Рим - трета тема

  • 85 717
  • 803
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 972
Ами май не съм пускала но спахме в този Хилтън. Удобен е, спор няма, но е цифра. Ние спахме в него, само защото пристигахме късно (а всъщност, заради закъснения по трасето, пристигнахме мнооооого късно) и нямаше смисъл да спим в града и после в ранни зори да се мъкнем към летището, при положение, че бяхме  само за няколко часа
Има още един Hilton Garden Inn, но той е малко по-далече от самото летище и трябва да се вземе шатъл, докато в този стигаш пеша от гарата по движещи се пътечки.
Но няма проблем според мен и от града да стигнеш навреме. И в 6:30 да се класираш на чек-ина е ОК.

# 76
  • Мнения: 1 208
Благодаря ти отново за информацията.

# 77
  • Мнения: 1 491
Ох, ние след множество дебати и разгорещени спорове решихме, че въпреки всичко ще си вземем Леонардо Експреса и в двете посоки. Така че, като се върна ще имам актуално инфо за това от колко тръгва от Термини за летището първото влакче  Peace


Леле, много съм отвеяна  ooooh! Искам да питам - случайно някой да знае магазин за сладкарски принадлежности и инструменти за моделиране на сладкарски стоки и изделия?  Малко съм запалена по декорацията на торти  Blush

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 16:37 от violetblue

# 78
  • У нас
  • Мнения: 304
Момичета и ние с мъжо сме със същата дилема-придвижване от града към летището ,с този ранен полет на wizz  ooooh!.Дано до ноември го измислим  newsm78 .Доста полезна информация давате ,остава само да я асимилираме .В сайта на wizz има услуга трансфер до летището и май най-сигурно е да се възползваме от нея(това можах да измисля за сега)

# 79
  • София
  • Мнения: 9 972
Леонардо Експрес
Разписание на ЛЕ от термини за FCO
FCO - Термини

violetblue, добрата новина за теб е, че деца до 12 години пътуват безплатно.


# 80
  • Мнения: 1 491

violetblue, добрата новина за теб е, че деца до 12 години пътуват безплатно.

 newsm44 newsm44 newsm44

Но очевидно като си тръгваме ще трябва да мислим за друга алтернатива на Леонардо Експреса. Късно пристига на летището ... Ще го мъдрим, в крайна сметка ще се бръкнем за такси  Peace
Lana, още веднъж много благодаря за информацията   bouquet

# 81
  • Мнения: 68
Момичета и ние с мъжо сме със същата дилема-придвижване от града към летището ,с този ранен полет на wizz  ooooh!.Дано до ноември го измислим  newsm78 .Доста полезна информация давате ,остава само да я асимилираме .В сайта на wizz има услуга трансфер до летището и май най-сигурно е да се възползваме от нея(това можах да измисля за сега)

Привет!

Ние изкарахме чудна медена седмичка миналата година в Рим, най-хубавото ни пътуване!  Hug Летяхме с въпросните полети на Уиз, като проблемът с връщането решихме, като взехме такси - всички останали варианти изпускат полета... Направихме заявка от вечерта и сутринта рано-рано колата ни откара - без всякакво напрежение и бързаници! Peace

Да знаете, че преди няколко години управата на Рим издава наредба, с която фиксира тарифата от града до Фиумичино/Леонардо да Винчи (съответно и в обратна посока) на 40 евро за всички таксиметрови компании. И така няма спекулации. Вярно, това е колкото два билета до Рим, но пък е сигурен начин да не си изпуснеш самолета.  Flutter

А иначе ние нощувахме в един много приятен бед & брекфаст на 15 мин. пеша от Колизеума, ето линк: http://www.arcoromanorooms.com/. С две ръце го препоръчвам - заради цената, спокойствието, но най-вече заради прекрасните хора, които ви посрещат там Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 9 972
Ето разписание за FR1 минаващ през Тибуртина в 5:05 и пристигащ на летището в 5:48 http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPriceTravelSolutions.do?staz … &channel=tcom. Дала съм дата след месец.
Минава през Тусколана, Остиенсе, Трастевере. Мисля че това е първият.

# 83
  • У нас
  • Мнения: 304
lana,   bouquet.
Brambolina,благородно ти завиждам ! Laughing По поста ти личи ,че сте изкарали супер! Цената на гр.транспорт още ли е 1 евро?

# 84
  • Мнения: 1 491
Цената на гр.транспорт още ли е 1 евро?

Ами в сайта на А.T.A.C. пише, че все още е 1 евро билетчето за 75 минути. Но има и интегрални карти за градският транспорт за 1 ден, за 3 дни и за 7 дни Peace

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 423

violetblue, добрата новина за теб е, че деца до 12 години пътуват безплатно.

 newsm44 newsm44 newsm44

Но очевидно като си тръгваме ще трябва да мислим за друга алтернатива на Леонардо Експреса. Късно пристига на летището ... Ще го мъдрим, в крайна сметка ще се бръкнем за такси  Peace
Lana, още веднъж много благодаря за информацията   bouquet


Не видях кога ти е пътуването и дано не е късно след 2-3 дни да ти пусна линк към сайт за наемане на шатъл. По евтино илзиза от таксито поне на половина (или поне така беше по нова година когато аз бях в Рим).

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ето 2 сайта за наемане на шатъл:
Този съм ползвала аз, всичко беше ОК.
За този също съм чувала, че е добър.

# 87
  • У нас
  • Мнения: 304
Момичета,дайте координати на някой шопинг център (или практично място за пазаруване),защото доста съм неориентирана?   bouquet

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Момичета,дайте координати на някой шопинг център (или практично място за пазаруване),защото доста съм неориентирана?   bouquet

Галерия Алберто Сорди и Ринашенте. В непосредствена близост са един до друг, като се тръгне от Колизеума, паметника на Витторио Емануеле и продължиш по Виа дел Корсо.
Ползвай Гугъл мапс да се ориентираш.

# 89
  • у дома
  • Мнения: 258
момичета, утре плащаме билетите за Рим - ще сме там от 20-23 ноември...
Имате ли идея дали да очакваме голям студ?
Иначе благодарности за полезното инфо, което споделяте!
Ставам редовна тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт