Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]

  • 100 848
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
.◦♥Toche♥◦. аз проверявах предималко за тази допълнителна здравна осигуровка. Минаваш лекарски преглед и можеш да сключиш застраховка само за неоткрити заболявания. Автоимунното се води за хронично и неща свързани с него не се покриват. В моя случай и нищо свързано с бременност, тъй като било приоритет на държавата моля ти се и тя покривала всичко. Само дето не е така естествено.

# 16
  • Мнения: 195

Птица, това не означава, че омаловажавам твоя труд..

хи хи хи., съмнявам се птица да е  толкова докачлива ..   Grinning




момичета, вижте какво намерих сред on-line консултациите от НЗОК:

Цитат
Здравейте! От няколко години имам установен Автоимунен тиреоидит на Хашимото и сега искам да бъда диспансеризирана. Ендокринологът ми отказа с мотива, че всички диагнози свързани с хипофункция на щитовидната жлеза подлежат на диспансеризация при личния ми лекар. Личният ми лекар заяви, че с тази диагноза съм за диспансер към ендокринолог, а не към него. Кой в крайна сметка трябва да ме диспансеризира и има ли право да ми бъде отказано това? Колко прегледа и какви изследвания ми се полагат, като се има предвид, че поне два пъти годишно трябва да ми бъдат следени хормоните и да ми бъде коригирана дозата на приеманите лекарства?

    
Отговор от: НЗОК - 2009-04-30:

Цитат
Пациенти, страдащи от заболяването “автоимунен тиреоидит”, във Вашия случай - “Тиреоидит на Hashimoto” (МКБ код Е06.3), се наблюдават диспансерно от лекар специалист по ендокринология и болести на обмяната. Консултативните прегледи се провеждат два пъти годишно със снемане на общ клиничен статус с насоченост към ендокринната система. Един път годишно се извършват високоспециализираните изследвания: на тироидно-стимулиращия хормон (TSH) или т.нар тиреотропен хормон ТТХ) и определяне на антинуклеарни антитела в серум. Имате право на една консултация годишно с лекар специалист по кардиология, който задължително ще Ви направи електрокардиограма. Ако ендокринологът отказва да Ви диспансеризира – може да го смените с друг.



.◦♥Toche♥◦. аз проверявах предималко за тази допълнителна здравна осигуровка. Минаваш лекарски преглед и можеш да сключиш застраховка само за неоткрити заболявания.


ааа ето къде бил ключа за палатката ..  Grinning  

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 13:07 от g23l

# 17
  • Мнения: 195
.◦♥Toche♥◦., явно ние ше трябва да си изследваме тези антинуклеарни антитела, особено след като се поемат от касата , за което пък за първи път чувам  .. ..  Shocked 

/Антинуклеарните антитела (ssDNA, dsDNA, Sm, RNP, SS-A, SS-B, Scl-70, Jo-1, Histone) реагират срещу нормалните компоненти на клетъчното ядро. Те са установяват при редица имунологични болести като системен лупус еритематодес, прогресивна системна склероза, синдром на Sjorgen, дерматомиозит, ревматоиден артрит и др. /



# 18
  • Мнения: 89
g23l - това , което имаш на лактите е много вероятно да е псориазис и аз така започнах, на различни места някакви петънца, години наред нищо особено и т.н. Сега е зле положението, явно откакто падна хормонът на Щитовидната, но няма да пиша нищо повече, докато не ми излезнат изследванията, защото така не мога да дам конкретна информация. А и разбрах, че имало различни по вид и причина псориазиси и най-вероятно ще трябва и него да изследвам по-обстойно, не че това с нещо ще ми помогне, но да се намирам на работа Rolling Eyes

ИМА ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС, която да страда от ПСОРИАЗИС или друго АВТОИМУННО ЗАБОЛЯВАНЕ ?

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 13:35 от Аненка

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Аненка , напиши го, пардон, попитай още един път и ще ти е за първи път...
Затова ли пусна ТИ новата тема? И темата е за "автоимунен тиреоидит на Хашимото" , а не
ИМА ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС, която да страда от ПСОРИАЗИС или друго АВТОИМУННО ЗАБОЛЯВАНЕ ?

Цветенцата няма да ги коментирам...


Майка ми вчера се сдоби с направление за диспансеризация при ендокринолог.
Аз другия месец ще взема направление от личния за тсх. Имаме право на две такива за една година.

Някой пита дали всички от Варна се лекуват при д-р Николай Райков - май не и май съм само аз.

# 20
  • Мнения: 195
 аз питах за д-р Николай Райков., мисля да го посетя тия дни ., да чуем и неговото мнение по въпроса за това имам ли Хашимото, нямам ли  ..  Grinning

а той само със щитовидна жлеза ли се занимава или и с други хормонални проблеми ..  newsm78

и това направление за диспансеризация при ендокринолог различно ли е от нормалните направления за специалист .., мойта лична се чуди и се мае защо не ме е диспансеризирал тоя който ми е поставил диагнозата., а ендото пък изобщо не е повдигала тоя въпрос и накрая аз го отнасям от всякъде и от всички .,  каквато съм неориентирана  ..   Tired

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
g23l , отиди при ендо, на което можеш да разчиташ.

За д-р Райков мога да те посъветвам да се разбързаш, защото напливът при него е огромен и сигурно в момента запосват часове я за юли, я за август  Peace Обади се в мед център Плюс и питай.

# 22
  • Мнения: 89
Аз пък прасунчо, твоето заяждане и "не още мама" няма да го коментирам...
Питам, защото темата не е за плетки, а за Хашимото и някои от нас не искат да останат цял живот  не-мами, защото това е форум за бг-мами, все пак, нали ?
Защо, когато някой се опитва да направи нещо хубаво, винаги се намира някой който да намира маана или да завижда ? Като не ти харесат цветенцата, следващия път пусни ти темата, и я направи с черен шрифт или тъмно-син , за да ни се с... още повече настроението. И - да , точно затова я пуснах, зщаото написаното от мен е безкрайно важно, съжалявам, че не успяваш да го разбереш! И все пак - хашимотка си - прощавам ти и те разбирам и на мен всичко ме дразни днес и от превъзбуда не мога да се храня, имам чувството, че в скоро време ще хвана язва. Причината е , че спрях хапчетата за сърце,  мислех че ми причиняват гадене, а сега , стана още по-зле. Както и да е - търси се връзка между различни по вид автоимунни заболявания, така ми каза лекарката, която все пак е сред най-търсените специалисти в известна клиника по стерилитет, коя е тя няма да споменавам, за да не прозвучи , като реклама, но това търсене е невероятно важно , защото , ако се разнищи, може да се намери по-бърз начин за разрешаването на проблемите на някои момичета, защо не и твоя ?

П.П. - цветенцата и картинките са за създаване на добро настроение - смятам, че точно тази тема има най-голяма нужда! Няма да търпя критики, при положение, че продължавам да допълвам  информация, в помощ на  труда на птица и точно , защото го ценя, искам да помогна с оформянето и т.н. - все неща, които дотук, ми костваха цял ден...  atwork И темата не е лично за теб прасунче, а за всички момичета, много от които само ни четат и не смятам да им развалям настроението с мрачни текстове и нелепите ти заяждания. Знам, че много хора не търпят красивото, но какво да се прави - налага се да го преживееш...

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 15:40 от Аненка

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Причината е , че спрях хапчетата за сърце,  мислех че ми причиняват гадене, а сега , стана още по-зле.
Аненка, защо пиеш хапчета за сърце? Извинявай, ако си казала по-рано, не помня. Да не би да вдигаш кръвно? И аз пиех едно време, но като мина един период на нормализиране на ТСХ-то, постепенно ги спрях и сега нямам нужда от тях вече повече от година. Дано и на теб ти отпаднат от списъка с лекарства.
И аз съм чувала, че има връзка между различните автоимунни заболявания, ама подробности не зная.
Моля, не се нападайте толкова ожесточено, по-кротко го давайте, че всички сме нервни, но сме тук да си помагаме все пак. Аз точно се зарадвах, че прасунчо се включи, защото май ни беше позабравила, ние ще вземем сега да я напъдим! Недейте така. Praynig

# 24
  • Мнения: 220
Ето ме и мен в поредната нова тема, запис!!!!
Аненка - много хубава корица на новата тема си направила, аз умирам за такива картинки най-различни, на който не му харесва, няма вкус....., щях и нещо друго да кажа, ама не е прилично.

Прасунчо се заяжда с всички, така че не се връзвай и с мен се е заяждала, няма проблем аз не съм злопаметна, а и знам, че нашия проблем идва е най-вече от главата и мисленето, така че нека контролираме емоциите и да ги променим в положителна посока и въпреки всичко последните постове не са приятни за окото......

Аненка,  с Хашимото може да се забременее без проблем и да имаме здрави бебета, стига хормоните да са в някакви нормални референтни граници, тук много момичета са го доказали. Проблема е, че понякога става по-бавно при едни девойки, при други от първия път, при трети от 7-8 път и т.н., строго индивудуално е, всичко зависи от организма и общото състояние на имунната система, трайност на заболяването, наличие на други увредени органи, възраст на кандидат-родителите, генетични проблеми и т.н. Разбрах, че си от София, не съм чела всички твои постове, но съм сигурна на повече от 100%, че познаваш добре името Д-р Катя Тодорова, при нея празно няма, много жени с нашия проблем, а и още по - страшни ендокринни заболявания от нашето сега се радват на успешни бременности и сладки бебешори.  И запомни,че нещата се случват тогава, когато трябва  и кагото най-малко очакваш Hug

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 16:29 от Диди6

# 25
  • Мнения: 195
прасунчо, благодаря за информацията .,записах си час за след 2 седмици..

мислех да си мълча по въпроса, но ми прави мн неприятно впечатление грубото ти държание.., ще изключа възможността да си с ниска култура и ще приема, че просто ти е нервно и имаш нужда да се разтовариш някъде ..

мнението ми по забележките ти е, че след като има ред заболявания свързани с Хашимото не виждам какъв е проблема да се дискутират в темата ., аз лично предпочитам да си обогатя знанията с нова информация за заболяване, което го нямам и мога да го развия, отколкото да чета гневни изказвания и безсмислени нападки,  дразги .., като че ли са ни малко останалите проблеми, които имаме ..   ooooh!

и не ми стана ясно трябва ли да се обиждаме на 'новодошли' или какво  ...  Grinning  

хайде вече по-спокойно,  да не се разфуча и аз .., че тогава става страшно ..    Grinning    Hug

# 26
  • Мнения: 13 766
Прасунчо е доста отдавна в темата и много неща е написала. В първите теми. Просто в един момент човек стига до тавана на своята компетентност по даден въпрос  и повече няма какво ново да каже, а старо няма смисъл да повтаря непрекъснато.

Уважавам труда на Аненка, проблемът е, че тя май не уважава особено нашия. Под "нашия" нямам предвид моя, като оформление на темата, а като отношения и "традиции" в нея. Все пак просъществувала е през 7 предишни.

Е, отивам в Клюкарника Peace

# 27
  • Мнения: 478
Цитат
Аненка
Допълнена от: Аненка  - Моля, ако намерите нова информация по темата, да дадете линк към нея на лични, за да я добавим. Благодаря!
----------------------------------------
Аненка
  Re: Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]
« #1 Петък, 12 Юни 2009, 09:59 »  
ПОВТОРЕНИЕ:
Искам да попитам нещо всички момичета в тази тема: ИМА ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС, която да страда от ПСОРИАЗИС ? Това е заболяване, изразяващо се в появата на червени петънца по кожата, които леко сърбят и върху тях кожата побелява, лющи се на дребни люспици. Обикновено излиза там където кожата се търка: на лактите, по краката, на границата на косата с челото - "венец",  в самата коса и доста често по всякакви други окосмени места - вежди;  понякога в ушната мида и т.н.
Много моля да ми кажете, защото моята гинеколожка, като ме видя, че имам псоризаис ми каза, че започва да търси причината за  липсата ми на дете по тази линия - автоимунни заболявания: Хашимото, псоризаис и т.н. Съмнямва се, че вероятно развивам такива заболявания и образувам антитела срещу съпруга ми, в  следствие на което имам - само в това отношение една сигурна причина за досегашния ни неуспех. Имунологичният ми тест, който ще потвърди или отхвърли тази версия е чак юли месец, а съм страшно любопитна.
Моля ви, момичета, бъдете така добри, тези от вас които имат псориазис да се обадят, за да преценим колко сме, както и всички които имат някакво друго автоимунно заболяване!
Благодаря!

Към Аненка, да всичко автоимунно може да се преплита до безкрай, може да имате и този автоимунитет - псориазис. Сф сте нали, аз ползвам 'имунофенотипизиране на лимфоцити' в лаборатория 'имунология' към НЦЗПБ, стандартният пакет за изследване на популациите на B и T и NK клетките е полезно изследване за кандидатки за бременност или с неясни имунни проблеми, но засега при вас щом като има явни очевадни данни от щитовидни антитела и хормони при вас че е сложно положнието, не е оправдано да се харчи.
При мен примерно автоимунитет/или онкохематологично развитие не е ясно ..затова пак прибегнах до изследване на клетъчен имунитет там.  
Проблема на автоимунитетите е, че не са лесни за доказване лабораторно, средно 30% от ревматично/автоимунно болните не им се разкриват кои точно са специфичните антитела, пък да не говорим че в БГ не се тестват всичките антитела.
Ето аз сега живо се интересувам за други ендокринни антитела освен щитовидни.

аз ако имах яснота какви са ми гадинките антитела бих рискувала да ги чистя с имуновенин или подобно.

# 28
  • Мнения: 478
g23l, тези от здравната каса сериозно ли са писали че ще се поема от здр.каса веднъж годишно антинуклеарни антитела - АНА профил, това ако се случи ще сме много обнадеждени, но не вярвам. Аз допреди месеци киснех в темите за РА и споднилоартрит и лупус, и не се поемаха нищо от АНА скринига нито профила нито пък че не се изобщо предлага в БГ още едни ана - AHA (аха) антитела, за съжаление аз допускам че са написали много общо и лаконично с грешка че ще дават ана антитела ..може би зорлем само ана скрининг който платено е 18 лв, за профила абсурд - 92лв да поеме касата. Е дано да греша в предположението си за стиснатостта на касата, дано ги отпуснат тези изследвания, ще съм благодарна да ме държите в течение как се развива тази концепция.

# 29
  • Мнения: 195
g23l, тези от здравната каса сериозно ли са писали че ще се поема от здр.каса веднъж годишно антинуклеарни антитела - АНА профил..

ми нямам представа дали е вярно., само го копирах от сайта им .. >> http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=82017<<

най-добре да си зададеш свой въпрос., и да питаш конкретно за тези антитела., обикновенно отговарят бързо ., но предполагам чак в понеделник ..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт