Има ли жертви на измами с кредитни/дебитни карти.

  • 4 534
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 523
Сутринта попълних онлайн тази форма и след около час ми върнаха парите. После ще ме уведомят какво е станало. Рая, картата е  е от Чейс. Аз не си спомням да съм отговаряла на тези имейли за потвърждаване на данните. Даже когато получавам такива от разни банки, ги препращам на имейлите за измами на банките от официалния им сайт. Ще пиша, когато ме уведомят за резултата.

# 31
  • Мнения: 991
За последната година ни се случи 3-4 пъти. Банката ни сменя дебитните и кредитните карти поне 5 пъти.

Аз също ползвам само една карта с малък лимит на кредита за онлайн покупки. Обикновено. Купувала съм само самолетни билети с карта с по-голям лимит, по простата причина, че са скъпи. Въпреки това някой си беше пазарувал с моята карта. Преди да открия измамата ми се обадиха от Виза и ми казаха, че имало съмнителни транзакции с моята карта, дали ги потвърждавам. Според мен инфо се краде и от магазините. Тук в нашия квартал някой беше измислил да сложи някакво устройство, което записва номерата на дебит картите, когато хората теглят кеш от ATM-а. Изобщо... трудно е да се измъкнеш сух.

# 32
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Миналата година си купихме тренажор от интернет. Не ни го доставиха и т.к. бяха минали 45 дни ( продавача ни мотка през цялото време) и Пайпал не можеха да върнат парите, съпруга ми се обади на банката. Възстановиха си ги.
Мен пък ме бяха таксували за едно нещо през две от картите ми ( издадени от една и съща банка). Първо ме пращаха сама да се разправям с клиенския сървиз, но се изяснихме, че те са ми виждали само едната карта и това си е проблем на банката. Върнаха ми парите.

Общи условия

Активация на акаунт