е успешен брак.
Но само при споменаването му ми намирисва на нещо гнило.
Като (ако)стигна да обич,общ език,компромиси...ще се откажа от брака.
...за да дойде пак любовта Simple Smile

О, да разбираме ли , че любовта изключва обичта, общия език и компромисите?

# 33
  • Мнения: 202
За мен тайната е комуникация и взаимни компромиси.

# 34
  • Мнения: 171
Тайната на успешния брак е:
Любов.. Heart Eyes
Доверие един към друг... Sunglasses
Разбирателство... Hug
Честност един към друг..  luvbed
Комуникация.... 1dating
Взаимно уважение...  bouquet
Компромиси..  love001
и т.н. и т.н.  Laughing

# 35
  • Мнения: 289

При нас е така - ние никога не си казваме - не , не може и тн. Когато той ме помоли за нещо казвам ок. но утре аз ще помоля и той също трябва да каже ок.  Гаранция действа.

# 36
  • Мнения: 22
    Внимателно отношение към партньора,  компромиси и повече "игри само за двама".  Wink

# 37
  • Мнения: 917
Не беше ли : Той да я уважава, обича, глези, защитава, задоволява, боготвори и да и казва "Обичам те, ти си жената-мечта!" , Тя да му пълни стомаха, празни т**ките и да му казва "Обичам те, ти си мъжа-мечта!"  newsm78

# 38
  • Мнения: 22
Не беше ли : Той да я уважава, обича, глези, защитава, задоволява, боготвори и да и казва "Обичам те, ти си жената-мечта!" , Тя да му пълни стомаха, празни т**ките и да му казва "Обичам те, ти си мъжа-мечта!"  newsm78

     Laughing Да, аз го казах по-меко.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 068
Жената да е сляпа, а мъжът да е глух. Laughing
Не беше ли да е или жената  няма или мъжът  глух  Wink Laughing

Като се замисля май си прав да знаеш. Ама и този вариант е добър нали?

# 40
  • Мнения: 631
Освен всичко изброено : да гледаме в една посока, отговорност и наистина добра комуникация.

Сега в кръга на шегата :
Да не забравяме и добре оформения "предбрачен" договор. Все пак не всичко е само любов и секс - винаги има и нещо по....така. Laughing Laughing семейството е институция, която трябва да дава сигурност.

# 41
  • Мнения: 593
Много хубави неща сте написали.
В предишната тема с подобно заглавие, една съфорумка беше публикувала 10 правила за добро съпружество. Извадих си този цитат.
Не помня ника на съфорумката, но ще си позволя да я цитирам:

Цитат
ДЕСЕТ ЗЛАТНИ ПРАВИЛА ЗА ДОБРО СЪПРУЖЕСТВО

1.не излизай от дома преди да ми кажеш къде отиваш!

2.не ме укорявай в присъствието на чужди хора и пред децата ни

3.защитавай ме винаги ,дори когато не съм прав(a)

4.кажи ми неприятното,което има да ми казваш,с любезни думи

5.не ме обвинявай за всичко,което се случва в къщи

6.не ме карай да да те чакам напразно,предупреждавай ме ,ако ти се наложи да закъснееш

7.отнасяй се с мене също така,както със свои приятели и колеги -с уважение

8.позволявай ми някои покупки и разходи,които биха ми донесли радост и удоволствие

9.бъди учтив(a)към мен,въпреки че нашия брак  е твърде дълъг-не съм вехта дреха

10.подреждай задълженията си така ,че когато си ми необходим(a)да имаш време и за мен

"когато бях млада се чудех,как може толкова дълго да се живее с един човек и той да не ти омръзне и да не го  изхвърлиш като вехта дреха,тогава майка ми продиктува тези правила и ми заповяда да ги спазвам строго,както тя ги спазва от 1927г.
(майка ми намерила тези правила в една стара книга.преписали ги с татко и ги окачили на стената.там висели и ги чели,докато ги научили наизуст)
ТОВА Е ЕДИН ОТ ЗАВЕТИТЕ НА ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ,АКО ИСКАТ ДЕЦАТА ИМ ДА ИМАТ ЩАСТЛИВ СЕМЕЕН ЖИВОТ!
                                                                                            Мила Тумбева

# 42
  • Мнения: X
За мен ....след много теми в тоя дух и размисли още повече..., най-важно като че ли /след любовта,
която е задължителна/ е да искаш другия да е щастлив с теб.И да правиш така,че да се получава.
И той да иска същото.Няма как да не се получи.

# 43
  • Мнения: 2 448
Тука всеки пише това, което той би искал да е налице, за да нарече собствения си брак успешен, но дори и авторката не разбра поста, който написах в началото, ами имало правила важещи за всички. Няма такова нещо.
Ето пример:  мъжът си е взел кукла, с която да се гордее в обществото, на всичкото отгоре да го гледа в очите и да се занимава с децата и дома (разбирай да командва прислугата), тя да го е взела заради това, че парите му и осигуряват стандарта, който я кара да се чувства уверена и спокойна. Това, че той има еднократни забежки, за които тя се досеща, не я тревожи.За някой това си е чист брак по сметка, но след като и двете страни са доволни от ситуацията и никой не мечтая за промяна на статута , значи този брак е успешен.

# 44
  • Мнения: 342
Любов,комуникация и компромиси.

# 45
  • Мнения: 78
Любов,комуникация и компромиси.
... и много смях.

# 46
  • Мнения: 342
Любов,комуникация и компромиси.
... и много смях.
Ааааа да...и това.

# 47
  • Мнения: 806
Всичко написано до тук е вярно.
Искам да допълня:

- Да знаят двамата, че нито единия не е собственост на другият.
- Да подкрепят мечтите си взаимно.
- Винаги да постъпват достойно един към друг.
- Да бъдат искрени към себе си и другият колкото и истината да горчи.
- Да бъдат най добри приятели.
- Да танцуват.
- Да са ръка в ръка и през най големият потоп.

# 48
  • Мнения: 293
Да се обичат въпреки всичко и да се подкрепят въпреки всичко.....

# 49
  • Мнения: X
Дори и в най-жестокия скандал да не си позволяват обидни и унижаващи определения...

# 50
  • Мнения: 919
Как можах да го забравя това! Grinning

# 51
  • Мнения: 338
В компромисите

# 52
  • Мнения: 593
Тука всеки пише това, което той би искал да е налице, за да нарече собствения си брак успешен, но дори и авторката не разбра поста, който написах в началото, ами имало правила важещи за всички. Няма такова нещо.

За да не се чувстваш неразбрана, бих искала да те перифразирам, за да могат всички да разберат.
Според мен pasinet иска да каже следното: един брак е успешен, когато двамата съпрузи са еднакво удовлетворени от съвместното си съжителство - независимо дали всички условия, които изброихме са налице или не. И да - права е.

Естествено ние се втурнахме да идеализираме брака и да правим безкраен списък от "правила" (или "тайни", незнам как да го нарека).
На мен лично ми харесва и ми звучи доста обнадеждаващо факта, че всички поставят любовта и духовната връзка на първо място!  Peace

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Един приятел казваше:"И да се ожениш и да не се ожениш след 10 години все ще съжаляваш."Затова ние с мъжът ми се оженихме след 10 години.Освен любовта и всичко в този дух, не трябва да позволяваме битовизмите да превземат ежедневието ни.Не съм привърженик, че бракът е нещо завинаги и поради тази причина никога не казвам никога и нищо чудно да остарея с този мъж.Когато не идеализираш представата за брака е много по лесно.

# 54
  • Мнения: 2 448

На мен лично ми харесва и ми звучи доста обнадеждаващо факта, че всички поставят любовта и духовната връзка на първо място!  Peace

Е, не се съмнявам, брака на ССФ винаги е успешен и стъпил на основата на любовта и разбирателството, другите видове са за гостите.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 388
На мен лично ми харесва и ми звучи доста обнадеждаващо факта, че всички поставят любовта и духовната връзка на първо място!  Peace

А, не. Аз сложих и парите.
Нищо не става без тях.

# 56
  • Мнения: X
Парите се печелят.И се губят.
Но когато го няма основното,това вече не е брак,а...съквартирантстване.
Със или без документ...

# 57
  • Мнения: 265
Тайната на успешния брак е : Да излизате два пъти седмично - Вие понеделник и петък , Той вторник и събота . Или както там се разберете  Laughing

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Да се обичат въпреки всичко и да се подкрепят въпреки всичко.....

Да - и да се "връщат един към друг" въпреки всичко.

# 59
  • Мнения: 2 153
Любовта и компромиса Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 593
Парите се печелят.И се губят.

Така е. Днеска има, утре няма.

Но "нямането" се понася много по-лесно, когато си с любим човек.

Е, не се съмнявам, брака на ССФ винаги е успешен и стъпил на основата на любовта и разбирателството, другите видове са за гостите.  Mr. Green

Понякога и гостите имат регистрации.  Wink
Но не съм съгласна с това твърдение - веднага се сещам за една изявена съфорумка, която не се свени да твърди, че бракът й е сделка, от собствения си ник. При това го смята за доста успешен (което за пореден път доказва твоята теория).  Laughing

# 61
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Дори и в най-жестокия скандал да не си позволяват обидни и унижаващи определения...




и никога пред  децата

# 62
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Бракът е нещо като съвместна фирма и ако се управлява разумно и с желание и на двете страни се получават нещата   липсата на финанси в днешно време е в състояние да съсипе всяка една връзка

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Секс за мъжете и доверие за жените.

# 64
  • Мнения: 2 908
А жените нямат нужда от секс... Mr. Green
Нямам рецепта за успешен брак-ама като чета 5 страници се чудя дали според всичките изброени критерии, колко успешни брака има в България... Thinking

# 65
  • Мнения: 3 641
Още не съм я открила танйата. За това нямам и брак. Според мен е преди всичко късмет да срещнеш точно половинката, която е за теб.

# 66
  • Мнения: 183
А жените нямат нужда от секс... Mr. Green
Нямам рецепта за успешен брак-ама като чета 5 страници се чудя дали според всичките изброени критерии, колко успешни брака има в България... Thinking
Питай Гугъла  Wink

# 67
  • Мнения: 94
Като чета тук май тайни няма.То сигурно и затова са ви успешни браковете. Пасинет-както винаги-много вярно.                                       

# 68
  • Мнения: 76
Уважение и комуникация.

# 69
  • Мнения: 1 047
Либоф, привличане
комунукиране
разбирателстфо
кумпромиси
пузитивизъм
и не на пуследно място съфпадение в сексенето. Вид, интензитет, количество, качество.

# 70
  • Мнения: 310
 Grinning Съгласна съм със всичко казано до тук, особено много се смях на: "жената сляпа мъжа глух"
Най-важното е тръпката, химията привличането има ли го се преодоляват всякакви трудности.

# 71
  • Мнения: 924
На мен най- много ми хареса формулата hahaha пълен стомах , празни топки   Joy Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 188
За всеки брак, тайните са различни. За мен една връзка, може да изглежда абсурдна от моя гледна точка, но за участниците в нея да е напълно удовлетворяваща и успешна.


Съвпада с мнението ми.

# 73
  • Мнения: 2 556
Според мен дали ще е успешен брака е въпрос на чист късмет. Две семейства ми се виждаха идеални, и двете се разведоха. Не мога да дам рецепта. Моя близка приятелка, която е разведена вече почва упорито да ме дразни, много я обичам, но тя нон стоп се чуди защо като е по-слаба, по-работлива и търпелива и опрощаваща от мен, точно тя се е развела, а аз още съм семейна Rolling Eyes Колко е несправедлив живота, как  лигавите жени (това съм аз) винаги са с мъж, а оправните и смелите (това е тя), остават сами. Около 5 години й съчувствах и го приемах на майтап, но тези дни никак не съм на кеф и като ми го обясни за пореден път, вече ми кипна и ще се наложи да й го кажа в един момент... все пак издържах доста години да го слушам.

# 74
  • Мнения: X
Ами кажи й да не е толкова оправна и смела...мъжете обичат да са великите защитници...кво да ги праиш...!   

# 75
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Компромиси и добър секс

# 76
  • Мнения: 22
Обич.
Приятелство.
Сродна ценностна система.
Сходно светоусещане.
Различен темперамент.
Една- две  бири.

КОМПРОМИСИ-МНОГО

# 77
  • Мнения: 14 494
гледането в една посока. както беше казал Екзюпери...

# 78
  • Мнения: 2 448
Не знам, но за мен брак скрепен с много компромиси не бих нарекла успешен.  Thinking Това, че съществува като такъв много години само по себе си не е критерий за успешност все пак.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
гледането в една посока. както беше казал Екзюпери...

Доколкото зная той дори не е бил женен. Откъде ще знае що е то успешен брак и гледане в една посока?  Laughing

# 80
  • Мнения: 183
Е само на компромиси ли се крепи един брак,все пак има и други неща   Peace

# 81
  • Мнения: 620
Тогава Ал-Митра проговори пак и рече:
— Учителю, кажи ни и за Брака. а
И той отвърна с думите:
— Съчетани сте родени и съчетани ще бъдете навеки.
Съчетани ще бъдете и когато белите крила на смъртта разпилеят дните ви.
Да, съчетани ще бъдете дори в безмълвната Божия памет.
Ала прегръдката ви нека охлабее - да можете да дишате.
И нека ветрите небесни волно духат между двама ви.
Бъдете влюбени, но не с любов окови - а развълнувано море помежду двата бряга на душите ви.
Пълнете си един друг бокала, ала не пийте от един бокал;
давайте един на друг от хляба си, но всеки да си знае своя къшей.
Пейте, танцувайте и се радвайте, ала бъдете всеки себе си самият, тъй както струните на лютнята са поотделно, макар да трептят в единен напев.
Бъдете предани, но не отдавайте сърцата си един на друг, защото само ръката на Живота може да ги съхрани.
Живейте в близост, ала не и в преголяма близост, защото и колоните на храма се издигат поотделно и нито кипарис вирее в сянката на дъб, ни дъб пониква в сянка на кипарис.

# 82
  • Мнения: 200
Толкова добре ''казано'' от хуманис че ще замълча просто

Според мен тайната на успешния брак е в таланта
Знаете ли защо слагат човек в пилотската кабина, защото уредите могат да изпълнят само това за което са програмирани докато на човека разчитат да вземе нетрадиционни и талантливи решения в нестандартни ситуации.
Е за мен тайната е в таланта да се справяш с всяка една ситуация извън рутината на ежедневието, един го има друг не...важното е да се усмихва и не отказва бирите.

# 83
  • Мнения: 801
Да умеем да живеем с недостатъците на половинката.

# 84
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Да нямаш брак и пак да сте заедно

# 85
  • Мнения: 593
Не знам, но за мен брак скрепен с много компромиси не бих нарекла успешен.  Thinking Това, че съществува като такъв много години само по себе си не е критерий за успешност все пак.

Да, ама би нарекла един брак по сметка "успешен".  Laughing Laughing Laughing

Иначе съм съгласна с това за компромисите.  Peace

# 86
  • Мнения: 2 448


Да, ама би нарекла един брак по сметка "успешен".  Laughing Laughing Laughing

Ако аз участвам в този брак, не, но за други двама, които ги устройва , да. Просто за мен брак по сметка много бързо ще приключи като ме хванат с някой да правя любов.  Laughing

# 87
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Тогава Ал-Митра проговори пак и рече:
— Учителю, кажи ни и за Брака. а
И той отвърна с думите:
— Съчетани сте родени и съчетани ще бъдете навеки.
Съчетани ще бъдете и когато белите крила на смъртта разпилеят дните ви.
Да, съчетани ще бъдете дори в безмълвната Божия памет.
Ала прегръдката ви нека охлабее - да можете да дишате.
И нека ветрите небесни волно духат между двама ви.
Бъдете влюбени, но не с любов окови - а развълнувано море помежду двата бряга на душите ви.
Пълнете си един друг бокала, ала не пийте от един бокал;
давайте един на друг от хляба си, но всеки да си знае своя къшей.
Пейте, танцувайте и се радвайте, ала бъдете всеки себе си самият, тъй както струните на лютнята са поотделно, макар да трептят в единен напев.
Бъдете предани, но не отдавайте сърцата си един на друг, защото само ръката на Живота може да ги съхрани.
Живейте в близост, ала не и в преголяма близост, защото и колоните на храма се издигат поотделно и нито кипарис вирее в сянката на дъб, ни дъб пониква в сянка на кипарис.
Леле, какви глупости!  ooooh! ooooh! ooooh!


По темата - шаблони много могат да се кажат...
Най-важното може би е никой да не приема партньора си за даденост.
Всъщност няма универсална тайна, при всеки брак е различно.



Ако аз участвам в този брак, не, но за други двама, които ги устройва , да. Просто за мен брак по сметка много бързо ще приключи като ме хванат с някой да правя любов.  Laughing
Аaa, зависи, ако не го бърка човека, какво?! Може да почерпи даже, че някой друг му върши работата. Laughing

# 88
  • Мнения: 183
Просто за мен брак по сметка много бързо ще приключи като ме хванат с някой да правя любов.  Laughing
Зависи дали ще има сметка от приключването  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт