гъбички, гино-певарил и ранна бременност

  • 11 226
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 329
Здравейте, преди малко се върнах от посещение при друг лекар-предписа ми свещички с млечна киселина-вагизан, каза, че мога да си правя промивки с лактацид, тантум роза. Каза, че гъбичките могат да се лекуват най-добре през 5-ти месец. Ще пробвам и с различни натурални средства-хапване на домашно кисело мляко. Дано успея с това да се излекувам, ако не чак тогава ще пристъпя към гино-певарила.
В отговор на •● Dega ●•٠ ще кажа, че смятам тази тема полезна и за други момичета и че е добре да се знае какво лекарство приемаш, въпреки, че ти е предписано от лекар-имам и друг горчив опит в тази насока-в началото на бременността ми имах болки в корема, отидох на лекар, казах че имам положителен тест за бременност, гледаха ме на видеозон, но нищо не видяха-беше още рано да се види нещо на видеозон, и лекарят реши, че не съм бременна и болката се дължи на възпаление-и така ми биха два пъти антибиотик, докато се усетя да помоля да ми го спрат. А знаете, че антибиотика в ранна бременност е опасен за зародиша.

# 16
  • Мнения: 257
olive19,в 13 г.с. лекувах гъбите с гино-дактарин.Е,имаше облекчение,но не се излекуваха.Сега си ги търпя.Док каза,че ще е така до края сигурно,но пак ще ги морим.

# 17
  • Мнения: 80
Аз имах гъбички в началото на 8-я месец. Доки ми преписа свещички. Само дето забравих как се казват. Слагат се три вечери. Оправих се веднага.
А колкото дали са опасни гъбичките за бебо- да опасни са. Добре е веднага да започнеш да ги лекуваш.

# 18
  • Мнения: 755
Сега с втората си бременност още от началото съм с гъби и имах на моменти неприятни реакции, два пъти съм слагала до този момент Полижинакс по лекарско предписание , като първият път беше в 12г.с., после в 28г.с. и сега съм вече в началото на 38г.с. и слагам гино-певарил. По принцип е добре да се лекуват тези гадини , защото може да се развие лактериална инфекция и тогава щеш не щеш АБ-то няма да отървеш. Също накрая преди раждането е добре отново да се вземат мерки с цел прочистване на родовия канал. И на двата вида глобули , които съм слагала до сега пише , че са противопоказни за бременни , но се доверих на гинеколога си.
Не мисля че има място за притеснение. Винаги може да се потърси и второ мнение на лекар все пак. Peace

# 19
  • Мнения: 4
Здравейте,аз не съм бременна все още,ама не знам в коя тема да питам.Имах нарушена микрофлора изписа ми разни неща.последното беше лактацид гел,но лекаря ми каза да го разтворя във вода и да си правя промивка.А на шишето пише само външно..Има ли някой да е правил така?

Общи условия

Активация на акаунт