майчинство

  • 782
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте.Какви са условията за получаване на майчински.В смисъл има разлика - социална и друга,която не знам как се нарича ... Може ли да ме информирате и на каква стойност са.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 85
Какво имаш предвид под майчински. Такава понятие няма, има детски. Или питаш за майчинството.
Моля те бъди по конкретка, защото не разбрах какво искаш да научиш.

# 2
  • Мнения: 50
Съжалявам ,не съм мн веща в тези неща,както и си личи ... Имам предвид помощите,които се полагат на майките след раждането....

# 3
  • Мнения: 85
За първо дете ти изплащат еднократна помощ от 250лв.
Полагат ти се детски всеки месец по 35 лв. За тях се иска твоя доход и на съпруга ти, ако сте семейство.
А за майчинството ти се взима дохода последните 12 месеца и получаваш 90 % от него.

Накратко е това!

# 4
  • Мнения: 50
ахъм.... съответно ,ако не съм работила през последната една година не ми се полагат други ,освен еднократната 250лв. и 35лв на месец ,нали ...

# 5
  • Мнения: 156
има някакво социално майчинство от 100лв в продължение на няколко месеца. в подфорум "майките" ако не се лъжа, е разяснено много подробно. информирай се оттам и ако има нещо, което не разбираш, питай в съответната тема. успех!

# 6
  • Мнения: 50
Благодаря много Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 461
Не е задължително стажът ти да е точно последната една година, а по принцип да имаш поне толкова. Но не знам как точно се определя в този случай. А социалното майчинство е 100 лева, както са ти казали, и мисля, че се полага за една година.
Наистина в подфорум "Майки - бъдещи и настоящи" има много полезна тема "Майчинството счетоводно". Там вече ще ти се изяснят нещата.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 581
трябва да имаш осигурителен стаж 1 година, независимо дали са последните 12 месеца преди раждането или предо това. Ако го имаш се изплаща 90% от среднодневното възнаграждение, ако нямаш общо 12 м. стаж ще взимаш по 240 лв на месец.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 883
трябва да имаш осигурителен стаж 1 година, независимо дали са последните 12 месеца преди раждането или предо това. Ако го имаш се изплаща 90% от среднодневното възнаграждение, ако нямаш общо 12 м. стаж ще взимаш по 240 лв на месец.

Когато ти изчисляват майчинството се взема средния доход за 1 година назад и стига вече с тази заблуда за 90%. В закона пише: "в размер на 90%, но не повече от нетното възнаграждение", което в почти всички случаи винаги е по-малко от 90%.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 581
да съм писала брутно? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт